Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Scuterul meu

Reply
 
Thread Tools
Old 28-09-08, 14:08   #151
razvan01
Ford Driver

Stage 5
 
razvan01's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 418
Member of:
[2 Roti]
[FORD]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

bai frate.... in primul rand nu trebuia sa intrebi daca sa iti iei sau sa nu iti iei... faci ce vrei ce dracu e o tara libera...
in al doilea rand conteaza si varsat cand vreis amergi pe scuter.ca instructorii astia nu sunt prosti sa dea atestat unui pistid e 14 ani care vea VITEZA si se uita doar in VITEZOMETRU....si habar au de reguli de circulatie ..
dar...faza e ca eu conduc scuter de la 12 ani... (fara caterinca) nu stiu cum l-am convisn atunci p tata sa cumpere dar asta e norocul meu ... si afirm cu multa tarie ca nu am avut niciun accident doar o saingura faza la 5 km/h am intrat intr-un pom m-am dezechibrat da plm nu am patit nimic



inca o data
faci ce vrei
e decizia ta nu a noatra.... poate unu are 14 ani si se da mai mare si e invidios ca tu iti iei si el nu si daia iti scrie "nu iti lua de la anii astia ca nush ce" si cu politia daca stii sa vb frumos te lasa mai usor avertismente sau maxim 50 lei amenda.... cel putin in cazul meu a mers... poarta casaca si vesta p itmp de noapte si e ok

iti zice un baiat de politist serios
__________________

Funky Events
Vrei o atmosfera incendiara la petrecerea ta? Contactati-ne: 0732 923 969
Funky Events Facebook
razvan01 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 15:42   #152
pyttbull

Stage 5
 
pyttbull's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,392
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

sunt o prostie scuterele asteapta pana la 18 ani ..iti iei masina si totu o sa fie bine....dece sati iei scuter ? sa te dai mare si astea? mai bine asteapta.
__________________
Unii considera masina ca pe un mijloc de transport insa pentru mine inseamna mult mai mult!
pyttbull is offline   Reply With Quote
Old 09-10-08, 00:19   #153
Casca

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

eu merg cu scuterul de la 14 ani....intr`adevar....am luat peste 40 amenzi...dar...nu s-au pus la impozit...nik nik ..nu mi sa intamplat...! shi stau shi in buzau....nu zici ca stau la sat ! asa ca mergi linistit...
Casca is offline   Reply With Quote
Old 09-10-08, 00:21   #154
razvan01
Ford Driver

Stage 5
 
razvan01's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 418
Member of:
[2 Roti]
[FORD]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

pana la urma ce ai facut (sau ce o sa faci ? cumperi sau nu?) sau deja nu mai are rost sa postam?
razvan01 is offline   Reply With Quote
Old 10-10-08, 15:12   #155
AlexCobra

Stage 1
 
AlexCobra's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 17
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Pff nu vad de ce ar fi o prostie scuterele.Nu pt ca am ci pt ca daca ai 16 ani ,ai bani , da nai cum sa conduci o masina(carnetu...)atunci scuteru ii perfect.In oras la orele de varf de multe ori intreci masina,cu unu bun.Asfalt uscat.
AlexCobra is offline   Reply With Quote
Old 04-11-08, 21:18   #156
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Uite si eu am tot 15 ani Si jumatate si sincer sa iti zic nu prea ma dau banii afara din casa sa ma duc sa imi aiu scuter sa ma dau eu mare Ca daca iti iei la 14-16 ani scuteru motoru hai zi sincer de ce ti-l iei ? Pentru pasiune si pentru suflet sau pentru ca gagica aia buna sa uitata la ala ca are Motor aaaa hai sa imi iau si eu poate se uita si la mine Nu mai bine te angajezi vara iti consumi energia acolo strangi un ban il pui deoaprte in 2-3 ani ai ceva banishori iti iei un costum si dupa cu voia lui dumnezeu iti iei o motocicleta adevarata) Parerea Mea
Cozmescu-Alin is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 23:13   #157
Sandru

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Quote:
Originally Posted by AlexCobra View Post
Pff nu vad de ce ar fi o prostie scuterele.Nu pt ca am ci pt ca daca ai 16 ani ,ai bani , da nai cum sa conduci o masina(carnetu...)atunci scuteru ii perfect.In oras la orele de varf de multe ori intreci masina,cu unu bun.Asfalt uscat.

Asta asai. eu locuies in italia de vreo 3 ani si am aproape 15 ani . Am si eu o motocileta de 50cmc de aia de cros si o folosesc la periferia din milano ca sa ma duc la scoala sau sa plec la vreo plimbare. Nu stii ce bine ma misc cu ia ca nu prind nici o coada sau stau prin trafic. Vroiam sa mai cumpar una de vreo 400de euro ca sa o am cind vin in romania in vacanza. si tot nu am inteles. se poate conduce sau nu? eu am un fel de atestat din italia cu care pot sa o conduc dar vreau sa inteleg daca in romania cu atestatul ala pot conduce sau nu.
Sandru is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 23:15   #158
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Nu , nu ai 16 ani impliniti ,deci nu poti da de atestat . Acel atestat nu respecata prevederiile din romania !
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 09:07   #159
andrew 46

Stage 5
 
andrew 46's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,438
Member of:
[Colectionar Machete]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

eu merg pe motor de la 9 ani
am avut un cross de 49..
si am auzit ca de la 16 ani ai voie sa dai la carnet
de la 16 ani ai voie sa conduci motociclete pana la 125cmc
de la 18ani ai voie de la 125 in sus
cica de la inceputul acestiu an nu vor mai avea voie cei cu scutere care nu au cursul de legislatie sau care nu au carnet
e mai bine asa deoarecea ,ati vazut cate accidente s-au intamplat datorita lor..
andrew 46 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-08, 22:09   #160
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

fratilor am 15 ani..am scuter de 1 an si ceva. acum sincer de ce noi scuteristi suntem considerati un pericol public?....de ce se generalizeaza?......nu pun pe nimeni la zid....dar mereu aud soferii spunand "voi..ne baga-ti in belele...s.a.m.d".......de ce?...pentru ca niste incompetenti se dau mari asii ai ghidonului si se imprastie pe strada?...am vazut pe aici ceva ca pustii de 14 ani se uita doar in vitezometru...avea mare dreptate...vor sa vada cat poate "scula" lor de 49 si surprinzator....cadem toti inaceias oala doar ca ei nu stiu sa mearga......asta e opinia mea....daca e ceva ce am gresit va rog sa ma corecta-ti
cristianic is offline   Reply With Quote
Old 25-12-08, 08:50   #161
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

acu e frig lasa-ti suterele ) asai ca sunt care au scutere sa se de-a mari..si care il folosesc normal
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 18:23   #162
Raulyto
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 424
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Creca omu care a deschis topicu deja a implinit 16 ani asa ca po sati iei prietene scuter si fa atestatu ala!
Raulyto is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 20:14   #163
razvan01
Ford Driver

Stage 5
 
razvan01's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 418
Member of:
[2 Roti]
[FORD]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

21-06-07 cam la data asta a fost creat topicul asa ca....dupa parerea mea e cam closed
razvan01 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 13:50   #164
levis

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

aici ii dau dreptate lui razvan mai bn stai pe fundul tau pana faci 16 ani,daca esti meserias da si de curs sa vz daca esti in stare sa il iei sau intra pe net si cauta chestionare auto online si incearca sa rezolvi macar 1 chestionar.noi asa te-am sfatui e treaba ta daca nu vrei sa ajungi la sectie sa il suni pe taticu tau tata vino sa mai iei de la sectia cu tare.......IO ZIC SA AI GRIJA DE TN SI SA ASTEPTI

Last edited by levis; 28-01-09 at 13:54.
levis is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 08:24   #165
andrew 46

Stage 5
 
andrew 46's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,438
Member of:
[Colectionar Machete]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Quote:
Originally Posted by cristianic View Post
fratilor am 15 ani..am scuter de 1 an si ceva. acum sincer de ce noi scuteristi suntem considerati un pericol public?....de ce se generalizeaza?......nu pun pe nimeni la zid....dar mereu aud soferii spunand "voi..ne baga-ti in belele...s.a.m.d".......de ce?...pentru ca niste incompetenti se dau mari asii ai ghidonului si se imprastie pe strada?...am vazut pe aici ceva ca pustii de 14 ani se uita doar in vitezometru...avea mare dreptate...vor sa vada cat poate "scula" lor de 49 si surprinzator....cadem toti inaceias oala doar ca ei nu stiu sa mearga......asta e opinia mea....daca e ceva ce am gresit va rog sa ma corecta-ti
ai dreptate
din cauza unor prosti noi suntem vazuti nasol
sunt pustii aia care isi iau scuter la 16 ani si n-am carnet numar si se cred ei foarte smecheri
andrew 46 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -