Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Scuterul meu

Reply
 
Thread Tools
Old 24-07-08, 12:44   #136
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Exclamation Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Quote:
Originally Posted by geo_ruxy View Post
sincer, mai bine probleme cu politia [pe mine ieri m-a oprit iar ))) ] decat cazaturi urate.. zi-mi si mie, de ce ai cazut? sunt chiar f curioasa. Eu nu am reusit sa cad decat o singura data cu scuterul si atunci nu conduceam eu, motivul : ''soferul'' care avea atestat, habar nu avea sa mearga cu scuterul! si de aici se pot trage multe concluzii
scz ca ma......dar cate amenzi platesti u pe luna?.......nush dak ai fi in locul meu cred ca ai avea peste 10 amenzi pe luna....dar cum ai mei nu isi permit sa plateasca amenzi stau mai cuminte..ies si eu dupa 23:00 dupa ce se baga politzia la somn.......nush sfatul meu ar fi sa statzi linishtitzi totzi cei care intratzi aici si va datzi cu parerea......nu se merita sa platesti amenzi de te ustura buzunarul doar ca sa le arati prietenilor ca nu-ti este frica de politie.......
cristianic is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 12:58   #137
geo_ruxy

Stage 3
 
geo_ruxy's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of:
[2 Roti]
[SKODA]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Nu am platit nicio amenda pana acum! sincer! am fost oprita de minim 10 ori...dar nu mi s-a dat amenda... doar avertizari! am avut si noroc....dar eu ma refeream la faptul ca, decat sa ai atestat si sa nu stii sa mergi, sa iei 10 cazaturi urate pe luna, mai bine nu ai atestat dar dupa o plimbare cu scuterul ajungi acasa intreg..cu 50 de lei mai putin in buzunar ? nu stiu..asta e parerea mea...
geo_ruxy is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 13:13   #138
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Thumbs up Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Quote:
Originally Posted by geo_ruxy View Post
Nu am platit nicio amenda pana acum! sincer! am fost oprita de minim 10 ori...dar nu mi s-a dat amenda... doar avertizari! am avut si noroc....dar eu ma refeream la faptul ca, decat sa ai atestat si sa nu stii sa mergi, sa iei 10 cazaturi urate pe luna, mai bine nu ai atestat dar dupa o plimbare cu scuterul ajungi acasa intreg..cu 50 de lei mai putin in buzunar ? nu stiu..asta e parerea mea...
aici sunt de aceias parere cu tn.......pe bune
cristianic is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 20:59   #139
Atrox

Stock
 
Atrox's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Ei Bine Deocamdata Am Doar 13 Ani Si Tata Nu Vrea Sa Imi Ia Scuter A Spus Ca La 14 Macar Sa Am Act De Identitate Si Noroc Ca Buzau E Mic Si Cunoaste Un Dinasta Care Lucreaza La Scoala De Soferi Si A Spus K Poate Sa Imi Elibere O Legislatie Normal K O Sa ImI Iau De 49 Cc. Si Ei Bine Ai Putea Daca Nu Ai Circula Pe Locuri Mai Mult Populate Si Cu Trafic Dar Daca Ai Totul Asigurat E Bine Un Prieten Are Aproape 14 Ani Si Are Scuter Cu 80 Km/h Si Nu A Cazut Niciodata.
Atrox is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 20:59   #140
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Asa eram si eu acum un an sau doi...disperat, si un moped daca imi luam eram multumit, ca eram "sic". Intr-un fel imi pare bine ca nu mi-am luat nimic deoarece am mai crescut la gandire, si dupa ce am vazut atatea accidente la TV sau chiar pe viu m-am razgandit. Pentru Atrox...nu inseamna ca daca nu a cazut pana acum nu o va face, si ii aiurea rau asa ca rezolvi si nush ce...oricum, ai mare grija, ca tu la 13 ani daca te bagi in trafic in oras...nu cunosti nimic, poate semnul ala mare pe care scrie STOP; si pe ala il vezi numa daca nu te uiti in kilometraj sa vezi CAT PRINZI ...
radu.3 is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 21:07   #141
Maryoku

Stage 1
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 14
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

la varts asta iti recomand o bicicleta stai cuminte sa nu patesti ceva
Maryoku is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 21:44   #142
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Quote:
Originally Posted by Maryoku View Post
la varts asta iti recomand o bicicleta stai cuminte sa nu patesti ceva
si cu bicicleta poti pati multe
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 23:07   #143
Maryoku

Stage 1
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 14
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

daca mergi cum se cuvine nu patesti nimika
Maryoku is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 23:47   #144
geo_ruxy

Stage 3
 
geo_ruxy's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of:
[2 Roti]
[SKODA]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

asa si cu scuteru ar trebui...daca mergi nu se cuvine nu patesti nimic, nu? ) iti zic eu e mai usor de mers pe scuter decat pe bicla.. incearca un nou sport..ciclismul, si o sa-mi dai dreptate!
geo_ruxy is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 00:01   #145
Maryoku

Stage 1
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 14
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

hai mah nu mai despica firu in 4 eu nu cred ca daca mergi cum se cuvine patesti ceva si inca ceva verifica sa vezi ca te accidente sunt cu scuteru si cate sunt cu bicicleta si ai sa vezi cine are dreptate
Maryoku is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 00:28   #146
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Si cu bicicleta poti sa o patesti , si daca mergi regulamentar (cat mai aproape de marginea carosabilului) , am mers si eu cat mai aproape , cat mai "on dreapta" si cand mi s-a deschis o portiera in fata , am facut si eu un front flip si sincer nu prea vroiam la momentul oportun , am avut noroc ca nu a venit o alta masina din spate caci acum nu mai puteam scrie acest text . Si imi multumesc si acum ca nu eram cu scuterul in momoentul respectiv . Daca nu ai 16 ani , nu te urca pe scuter !!! S-au daca tu crezi ca la 14 ani te dai pe scuter , vezi sa nu risti apoi sa mergi numai 4 roti toata viata ..... si alea sa fie de la carucior .....
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 08:43   #147
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Quote:
Originally Posted by Maryoku View Post
hai mah nu mai despica firu in 4 eu nu cred ca daca mergi cum se cuvine patesti ceva si inca ceva verifica sa vezi ca te accidente sunt cu scuteru si cate sunt cu bicicleta si ai sa vezi cine are dreptate
sunt multe accidente si cu bicicleta numai ca nu asa fatale ....si app tu mergi regulamentar da intra altu in tine asa ca nu trebuie sa te bazezi ca dak tu mergi bine nu patesti nimic
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
Old 29-08-08, 21:15   #148
raulito

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 139
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Lasati ca multe accidente nu sunt din cauza celui cu motociclea am observat de multe ori cand ma plimb cu scuterul multi automobilisti nu imi dau prioritate in special femeile
raulito is offline   Reply With Quote
Old 29-08-08, 22:17   #149
geo_ruxy

Stage 3
 
geo_ruxy's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of:
[2 Roti]
[SKODA]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

iar m-a oprit azi politia =))))

cred ca stabilesc un record... 10 opriri pe luna...

si nicio amenda

da..cu bicla poti pati multe! la fel si cu scuterul, fara sa ai vreo vina..
geo_ruxy is offline   Reply With Quote
Old 30-08-08, 01:17   #150
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: Am doar 14 ani si as dori sa conduc un scuter !

Quote:
Originally Posted by geo_ruxy View Post
iar m-a oprit azi politia =))))

cred ca stabilesc un record... 10 opriri pe luna...

si nicio amenda

da..cu bicla poti pati multe! la fel si cu scuterul, fara sa ai vreo vina..
la chestia cu bicla iti dau dreptate..si eu am patit-o acum 1 an daca nu ma insel..cu o luna inainte sa-mi iau chestia aia pe doua roti care cica are motor si se numeste scuter.......am dat cu subsemnatul
in schimb nush cum te prinde pe tn politia....ca pe mine nu m-au luat niciodata....dar si cand m-or prinde va fi vai-de capul meu.....doamne fereste
bafta si asfalt uscat
cristianic is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -