Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Scuterul meu

Reply
 
Thread Tools
Old 31-03-14, 21:02   #1
emi0015

Stage 1
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 17
Default Gilera DNA 70cc Vreau TOP SPEED MARE !

Am Gilera DNA 70cc DR RACING EVO, role 5 grame, carburator 17,5 cu jiglor marit, toba Leo Vince ZX cu toate astea aproape fuge 90km/h cu demaraj puternic. Nu pot sa o fac sa fuga mai tare am incercat cu role mai grele, dar imi pierd din demeraj si tot aceeasi viteza fuge. Totul este stock inafara de cele mentionate. Daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi pentru un TOP mai mare va raman recunoscator. Multumesc !
emi0015 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-14, 08:13   #2
shoby13

Stage 5
 
shoby13's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 531
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Gilera DNA 70cc Vreau TOP SPEED MARE !

carburator 19
varitor malossi ambreaij malossi (arculete ambreiaj tari si arc central moale ) curea malossi
muzicuta cu lamele de carbon
evacuare gianelli extra sau gianelli shot

si altfel o sa stea treaba , ti-am dat mura in gura !
shoby13 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-14, 12:37   #3
emi0015

Stage 1
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 17
Default Re: Gilera DNA 70cc Vreau TOP SPEED MARE !

Nu e mare diferenta dintre gianelli si leo vince zx. Am cumparat toba noua si nu se merita sa o arunc pentru alta toba care imi da 2-3 km maxim in plus. Merci oricum !
emi0015 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-14, 22:17   #4
JoyxMnr

Stage 1
 
JoyxMnr's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 19
Default Re: Gilera DNA 70cc Vreau TOP SPEED MARE !

Gianelli si Leo Vince sunt firme de tobe pentru strada...spre exemplu ZX este o toba stock inbunatatita (nu foarte mult). Vrei toba care sa scoata tot din set incearca un Malossi MHR,Polini For Race 3 (chiar si 1 ) ,Yasuni c16 ,DigRacing...sa nu zic de tobele Roost si altele care sunt fantezii deja.
Eu pe aerox am set Polini Sport 72cc,carb` Dellorto de 17.5 cu filtru sport in carcasa originala,toba Polini ForRace3 comprimata,ambreaj Malossi Delta clutch cu arculete malossi galbene si arc central Stage6 rosu,curea Athena,variator original cu role Polini de 5.5 si am Top speed-ul de 120 (km/h) cu doi pe el...pe bordul masinii. Deci iti trebuie lucruri banale dar totusi extrem de importante.Nu te lua dupa x sau y ...Ca vezi Dom`le ca iti zice nush ce Nea Caisa ca iti trebuie o toba anume sau un variator anume. Trebuie sa gasesti piesele care sa se echilibeze,sa se conformeze una cu cealalta...sa se inteleaga perfect impreuna.
JoyxMnr is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -