Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Scuterul meu

Reply
 
Thread Tools
Old 19-09-10, 03:39   #16
rinzou

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 736
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Aprilia Scarabeo 50 street

Nu mai pune ulei de-ala.. ca ala e branza , nu e ulei. E ulei de pus la drujbe.Pune ceva mai calitativ daca vrei sa te tina scuterul ( Castrol , MOL , OMV , Motul etc. )
__________________
Agentie turism Bacau
rinzou is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 09:11   #17
Oltcit Rally Team
2 Roti

Stage 5
 
Oltcit Rally Team's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 478
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Aprilia Scarabeo 50 street

A fost prima si ultima data cand am pus ulei de la Petrom,da si pretul e pe masura calitatii 15lei.
Azi am luat de la reprezentata Honda din Craiova 1 litru de ulei la pretul de 30lei.
Tot azi ma duc in Dedeman sa iau vopsea neagra rezistenta la temperaturi inalte pentru toba.Si pentru janta de spate da inca nu stiu ce culoare sa iau.Carenle vor vi vopsite la pistol si bagate in cuptor,dar asta mai in iarna.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine015.jpg
Views:	98
Size:	598.4 KB
ID:	1663132  
Oltcit Rally Team is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 19:54   #18
iancu94

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 40
Default Re: [My Scoot]Aprilia Scarabeo 50 street

Quote:
Originally Posted by mihairadu View Post
Vopseau e foarte frumoasa, sa ai grija de el!
Nu ai voie sa conduci decat dupa ce faci 16 ani, deci, pune alarma, antifurtul, lantul si lacatul pe el, cheilie i-le dai lu' taicatu si gata pana la 16 ani.
ce face ? eu am inca 15 ani ... in decembrie fac 16 .... si am atestatul acela din august ......deci )
iancu94 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 23:33   #19
red_eye

Stage 4
 
red_eye's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 254
Default Re: [My Scoot]Aprilia Scarabeo 50 street

Quote:
Originally Posted by iancu94 View Post
ce face ? eu am inca 15 ani ... in decembrie fac 16 .... si am atestatul acela din august ......deci )
cum sa ai atestatu de la 15 ani?
red_eye is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 14:09   #20
iancu94

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 40
Default Re: [My Scoot]Aprilia Scarabeo 50 street

Quote:
Originally Posted by red_eye View Post
cum sa ai atestatu de la 15 ani?
foarte bine.... ) si nu sunt un caz singular... la 2 scoli din oras imi facea atestatul unde miam facut eu a fost 70 si ceva de lei si la cealalta scoala era cam pana in 150 lei dar trebuia sa si merg pe la cursuri... si trebuia sa dau un examen... ) si navea rost
iancu94 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 18:57   #21
Oltcit Rally Team
2 Roti

Stage 5
 
Oltcit Rally Team's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 478
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Aprilia Scarabeo 50 street

Ok am inteles o sa ma duc si eu la o scoala sa ma interesez de atestat.Acum reveniti la subiect ,va rog.
Am luat sprayul pt jante maine sa le pregatesc si sa le si vopsesc vineri.
Oltcit Rally Team is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 23:14   #22
shark 01

Stage 3
 
shark 01's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 131
Default Re: [My Scoot]Aprilia Scarabeo 50 street

Quote:
Originally Posted by iancu94 View Post
foarte bine.... ) si nu sunt un caz singular... la 2 scoli din oras imi facea atestatul unde miam facut eu a fost 70 si ceva de lei si la cealalta scoala era cam pana in 150 lei dar trebuia sa si merg pe la cursuri... si trebuia sa dau un examen... ) si navea rost
Ce abereaza asta ! LOL Man nu mai mintii asa ca nu esti baiatu lu geoana sa te ia pe tine o scoala de soferi in custodie si sa iti dea atestatu de la 14-15 ani ! UITA-TE IN LEGISLATIE OMULE SCRIE NEGRU PE ALB CU ARIAL CA PENTRU PROSTI - pe drumurile publice, conducătorul acestuia trebuie să aibă vārsta de cel puţin 16 ani.

Olcit nu te duce tata ca te faci de ras in fata la profesorii aia ! Da-mi id am sa iti zic ceva important pe mess !
shark 01 is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 01:01   #23
sony_floryn15

Stage 3
 
sony_floryn15's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 86
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot]Aprilia Scarabeo 50 street

si uleiu ala e panarama..... degeaba ai dat pe el 30 ron...!!! deci daca vrei ceva bun baga mobil 1 sau motul!!! eu folosesc mobil 1.... pt ca aici nu prea se gaseste motul....
stop pe leduri... nu stiu cat de priceput esti u... dar e greu de facut.... trebuie sa ai un pic de habar ca sa faci un circuit pe o placa....
scuteru e foarte bun dar mie unu nu imi plac scarabeo.... sunt foarte puternice.... daca al tau e mai puturos sigur sunt dusi segmentzi..... sau toba infundata!!...sau .. etc ..... nu mai enumer acum ...
sony_floryn15 is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 07:20   #24
Oltcit Rally Team
2 Roti

Stage 5
 
Oltcit Rally Team's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 478
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Aprilia Scarabeo 50 street

Scuterul inca este puternic,insa eu fiind incepator o las mai moale.In legatura cu uleiul,acum asta e.Oricum nu ii dau eu gaz ca sa nu se unga bine oricum nu o sa tin scuteru pana la batranete.Scuterul a mers numai in Italia,deci nu a fost forjat pe aici pe la noi de toti taranii.
ID: by_micutzu
Oltcit Rally Team is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 11:17   #25
rs-dey

Stage 5
 
rs-dey's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 918
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Aprilia Scarabeo 50 street

cauta ma tu scoala de soferi Udriste si ai sa vezi ca faci Atestatu,bine legal nu e,dar nu le arati buletinu in caz ca te opreste cineva.
rs-dey is offline   Reply With Quote
Old 24-09-10, 19:58   #26
bodu96

Stage 1
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 11
Default Re: [My Scoot] Aprilia Scarabeo 50 street

Scuterele noastre :>
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0146.JPG
Views:	133
Size:	1.17 MB
ID:	1669432  
bodu96 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-10, 20:05   #27
Oltcit Rally Team
2 Roti

Stage 5
 
Oltcit Rally Team's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 478
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Aprilia Scarabeo 50 street

Quote:
Originally Posted by bodu96 View Post
Scuterele noastre :>
Da.Azi am iesit putin la o plimbaricaasa de sfarsit de saptamana.Eu si inca doi colegi de clasa,unul cu Piaggio Liberty 125cm3 4t iar celalat cu bicicleta.
O sa mai pun poze.
Oltcit Rally Team is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 18:04   #28
iancu94

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 40
Default Re: [My Scoot]Aprilia Scarabeo 50 street

Quote:
Originally Posted by shark 01 View Post
Ce abereaza asta ! LOL Man nu mai mintii asa ca nu esti baiatu lu geoana sa te ia pe tine o scoala de soferi in custodie si sa iti dea atestatu de la 14-15 ani ! UITA-TE IN LEGISLATIE OMULE SCRIE NEGRU PE ALB CU ARIAL CA PENTRU PROSTI - pe drumurile publice, conducătorul acestuia trebuie să aibă vārsta de cel puţin 16 ani.

Olcit nu te duce tata ca te faci de ras in fata la profesorii aia ! Da-mi id am sa iti zic ceva important pe mess !
no hai fratii pariu pe casa ta ca eu in 9 12 2010 o sa implinesc 16 ani si circul fara nici o problema cu atestatu in buzunar... atestatu lam facut vara asta prin august...ii adevarat ca in ARAD is vreo 10 scoli de soferi sau mai multe... dar numa la 2 mia zis in fata ca se poate face.... deci nu vorbi daca nu esti in cunostiinta de cauza....ca... cam aburesti monitoru degeaba sii knd te opreste nu ii nevoie sa le prezinti buletinu ca este trecut CNP u pe atestat :P sii da... daca cumva se prind baietii ca nai 16 ani... ai sfeclito ))

Last edited by iancu94; 27-09-10 at 18:09.
iancu94 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 19:10   #29
rinzou

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 736
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Aprilia Scarabeo 50 street

Nu uita ca in Romania orice e Posibil !

Si eu la 14 ani , puteam sa iau atestatul de la o scoala de soferi a unei cunostinte.
rinzou is offline   Reply With Quote
Old 28-09-10, 10:13   #30
Oltcit Rally Team
2 Roti

Stage 5
 
Oltcit Rally Team's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 478
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Aprilia Scarabeo 50 street

OK.Am inteles,incheiati subiectul oricum vine iarna si nu imi trebuie atestat ca nu ma plimb.
Ce am mai facut pe la scuter este ca l-am inmatriculat.Poze mai pe seara.
Oltcit Rally Team is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -