Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Scuterul meu

Reply
 
Thread Tools
Old 25-12-09, 20:36   #76
M@TRIX

Stage 3
 
M@TRIX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 151
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

Nu ati inteles ce am vrut sa zic.PorscheGTS a pus intrebarea aia in asa fel incat ar fi parut ca iti iei big bore in viitorul ft apropiat si cica "asa ca idee",pai ce rost mai avea intrebarea aia ca e logic,toti visam la seturi high end gen big bore de 86 si alte chestii,dar costa ft multi bani,putini ar da chiar daca ii au,si la fel cum ai zis si tu, phantom,pt setul ala ai de modificat grav,putini stiu asta,trebuie modificat blocul motor,+ ambielaj (special pt big bore) cu bolt pe 13,o admisie completa racing(muzicuta+galerie+carb+filtru de aer),o aprindere racing,si o toba high end recomandata pt big bore deci cva tot de la malossi+transmisie etc.O configuratie din asta nu e pt oricine...la noi in tara o intrebare de genu " cand iti iei big bore de 86?" mi se pare ca o injuratura,e ca si cum ai lua la misto pe cineva)

Last edited by M@TRIX; 25-12-09 at 20:39.
M@TRIX is offline   Reply With Quote
Old 25-12-09, 20:39   #77
Dj.Phantom

Stage 5
 
Dj.Phantom's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 401
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

Dap..asta asa e Momentan just a dream..si sincer sa zic..nu mi-as lua big bore...sa stiu ca dau 18 milioane pe un cilindru si mai merg doar un an cu scuterul.. nu prea se merita..macar daca as recupera banii, macar 75%..deci la mine a ramas ca imi pun MHR Replica 70cc.. si probabil Speed'Y isi va face aceeasi configuratie ca mine
__________________
My Scooter


Malaguti F12 Phantom LC 50






Burn rubber,not your soul !
Dj.Phantom is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 00:00   #78
Speed`y

Stage 4
 
Speed`y's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 178
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

matrix oricum dac aj avea banii ptr un high end ... chiar nu as vrea ... daca stai sa te gandesti ca mai mergi cu scuteru 1 an 2 si dup aia treci la masina .. nu merita investitia ... eo vreau doar un mhr replica ... j restu care trebuie pentru el ... atat tot )))
Speed`y is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 00:32   #79
M@TRIX

Stage 3
 
M@TRIX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 151
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

Quote:
Originally Posted by Speed`y View Post
matrix oricum dac aj avea banii ptr un high end ... chiar nu as vrea ... daca stai sa te gandesti ca mai mergi cu scuteru 1 an 2 si dup aia treci la masina .. nu merita investitia ... eo vreau doar un mhr replica ... j restu care trebuie pentru el ... atat tot )))
Nici MHR REPLICA nu merita...daca vrei mai multe detalii imi dai un pm maine si iti povestesc
M@TRIX is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 01:17   #80
porsheGTS

Stage 5
 
porsheGTS's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 916
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

Matrix sincer nu vreau certuri dar cam mereu te bagi peste lume si nu imi place!Imi cer scuze daca te-am deranjat ce am zis si nu se va mai intampla!!O zi placuta si Sarbatori Fericite si un An nou mai bun si sa iasa tuningu' al suprafata!!!!!
__________________

My Peugeot V-Click Stage6
porsheGTS is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 17:28   #81
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

Speed`y-te-ai orientat dupa preturi?Daca vrei te putem ajuta cu niste link-uri!Pt ca poate gasesti acelasi piese dar mai ieftine pt ca e in avantaju tau (ramai cu bani de benzina)
__________________

Fotografiile mele - GiuGiu
JuST_GiuGiu is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 09:33   #82
porsheGTS

Stage 5
 
porsheGTS's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 916
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

Giugiule cat de ieftine sa gasesti pe site-uri,poate la un targ ceva la mn2,ca in rest totul este scump in Ro!!Asta este bafta....!!!!!
porsheGTS is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 10:39   #83
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

Quote:
Originally Posted by porsheGTS View Post
Giugiule cat de ieftine sa gasesti pe site-uri,poate la un targ ceva la mn2,ca in rest totul este scump in Ro!!Asta este bafta....!!!!!
Sa stii ca nu e neeaparat pentru ca am prietenii care si-au dat cu pumnii in cap din cauza unor piese pt ca la vro 2-3 zile cand au cautat ceva au dat peste aceste piese si ierau cu 1 poate 2 mil mai ieftine !Deci toata treaba e sa aiba rabdare
JuST_GiuGiu is offline   Reply With Quote
Old 29-12-09, 20:04   #84
Dj.Phantom

Stage 5
 
Dj.Phantom's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 401
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

Pai si Speed'y si eu am ajuns la concluzia ca un Malossi 70CC sport este destul de bun..e si iefit si zic ca isi merita banii..preturi ceva ? Deocamdata cel mai ieftin este pe scutertuning.ro
Dj.Phantom is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 20:59   #85
Speed`y

Stage 4
 
Speed`y's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 178
Member of:
[2 Roti]
Smile Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

cred ca eu si phantom dam comanda pe scutertuning.ro si raman si eu la spusele lui matrix Malossi Sport 70cc + transmisie malossi full .... si dupa aia si o toba un carb`. de 21 ... ceva carburatoare unde as putea gasii chiar si de minarelli dar de 21 poate si mai mari ... imi puteti spune ... ?

@giugiu dami niste syteuri daca tot ai sa vad ce preturi au la transmisie ....
Speed`y is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 21:07   #86
porsheGTS

Stage 5
 
porsheGTS's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 916
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

www.scutertuning.ro
www.scuter-centre.ro
www.bikeshop.ro
www.easyparts.nl
www.scooter-attack.com
www.piese-scuter.ro
www.piese-scutere.ro

Sper ca ai de unde sa alegi !!Bafta!
porsheGTS is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 21:15   #87
Dj.Phantom

Stage 5
 
Dj.Phantom's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 401
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

@Speed'y cel mai mic adaos il au cei de la scutertuning...mai mic si decat scuter-centre si decat toate din romania Eu raman sa dau comanda de la ei.. Si o sa fie asa... Malossi Sport 70cc-> 680 RON, Rulmenti S6 SKF Polymer cage-> 157 RON..Asta o sa fie prima transa.. Apoi va urma Curea Malossi Kevlar->155 RON, Ambreaj Malossi FLY CLUTCH->240 si Ambreaj Malossi Multivar-> 317 dar astea o sa fie mai incolo..cam prin vara.. Cam aceeasi configuratie isi face si Speed'y
Dj.Phantom is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 21:20   #88
porsheGTS

Stage 5
 
porsheGTS's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 916
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

Asta asa e Phantom,cei de la scutertuning sunt super la pret si la calitate si au de toate(stage6,malossi,metrakit) si or sa bage si de la vara cred sau cand o vrea Dl.Radu si Polinii!!!O sa fie rupere!!Bafta si aveti grija !!!ASfalt Uscat!!!
porsheGTS is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 21:23   #89
Dj.Phantom

Stage 5
 
Dj.Phantom's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 401
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

Pai eu am vorbit cu Radu si ei deja aduc piese Polini..doar ca nu sunt puse pe site..piesele Polini sunt ceva mai scumpe si nu cumpara lumea...dar daca doreste cineva poate sa sune la Radu si sa vorbeasca cu el...Totul se rezolva
Dj.Phantom is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 22:48   #90
Speed`y

Stage 4
 
Speed`y's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 178
Member of:
[2 Roti]
Smile Re: [My Scoot] Peugeot Speedfight 2

mda ... am intrat si pe pagina oficiala de la malossi si pentru modelul meu nu este cik malossi sport ... gasesc doar mhr`u .... oare asa sa fie ? inca nu am vorbit cu radu ..... datimi va rog niste pareri
Speed`y is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -