Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Scuterul meu

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-10, 17:01   #346
urs_e30

Stage 5
 
urs_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 469
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

Quote:
Originally Posted by silviu26 View Post
vin superb:X da eu la honda am in 4... aiurea nu cred k merge adik nu merge sigur k e distanta mica intra ele...pfff sa vad km as face rost.
Si de pleoape zisa bn dj.phantom cu o bucata de plastic cva o sa o prind q poxilina sh sa o fac cu smilgheru sh dupa aia sa dau cu chit sh o sa iasa cva:>. da eu stiu c as putea sa mai fac la aspect...culoarea o fac nergu cu alb jantele tobe...si sa pun niste benzi cu lumina albastra sau alba sub el sh niste angeluri da nu stiu km sa fac sa le pun p pleoape sa nu ma incurce baga id meu dak e sa iti arat sh niste poze cva id: silviu_2692
te complici frate cu plastic cu poxilina ... ba nu ies finisate bine ba ... dul undeva la tinichigerie ... iti da baiatu niste chit si fibra de sticla sau eu stiu cum o face omu si aia e ... nuti ia mai mult de 50 ron ... si nui mai vad rostul farurilor cu engels ... dak pui bad look ... o sa se vada doar jumatate din angels
__________________
Tears will get you sympathy, sweat will get you results ...
urs_e30 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 17:05   #347
silviu26

Stage 1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 14
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

mda...ai dreptate il duc k e unu d lucreaza mai sus d mn sh ai dreptate k nu se vad...nist ebenzi p sub el sh in fata sunt p margini niste site grle kms a iti zic sh bag p akolo:> sh atat...
silviu26 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 17:39   #348
urs_e30

Stage 5
 
urs_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 469
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

Quote:
Originally Posted by silviu26 View Post
mda...ai dreptate il duc k e unu d lucreaza mai sus d mn sh ai dreptate k nu se vad...nist ebenzi p sub el sh in fata sunt p margini niste site grle kms a iti zic sh bag p akolo:> sh atat...
... bossule eu iti zic sa nu te strofoci atat cu tuningu exterior ... eu unul nu am bagat nici un ban ... este din 2000 scuteru meu cu vopseaua originala ... am ghidon etc. ... doar necesare ... sa traga si sa fuga ca e mai urat cand trece o japita pe langa tine si tu ramai cu bad looku in spate ... in fine eu unu asa gandesc ... cat despre estetica cat de original se poate si de calitate ... bft cu modificatu si asfalt uscat tuturor posesorilor ...
urs_e30 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 19:10   #349
silviu26

Stage 1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 14
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

man am motor d 125 prine 130 adik prindea k nu mai merge acu... da tot atat ia k se simte viteza...asa k nu prea sunt care sa treaca p langa mn si d aceea vreau sa modific putin fiindca e zgariat...k a cazut cineva cu el...mai mult de aia sh dak tot sunt la capitolul asta barem sa ii mai fac ceva
silviu26 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 22:47   #350
rinzou

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 736
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

Prietene , poti sa lasi limbaju de messenger deoparte ?
Ceea ce vrei tu sa faci cu benzi de leduri si mai stiu eu , se numeste tiganeala sau kitsch .
Niste angel eyes albe cu un badlook pe F12 arata bine , chiar daca o sa se vada doar jumatate.
__________________
Agentie turism Bacau
rinzou is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 22:52   #351
silviu26

Stage 1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 14
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

da si daca mai pui in fata unde vin grilele alea cum sa iti zic dupa roata in spate 2 benzi de alea subtiri albe? nu da bn?:> tiganeala e atunci knd il faci scuteru curcubeu cu toate culorile sau plin d abtibilde...aia e tiganeala nu k dak ii pui niste leduri ceva gata...
silviu26 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 13:25   #352
urs_e30

Stage 5
 
urs_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 469
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

Quote:
Originally Posted by silviu26 View Post
da si daca mai pui in fata unde vin grilele alea cum sa iti zic dupa roata in spate 2 benzi de alea subtiri albe? nu da bn?:> tiganeala e atunci knd il faci scuteru curcubeu cu toate culorile sau plin d abtibilde...aia e tiganeala nu k dak ii pui niste leduri ceva gata...
frate faci ce vrei e scuterul tau ... dar am asa e ... o sa fie ca un kitch ... iar engels cu bad look ... eu nu ii vad rostu ... in fine bft
urs_e30 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 13:25   #353
rinzou

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 736
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

Daca asta crezi tu , pune-ti leduri si pe casca. Pune un " stikar " cu "Naik" si "Piuma" si esti " bo$$ " .
rinzou is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 13:27   #354
Speed`y

Stage 4
 
Speed`y's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 178
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

Quote:
Originally Posted by rinzou View Post
Daca asta crezi tu , pune-ti leduri si pe casca. Pune un " stikar " cu "Naik" si "Piuma" si esti " bo$$ " .
rinzou dintr-un cocalar na-i sa faci om )) scuzati off-topicu
Speed`y is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 13:33   #355
urs_e30

Stage 5
 
urs_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 469
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

Quote:
Originally Posted by Speed`y View Post
rinzou dintr-un cocalar na-i sa faci om )) scuzati off-topicu
buna asta ) si cam asa si este :P ... el o sa aibe aceasi mentalitate chiar dak noi ii zicem ca o sa fie de kct ... asa ca :P
urs_e30 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 13:51   #356
Dj.Phantom

Stage 5
 
Dj.Phantom's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 401
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

Mda.. rinzou are perfecta dreptate.. Un bad boy si angel eyes arata bine. Nu mai trebuie cine stie ce becuri si plm..Eventual modifica-i un pic spatele si il faci frumos
__________________
My Scooter


Malaguti F12 Phantom LC 50






Burn rubber,not your soul !
Dj.Phantom is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 15:40   #357
Felix_Arad

Stage 5
 
Felix_Arad's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,226
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

Quote:
Originally Posted by urs_e30 View Post
da aeroxu are in 3 prezoane ... iar f12 tot in 3 prezoane ... si din cate stiu se potriveste perfect roata spate aerox pe f12 ... nu cred ca o sa rezolvi nimk cu janta de honda
Janta de aerox merge perfect pe f12, dar cu conditia ca f112le sa iabe frana pe disc. Din cate stiu eu astea de 100 nu au frana pe disc, iar ca sa ii pui roata de aerox, trebuie sa scchimbi carterul. Eu pe f12 am avut roata de aerox pe spate. Pun o poza. Bafta si scuze de off topic
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN1222.jpg
Views:	115
Size:	901.5 KB
ID:	1423334  
Felix_Arad is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 23:04   #358
urs_e30

Stage 5
 
urs_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 469
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

Quote:
Originally Posted by Felix_Arad View Post
Janta de aerox merge perfect pe f12, dar cu conditia ca f112le sa iabe frana pe disc. Din cate stiu eu astea de 100 nu au frana pe disc, iar ca sa ii pui roata de aerox, trebuie sa scchimbi carterul. Eu pe f12 am avut roata de aerox pe spate. Pun o poza. Bafta si scuze de off topic
dap asa este :P ... orik este bestial f12 cu roata de aerox ...
urs_e30 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 23:29   #359
rinzou

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 736
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

Gata , s-a ofticat . Nu mai intra pe forum ) A primit reprosuri si sfaturi care nu-i convin.
rinzou is offline   Reply With Quote
Old 17-04-10, 07:38   #360
silviu26

Stage 1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 14
Default Re: [My Scoot] Malaguti f12

nu m-am ofticat da am fost plecat din oras. la malaguti am frana pe spate pe disc sa vad unde pot face rost de o roata de aerox ca ii sta super si stikar cu piuma sa iti pui tu pe scuter , nu am eu mentalitatea asta. dj.phantom ziceai ceva sa modific putin spatele...ce as putea sa ii fac ma gandeam la alte semnalizari sa ii dau aripa jos...
silviu26 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -