Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2009 -- 10-12 aprilie 2009 -- Bucuresti - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-09, 21:52   #271
B85KYL

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 949
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by akaware View Post
ar fi mai frumos sa se faca mai multe lucruri care sa aibe legatura cu driftul...masinile de la expo au fost acum si marea majoritate vor si la festivalul urmator..dar la drift..mereu e ceva nou,un alt traseu,alti participanti,o evoultie spre bine a incepatorilor si lista poate continua..
Te contrazic...
Shi la expo shi da drift, intotdeauna se va pastra nucleul shi pe langa acest nucleu vor mai aparea surprize placute sau mai putin placute
B85KYL is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 22:44   #272
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Campionatul National de Drift

B85KYL :
da."ai citit printre randuri"
daca citeai tot, vedeai si postul meu in care abordam si explicam aspectul evenimentelor axate primavara pe expo si toamna, dupa cum tii minte, pe show...
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 23:59   #273
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

-Una peste alta sa fim putini seriosi sa ne uitam pe youtoube la DRIFT.Ce am facut noi acolo aia nu numesc nici incalzire. Ca avem masini modificate mai mult sau mai putin ca dam bine ronduri si stanga, drapta ....sunt procedee de "centura alba"....hai sa ne uitam bine la cei cu "centura neagra" sa punem mana sa facem treaba cu adevarat si dupa aia sa comentam. Tot ce facem , facem de placere si pescarul se duce pe balta tot de placere si vanatorul impusca tot de placere si seara cand mergeti la un fotbal ....tot de placere. Asa este cu cat driblezi mai mult creste placerea si aici e cam la fel ....nu premiul , nu cupa ci sutele de oameni care au fost acolo au contat cel putin pt mine . A....data viitoare stim ca e numai program de drift , da frate respectam dar poate vrem sa jucam si un tenis de picior dupa cele 90 de minute de fotbal.
-Comentarii de rutina ca "va arat eu data viitoare" si altele de genul vin la pin-pong dar la barna mi e greata ,pastrati le pt voi , un avatar cu un bmw si un usergroup nu va face mai soferi. Comentarii de dragul postului sau sa te vada lumea ca te bagi in seama nu si au rostul.
-Am vazut multi baieti care au fost in public , multi dintre ei poate scrajnind din dinti ca nu sunt si ei acolo......intre noi ,dar vorbele spuse de ei aici sunt demne de toata admiratia si respectul in ciuda varstei crude a multora.
-Este ultimul meu post aici si nu ramane decat sa va spun numai de bine si pt cei care au fost pe bara .....sa va ajute dumnezeu cat mai repede sa va parcati masinile langa ale noastre.....loc este pt toata lumea !!!!
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA

Last edited by F_L_R; 16-04-09 at 00:11.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 00:45   #274
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by bimmer3 View Post
-n-am fost cu nici o masina, ne vedem pe viitor (daca mai vii la drift, ca la burn nu vin io)
-nu sunt organizator
Dar nu stiu ce relevanta are pt ca n-am citit in regulamentul forumului ca ar trebui sa fiu participant sau organizator ca sa pot posta aici.
Arata-mi te rog cand am adus injurii.
Tu cu ce masina ai fost la drift?
Eu zic ca ar trebui sa vedem progresul cum a sesizat si Florica mai sus.
din cite stiu eu u nu ai nici permis,dak nu ma insel u ai masina la facut la garajul nostrucunosc masina din poza care a fost si a noastra fostul nos.daia zic ca critici aiurea cu vb jenante.asa ca veziti de masina ta si lasa comentarile aiurea.si sa te vedem si pe tine data viitoare.
__________________

M20B20 - 2.0 L Straight-Six || M20B25 - 2.5 L Straight-Six
M20B27 - 2.7 L Straight-Six || M30B32 - 3.2 L Straight-Six
M30B35 - 3.5 L Straight-Six || M60B40 - 4.0 L V8 Supercharged

S??B?? - ?.? L Turbo

Last edited by LAFv8; 16-04-09 at 00:51.
LAFv8 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 01:07   #275
K_M_3

Stock
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 8
Default Re: Campionatul National de Drift

nu ar trebui sa existe motive de nemultumire, intradevar exista multi care fac ,"katerink" de dragul de a atrage mai multa atentie , chiar in fata mea era o matahala care lua peste picior pe oricine intra in demonstratie, dar dupa parerea mea astfel de oameni au fost eclipsati de evolutiile de exceptie ale participantilor , iar dupa parerea mea nu cred ca ar exista 1 persoana care sa vada un tur de rutina in locul unui burnout, asha cum spun unii ca nu isi aveau rostul..importanta este satisfacerea publicului..care dupa parerea mea a fost din plin!
K_M_3 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 01:09   #276
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: Campionatul National de Drift

trist este ca ft putini din cei care erau prezenti acolo stiau cu adevarat cu ce se mananca acest SHOW. pt ca in fond asta este.
din punctul meu de vedere tinand cont ca acum 12 luni nimeni nu avea o treaba cu ideea de drift la noi, sunt de parere ca s-a evoluat intr-un ritm nebun. bravo voua baieti pt tot ce ati oferit si pt cauciucurile rupte pt deliciul publicului.
bravo KNS pt progresele ENORME facute fata de anul trecut. imi aduc aminte ca in toamna chiar ma intrebam: oare ce ar face KNS-ul cu un motor mai mare pe masina. iata ca ai demonstrat ca se poate face show in ciuda faptului ca nu avem locuri de antrenament.

pe de alta parte trebuie sa ii intelegem si pe cei care au "incalcat" regulile pentru deliciul publicului. trebuie sa ii intelegeti pe toti: mai bine sa se descarce toti la show-uri asa decat sa se riste prin parcari si alte locuri unde isi pot crea probleme.

nota 10 pt toti cei care si-au meritat pe deplin aplauzele
monk is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 01:50   #277
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: Campionatul National de Drift

[QUOTE=monk;2242709]trist este ca ft putini din cei care erau prezenti acolo stiau cu adevarat cu ce se mananca acest SHOW. pt ca in fond asta este.
din punctul meu de vedere tinand cont ca acum 12 luni nimeni nu avea o treaba cu ideea de drift la noi, sunt de parere ca s-a evoluat intr-un ritm nebun. bravo voua baieti pt tot ce ati oferit si pt cauciucurile rupte pt deliciul publicului.
bravo KNS pt progresele ENORME facute fata de anul trecut. imi aduc aminte ca in toamna chiar ma intrebam: oare ce ar face KNS-ul cu un motor mai mare pe masina. iata ca ai demonstrat ca se poate face show in ciuda faptului ca nu avem locuri de antrenament.

pe de alta parte trebuie sa ii intelegem si pe cei care au "incalcat" regulile pentru deliciul publicului. trebuie sa ii intelegeti pe toti: mai bine sa se descarce toti la show-uri asa decat sa se riste prin parcari si alte locuri unde isi pot crea probleme.
din punctul meu de vedere nu cred ca exista un concurs numai de profesonisti care pot face drift perfect.eu unul nu le am cu drftul dar mai progresam si vom face ,eu unu la masina mea am facut si am muncit la ea ptr liniutza daia nici nu ma cam incadram cu ia la drift ,dar am venit sa ne distram si sa prezentam fiecare cu ce putem si la ceam muncit finnk nu prezentam masinile numai pe forum,nu cred ca am deranjat pe cineva ca am venit cu masina acolo.a fost o distractie si cred ca sau simtit bine si cei din partea cealanta de concurent,fortzaaaaa HAI KNS CEI CARE CU ADV SUNT PREGATITI PTR DRIFT.SI RESPECT PTR TOTI CARE AU INCERCAT SA SE ABITIONEZE LA ORI CE TEST CRAE SE ORGANIZEAZA.FORTZAAAAA
LAFv8 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 10:55   #278
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Campionatul National de Drift

dragi colegi, e saptamana mare... hai sa uitam macar zilele astea de dispute.
sa fiti fericiti si sanatosi, cu masina cum va place si familia aproape.

multumesc mult tuturor
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 13:09   #279
Razvan_MFV

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 96
Default Re: Campionatul National de Drift

Paste fericit!!
Sper sa ne putem vedea la antrenament
Razvan_MFV is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 13:18   #280
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Campionatul National de Drift

Paste fericit si masa imbelsugata !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 23:35   #281
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by bimmer3 View Post
-n-am fost cu nici o masina, ne vedem pe viitor (daca mai vii la drift, ca la burn nu vin io)
-nu sunt organizator
Dar nu stiu ce relevanta are pt ca n-am citit in regulamentul forumului ca ar trebui sa fiu participant sau organizator ca sa pot posta aici.
Arata-mi te rog cand am adus injurii.
Tu cu ce masina ai fost la drift?
Eu zic ca ar trebui sa vedem progresul cum a sesizat si Florica mai sus.
paste fericit doresc la toata lumeasa fie un paste fortzaaaa
LAFv8 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 01:19   #282
cami19ro

Stage 3
 
cami19ro's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 120
Member of:
[4Rally]
[Accelarate Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

Paste fericit tuturor.....
cami19ro is offline   Reply With Quote
Old 18-04-09, 22:28   #283
ClaudyuNSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ClaudyuNSL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

toti va certati pe seama driftului, dar nimeni nu a remarcat ca in randul masinilor la drift sa aflat si un cap tractor DAF care a facut un show de zile mari si care zic eu va ramane in istoria driftului romanesc...pt ca totusi este un camion nu o masina....

Tin sa multumesc in numele Clubului No Speed Limit Romania soferului DAF-ului (tatal lui Alin ex: DPX) care a facut spectacol pe pista de drift si care a dat burn-out mai frumos decat orice masina prezenta acolo.Felicitari tuturor participantilor la show si sa ne auzim cu bine la urmatorul, mai bine antrenati si mai bine echipati pe partea auto.

Paste Fericit!
__________________

A.C.S NO SPEED LIMIT ROMANIA
ClaudyuNSL is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 13:50   #284
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by ClaudyuNSL View Post
toti va certati pe seama driftului, dar nimeni nu a remarcat ca in randul masinilor la drift sa aflat si un cap tractor DAF care a facut un show de zile mari si care zic eu va ramane in istoria driftului romanesc...pt ca totusi este un camion nu o masina....

Tin sa multumesc in numele Clubului No Speed Limit Romania soferului DAF-ului (tatal lui Alin ex: DPX) care a facut spectacol pe pista de drift si care a dat burn-out mai frumos decat orice masina prezenta acolo.Felicitari tuturor participantilor la show si sa ne auzim cu bine la urmatorul, mai bine antrenati si mai bine echipati pe partea auto.

Paste Fericit!






Io am zis acolo , i-am zis si lui , si o zic si aici K EL A FACUT CEL MAI TARE SHOW !!!
MC Mate is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -