Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2009 -- 10-12 aprilie 2009 -- Bucuresti - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-09, 11:42   #256
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Campionatul National de Drift

Absolut adevărat!! Gabi , deşi duminică am stat īntr-un loc mai dangerous dar deh riscul meu!! Hai-ul se dadea la circa 1 m de noi şi a zburat jalonul aproape de dovleacul unuia ..dar nimeni din cei de acolo nu puteau zice nimic era un show prea frumos şi tengu haiul, knsul l-au oferit spre deliciul nostru
Sāmbătă am filmat un singur filmuleţ Florică evoluţion . am să īl pun este pāna la burn că s-a dus bateria .O parcurgere exemplară a traseului ...mi-a plăcut.Felicitări tuturor !!!
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 21:17   #257
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by bimmer3 View Post
io zic sa incetam..asa trebuie facut la burn, nu la drift..nimeni nu e obligat sa vina cand e cu regulament.

Cu KNS s-a stricat smecheria..omu' a progresat si se vede belea evolutia lui.
tot 2.5 12v aspirat are?
bai nene dar u esti cel mai comentator pe aici u cu ce masina ai fost cine esti .de critici pe toata lumea organizatoruule .mai bine spunetiva parere si apreciati pe cine vreti si terminativa cu critik.fiecare a demonstrat un program si a fost frms .fiecare da cu ce poate si cu ce are.si fiecare se uita la ce vrea .nu mai comentati voi atit injurii la fiecare, babelorrr mahalagioaicelor.
__________________

M20B20 - 2.0 L Straight-Six || M20B25 - 2.5 L Straight-Six
M20B27 - 2.7 L Straight-Six || M30B32 - 3.2 L Straight-Six
M30B35 - 3.5 L Straight-Six || M60B40 - 4.0 L V8 Supercharged

S??B?? - ?.? L Turbo

Last edited by LAFv8; 14-04-09 at 21:29.
LAFv8 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 21:52   #258
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Campionatul National de Drift

felicitarii tuturor care si-au expus calitatile in valoare si celor care si-au rupt masinile pt a ne face pe noi vizitatorii fericitii.foarte frumos a iesit demonstratile de drift,dar cel mai si cel mai a fost omu cu D A F ul,10+ mai ales la faza cand sa dat jos si camionul dadea burn.una peste alta felicitari tuturor si lasati cearta la o parte,sunt multi mucosi care vorbesc sa nu adoarma...........
__________________
B 28 N U T-click pentru detalii

south's racers motorsport club www.sr-club.ro www.forum.sr-club.ro

dog99 x5 drifting
https://www.youtube.com/watch?v=cdiWPsxVOyM
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 22:17   #259
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

-Foarte fromos Dog99 ce spui , dar unora le cade mana sa scrie vorbe frumoase sau cred ca le cad "gradele". Poate multi ar trebui sa stie ca in viata asta de *** dusmanii i ti faci foarte repede , prieteni insa ...mai greu. Poate astia mai batranii gresim uneori ....dar am sa respect regulile facute de Tengu si Gratian ,pt sportivitate si ascensiune in acest domeniu , insa regulile facute de altcineva am sa le calc la propriu in picioare. De ce Gratian pt ca sa implicat mult in ceva ce putea sa nu l intereseze , de ce Tengu , pt ca chiar daca ma ofticat am trecut peste intelegand ca nu vom face treaba cu orgolii si cu sabia scoasa. Acum ascut alta sabie ca ce de la Romexpo se cam toci !!!!
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 11:14   #260
bimmer3

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 541
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by LAFv8 View Post
bai nene dar u esti cel mai comentator pe aici u cu ce masina ai fost cine esti .de critici pe toata lumea organizatoruule .mai bine spunetiva parere si apreciati pe cine vreti si terminativa cu critik.fiecare a demonstrat un program si a fost frms .fiecare da cu ce poate si cu ce are.si fiecare se uita la ce vrea .nu mai comentati voi atit injurii la fiecare, babelorrr mahalagioaicelor.
-n-am fost cu nici o masina, ne vedem pe viitor (daca mai vii la drift, ca la burn nu vin io)
-nu sunt organizator
Dar nu stiu ce relevanta are pt ca n-am citit in regulamentul forumului ca ar trebui sa fiu participant sau organizator ca sa pot posta aici.
Arata-mi te rog cand am adus injurii.
Tu cu ce masina ai fost la drift?
Eu zic ca ar trebui sa vedem progresul cum a sesizat si Florica mai sus.
bimmer3 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 11:30   #261
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by bimmer3 View Post
Tu cu ce masina ai fost la drift?
Id ul lui e LAF v8...La cerculete a fost un urs 1.4 cu LAF la numar
Deci el este LAF ul...Zmeul Zmeilor

PS: LAF ule cand ma dai si pe mine o tura cu masina ta ?
kimi is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 13:08   #262
johnny325

Stage 5
 
johnny325's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 731
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
Id ul lui e LAF v8...La cerculete a fost un urs 1.4 cu LAF la numar
Deci el este LAF ul...Zmeul Zmeilor

PS: LAF ule cand ma dai si pe mine o tura cu masina ta ?

kimi ai uitat era 1.2 carburatie ))
johnny325 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 13:35   #263
RAZvan15
4Rally

Stage 5
 
RAZvan15's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Member of:
[4Rally]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by dog99 View Post
felicitarii tuturor care si-au expus calitatile in valoare si celor care si-au rupt masinile pt a ne face pe noi vizitatorii fericitii.foarte frumos a iesit demonstratile de drift,dar cel mai si cel mai a fost omu cu D A F ul,10+ mai ales la faza cand sa dat jos si camionul dadea burn.una peste alta felicitari tuturor si lasati cearta la o parte,sunt multi mucosi care vorbesc sa nu adoarma...........
frumos spus...intradevar merita felicitati de toata lumea
sa pun si o poza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1087.JPG
Views:	495
Size:	4.23 MB
ID:	879149  
RAZvan15 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 14:07   #264
Xerius
Nissan Driver

Stage 5
 
Xerius's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 353
Member of:
[Nissan]
Default Re: Campionatul National de Drift

Felicitari tuturor participantilor.. a fost un show frumos si s au facut progrese destul de mari. .. Putini stiu cate eforturi materiale si nu numai sunt implicate atunci cand intri in "ring" , este usor sa comentezi si sa critici, daca nu ai habar mai bine te abtii. Sunt diferente de aderenta foarte mari acolo unde deja sunt urme bune de gume si acolo unde nu sunt.. Trebuie concentrare maxima ! Cu cat asfaltul este mai "tabacit" de gume cu atat este mai greu sa faci drift-uri . Nu doar tii "contra" de volan si apesi pedala.. nu este chiar asa usor precum pare, mai ales cand de pe asfalt tabacit intri pe asfalt prafuit si trebuie sa ii dai gaz.
Nota 10+ tuturor participantilor, chiar sa vazut o evolutie... suntem pe drumul cel bun
__________________


street racers never get old !
Xerius is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 18:48   #265
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: Campionatul National de Drift

Felicitari tuturor participantilor , nimeni nu stie sa va aprecieze ceea ce voi faceti , pentru eforturile care voi le faceti si nu va da nimeni nici un leu pentru show-ul care il faceti pentru public mai mult .
Inca odata FELICITARI PARTICIPANTILOR ! ! !
Sincer a fost mult mai tare show-ul de anul trecut din toate punctele de vedere .
Guwy is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 20:22   #266
D R A
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 316
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Campionatul National de Drift

Sa tragi o nenorocita de frana de mana in sensu giratoriu o poate face orice.
Sa pleci cu 6m de dara de cauciuc pe jos de la stop iarasi poate face orice.
Dar cati oare pot sa intre intrun "ring cu conuri" unde sa faca 1 circuit sau show ?? cati oare??
Cati isi pregatesc masinile pentru drift ? Cati au curaju sa rupa de fiecare data un motor sau o cutie de dragu showului ? .Am vazut mari cunoscatori de pe margine care ziceau ca ei pot face mai mult , dar ei nu vor fi niciodata "acolo intre jaloane".Jalnica atitudine ... in loc sa aplaude fiecare evolutie ei aveau alte fantasme in cap .....

Iar cupele nu incalzesc absolut pe nimeni.
Marea multumire este ca ai facut spectacol si ca ai ars, spart cauciuri in aplauzele oamenilor ,ca ai rupt masina in doua pentru spectacol.Asta e adevarata multumire nu o "tabla" castigata pe nedrept.

Jos palaria tuturos celor care au participat si mai ales celor care au facut specatacol : Florica , Laf , Jae, Zlr ....
FELICITARI DOMNILOR !!!
si rusine "marilor cunoscatori"
D R A is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 20:37   #267
Z L R

Stage 5
 
Z L R's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 461
Default Re: Campionatul National de Drift

Multumesc DRA !!
si ai mare dreptate...
Respect!
Z L R is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 21:28   #268
akaware

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 480
Member of:
[4Rally]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by D R A View Post
Am vazut mari cunoscatori de pe margine care ziceau ca ei pot face mai mult , dar ei nu vor fi niciodata "acolo intre jaloane".Jalnica atitudine ... in loc sa aplaude fiecare evolutie ei aveau alte fantasme in cap .....



Jos palaria tuturos celor care au participat si mai ales celor care au facut specatacol : Florica , Laf , Jae, Zlr ....
FELICITARI DOMNILOR !!!
si rusine "marilor cunoscatori"
Subscriu la cele scrise mai sus...pe lista celor care au faqt spectacol ar trebui sa fie trecuti toti cei care au intrat pe traseu,fie k au stiut cum sa-l abordeze,fie k nu au stiut,macar pentru efortul financiar depus (gume+benzina etc) si pentru curajul lor de a intra pe traseu ,cu multi spectatori pe margine
__________________
LUCRARI ALPINISM UTILITAR

PLACARI POLISTIREN,TOALETARI ARBORI,CURATAT ZAPADA DE PE ACOPERISURI,SPALARE GEAMURI,CURATARI FATADE,VOPSIRI FATADE SI MULTE ALTELE

DETALII LA NR DE TELEFON 0762125625
akaware is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 21:28   #269
B85KYL

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 949
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

Am reusit sa citesc printre picaturi ce s-a scris pe acest topic shi am ajuns la o concluzie...
Am o sugestie pt D-ul Gratian:
Eu sunt de parere ca pe viitor Expozitia sa fie Expozitie shi Show-ul sa fie Show... Eu sunt de parerea ca, cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde nici unul...
Ar merita incercat macar odata sa se faca un eveniment doar cu masini expuse fara drift shi burn shi apoi sa se faca un eveniment fara expo shi doar cu drift shi burn...
Asa ne-ar fi shi noua (cluburile) mai usor sa ne organizam mai bine shi sa putem oferii vizitatorilor mai mult decat am oferit evenimentul acesta...
Florica stie foarte bine cat de greu i-a fost sa se imparta atat la drift cat shi la stand...
Pe aceasta cale il rog pe D-ul Gratian sa analizeze putin situatia shi sa ia o decizie care sa imbunatateasca calitatea evenimentelor...
B85KYL is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 21:39   #270
akaware

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 480
Member of:
[4Rally]
Default Re: Campionatul National de Drift

ar fi mai frumos sa se faca mai multe lucruri care sa aibe legatura cu driftul...masinile de la expo au fost acum si marea majoritate vor si la festivalul urmator..dar la drift..mereu e ceva nou,un alt traseu,alti participanti,o evoultie spre bine a incepatorilor si lista poate continua..
akaware is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -