Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > Bucuresti - 30.10.2004

Bucuresti - 30.10.2004 Incepand cu ora 12 sambata la prisma o noua etapa de indemanare \"rapida\"

Reply
 
Thread Tools
Old 31-10-04, 12:44   #1
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default Cum vi s-a parut traseul ?

Cu totii am observat ca a fost un traseu mai de viteza.
Cum vi s-a parut ?
Astept opinii pro si contra de preferat din partea celor care au concurat sau macar au carnet de cativa ani astfel incat sa isi poata da cu parerea
__________________
| www.4tuning.ro | Masini de vanzare | Bazar Auto | Piese Auto ||
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Old 31-10-04, 12:56   #2
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Mult mai usor decat cele care au avut loc in trecut la Prisma. Foarte bun, gandit si de viteza. Asa sa fie toate de acum.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 31-10-04, 13:00   #3
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Am uitat. Organizatorii ar trebui sa fie mai atenti unde pun popicele mari, de exemplu, primul viraj in U nu avea semnalizare cu popic mare. Unii au luat-o pe aratura acolo.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 31-10-04, 13:30   #4
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default

dupa mine a fost un traseu ff usor si intradevar de viteza pe care sa putut merge chiar si cu viteza .curbe largi numai bune ptr frina de mina
__________________
x-28-TRA is offline   Reply With Quote
Old 31-10-04, 13:32   #5
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

a fost ... super accesibil ... pacat ca au fost unii ... care s-au cam incurcat ... dar pana la urma ... au reushit in tura a 2-a ...

Ma bucur ca traseul a fost asha cum se vorbise de la bun inceput ... BRAVO
__________________
polifem is offline   Reply With Quote
Old 31-10-04, 13:34   #6
ducu

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 4
 
ducu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 230
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Exact asha s-a intimplat shi in cazul meu... frina de mina shi acceleratzie prea tare la ieshire shi rupeam aderentza!!
Celica mea nu e facuta pentru astfel de \"mini circuite\"... chiar daca trebuie sa recunosc ca m-am distrat de minune shi organizarea mi s-a parut f. buna!!

Prostul din greshelile lui invatza...asta e! data viitoare voi merge mai bine! :P
__________________
== EVO IX ==
=INSOMNIAC=
ducu is offline   Reply With Quote
Old 31-10-04, 13:42   #7
All-X

Stage 4
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 211
Default *

Super cursa.. Mi-a placut organizarea.. Nu am alergat si acu imi pare rau .. asta e... daca mi-o fi ursu pregatit.. poate data viitoare.. cine shtie...
Oricum.. icna o data... FELICITARI Organizatorilor.. si de ce nu si alergatorilor ...
__________________
e36 coupe 318is
All-X is offline   Reply With Quote
Old 31-10-04, 15:03   #8
dude

Stage 4
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 185
Default Re: *

Super traseul. Nu solicita foarte mult masina, dar era foarte inselator. Cel putin mie mi-a dat impresia ca se poate intra foarte tare in curba, dar cand intrai vedeai ca e destul de stransa iesirea. Super traseul si sper sa se organizeze cat mai des etape de indemanare. Bafta.
__________________
Sanatate maxima !
dude is offline   Reply With Quote
Old 31-10-04, 20:07   #9
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


In general am vazut aprecieri pozitive din pacate nu putem face inca un traseu si mai rapid locul nu permite.
Linia dreapta e necesara pt a spori spectacolul daca intri prea tare in primul viraj pierzi prea mult timp.Masinile puternice au si gabaritul ceva mai mare manevrabilitatea scazand asa ca pot compensa usor in prima linie dreapta.Pt mine personal trebuie sa franez bine de cand ies din pasaj, viteza e prea mare dar altii medii ca putere inping ceva mai mult.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 31-10-04, 20:14   #10
Bohu

Stage 2
 
Bohu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 38
Default

Toata stima shi respectul pentru organizare...cat shi pentru traseu. Ce mi s-a parut diferit de celelalte a fost destinderea atmosferei care a fost bine venita...zic eu.
Bohu is offline   Reply With Quote
Old 31-10-04, 21:09   #11
dude

Stage 4
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 185
Default Re: LEGAL RACING

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

In general am vazut aprecieri pozitive din pacate nu putem face inca un traseu si mai rapid locul nu permite.
Linia dreapta e necesara pt a spori spectacolul daca intri prea tare in primul viraj pierzi prea mult timp.Masinile puternice au si gabaritul ceva mai mare manevrabilitatea scazand asa ca pot compensa usor in prima linie dreapta.Pt mine personal trebuie sa franez bine de cand ies din pasaj, viteza e prea mare dar altii medii ca putere inping ceva mai mult.
Aveti idee cam pe cand va fi urmatoarea etapa de indemanarE?
dude is offline   Reply With Quote
Old 31-10-04, 21:11   #12
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

La anu'
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 01-11-04, 09:55   #13
ffocus

Stage 5
 
ffocus's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 841
Default

a fost usor si fff misto....dar m-am trezit cu un stalp in fata
ffocus is offline   Reply With Quote
Old 01-11-04, 09:58   #14
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

mi-a placut traseul...a fost frumos, parerea mea este ca se vedea si masina si soferul....imi pare doar rau ca masina cu care am concurat nu a fost condusa de unul mai bun ca ar fi scos un timp mai bun...mi-a mai placut iar de soferi caci unii desi aveau sanse sa castige au ales spectacolul..merita apreciati din punctul meu de vedere caci asta demonstreaza pasiune pura
__________________
PAREREA MEA \\\"PROPRIE SI PERSONALA\\\"
TNos is offline   Reply With Quote
Old 01-11-04, 10:23   #15
ferocus

Stage 2
 
ferocus's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 39
Default

chiar si din tribune a fost frumos, suficient de motivant ca data aviatoare sa particip si eu
cred ca i se poate spune \"traseu de indemanare si recunoastere\" avand in vedere numarul mare de soferi care au gresit traseul.

am si intrebari/remarci:

1. unde-s postate timpii realizati de soferi in cele 2 manse?
2. ar fi fost buna o presemnalizare a intrarii in parcare ... eu din obisnuinta am luat-o spre tunel si, credeti-ma, nu e vesel sa te trezesti cu gardul in fata in timpul unei franari de la 170 ...pardon 90 km/h
ferocus is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -