Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > Campionatul National de Car-Audio

Reply
 
Thread Tools
Old 03-05-13, 00:30   #31
DANY SXX

Stage 5
 
DANY SXX's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 654
Member of:
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Skyll3x View Post
Prevad viitorul si eu nu stiu?....Nici nu ma uit pe yt la asa ceva, unde e farmecul? Unde e feeling-ul?

Da, vroiam sa vad avioane si tiunig ca la nid for spid subpamant doi....
Nu, nu vroiam sa vad rigips pe masini si o galeata de kit. Cu atat mai bine ca au fost masini "simple".

Da, sunt frustrat cand vad raspunsuri de genul. Un om spune parerea si voi cocosi.

Nu stiu a cata oara am spus lucru care nu mi-ai placut si iara ma reped ca nu "vreti" sa inteleti.
Era frumos ca sa spuna " Concurent Mozzo, 150.xx db", nu sa ma arunc peste tot sa ma uit la monitor sau sa intreb puradeii care erau peste tot. Chiar asa de greu era? 10 secunde, nu mai mult...

Era chiar atat de greu de inteles? Se pare ca da... Macar m-am cultivat in domeniul...

Sa sti ca am intrebat si eu pe doi cate ceva, da era cu nasu' pe sus (nu dau nume).
Cat de curand vreau sa schimb cam tot ce vine de partea audio si as vrea ceva detalii, pareri dar nu prea am de la cine sa cer...
prietene eu zic sa vii la fiecare etapa si sa fii prezentatorul official CNCA )))))))))
acum lasand gluma la o parte , e bine sa prezinte cineva scorul.... nu zic ca nu ai dreptate , poate pe viitor
DANY SXX is offline   Reply With Quote
Old 04-05-13, 17:42   #32
Skyll3x

Stage 4
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 298
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Mi-ar face mare placere !
Skyll3x is offline   Reply With Quote
Old 04-05-13, 19:06   #33
Mozzo

Stage 4
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 235
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

)) daca vrei te iau cu mine la toate etapele din tzara..dar impartim benzina ))..
Mozzo is offline   Reply With Quote
Old 04-05-13, 20:22   #34
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Skyll3x la treaba cu prezentarea instalatiei audio pt fiecare masina in parte si scorul sunt perfect deacord.
Nu este timp ? Oare cat timp dureaza sa notati ce scule audio sunt pe fiecare masina (macar subwoofer si amplificator) atunci cand le incadrati in clase si atunci cand se masoara sa spuneti inainte ce componente sunt pe masina respectiva, si scorul dat ? La Brasov, bigu event, acum 2 ani daca nu gresesc parca erau spuse scorurile de catre Raidaru. Este foarte enervant sa ne chinuim toti sa diclim scorul aflat pe un monitor.
de exemplu:" Opel Corsa nr B13CHF, 2 difuzoare de 10" DD seria 1500, cutie de muzica, amplificator Hollywood 3k...140db la 41hz"
__________________
got hairtrick ?
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-13, 20:59   #35
Skyll3x

Stage 4
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 298
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Mozzo View Post
)) daca vrei te iau cu mine la toate etapele din tzara..dar impartim benzina ))..
Nicio problema. Daca ma prinzi in zile bune vin.
Skyll3x is offline   Reply With Quote
Old 05-05-13, 10:58   #36
Mozzo

Stage 4
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 235
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Alex..prea mult ce zici acolo....2difuri,marca, cutie de muzica etcetc...prea mult.Poate in cel mai bun caz e nr de inmatriculare si scorul...restul detalilor le vb tu cu proprietaru masinii,dupa masuratoare, cand ii poti asculta masina,daca vrei.
Mozzo is offline   Reply With Quote
Old 05-05-13, 11:04   #37
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Mozzo View Post
Alex..prea mult ce zici acolo....2difuri,marca, cutie de muzica etcetc...prea mult.Poate in cel mai bun caz e nr de inmatriculare si scorul...restul detalilor le vb tu cu proprietaru masinii,dupa masuratoare, cand ii poti asculta masina,daca vrei.
Bine ar fi si asa cum spui tu Mozzo.
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-13, 11:06   #38
DANY SXX

Stage 5
 
DANY SXX's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 654
Member of:
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

da.... vrem un MC la microfon ... nume , masina,scor e suficient
DANY SXX is offline   Reply With Quote
Old 05-05-13, 11:55   #39
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

La targu mures s-a intamplat asa ceva !!! Si inca la cateva etape .... Nu e rau sa se faca acest lucru ...
Nume , masina si scor , super de-ajuns
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-13, 12:14   #40
Iojy

Stage 1
 
Iojy's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 10
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Skyll3x View Post
Prevad viitorul si eu nu stiu?....Nici nu ma uit pe yt la asa ceva, unde e farmecul? Unde e feeling-ul?

Da, vroiam sa vad avioane si tiunig ca la nid for spid subpamant doi....
Nu, nu vroiam sa vad rigips pe masini si o galeata de kit. Cu atat mai bine ca au fost masini "simple".

Da, sunt frustrat cand vad raspunsuri de genul. Un om spune parerea si voi cocosi.

Nu stiu a cata oara am spus lucru care nu mi-ai placut si iara ma reped ca nu "vreti" sa inteleti.
Era frumos ca sa spuna " Concurent Mozzo, 150.xx db", nu sa ma arunc peste tot sa ma uit la monitor sau sa intreb puradeii care erau peste tot. Chiar asa de greu era? 10 secunde, nu mai mult...

Era chiar atat de greu de inteles? Se pare ca da... Macar m-am cultivat in domeniul...

Sa sti ca am intrebat si eu pe doi cate ceva, da era cu nasu' pe sus (nu dau nume).
Cat de curand vreau sa schimb cam tot ce vine de partea audio si as vrea ceva detalii, pareri dar nu prea am de la cine sa cer...

Skyll3X....nush pe cine ai incercat sa intrebi cate ceva si poti afirma ca nu ti-a raspuns k e cu nasul pe sus. Am fost si eu la randul meu participant/vizitator la o gramada de concursuri si n-am intalnit pe nimeni care sa nu-ti prezinte cu placere masina sau sa te lase s-o asculti...in fond, DE ASTA A FACUt MASINA, PT PREZENTARE!! + majoritatea sunt incantati cand stau de vorba cu un nou pasionat si pot sa-l ajute cu cateva sfaturi...
Singurul motiv pt care s-ar putea sa nu-ti fi raspuns, e modul tau de abordare inadecvat, de care dai dovada si aici pe forum....
Iojy is offline   Reply With Quote
Old 05-05-13, 20:05   #41
Skyll3x

Stage 4
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 298
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Nu mai stiu cu care am incercat sa intru in vorba, si normal ca incep cu un "Salut" si cand vad ca ma ignora normal ca nu mai am chef de nimica...
Skyll3x is offline   Reply With Quote
Old 05-05-13, 22:24   #42
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Skyll3x View Post
Nu mai stiu cu care am incercat sa intru in vorba, si normal ca incep cu un "Salut" si cand vad ca ma ignora normal ca nu mai am chef de nimica...
Sa fiu sincer nu stiu cine putea sa fie omul care te-a ignorat, dar imi cer eu scuze in locul lui si sper ca la intalnirea urmatoare daca vei mai ajunge la o etapa sa putem discuta putin, eventual sa iti fac cunostiinta cu unele persoane de la care poti invata
Esti constient ca nu santem toti la fel si de asta se mai intampla sa dai peste oameni care sant cu nasul sus, fara nici un motiv.....
__________________
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 05-05-13, 22:38   #43
dan_tripon91

Stage 5
 
dan_tripon91's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 433
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Skyll3x View Post
Prevad viitorul si eu nu stiu?....Nici nu ma uit pe yt la asa ceva, unde e farmecul? Unde e feeling-ul?

Da, vroiam sa vad avioane si tiunig ca la nid for spid subpamant doi....
Nu, nu vroiam sa vad rigips pe masini si o galeata de kit. Cu atat mai bine ca au fost masini "simple".

Da, sunt frustrat cand vad raspunsuri de genul. Un om spune parerea si voi cocosi.

Nu stiu a cata oara am spus lucru care nu mi-ai placut si iara ma reped ca nu "vreti" sa inteleti.
Era frumos ca sa spuna " Concurent Mozzo, 150.xx db", nu sa ma arunc peste tot sa ma uit la monitor sau sa intreb puradeii care erau peste tot. Chiar asa de greu era? 10 secunde, nu mai mult...

Era chiar atat de greu de inteles? Se pare ca da... Macar m-am cultivat in domeniul...

Sa sti ca am intrebat si eu pe doi cate ceva, da era cu nasu' pe sus (nu dau nume).
Cat de curand vreau sa schimb cam tot ce vine de partea audio si as vrea ceva detalii, pareri dar nu prea am de la cine sa cer...
nu cred ca cineva ar fi refuzat sa iti dea detalii despre sistemele lor si sfaturi....in legatura cu prezentarea fiecarei masini si cati db a scos da.....era ok sa fie asa....dar daca bn iti amintesti (sau poate nu erai acol), eram in intarziere.masuratorile au inceput mai tarziu,la un moment dat laptopul nu mai mergea, trebuia salvat timpul pierdut ca sa terminam pana la 6 ca altii aveau de pedalat sute de km deci.....a fost mai bine decat se putea.
__________________
dan_tripon91 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-13, 00:02   #44
Mozzo

Stage 4
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 235
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Skyll3x duminica mergem la Arad la CNCA... parca ziceai ca vrei sa vi sa faci pe MC`ul pe acolo ))....Noi de adunam duminica dimineata la ora 6:45 in MOL ....sunt curios daca apari ))

P.S. Avem si micorbuz
Mozzo is offline   Reply With Quote
Old 06-06-13, 10:54   #45
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

team dd romania ... 12 difuri de la DD seria 2500 diagonala 15 amplificate de amplificatoare de la DD 4 m4 alimentate de 12 baterii power cell 3000 ..cutie de muzica . vw t4 din 1991 cu numar de inmatriculare (nu stiu pe bulgaria) ... as fi dat 2 scoruri mancat plecat de la eveniment ))) probabil ajuns la jumatea drumului spre casa )) e mult sincer !!!
__________________
mai bine intrebi decat sa mori prost si sa mai ai si pretentia ca le stii pe toate ...

eu intreb!!! voi ????
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -