Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > Campionatul National de Car-Audio

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-13, 09:46   #16
raidaru

Stage 5
 
raidaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 654
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Skyll3x View Post
Tocmai ce m-am intors de la CNCA. Tot ce pot sa spune est....... ORIBIL.
Am ajuns cam pe la 2:15, si la ora 4:30 am plecat. Prezentatorul cred ca avea concediu....

Nu tu spus nr de inmatriculare, nu tu spus nume, nu tu spus cati db scoate, nimic... Fiecare asculta muzica lui, cand era unu la masuratoare nu auzeai nimic ca altu langa asculta muzica sau la boxele lu' domnul DJ.

Nu stiu cum au fost alte campionate, dar acesta e primul la care merg si ma asteptam la mai multa organizare... Probabil cei din TM, AR, BH si unul din B au fost sigur dezamagiti ... B 999 VIT.
U mad brah?
raidaru is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 11:49   #17
Skyll3x

Stage 4
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 298
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Am fost pur si simplu vizitator. Doar cei care participa au voie sa isi dau cu parerea? Atunci faceti "CNCA"-urile private !

Am spus deja de 3 ori lucrurl care m-a deranjat da vad ca unii nu inteleg sau pur si simplu nu vor sa inteleaga. Nah, mrog... Distrati-va doar voi, astia cu brr-urile voastre....

As fi stat mai mult de 1:45 ore, chiar pana la final. Dar nu mai intelegeam nimic !

Nu am spus ca a fost urat, ce am vazut a fost frumos. Dar ma asteptam la macar "putina" prezentare. Da, inteleg ca nu este timp, dar totusi...

Nu stiu ce sa mai zic, dar eram foarte entuziasmat cand am ajuns...
Skyll3x is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 12:07   #18
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

la competitiile cnca se practica cam de la inceput o prezentare generala a masinii catre public...lucru care fiecare competitor l-a facut la cererea oricarui vizitator....dar multe cuvinte pentru ...ce? cine a vrut sa afle ceva despre un sistem sunt convins ca daca a intrebat i s-a raspuns,cine a vrut sa asculte masina mea dupa masurare a fost disponibila,unii oameni au venit si au cerut informatii le-am raspuns tuturor si nu cred ca am facut ceva ce altii nu au facut la fata locului,repet multe vorbe pentru ce?cine a participat a observat o continua imbunatatire a conditiilor in competitii,deci spor in continuare si ...ce a zis raidaru )
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 12:08   #19
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Skyll3x View Post
Am fost pur si simplu vizitator. Doar cei care participa au voie sa isi dau cu parerea? Atunci faceti "CNCA"-urile private !

Am spus deja de 3 ori lucrurl care m-a deranjat da vad ca unii nu inteleg sau pur si simplu nu vor sa inteleaga. Nah, mrog... Distrati-va doar voi, astia cu brr-urile voastre....

As fi stat mai mult de 1:45 ore, chiar pana la final. Dar nu mai intelegeam nimic !

Nu am spus ca a fost urat, ce am vazut a fost frumos. Dar ma asteptam la macar "putina" prezentare. Da, inteleg ca nu este timp, dar totusi...

Nu stiu ce sa mai zic, dar eram foarte entuziasmat cand am ajuns...
Nu ai inteles nimic .... Toti facem masinile sa fie admirate de catre voi vizitatori. Dar daca nu ti-a placut , de ce te-ai dus ? Ai sperat sa fie ca pe youtube? La mte suntem inaintea lor dar la mai multe suntem in urma lor , si nu din cauza noastra . Chiar nu te controlezi deloc cand faci afirmatii de genul :"cnca privat" mi se pare ca esti un frustrat !!! Chestia cu struguri acri
__________________
mai bine intrebi decat sa mori prost si sa mai ai si pretentia ca le stii pe toate ...

eu intreb!!! voi ????
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 13:27   #20
Mozzo

Stage 4
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 235
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

80-90% din oamenii care au venit acolo nu stiau despre ce e vorba...lumea se astepta sa vada multa fibra,neoane,airbrush,ecrane in tetiere etc.....La Resita a fost CNCA SPL-Challenge..nu expo...
Sper ca dupa prima etapa s'a mai cultivat orashu in domeniu car audio.....Ca suntem in urma rau de tot ))
Mozzo is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 16:25   #21
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Atunci la urmatoarea etapa o sa existe un sul de fibra, 10 litrii de rasina si intaritot, neoane gasim la cora, ceva acuarele si pensule avem toti acasa si uite asa le facem la toti pe plac )
__________________
roli is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 16:39   #22
Mozzo

Stage 4
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 235
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

)))))))
Mozzo is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 21:18   #23
Skyll3x

Stage 4
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 298
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
Dar daca nu ti-a placut , de ce te-ai dus ?
Prevad viitorul si eu nu stiu?....Nici nu ma uit pe yt la asa ceva, unde e farmecul? Unde e feeling-ul?

Da, vroiam sa vad avioane si tiunig ca la nid for spid subpamant doi....
Nu, nu vroiam sa vad rigips pe masini si o galeata de kit. Cu atat mai bine ca au fost masini "simple".

Da, sunt frustrat cand vad raspunsuri de genul. Un om spune parerea si voi cocosi.

Nu stiu a cata oara am spus lucru care nu mi-ai placut si iara ma reped ca nu "vreti" sa inteleti.
Era frumos ca sa spuna " Concurent Mozzo, 150.xx db", nu sa ma arunc peste tot sa ma uit la monitor sau sa intreb puradeii care erau peste tot. Chiar asa de greu era? 10 secunde, nu mai mult...

Era chiar atat de greu de inteles? Se pare ca da... Macar m-am cultivat in domeniul...

Sa sti ca am intrebat si eu pe doi cate ceva, da era cu nasu' pe sus (nu dau nume).
Cat de curand vreau sa schimb cam tot ce vine de partea audio si as vrea ceva detalii, pareri dar nu prea am de la cine sa cer...

Last edited by Skyll3x; 30-04-13 at 21:23.
Skyll3x is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 21:19   #24
zsolti_AR37GOF

Stage 2
 
zsolti_AR37GOF's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 71
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

daaaa vorbeste Rolo care nici macar nu a fost acolo ....

ideea e ca chiar ar fi bine ca sa prezinte in timp ce se masoara masinile dar intrebarea e cine ... Atata timp cat cineva nu a mai incercat sa faca asemenea lucru il inteleg ca pune asemenea intrebari si afirmatii ... tot timpul se poate mai bine ... oricum doar cine a participat intrun mod mai activ in organizare unei asemenea eveniment intelege ca nu prea este timp/putere pentru a face si treaba asta ...

parerea mea este ca evenimentul a fost super OK si sper ca atat participantii cat si vizitatorii au fost multumiti si sau simtit bine ...
zsolti_AR37GOF is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 22:14   #25
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Da imi cer scuze daca te-ai deranjat si te-am deranjat asa de tare 😞 ideea era alta , dar vad ca nu ai inteles nimic
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-13, 00:17   #26
lucian_24

Stage 5
 
lucian_24's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 517
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

pareri dar nu prea am de la cine sa cer...


Pareri si idei ai de la cine stai linistit in privinta asta doar numai sa te apuci de sistem si ai sa vezi ca fff multa lume de aici de pe sectiunea Car Audio te vor ajuta cu sfaturi...si de ce nu cu o mana de ajutor de la cei din apropriere bafta pe viitor
lucian_24 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-13, 01:51   #27
01FTW

Stage 3
 
01FTW's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 116
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by raidaru View Post
U mad brah?
)))
anyway eu unul m-am simtit foarte bine congratz .....tot asa si pe viitor
01FTW is offline   Reply With Quote
Old 01-05-13, 01:59   #28
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by zsolti_AR37GOF View Post
daaaa vorbeste Rolo care nici macar nu a fost acolo ....

ideea e ca chiar ar fi bine ca sa prezinte in timp ce se masoara masinile dar intrebarea e cine ... Atata timp cat cineva nu a mai incercat sa faca asemenea lucru il inteleg ca pune asemenea intrebari si afirmatii ... tot timpul se poate mai bine ... oricum doar cine a participat intrun mod mai activ in organizare unei asemenea eveniment intelege ca nu prea este timp/putere pentru a face si treaba asta ...

parerea mea este ca evenimentul a fost super OK si sper ca atat participantii cat si vizitatorii au fost multumiti si sau simtit bine ...
Si ce daca nu am fost?
Am pierdut la loto din cauza asta sau?
roli is offline   Reply With Quote
Old 01-05-13, 06:13   #29
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Zoli ... Nici eu nu am fost , dar tot nu m-am putut abtine sa nu raspund
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-13, 11:07   #30
zsolti_AR37GOF

Stage 2
 
zsolti_AR37GOF's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 71
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

trebuia cumva sa ma leg de viata lu Rolo ....
zsolti_AR37GOF is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -