Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > Campionatul National de Car-Audio

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-13, 21:33   #1
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default CNCA @ Resita 28.04.2013

Locatie: Complexul Atlantic , str. Primaverii nr. 3-5 Resita
Data: 28 Aprilie 2013
Specific: 1X Event
Sectiuni de concurs: SPL Challenge
Taxa de inscriere: 40 ron
Link: www.complex-atlantic.com

Program:

Simbata, 27 Aprilie 2013

10:00 - 18:00 Inscrieri si incadrare in clase, masuratori libere, program "la liber"
Seara party in aer liber, 3 DJ surpriza

Duminica, 28 Aprilie 2013

10:00 - 11:00 - Acces Competitori
11:00 - 12:00 - Inscriere si incadrare in clase
12:00 - 13:00 - Pauza
13:00 - 17:00 - Masuratori SPL
18:00 - Inchiderea evenimentului, Festivitate de Premiere

Cine doreste sa vina de Simbata 27 Aprilie si are nevoie de cazare sa anunte din timp. Exista posibilitate de cazare la complex unde costul este de 100 ron/noapte pentru 2 persoane.
Pentru alte detalii sau lamuriri, intrebati aici sau luati legatura cu userul Mozzo pe PM sau telefonic la 0756.965.621 ( fara glume proaste dupa 12 noaptea )
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS

Last edited by Bigu; 15-04-13 at 21:37.
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 15-04-13, 22:36   #2
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Cum adica fara glume proaste dupa 12 noaptea? Adica intram in ziua evenimentului si ni se scade cate 1 db.....
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 00:20   #3
Mozzo

Stage 4
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 235
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

)) Norbi..tu poti sa incepi si cu 3db in minus,ca stii tu ce`ti poate sistemu` :P

P.S....Lumea ma poate suna la orice ora atat timp cat e vorba de concurs.
Mozzo is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 17:49   #4
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Norbi da tare cu media din bord )
roli is offline   Reply With Quote
Old 17-04-13, 00:28   #5
Mozzo

Stage 4
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 235
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

punem o poza si cu afisul )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	4 TUNING.jpg
Views:	209
Size:	818.4 KB
ID:	2751182  
Mozzo is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 17:41   #6
Skyll3x

Stage 4
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 298
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Tocmai ce m-am intors de la CNCA. Tot ce pot sa spune est....... ORIBIL.
Am ajuns cam pe la 2:15, si la ora 4:30 am plecat. Prezentatorul cred ca avea concediu....

Nu tu spus nr de inmatriculare, nu tu spus nume, nu tu spus cati db scoate, nimic... Fiecare asculta muzica lui, cand era unu la masuratoare nu auzeai nimic ca altu langa asculta muzica sau la boxele lu' domnul DJ.

Nu stiu cum au fost alte campionate, dar acesta e primul la care merg si ma asteptam la mai multa organizare... Probabil cei din TM, AR, BH si unul din B au fost sigur dezamagiti ... B 999 VIT.
Skyll3x is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 22:48   #7
_Bj_
4Rally

Stage 5
 
_Bj_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,165
Member of:
[4Rally]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

eu unu m-am simtit bine si sper sa se mai tina si altceva!
_Bj_ is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 23:10   #8
dan_tripon91

Stage 5
 
dan_tripon91's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 433
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Skyll3x View Post
Tocmai ce m-am intors de la CNCA. Tot ce pot sa spune est....... ORIBIL.
Am ajuns cam pe la 2:15, si la ora 4:30 am plecat. Prezentatorul cred ca avea concediu....

Nu tu spus nr de inmatriculare, nu tu spus nume, nu tu spus cati db scoate, nimic... Fiecare asculta muzica lui, cand era unu la masuratoare nu auzeai nimic ca altu langa asculta muzica sau la boxele lu' domnul DJ.

Nu stiu cum au fost alte campionate, dar acesta e primul la care merg si ma asteptam la mai multa organizare... Probabil cei din TM, AR, BH si unul din B au fost sigur dezamagiti ... B 999 VIT.
domnu cu criticile in primul rand a fost frumos...mai ales seara de sambatain al doilea rand nu sunt dezamagit,in al treilea rand sunt din Mures nu buc si in al patrulea rand cel mai important .....am dat un scor la 34 hz cu o incinta de MUZICA nu SCOR si am scos 145 cu un amplif de 2000.ti se pare putin nu?eu am fost acolo sa cunosc oameni noi sa ascult alte masini sa ne distram nu sa dau cel mai mare scor....ca asa imi faceam o incinta de scor daca ma interesa aia
__________________
dan_tripon91 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 23:28   #9
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Skyll3x View Post
Tocmai ce m-am intors de la CNCA. Tot ce pot sa spune est....... ORIBIL.
Am ajuns cam pe la 2:15, si la ora 4:30 am plecat. Prezentatorul cred ca avea concediu....

Nu tu spus nr de inmatriculare, nu tu spus nume, nu tu spus cati db scoate, nimic... Fiecare asculta muzica lui, cand era unu la masuratoare nu auzeai nimic ca altu langa asculta muzica sau la boxele lu' domnul DJ.

Nu stiu cum au fost alte campionate, dar acesta e primul la care merg si ma asteptam la mai multa organizare... Probabil cei din TM, AR, BH si unul din B au fost sigur dezamagiti ... B 999 VIT.
Domnule Skyll3x se vede ca nu ai mai fost la nici o etapa, si nici nu sti ce ar fii insemnat toata actiunea de prezentare a fiecarei masini in parte, nu aveam pur si simplu timp sa facem asta in acele 6 ore!
In legatura cu masinile care ascultat muzica mai tare din cand in cand nici nu vrea nimeni sa faca nimica, pt ca asta este si scopul unui concurs, sa venim sa ne ascultam sistemele, sa vedem cine ce a mai lucrat ce este diferit fata de etapa trecuta, si bine inteles la urma sa ajungem la masuratoarea care poate sa arate fara nici un dubiu care este diferenta presiunea sonora intre masina X sau Y.
DJ-ul si-a facut treaba foarte bine si santem foarte bucurosi ca ne-a ajutat!!! Cu ocazia asta ii multumesc si lui DJ Pyro cele 2 zile dedicate etapei de la Resita.
Credema ca oameni aia care au batut atatia km, nu au fost dezamagiti, am vorbit in parte cu fiecare chiar am impartit drumul spre casa cu ei sa sau bucurat de o zii minunata impreuna.
__________________
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 23:33   #10
Skyll3x

Stage 4
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 298
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Chill, n-am spus nimica... N-am spus ca nu a fost frumos, doar ca ma asteptam la mai multe. Nu aveam de unde sa stiu ca esti din Mures, am vazut numere de Bucuresti.

Nu, nu e putin, n-am spus asta. Pe mine m-a deranjat ca acolo unde se masurau db se mai asculta muzica. Vroiam totusi sa aud/simt bass-ul de la masini, dar nu...

Am spus ca poate esti dezamagit ca ai venit atata drum si te asteptai si tu la mai mult, am spus ca nu stiu cum au fost si restul.

Da, nu conta cine a scos cel mai mare scor. Dar nici sa ascultam in 10 masini muzica, ce mai intelegi ?...

Am spus doar ca aveam mai multe asteptari... Imi pare rau daca te-am deranajt intr-un fel. Nu a fost cu rautate.


P.S: Sper sa nu te superi ca pun o poza. :P


LE: @ Dragster: Am spus ca nu am mai fost, dar macar atunci cand se face masuratoarea sa fie liniste. Dupa ce se gata, erau liberi toti sa isi arate jucariile. Ok, poate ca nici eu nu m-am exprimat cum trebuie. Nu am fost dezamagit doar ca ma asteptam la ceva mai mult. Chiar am fost bucuros cand am vazut masini din colturile Romaniei si ca se mai "intampla" ceva frumos si prin judetul nostru.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	WP_000230.jpg
Views:	166
Size:	1.89 MB
ID:	2761226  

Last edited by Skyll3x; 28-04-13 at 23:41.
Skyll3x is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 23:54   #11
dan_tripon91

Stage 5
 
dan_tripon91's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 433
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

nu m-ai deranjat cu absolut nimic stai linistit.am batut drumul asta sa cunosc niste oameni deosebiti.daca tinteam asupra scorului...fi sigur ca nu veneam cu incinta respectiva care falfaie tricou pe tine si cu un amplif de 2000.
veneam cu o incinta care sa dau scorul cel mai mare posibil si cu ampliful meu.(dar nu am vrut sa grabesc reparatia lui pt ca am avut acest amplif inlocuitor care si-a facut treaba zic eu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2013-03-16 20.43.14.jpg
Views:	163
Size:	2.03 MB
ID:	2761258  
dan_tripon91 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 23:57   #12
Skyll3x

Stage 4
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 298
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Nici eu nu am venit sa vad cel mai mare scor, vroiam sa vad masini si muzica.
Skyll3x is offline   Reply With Quote
Old 29-04-13, 00:47   #13
Mozzo

Stage 4
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 235
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Ma..nu stiu ce zice lumea dar eu m'am simtit al dracu de bine )) am avut eu niste emotii ca poate nu vine lume,masini etc dar a iesit supeeer..Copiii mei, pt prima etapa tinuta vreodata la Resita,a iesit bine bine.

P.S. Multumim Dj'ului care 2 zile a mixat de i'au sarit segmentii )...Foarte bun Dj.
Mozzo is offline   Reply With Quote
Old 29-04-13, 01:07   #14
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

in primul rand vreau sa ii felicit pe cei care au fost implicati in organizarea acestui eveniment,sincer eu am fost convins ca este un show mai mare nu doar un concurs de muzica pana am ajuns acolo,locatie extraordinara pentru eveniment,o sambata seara petrecuta excelent intre prieteni,colegi de forum(in mare pentru asta am facut unii sacrificiul de a ajunge acolo,nu neaparat pentru brr-ul care il dam a doua zi),felicitari si concurentilor care au facut efortul de a veni,a participa,a avea rabdare dupa problemele tehnice(care laptop si noua ne-a dat emotii )si care sper s-au simtit bine,eu unul stiu ca m-am simtit excelent,a fost mult mai bine sambata seara decat as fi sperat vreodata.deci. . . abia astept sa ne vedem la arad
p.s. asa ca atmosfera dupa doua zile de povestit si convietuire,dupa mai bine de doua ore petrecute pe drum noi stateam deja de 30min in fata casei lui norbi si schimbam idei dupa experienta de la resita ce am putea face in viitor,desi mai aveam cam o ora si jumatate pana acasa. . .
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 10:14   #15
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Skyll3x View Post
Tocmai ce m-am intors de la CNCA. Tot ce pot sa spune est....... ORIBIL.
Am ajuns cam pe la 2:15, si la ora 4:30 am plecat. Prezentatorul cred ca avea concediu....

Nu tu spus nr de inmatriculare, nu tu spus nume, nu tu spus cati db scoate, nimic... Fiecare asculta muzica lui, cand era unu la masuratoare nu auzeai nimic ca altu langa asculta muzica sau la boxele lu' domnul DJ.

Nu stiu cum au fost alte campionate, dar acesta e primul la care merg si ma asteptam la mai multa organizare... Probabil cei din TM, AR, BH si unul din B au fost sigur dezamagiti ... B 999 VIT.
eu vroiam sa intreb altceva... ai fost competitor , sau pur si simplu vizitator ?

spun asa ... daca ai fi fost competitor , sigur ti-ar fi placut sa intri in fiecare masina si sa asculti o masina mai ... ca a ta sau mai ... ca a ta ... important era sa vezi ce scoate pe medii , inalte si bine-nteles bass... SIGUR AI FI STAT MAI MULT DE 1:45 ORE!!!

daca ai fost doar vizitator (ceea ce cred ca ai fost ) nu aveai ce sa faci atatea ore ...cam mult totusi )

PS> trebuie sa cunosti oameni si sa iti dai seama de pasiunea lor nu sa scrii ... ORIBIL !!! parerea mea este ca ai fost putin cam deplasat , asa mi s-a parut mie
__________________
mai bine intrebi decat sa mori prost si sa mai ai si pretentia ca le stii pe toate ...

eu intreb!!! voi ????
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -