Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > Campionatul National de Car-Audio

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-12, 12:46   #106
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by valitataye View Post
Eu zic ca mai accesibil ar fi bucurestiul.Nu?
Avand in vedere ca anul acesta am avut ( cu tot cu Finala) doar doar doua etape in Bucuresti (din 10-11 cate avem la final), cred ca am facut tot posibilul sa ajungem prin tara. Nu cred ca mai sta in picioare reprosul cu "Bucurestiul favorizat" din anii trecuti.

Apropo de Constanta. E un lucru bun ca mai sunt orase unde se cer etape, dar intelegeti ca nu avem posibilitatea sa organizam din senin o etapa unde ni se pune noua pata. Veniti cu un minim de sprijin organizatoric pe plan local si noi facem tot posibilul sa ne sincronizam. Disponibilitate exista.

Anul trecut am avut etapa la Sibiu, in cadrul unui eveniment local. Anul asta nu am auzit sa se mai intample ceva acolo..
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 12:50   #107
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by alex_bmw1992 View Post
fiind cate 2 etape suprapuse nu putem ajunge la ambele, daca ma intelegi unde bat...

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
tocmai tu ??? la cate etape ai fost anul asta???
Quote:
Originally Posted by alex_bmw1992 View Post
) da ce, am zis eu ceva de mine )
Un plural ca "putem" din primul post nu te include decat in cazul teoretic in care ai avea dreptate? In plan real te exclude.... brusc? Misto.

Asta asa, ca mica picanterie. E bine si cu alex_bmw, ne mai descreteste fruntile.

Asa cum spunea si Ludovic, Oradea, Slobozia si Bucuresti (Finala). Puteti sa va faceti planurile linistiti.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 15:56   #108
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Voi stati acasa si strigati (sa nu zic urlati) dupa poze, iar altii fac sute de kilometri sa va faca voua poze. Pana la urma... cam atat cred ca se vede de unde stati voi. Ca altfel v-ati schimba putin punctul de vedere.
Dar oare de ce nu sunt asa activ pe la competitii ? tocmai ce am zis ceva mai sus, anul asta au fost vreo 4 din ele la peste 400km distanta de mine, si cum benzina asta e foarte ieftina fa un calcul cat ma duce, sa numai zic si de alte cheltuieli, la un buget de max 200lei/luna stransi din toate partile. Atunci normal ca strig(urlu) dupa poze, daca noi unii nu avem posibilitatea sa ajungem la competitii macar sa vedem cateva poze bune, facute de altii cu alte posibilitati.
__________________
got hairtrick ?
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 16:01   #109
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Un plural ca "putem" din primul post nu te include decat in cazul teoretic in care ai avea dreptate? In plan real te exclude.... brusc? Misto.

Asta asa, ca mica picanterie. E bine si cu alex_bmw, ne mai descreteste fruntile.

Asa cum spunea si Ludovic, Oradea, Slobozia si Bucuresti (Finala). Puteti sa va faceti planurile linistiti.
cred ca greseli de gramatica gasesti in 90% din posturile mele ) nu m.am inteles bn cu profa de romana
edit: inca unul acum )
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 19:50   #110
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Un plural ca "putem" din primul post nu te include decat in cazul teoretic in care ai avea dreptate? In plan real te exclude.... brusc? Misto.

Asta asa, ca mica picanterie. E bine si cu alex_bmw, ne mai descreteste fruntile.

Asa cum spunea si Ludovic, Oradea, Slobozia si Bucuresti (Finala). Puteti sa va faceti planurile linistiti.

p.s asi fi vrut sa mergem in Tulcea poate poate si pe noi vre una
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 22:49   #111
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by alex_bmw1992 View Post
Dar oare de ce nu sunt asa activ pe la competitii ? tocmai ce am zis ceva mai sus, anul asta au fost vreo 4 din ele la peste 400km distanta de mine, si cum benzina asta e foarte ieftina fa un calcul cat ma duce, sa numai zic si de alte cheltuieli, la un buget de max 200lei/luna stransi din toate partile. Atunci normal ca strig(urlu) dupa poze, daca noi unii nu avem posibilitatea sa ajungem la competitii macar sa vedem cateva poze bune, facute de altii cu alte posibilitati.
Serios? N-ai bani? Hmmm... Ce ciudat. Eh, avand in vedere ca la CNCA nu participa doar milionari in euro, ce zici tu, cum ar fi comod si corect fata de un competitor? Sa i se ofere in acelasi weekend doua etape si sa poata sa aleaga, sa faca 300 km sau 1200 km, sau sa fie obligat sa faca 1200 km ca exista o singura etapa si nu are de ales, daca vrea sa participe?

Hai, ca vad ca pari istet. Sunt convins ca pricepi logica. Si data viitoare poate gandesti putin mai mult ca si un competitor, si mai putin ca un doritor de poze. Si apropo de asta, poate unii competitori si-au vandut aparatele foto si telefoanele destepte ca sa vina la o etapa, asa ca data viitoare poti sa te abtii din strigat in timp ce te gandesti la sacrificul asta.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 22:52   #112
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by alex_bmw1992 View Post
cred ca greseli de gramatica gasesti in 90% din posturile mele ) nu m.am inteles bn cu profa de romana
edit: inca unul acum )
Nu era nici o greseala gramaticala. Era un PLURAL care te includea in randul celor carora le este greu sa participe peste tot. Era evident ca nu te afli in pozitia cuiva care sa emita o parere, si din "greseala" ta era evident ca te plasezi voit in acelasi grup doar ca sa emiti o opinie. Fara nici o alta utilitate. Nu esti primul, nici ultimul.

Era o greseala de abordare, nu gramaticala. Si de asta iti sunt pline posturile, da' incepem sa ne obisnuim.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 23:05   #113
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Serios? N-ai bani? Hmmm... Ce ciudat. Eh, avand in vedere ca la CNCA nu participa doar milionari in euro, ce zici tu, cum ar fi comod si corect fata de un competitor? Sa i se ofere in acelasi weekend doua etape si sa poata sa aleaga, sa faca 300 km sau 1200 km, sau sa fie obligat sa faca 1200 km ca exista o singura etapa si nu are de ales, daca vrea sa participe?

Hai, ca vad ca pari istet. Sunt convins ca pricepi logica. Si data viitoare poate gandesti putin mai mult ca si un competitor, si mai putin ca un doritor de poze. Si apropo de asta, poate unii competitori si-au vandut aparatele foto si telefoanele destepte ca sa vina la o etapa, asa ca data viitoare poti sa te abtii din strigat in timp ce te gandesti la sacrificul asta.
Ciudat neciudat asta e realitatea, sa stii ca am zis ca participa nu milionari ci miliardari in lire ). Si tu nu m.ai inteles bn, De ce sa fie obligat sa faca 1200km, asteapta etapa de e la 300km si se duce acolo, care va fi dar alta data
Mai bn sa incheiem discutia... bine inteles dupa ultimul tau cuvant.
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 23:27   #114
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Poate nu o sa fie etapa aceea la 300km si o sa fie numai la 1000+
Nimeni nu e de vina ca eu stau la Brasov , Norbi la Arad si tu in Arges.
Cat despre sacrificii si bani cheltuiti pentru a ajunge la o etapa, crede-ma pe cuvant ca nu ai nici cea mai mica idee despre ce sacrificii au facut unii competitori prezenti aici pe forum, si nu ii vezi sa sara de cur in sus ca sunt etape suprapuse, ca sunt la n kilometri, ca benzina costa, ca taxa de participare e mare etc (lista poate continua, in cativa ani s-au strans ceva idei crete).
Cu pozele (si nu numai) ti s-a explicat, nu-ti convine ce vezi, stii ce ai de facut.

Una peste alta, este un hobby, o pasiune pana la urma, care ca oricare alta, se traduce doar prin cheltuieli si castiguri financiare 0.
Nimeni nu e obligat sa faca nimic in viata! Fiecare face ce crede si simte ca e mai bine.
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 23:44   #115
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
Poate nu o sa fie etapa aceea la 300km si o sa fie numai la 1000+
Ma refeream strict la exemplul lui Claudiu, daca sunt 2 etape suprapuse una la 300km alta la 1000, sa se faza saptamana asta una din ele si saptamana urmatoare cealalta, sau cand este posibil cred ca sunt destul de explicit. Doar in cazul in care exista posibilitatea DOAR in aceeasi data in ambele locatii, sa le facem suprapuse.

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
Una peste alta, este un hobby, o pasiune pana la urma, care ca oricare alta, se traduce doar prin cheltuieli si castiguri financiare 0.
Nimeni nu e obligat sa faca nimic in viata! Fiecare face ce crede si simte ca e mai bine.
like
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 23:51   #116
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

alex . scuze Gica. ai organizat vreodata o etapa? nu . atunci trebuie sa intelegi ca de fiecare data , cel ce organizeaza are niste obligatii minime pe care le poate incalca sau nu . daca cel ce organizeaza are o locatie luata pentru o anumita data iar cea de-a doua etapa intruneste aceleasi conditii ....nu ai ce face trebuie neaparat sa le faci pe amandoua!!! dar inca odata .... ai facut vreo etapa??? ai folosit iar pluralul ))
__________________
mai bine intrebi decat sa mori prost si sa mai ai si pretentia ca le stii pe toate ...

eu intreb!!! voi ????
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 23:56   #117
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
alex . scuze Gica. ai organizat vreodata o etapa? nu . atunci trebuie sa intelegi ca de fiecare data , cel ce organizeaza are niste obligatii minime pe care le poate incalca sau nu . daca cel ce organizeaza are o locatie luata pentru o anumita data iar cea de-a doua etapa intruneste aceleasi conditii ....nu ai ce face trebuie neaparat sa le faci pe amandoua!!! dar inca odata .... ai facut vreo etapa??? ai folosit iar pluralul ))
asta am spus si eu mai sus, putea sa mi se dea explicatia asta din prima, (ambele se pot face doar in data respectiva din motivul "x" si atunci le facem suprapuse) scurt si la obiect. Spunemi ca si acum gresesc )
Nu, nu am organizat nicio etapa.
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-12, 00:01   #118
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by alex_bmw1992 View Post
asta am spus si eu mai sus, putea sa mi se dea explicatia asta din prima, (ambele se pot face doar in data respectiva din motivul "x" si atunci le facem suprapuse) scurt si la obiect. Spunemi ca si acum gresesc )
Nu, nu am organizat nicio etapa.
))) nu esti normal ))) asta ti s-a explicat de la inceput!!!! si cine crezi ca este nebunul sa vrea sa faca 2 etape suprapuse ???? toti pierdem in situatia asta si competitori si comentatorii dar mai ales privitori!!!
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-12, 00:05   #119
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
))) nu esti normal ))) asta ti s-a explicat de la inceput!!!! si cine crezi ca este nebunul sa vrea sa faca 2 etape suprapuse ???? toti pierdem in situatia asta si competitori si comentatorii dar mai ales privitori!!!
) oi fi obosit putin, mai mult. Ia lumineaza.ma tu cu nr. postului in care mi s-a spus asta.
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-12, 00:10   #120
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA 2012 - Program, etape si detalii

Quote:
Originally Posted by alex_bmw1992 View Post
asta am spus si eu mai sus, putea sa mi se dea explicatia asta din prima, (ambele se pot face doar in data respectiva din motivul "x" si atunci le facem suprapuse) scurt si la obiect. Spunemi ca si acum gresesc )
Nu, nu am organizat nicio etapa.
auzi ma.... cata minte iti trebuie ??? asa rau ???
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -