Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > Campionatul National de Car-Audio

Reply
 
Thread Tools
Old 04-01-12, 18:06   #1
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default CNCA - 2012

Mai sunt 3-4 luni si incepe Campionatul National Car Audio, or sa fie cateva etape 6-7 sau cate or fi, la final o sa fie banuiesc ca si anul trecut Campionul National, si aici am eu o varianta daca sunteti deacord:
Ce ar fi daca Campionul o sa fie desemnat in Decembrie undeva la munte?
nu ar fi mai frumos decat la finalul etapei
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 04-01-12, 18:13   #2
antidotu79

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 444
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Unde faceti REVELIONUL?

Quote:
Originally Posted by B-11-AYG View Post
Mai sunt 3-4 luni si incepe Campionatul National Car Audio, or sa fie cateva etape 6-7 sau cate or fi, la final o sa fie banuiesc ca si anul trecut Campionul National, si aici am eu o varianta daca sunteti deacord:
Ce ar fi daca Campionul o sa fie desemnat in Decembrie undeva la munte?
nu ar fi mai frumos decat la finalul etapei


In primul rand LA MULTI ANI pe 2012 (desi daca asta e ultimul vine cam impropriu spus "la multi ani", in fine)...

Nici nu a inceput bine anul si ne gandim la campioni nationali? wow

Inca diger la carnatii de Craciun, iar sculele stau cuminti la caldura.

Hai sa lasam porcul sa se odihneasca in pace si sa ne auzim cu bine.



P.s.: o idee buna, dar de luat in considerare dupa luna iulie, ce zici?
antidotu79 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-12, 20:47   #3
Seal

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,040
Default Re: Unde faceti REVELIONUL?

Campionul sau campionii?

Last edited by Seal; 04-01-12 at 21:02.
Seal is offline   Reply With Quote
Old 04-01-12, 20:49   #4
antidotu79

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 444
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Unde faceti REVELIONUL?

Quote:
Originally Posted by Seal View Post
Din cate stiu eu CAMPIONUL este basic si el nu cred ca pune aspect pe chestia asta!
se referea la campionul national pe fiecare clasa in parte, mai multa atentie la joc te rog
antidotu79 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-12, 20:59   #5
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Unde faceti REVELIONUL?

Ma abtin la comentarii) legate de "campionul" dar cred ca este clar prea devreme a planui ceva pt ca dupa cum stim este absolut imposibil sa "creionezi" de acum astfel de planuri.
Anul trecut etapele au fost stabilite,mai ales ultimile ,cu eforturi mari cu aproximativ 1 luna inainte....poate spre 2 luni(dar nu cred) pt ca au fost multe variabile.
Se pot stabili de acum multe si sa nu se intample....
Oricum stim cu totii si am observat in ultimile 2-3 saptamani cu preponderenta ca bucurestenilor si nu numai lor le place la munte(adica acasa la mine).

Tot ce am scris mai sus e o parere de cum am perceput eu din exterior.Cei implicati direct pot sa spuna cu exactitate ce si cum.

P.S.Majoritatea evenimentelor(exceptand Brasov) au fost legate de un eveniment tuning.
__________________

157.7DB...CAN'T STOP THE ROCKs.....
2013=> 158.7DB
basic is offline   Reply With Quote
Old 05-01-12, 01:27   #6
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Unde faceti REVELIONUL?

Quote:
Originally Posted by basic View Post
Ma abtin la comentarii) legate de "campionul" dar cred ca este clar prea devreme a planui ceva pt ca dupa cum stim este absolut imposibil sa "creionezi" de acum astfel de planuri.
Anul trecut etapele au fost stabilite,mai ales ultimile ,cu eforturi mari cu aproximativ 1 luna inainte....poate spre 2 luni(dar nu cred) pt ca au fost multe variabile.
Se pot stabili de acum multe si sa nu se intample....
Oricum stim cu totii si am observat in ultimile 2-3 saptamani cu preponderenta ca bucurestenilor si nu numai lor le place la munte(adica acasa la mine).

Tot ce am scris mai sus e o parere de cum am perceput eu din exterior.Cei implicati direct pot sa spuna cu exactitate ce si cum.

P.S.Majoritatea evenimentelor(exceptand Brasov) au fost legate de un eveniment tuning.
Nu stiu daca e cazul din toate punctele de vedere dar vreau sa fac niste precizari, cu ocazia asta.

Titulatura de Campion National nu se castiga cu o singura performanta. Sau cu mai multe. Titulatura asta vine in urma unui cumul stabilit de prezente si performante. La fel ca in multe alte competitii, de orice fel. Si nu ma apuc sa va dau exemple ca sunt sigur ca va vin si voua.

Recordul stabilit per clasa, recordul national absolut, astea sunt certificari ale unor performante de top. Dar asta nu prespune ca ele se leaga automat si invariabil de titulatura de Campion. Lucruri diferite, dar la fel de valoroase. Poti sa o ai pe una din ele, poti sa le ai pe amandoua. Ambele necesita multa munca, pasiune si.... munca.

Sunt sigur ca diferentele sunt usor de inteles.

Campioni sunt toti cei care trag tare si reusesc sa faca o masina, sa participe cu ea si sa obtina cele mai bune rezultate in conditiile date. Chiar daca la sfarsitul anului nu au prezente pentru titlul de Campion National. Pe viitor asta o sa conteze mai mult. Se lucreaza si la asta.

Cat despre etape, anul trecut a fost unul dintre cei mai buni. Si da, anuntarea unei etape cu o luna inainte a fost un pas mare in fata. Atata timp cat o sa depinda integral de noi o sa incercam sa crestem acesti timpi.

Pentru anul viitor studiem locatii noi, orase si setup-uri noi. Dupa ce vine retrospectiva (foarte stufoasa) pe 2011 incepem sa vorbim despre 2012. Multe propuneri. Unele realizabile, unele demne de discutie. Cert este ca 2012 va reprezenta un pas in fata, cu ajutorul vostru. Exact ca in 2011.

Vorba lui anti, mai lasati putin porcul la odihna, digerati bine, ca sa aveti energie pe cand ne apucam de treaba.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 19-02-12, 19:07   #7
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Talking Re: Unde faceti REVELIONUL?

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Nu stiu daca e cazul din toate punctele de vedere dar vreau sa fac niste precizari, cu ocazia asta.

Titulatura de Campion National nu se castiga cu o singura performanta. Sau cu mai multe. Titulatura asta vine in urma unui cumul stabilit de prezente si performante. La fel ca in multe alte competitii, de orice fel. Si nu ma apuc sa va dau exemple ca sunt sigur ca va vin si voua.

Recordul stabilit per clasa, recordul national absolut, astea sunt certificari ale unor performante de top. Dar asta nu prespune ca ele se leaga automat si invariabil de titulatura de Campion. Lucruri diferite, dar la fel de valoroase. Poti sa o ai pe una din ele, poti sa le ai pe amandoua. Ambele necesita multa munca, pasiune si.... munca.

Sunt sigur ca diferentele sunt usor de inteles.

Campioni sunt toti cei care trag tare si reusesc sa faca o masina, sa participe cu ea si sa obtina cele mai bune rezultate in conditiile date. Chiar daca la sfarsitul anului nu au prezente pentru titlul de Campion National. Pe viitor asta o sa conteze mai mult. Se lucreaza si la asta.

Cat despre etape, anul trecut a fost unul dintre cei mai buni. Si da, anuntarea unei etape cu o luna inainte a fost un pas mare in fata. Atata timp cat o sa depinda integral de noi o sa incercam sa crestem acesti timpi.

Pentru anul viitor studiem locatii noi, orase si setup-uri noi. Dupa ce vine retrospectiva (foarte stufoasa) pe 2011 incepem sa vorbim despre 2012. Multe propuneri. Unele realizabile, unele demne de discutie. Cert este ca 2012 va reprezenta un pas in fata, cu ajutorul vostru. Exact ca in 2011.

Vorba lui anti, mai lasati putin porcul la odihna, digerati bine, ca sa aveti energie pe cand ne apucam de treaba.
Mai e un pic si vine mielul.
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 15-03-12, 22:18   #8
antidotu79

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 444
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA - 2012

ceva noutati despre o prima etapa?
antidotu79 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-12, 23:07   #9
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA - 2012

Quote:
Originally Posted by antidotu79 View Post
ceva noutati despre o prima etapa?
In curand mai multe noutati despre mai multe, inclusiv despre prima etapa. Se lucreaza intens, chiar daca nu pare.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 15-03-12, 23:10   #10
antidotu79

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 444
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA - 2012

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
In curand mai multe noutati despre mai multe, inclusiv despre prima etapa. Se lucreaza intens, chiar daca nu pare.
nu exista dubii, exista in schimb nerabdarea specifica, dorinta revederii
antidotu79 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 17:22   #11
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA - 2012

B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 19:54   #12
dydy-andrey
VW Driver

Stage 5
 
dydy-andrey's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,240
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[2 Roti]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA - 2012

detalii???
dydy-andrey is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 20:49   #13
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA - 2012

Putina rabdare, cum se iau decizii finale o sa se posteze!
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 24-03-12, 21:56   #14
Baban_San

Stage 5
 
Baban_San's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 591
Default Re: CNCA - 2012

Quote:
Originally Posted by antidotu79 View Post
nu exista dubii, exista in schimb nerabdarea specifica, dorinta revederii
hai recunoaste ca iti era dor de mine
Baban_San is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 17:09   #15
SJ-82-GMA

Stage 5
 
SJ-82-GMA's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 510
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA - 2012

salutari,nimik nou pe aici?

Last edited by SJ-82-GMA; 25-04-12 at 17:11.
SJ-82-GMA is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -