Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > Campionatul National de Car-Audio

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-10, 01:46   #1
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default CNCA @ Romexpo 2010 - Ce NU a fost ok?

Pe larg, fara abtineri. Daca e ceva de indreptat, aici incepe totul.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 10:08   #2
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Romexpo 2010 - Ce NU a fost ok?

Pai ce sa fie , evident faptul ca am intrat tirziu in incinta!
Dar cei care au mai fost in alte dati la CNCA in cadrul Romexpo stiu ca dimineata la poarta ne astepta Relaxu' sau Mamutu' care ne bagau inauntru.
Acum daca s-a schimbat conducerea si firma de paza , astia au venit cu regulile lor si cu mai multa strictete , probabil pina s-au miscat lucrurile , pina sau dat telefoane ,liste , a durat , asta e cind ai o locatie ca Romexpo trebuie sa te supui regulilor .
Ce poti sa mai zici cind auzi ca pentru ati gazdui masina la concurs ,organizatorii au platit 125 de milioane si nu au cerut taxa de participare , nu au existat banere sponsorizate ... asta denota pasiune si probabil gindul ca in viitor fenomenul va creste si poate vor venii si bani (dar cunoscad un pic domeniul cred ca asta se va intimpla muuult mai incolo)
Ce ar mai fi de zis,eu unul numai pentru faptul ca exista acest topic , sunt multumit , asta inseamna ca organizatorul nu spune "totul a fost perfect si va rog sa va abtineti de la comentarii".
Din contra , spune am facut ce am putut (poate mai mult decit am putut) , stiu ca au fot greseli si va rog comunicati-mi ce nu a fost bine si data viitoare in masura posibilitatilor se vor remedia.
Zicea Relaxu pe udeva ca avem doua posibilitati :
1.Sa-i fi spus in timpul concursurile neregulile constatate.
2.Sau sa-i "dam acum o palma dupa ceafa"

Credeti ca nu i-a spus toata lumea "Noi cind intram" ?
Credeti ca daca da 125 de milioane pe spatiu ,el nu vrea sa intre imediat in posesia lui?
Si eu eram indignat ca nu intram dracului odata in expozitie dar dupa ce mi s-a explicat situatia (conconducere noua paza noua) si mai ales suma pentru spatiu , m-a last fara replica!
__________________
CDA-7990R F#1 Status CD Tuner + PXA-H900 F#1 Status Multimedia Manager , BRAX Matrix 1.1 , BRAX Matrix 2.1 , 2*BRAX Matrix 6.1 PP , 4*BRAX X 2000.2 Graphic Edition platinum ,2* BRAX Matrix 10.1

ceachi is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 10:08   #3
teddyb
Ford Driver

Stage 5
 
teddyb's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 907
Member of:
[FORD]
Default Re: CNCA @ Romexpo 2010 - Ce NU a fost ok?

a fost o intarziere prea mare!!!mult peste programul afisat!vina cui a fost,e prea tarziu acum ca sa tot aruncam cu pietre(am citit azinoapte o gramda de posturi despre)....poate data viitoare o sa fie mai bine!!eu am incercat sa respect programul afisat,si chiar am mers foarte tare cu masina ca sa ajung pana in 9.30 si sa respect programul!poate era cazul,in timp ce stateam in parcare,sa fim toti anuntati din partea organizatiei despre ce se intampla!asa numai stateam sa dam cu presupusul,sa ne uitam mirati unii la ceilalti si sa ridicam din umeri....imi pare rau ca duminica nu am putut sa ajung,dar am racit...
imi imaginez ca e foarte greu totusi sa organizezi un eveniment dar sunt optimist si sper ca data urmatoare sa stim si noi ce se intampla de fapt!!
teddyb is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 10:14   #4
teddyb
Ford Driver

Stage 5
 
teddyb's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 907
Member of:
[FORD]
Default Re: CNCA @ Romexpo 2010 - Ce NU a fost ok?

Quote:
Originally Posted by ceachi View Post
Pai ce sa fie , evident faptul ca am intrat tirziu in incinta!
Dar cei care au mai fost in alte dati la CNCA in cadrul Romexpo stiu ca dimineata la poarta ne astepta Relaxu' sau Mamutu' care ne bagau inauntru.
Acum daca s-a schimbat conducerea si firma de paza , astia au venit cu regulile lor si cu mai multa strictete , probabil pina s-au miscat lucrurile , pina sau dat telefoane ,liste , a durat , asta e cind ai o locatie ca Romexpo trebuie sa te supui regulilor .
Ce poti sa mai zici cind auzi ca pentru ati gazdui masina la concurs ,organizatorii au platit 125 de milioane si nu au cerut taxa de participare , nu au existat banere sponsorizate ... asta denota pasiune si probabil gindul ca in viitor fenomenul va creste si poate vor venii si bani (dar cunoscad un pic domeniul cred ca asta se va intimpla muuult mai incolo)
Ce ar mai fi de zis,eu unul numai pentru faptul ca exista acest topic , sunt multumit , asta inseamna ca organizatorul nu spune "totul a fost perfect si va rog sa va abtineti de la comentarii".
Din contra , spune am facut ce am putut (poate mai mult decit am putut) , stiu ca au fot greseli si va rog comunicati-mi ce nu a fost bine si data viitoare in masura posibilitatilor se vor remedia.
Zicea Relaxu pe udeva ca avem doua posibilitati :
1.Sa-i fi spus in timpul concursurile neregulile constatate.
2.Sau sa-i "dam acum o palma dupa ceafa"

Credeti ca nu i-a spus toata lumea "Noi cind intram" ?
Credeti ca daca da 125 de milioane pe spatiu ,el nu vrea sa intre imediat in posesia lui?
Si eu eram indignat ca nu intram dracului odata in expozitie dar dupa ce mi s-a explicat situatia (conconducere noua paza noua) si mai ales suma pentru spatiu , m-a last fara replica!
da ceachi,ai dreptate...este foarte greu sa organizezi un concurs...dar,cel putin eu,nu am stiut ce se intampla,de ce este asa o mare intarziere!trebuia sa fim anuntati sa stim de ce nu eream parcati unde trebuia!!in legatura cu suma: se putea pune si o taxa de partecipare!nu cred ca ajungeam sa strangem toate milioanele pentru inchirierea spatiului,dar un minim de ajutor aduceam si noi organizatorilor....

Last edited by teddyb; 16-03-10 at 10:17.
teddyb is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 18:00   #5
haXxor

Stage 2
 
haXxor's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 39
Default Re: CNCA @ Romexpo 2010 - Ce NU a fost ok?

Cum a zis si ceach, apreciez ca s-a deschis topicul acesta, iar in legatura cu ce NU a fost ok... doar timpul... adica am stat mult prea mult in parcare, dar totushi am intzeles shi nu am ce sa comentez acum, decat sa se incerce remedierea acestei "probleme" la urmatoarea competitie.
haXxor is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 21:16   #6
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Romexpo 2010 - Ce NU a fost ok?

baietii,eu de ceva timp particip la cateva genuri de competitii,citesc despre multe,problema peste tot sunt intarzierile,care vin din diferiti factori,s-a intrebat vreodata cineva cat de multa implicare necesita organizarea asta?eu am incercat,si facut cu brio de altfel,ceva asemanator,dar la un nivel mult mai mic si nu am putut respecta programul din diferite motive care au tinut mai putin de mine,revenind la subiect....suntem obisnuiti deja sa asteptam,intre timp socializam si ne distram,PROBLEMA de data asta a fost ca foamea a facut ca romexpo sa lase in parcarea unde ne adunam de obicei doar noi toate masinile care au venit la show facand astfel si mai grea comunicarea intre noi,cu parere de rau va spun ca eu,si probabil multi altii care ne stim de mai mult timp am aflat destul de repede de problemele aparute la fata locului si stiam de eforturile ce se depun pentru rezolvarea lor,daca eram ca si anul trecut doar noi in parcare sigur se anunta ca si atunci catre toti care eram in acel loc ca mai avem de asteptat si de ce......as putea spune multe,multi au spus lucruri in stanga si dreapta,asta e,eu sigur voi mai participa nu port pica organizatorilor pentru acele multe ore asteptate,au fost cazuri unde s-a intamplat la fel de ex la cluj am stat foarte mult pana a venit termlabul sa putem incepe,apoi nu a fost curent la laptop,apoi.....am inteles ca suntem oameni si mai gresim,eu unul apreciez foarte mult eforturile acestor oameni si ii felicit pentru ceea ce fac,ca mai gresesc,voluntar sau involuntar.....ne vedem la cluj
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 23:02   #7
raidaru

Stage 5
 
raidaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 654
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Romexpo 2010 - Ce NU a fost ok?

Cu intarzaierile suntem obisnuiti, problema a fost ca sambata am murit de foame, dar m-am invatat minte si seara m=am dus la supermarket si duminica am stat si am mancat toata ziua
__________________
Chrysler Sebring Convertible
Renault Laguna
Peugeot 106
raidaru is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 14:42   #8
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: CNCA @ Romexpo 2010 - Ce NU a fost ok?

Pe mine sincer nu ma deranjeaza asa de mult faptul ca am stat in parcare. Problema a fost ca nu am avut si noi o toaleta la dispozitie (frumoasa expeditie pana la Sofitel ce-am facut) si ca nu am avut ca in datile trecute legitimatii de intrare libera ( sa putem circula macar in voie pe acolo).
Intarzierile sunt o obisnuinta, nu e capat de lume cu ele.
__________________
///Alpine DVA-9965 , Micro-Precision 7.28MKIII , Micro Precision Z-170 MKIII , Brax Matrix X2400.2 Graphic Edition Chrome ,Phase Aliante SI 12 Limited, Brax X2000.2 Graphic Edition Platinum , Brax PowerCap , Aurix , STP , Dynamat , Exide PowerCell - VW Passat B6
AUDIOPIL - Echipamente Car-Audio.
[URL="http://www.audiopil.ro"]
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 16:10   #9
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CNCA @ Romexpo 2010 - Ce NU a fost ok?

Bai, dar casa parasita nu ti-a mai placut? =))
Esti pudic?

Data viitoare sa-ti pastrezi o sticla de doi litri in masina pe post de plosca =))
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 18:15   #10
Shokaliptiku

Stage 5
 
Shokaliptiku's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 853
Default Re: CNCA @ Romexpo 2010 - Ce NU a fost ok?

cam aceleasi minusuri pe care le-au remarcat si ceilalti participanti ...

pacat ca am fost "obligati" sa fim prezenti pana la 9 30
dar sa asteptam pana la 17 ca cineva sa ne bage in seama ...

am stat in parcare ... amestecati
participanti cu vizitatori .. cu aurolaci si cersetori ...

cu buda la fel ... duminica a mai fost cum a fost
dar sambata ... pana de tufis sa facut in spatele parcarii la bradutzi ...
si dupa ce ne-am plictisit de drumuri ... am sarit gardul ca era mai aproape

si lista mai poate adauga cateva puncte ...
ideea este ca .. intarzieri au mai fost dar nu ca asta
si sper din tot sufletul sa nu se mai intample
nu de alta dar am impresia ca multi se vor indeparta ...
daca nu au facuto deja
__________________
INsonorizari profi
YM shokaliptiku
0742090285

my audio car --> https://forum.4tuning.ro/384-sistemul...ream-team.html
Shokaliptiku is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 19:45   #11
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Romexpo 2010 - Ce NU a fost ok?

Quote:
Originally Posted by Shokaliptiku View Post
cam aceleasi minusuri pe care le-au remarcat si ceilalti participanti ...

pacat ca am fost "obligati" sa fim prezenti pana la 9 30
dar sa asteptam pana la 17 ca cineva sa ne bage in seama ...

am stat in parcare ... amestecati
participanti cu vizitatori .. cu aurolaci si cersetori ...

cu buda la fel ... duminica a mai fost cum a fost
dar sambata ... pana de tufis sa facut in spatele parcarii la bradutzi ...
si dupa ce ne-am plictisit de drumuri ... am sarit gardul ca era mai aproape

si lista mai poate adauga cateva puncte ...
ideea este ca .. intarzieri au mai fost dar nu ca asta
si sper din tot sufletul sa nu se mai intample
nu de alta dar am impresia ca multi se vor indeparta ...
daca nu au facuto deja
Shoka.... foarte important, nu ATI stat, ci AM stat. Noi, toti. Si noi, organizatori ca voi, aceleasi ore, aceleasi conditii, cu stresul suplimentar de a rezolva situatia, plus bonus N drumuri si telefoane ca sa....facem ceva! Eu am primit (de la Bigu, cred) o Cola la jumate pe care am apucat sa o elimin undeva seara tarziu. La un moment dat am prins in drum un bax de RedBull si l-am adus acolo la masini, pentru impartit ( nici nu stiu cine a prins si cine nu). Da' important nu este de ce pot eu sa ma plang, ci de ce puteti voi sa va plangeti. Si mai important, cum le rezolvam.

Te rog si va rog doar sa nu uitati ca era vorba de NOI toti, nu de VOI. Am "servit" acelasi tratament, de la A la Z.

Trebuie sa intelegi si tu, si altii, ca atata timp cat astea sunt genul de probleme cu care ne confruntam, omeneste nu ai ce sa faci. A fost vorba de bani cash, multi, in avans, cat mai repede, cu rezolvarea problemei....cand se poate. Si daca in anii trecuti am gasit solutii, o sa o facem si pe viitor. Dar de data aceasta am jucat cum a cantat muzica...si nu eram noi la butoane.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 19:48   #12
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Romexpo 2010 - Ce NU a fost ok?

Quote:
Originally Posted by Shokaliptiku View Post
nu de alta dar am impresia ca multi se vor indeparta ...
daca nu au facuto deja
Sincer, pentru cei care cedeaza asa de usor fara macar sa incerce sa inteleaga tind sa cred ca efortul nostru nu merita. Ma bucur ca toate lucrurile bune sunt primite natural, ca si cum e normal sa fie, si cele rele sunt sanctionate cu "plecarea". Iar daca imi explica cineva cum devine comportamentul asta constructiv....ma gandesc sa-l adoptam si noi.

Daca majoritatea ar fi gandit asa, CNCA nu exista nici la nivel de idee.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -