Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > Campionatul National de Car-Audio

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-09, 13:55   #16
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: SQ League @ 4TuningDAYS 2009 - Fise de arbitraj SQ Instalare + Sunet

Quote:
Originally Posted by bogdan2670 View Post
Domnu" ai de grija ca eu am numai 4 canale....ceea ce inseamna ca este si mai palpitant.Tinand cont de asta se pare ca subbasul este foarte tare pentru 6.1 daca sunt puse in cutii dimensionate corect.
Subscriu ... Si eu am fost uimit de 6.1 chiar si nerodate . As putea sa spun ca sunt chiar "nesimtite" in unele situatii ...
Iar despre SPXL , stie bine bine difuzorul asta sa cante, si pe SQ si pe bubuiala . Sunt chiar uimit de ce scoruri au fost la sunet de data asta

Inca o data , felicitari participantilor si organizatorilor .
__________________
///Alpine DVA-9965 , Micro-Precision 7.28MKIII , Micro Precision Z-170 MKIII , Brax Matrix X2400.2 Graphic Edition Chrome ,Phase Aliante SI 12 Limited, Brax X2000.2 Graphic Edition Platinum , Brax PowerCap , Aurix , STP , Dynamat , Exide PowerCell - VW Passat B6
AUDIOPIL - Echipamente Car-Audio.
[URL="http://www.audiopil.ro"]
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 17:45   #17
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default Re: SQ League @ 4TuningDAYS 2009 - Fise de arbitraj SQ Instalare + Sunet

Sub-bass nu coboara foarte jos la tine Bogdan comparativ cu Albert sau Marian dar ai castigat foarte mult la coerenta si liniaritate (evident datorita faptului ca nu exista punct de taiere intre mid-bass si subbass). Totusi, difuzorul tau era putin lent si chinuit jos de tot. Incearca o taiere cu JL in jur de 30Hz si vezi daca se pupa. Daca vrei sa scoti foarte mult sub-bass din 6.1 trebuie incinta mare si va iesi difuzorul din cursa pe urma !
__________________
Mk5 GTI | K04 turbo | S3 injectors | Custom 3" decat exhaust | Evoms CAI | AP Racing pro 5000 front + S3 rear brakes + Pagid RS29/Carbotech XP8 pads | THS FMIC | S3 camshafts | Autotech HPFP | Je pistons + IE rods | BSH 27mm RSB + H&R 28mm FSB| BSH pendulum engine mount | BSH PCV | Forge short shift | Bilstein PSS10 coilovers | Peloquin LSD | Sachs SRE clutch | 235/40/ZR18 R888 on Team Dynamics 18x8" | Stage 3 Revo
fuscobal is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 18:48   #18
bogdan2670

Stage 5
 
bogdan2670's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 604
Default Re: SQ League @ 4TuningDAYS 2009 - Fise de arbitraj SQ Instalare + Sunet

Quote:
Originally Posted by fuscobal View Post
Sub-bass nu coboara foarte jos la tine Bogdan comparativ cu Albert sau Marian dar ai castigat foarte mult la coerenta si liniaritate (evident datorita faptului ca nu exista punct de taiere intre mid-bass si subbass). Totusi, difuzorul tau era putin lent si chinuit jos de tot. Incearca o taiere cu JL in jur de 30Hz si vezi daca se pupa. Daca vrei sa scoti foarte mult sub-bass din 6.1 trebuie incinta mare si va iesi difuzorul din cursa pe urma !
Ai dreptate sub bass-ul nu este la nivelul unui sub dar este mai mult decat decent.Am incercat ai am taiat la 35 este alta treaba dar am vrut sa vad ce poate sistemul asa fara sub.Am prins un pic de sunet de la alte masini,ma refer la partea unde sufera cel mai mult sitemul meu la mediu<dupa cateva reglaje am dat un pic de viata sunetului.Sper sa iasa ceva frumos pentru tura viitoare.
bogdan2670 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-09, 21:35   #19
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League @ 4TuningDAYS 2009 - Fise de arbitraj SQ Instalare + Sunet

La ce te referi cind zici ceva frumos?
ceachi is offline   Reply With Quote
Old 17-05-09, 22:10   #20
bull
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
bull's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 303
Member of:
[TIME SQUAD]
[VW]
Default Re: SQ League @ 4TuningDAYS 2009 - Fise de arbitraj SQ Instalare + Sunet

Felicitari organizatorilor si din partea mea , intradevar un concurs frumos din multe puncte de vedere, pentru primul concurs de SQ am ramas cu un gust placut; sper ca va fi din ce in ce mai placut , Felicitari tutror concurentilor si la cat mai multe puncte domnilor....
__________________
All audison voce under construction....

It's GO TIME
bull is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 21:38   #21
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League @ 4TuningDAYS 2009 - Fise de arbitraj SQ Instalare + Sunet

Ma bucur ca ti-a placut , sper sa ne vedem si la urmatorul concurs.
Pina la urma scopul acestor concursuri este sa dea posibilitatea celor pasionati de car-audio ,sa se intilneasca , sa schimbe idei , sa acumuleze informatii ,care sa-i ajute la inbunatatirea sistemului audio.
__________________
CDA-7990R F#1 Status CD Tuner + PXA-H900 F#1 Status Multimedia Manager , BRAX Matrix 1.1 , BRAX Matrix 2.1 , 2*BRAX Matrix 6.1 PP , 4*BRAX X 2000.2 Graphic Edition platinum ,2* BRAX Matrix 10.1

ceachi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -