Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > WRC - FORMULA 1 - Alte sporturi cu motor

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-09, 20:16   #61
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Bucharest City Challenge se mută de la Bucureşti la Budapesta

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
Orasul Monaco te contrazice intr-un mare fel !
De cand Monaco e oras in tara noastra? Eu zic ceva si tu intelegi altceva! Am zis ca nu e cazul la noi in Bucuresti, nu la Monaco.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 22:24   #62
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Bucharest City Challenge se mută de la Bucureşti la Budapesta

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
Daca citeai toate topicurile intelgeai ce am vrut eu sa zic. Inainte sa vorbea sa se faca un circuit langa bucuresti si eu la ala marefeream ca ar costa foarte mult si ar dura extraordinar de mult timp pana la finalizare in Romania cel putin!
Ideea e ca fara investitie nu poti aduce profit, Normal ca o sa coste mult dar si beneficiile vor fi pe masura...

Acum nu ascultati si voi tot ce zic aia la tv...banii aia 30-40 de mil de euro sunt castigati indirerct prin reclama turism e.t.c nu ii ia primaria in mana... Iar degeaba zic ei ca primaria nu trebuia sa dea bani...asta este "vrajeala".

Actualmente sunt niste gauri destul de mari in bugetul primariei multe lasate datorie de la videanu... Ultimul lucru care ar interesa primaria acum este un astfel de eveniment cu sute de mii de euro investiti si mii de reclamatii de la locuitorii din zona...

Despre cei care zic ca pierde romania la imagine... Care imagine ? voi sunteti de parere ca maidanezii de anul trecut, calitatea foarte proasta a asfaltului de care s-au plans si soferii calitatea slaba a organizarii au creat o imagine buna?
p-george is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 18:11   #63
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Bucharest City Challenge se mută de la Bucureşti la Budapesta

Nu pot sa spun decat ca esti copil daca gandesti asa! Indiferent cati bani ar fi bagat af fi scos inzecit poate din cum ai spus tu reclama si toate cele. Iar asta cu organizare slaba asflat prost etc sunt nemultumiri care apar in urma oricarui eveniment dar per ansambul se crea o imagine a Romaniei care oragniza poate singurul eveniment sportiv la nivel international in fiecare an si da era o imagine buna. Nu vreau sa intru in polemica acum ca nu ar avea rost dar un singur lucru este foarte clar ATAT ROMANIA CAT SI BUCURESTIUL AU PIERDUT ENORM DIN CAUZA ASTA. Si hai sa nu mai dam in Videanu ca si carnataru asta de Oprescu e la fel de prost daca nu mai prost ca primar mie unu daca as fi primarul capitalei unei tari fie ea si Zambia mi-ar fi rusine sa am ca proiect sa fac cel mai mare carnat din lume sincer.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 19:34   #64
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Bucharest City Challenge se mută de la Bucureşti la Budapesta

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Si chiar te rog zi mi ce a pierdut bucurestiul si romania...aveam cumva ceva de oferit in afara de cursa pt turisti ? Redescopereau turistii o romanie si un bucuresti nou cu atractii turistice ? fara tigani ? curat ?

Crede ma nu inviti lume la tine in casa pana nu faci curatenie...si in momentul asta NU e curat!!!
la asta sa mai adaug si infrastructura care lipseste cu desavarsire in bucuresti...pe perioada cat se desfasura competitia , in bucuresti era un trafic de 3 ori mai imputit decat cel deja existent.
pt mine e clar...nu e momentul ca in bucuresti sa se desfasoare o competitie stradala.
__________________
--------------------------------
Renault Clio 1.5 dci
Renault Megane II 1.9 dci
Renault Clio Sport 2.0 16v

--------------------------------
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 00:36   #65
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Bucharest City Challenge se mută de la Bucureşti la Budapesta

Discutaţi despre subiect fără probleme, numai vă rog evitaţi să faceţi politică pe forum, chiar nu e locul potrivit aici.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 01:51   #66
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Bucharest City Challenge se mută de la Bucureşti la Budapesta

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Discutaţi despre subiect fără probleme, numai vă rog evitaţi să faceţi politică pe forum, chiar nu e locul potrivit aici.
Problema este ca Bucharest City Challenge 2009 nu se mai tine din cauza politicienilor... .

Cand artistii gresesc si spun la Bucuresti: - Helloo Budapesta, de fapt jignesc capitala Ungariei...
Suntem pe primul loc in lume!
Primul de la coada si nu ne va invinge nimeni!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 09:39   #67
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Bucharest City Challenge se mută de la Bucureşti la Budapesta

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Problema este ca Bucharest City Challenge 2009 nu se mai tine din cauza politicienilor... .
E corect, ai perfectă dreptate, numai că dacă începem o discuţie pe teme politice pe 4t nu mai scoatem niciodată topic normal de aici
aleks is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 11:39   #68
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Bucharest City Challenge se mută de la Bucureşti la Budapesta

Eu cand am mers prin Bucuresti, chiar prin unele zone din centru, mi-a fost sila, case ruinate pline de tigani care te invita sa-ti "dea o fata", copii care cersesc sub ochii parintilor...eu nu as lasa sa se organizeze ceva acolo pana nu i-as evacua pe aia din casele alea pline de istorie, plus calitatea strazilor.... si sa nu mai comparam cu Monaco, in jurul circuitului aluia sunt mai mult hoteluri, multe cu oameni care vin special pentru circuit...la noi sunt locuinte cu oameni si multi pensionari, pe care nu are nimeni dreptul sa-i deranjeze cred, plus deranjul traficului...Daca nu suntem in stare sa ne facem un circuit inafara orasului eu zic ca nu avem treaba cu evenimente de genul.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 14:05   #69
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Bucharest City Challenge se mută de la Bucureşti la Budapesta

vaiii.. deranjam populatia, incurcam circulatia. ce sa mai. zici ca noi avem singurul circuit stradal din lume.

frumoasa tara.. pacat ca este locuita.
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 29-06-09, 10:43   #70
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Bucharest City Challenge se mută de la Bucureşti la Budapesta

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
vaiii.. deranjam populatia, incurcam circulatia. ce sa mai. zici ca noi avem singurul circuit stradal din lume.

frumoasa tara.. pacat ca este locuita.
Da, suntem singura tara cu circuit stradal si fara nici macar 1 circuit ne-stradal.(Monaco iese din discutie clar, nu ne comparam cu tara aia si nicio tara nu se compara cu ei in niciun sens) Iti zice ceva asta? E cat se poate de anormal. Si vorba aia, chelului ii trebuie tichie de margaritar! Ar trebui un circuit inafara, sa faca curse de turisme, Formula 1 si eventual sa se mai dea si badea Ion o tura in timpu liber, ca in tarile civilizate...sincer, un circuit pe care n-o sa ajung sa pun cauciucu niciodata in tara nu prea ma incanta...Era de asteptat ca nu o sa se tina chiar in fiecare an curse pe circuitul ala stradal totusi...
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 21:32   #71
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default Re: Bucharest City Challenge se mută de la Bucureşti la Budapesta

La inceput, cand deabia auzisem ca s a mutat, faceam si eu spume la fel ca voi, acum treaba e simpla, ma duc acolo, fac si un mic roadtrip, vad si un super show si o capitala frumoasa...what more?
La noi inca nu se poate, mai avem de asteptat, poate nepoteii mei...poate.
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 12:38   #72
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Adevărul despre motivele pentru care Campionatul FIA GT nu mai vine la Bucureşti

Quote:
Originally Posted by Cosmin Arsene View Post
[SIZE="4"]
Primarul General Sorin Oprescu îşi argumentează refuzul de a mai organiza şi în 2009 o nouă etapă de FIA GT astfel:
"În orice situaţie înţeleg să respect legea şi rigorile ei. Nimeni nu poate folosi domeniul public, după bunul plac. Îi aştept şi pe dumnealor (Bucharest Ring SRL), ca pe orice altă companie interesata, să depună oferte pentru organizarea unui circuit automobilistic în parteneriat cu Primăria Municipiului Bucureşti".
[1]
Oricum, opinia generală este că Primăria Bucureşti şi oraşul în general câştiga din expunerea media şi din turismul de weekend mai mult decât pierdea prin blocajele în trafic create. Şi încă ceva: un bun câştigat de Primărie (punerea Bucureştiului pe harta lumii) nu se aruncă aşa uşor pe apa sâmbetei.
[2]
Şi încă ceva, aşa cum poate intuiţi, cel mai probabil Cupa Dacia Logan nu se va mai desfăşura, dată fiind mutarea evenimentului în Ungaria, este de părere preşedintele executiv al Bucharest Ring, Hartmut Beyer.
[3]
Mai mult decât atât, Bucharest Ring crede că programarea concertului Madonna este un "gest neprietenos". Autorităţile au făcut un gest "neprietenos" când au decis să pună concertul Madonna în apropierea datei la care trebuia iniţial să se organizeze cursele FIA GT, la sfârşit de august, concertul urmând să se desfăşoare tot în parcul Izvor, spaţiu care trebuia să fie ocupat de evenimentul auto.
[4]
1. Ce sa se inteleaga din propozitia asta? Ca eu vad un "substrat". Acel substrat mie imi pare o "mita in valuta" pentru domnul Oprescu. Sau ma insel?
2. Da. Ce-i drept: traficul din Bucuresti este atat de liber in mod normal... ca nici nu trebuie sa ne mai gandim la "aglomeratie". Nici nu iti vine sa iti bagi piciorul in ea de treaba cand vezi ca e ditamai cardul de masini. De parca 10 masini pe ora influenteaza mult traficul din Bucuresti.
3. De ce sa exista o sansa de lansare pentru anumite persoane? Mai bine le taiem "macaroana" tuturor si aia e.
4. E mai importanta Madonna pentru prestigiul tarii. Punct.

Quote:
Originally Posted by D.Y ¬ View Post
Când au văzut ce e la noi s-au speriat ăia! )
Elaboreaza - nu s-a inteles nimic din ce ai balivernat aici.

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Discutaţi despre subiect fără probleme, numai vă rog evitaţi să faceţi politică pe forum, chiar nu e locul potrivit aici.
Din pacate, anularea cursei este strans legata de politica.
N-ai cum sa nu faci politica in situatia asta, din pacate!

Quote:
Originally Posted by cls21b_EVO View Post
La inceput, cand deabia auzisem ca s a mutat, faceam si eu spume la fel ca voi, acum treaba e simpla, ma duc acolo, fac si un mic roadtrip, vad si un super show si o capitala frumoasa...what more?
La noi inca nu se poate, mai avem de asteptat, poate nepoteii mei...poate.
Platesc si eu la benzen, ma luati?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 18-04-10, 00:50   #73
NIC SERBU

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1
Default Re: Bucharest City Challenge se mută de la Bucureşti la Budapesta

Copii,nu mai fiti complexati.Voi care vorbiti de Monaco,ati fost vreodata acolo?Nu,nu ati fost.Majoritatea blocurilor seamana cu blocul de la Bucur Obor.Preturile sunt similare cu cele de la Bucuresti dar monegascii sunt oameni.Din pacate pentru noi o mare parte din romani nu sunt oameni ci maimute.Fraierutilor,avem aceasta Casa care nu a fost niciodata a Poporului,prima cladire ca marime din Europa si a doua din lume dupa Pentagon,dupa Dracula poate singura atractie reala pentru turistii straini si unii dintre voi putini constipati se tot vaita de intreruperea circulatiei in acea zona trei zile.Unde este Jean Calcianu,Petre Cristea sau Printul Bibescu sa va auda ca sigur n-ar vrea vreodata sa va si vada.Vorba unuia dintre voi ,,o tara frumoasa,pacat ca este locuita"...
NIC SERBU is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -