Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 03-11-08, 12:16   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Record stabilit de Daniel Onoriu si final de sezon cu dominatie marca 41

Aflat de cateva etape alaturi de fosta echipa de asistenta tehnica, Daniel inregistreaza succes dupa succes. Dupa locul 2 la Raliul Iasiului de saptamana trecuta si dupa stabilirea top speed-ului in cadrul acestui raliu (176 km / h), Daniel revine in forta si la Paraul Rece unde isi adjudeca locul I pe podiumul de duminica, fara drept de apel din partea adversarilor, stabilind si doua recorduri de traseu in aceeasi zi! Si-a batut propriul record la distanta de cateva ore!

In acest week-end a avut loc la Paraul Rece ultima etapa din Campionatul National de Viteza in Coasta. Desi nu putea sa schimbe locul sau pe podium in clasamentul general, Daniel s-a prezentat si la aceasta etapa, de dragul competitiei si a fanilor. “Stiu ca nu puteam face nimic pentru a-mi schimba locul in clasamentul general al anului, sau erau sanse foarte mici. Decizia rationala era sa economisesc materialul de concurs si sa nu ma prezint. Dar eu sunt sportiv si nu puteam sa nu accept aceasta ultima provocare a coastei ... mai ales ca era vorba de Paraul Rece, unde am amintiri foarte placute si de anul trecut. E o coasta care mi-a placut dintotdeauna. Si am venit pentru spectacol, pentru competitie si pentru fanii mei”, a declarat Daniel.

Vineri a plecat din pole position si a reusit un timp foarte bun, dar nu suficient cat sa urce pe prima treapta a podiumului. “Vineri a fost o zi buna, am avut si ceva probleme tehnice, am schimbat planetarele, dar totusi am obtinut un timp bun si am fost foarte aproape de locul I. Am simtit ca pot mai mult. E coasta mea!”, a continuat Daniel.

Ziua de duminica se poate spune ca a stat sub marca ONO 41, Daniel batand recordul coastei stabilit in anii '90. Desi nu era mansa de concurs, rezultatul realizat de Daniel a fost luat in calcul si s-a putut considera ca a reusit un nou record al coastei Paraul Rece. Cu toate acestea, la cateva ore distanta, Daniel a reusit sa-si bata proaspatul record, si cu timp mult mai bun decat dimineata. Astfel, in ultima urcare de concurs Daniel a reusit un timp de 2:58:111, ceea ce l-a si plasat pe locul I in podiumul stabilit la Paraul Rece.

“Am stiut de dimineata ca e ziua mea norocoasa. M-am simtit in forma, masina s-a comportat perfect. Multumesc echipei mele de mecanici, care pare-se ca nu se ocupa doar de masina, ci si de mine. Imi dau o putere fantastica si ii simt langa mine trup si suflet. Nu as putea sa-i dezamagesc. Nici pe ei si nici pe toti cei care au asteptat un an de zile sa-mi revin din esecuri.

Vineri a plecat din pole position si a reusit un timp foarte bun, dar nu suficient cat sa urce pe prima treapta a podiumului. “Vineri a fost o zi buna, am avut si ceva probleme tehnice, am schimbat planetarele, dar totusi am obtinut un timp bun si am fost foarte aproape de locul I. Am simtit ca pot mai mult. E coasta mea!”, a continuat Daniel.

Ziua de duminica se poate spune ca a stat sub marca ONO 41, Daniel batand recordul coastei stabilit in anii '90. Desi nu era mansa de concurs, rezultatul realizat de Daniel a fost luat in calcul si s-a putut considera ca a reusit un nou record al coastei Paraul Rece. Cu toate acestea, la cateva ore distanta, Daniel a reusit sa-si bata proaspatul record, si cu timp mult mai bun decat dimineata. Astfel, in ultima urcare de concurs Daniel a reusit un timp de 2:58:111, ceea ce l-a si plasat pe locul I in podiumul stabilit la Paraul Rece.

“Am stiut de dimineata ca e ziua mea norocoasa. M-am simtit in forma, masina s-a comportat perfect. Multumesc echipei mele de mecanici, care pare-se ca nu se ocupa doar de masina, ci si de mine. Imi dau o putere fantastica si ii simt langa mine trup si suflet. Nu as putea sa-i dezamagesc. Nici pe ei si nici pe toti cei care au asteptat un an de zile sa-mi revin din esecuri. Si mi-am revenit! Pacat ca e final de sezon! Dar vine 2009 si va fi un an in care voi face maximul!”

Rezultatul de astazi nu a schimbat cu nimic pozitionarea pe cea de-a 3-a treapta a podiumului 2008 din Campionatul National de Viteza in Coasta, prima treapta fiind ocupata de Lucien Hora, iar cea de a doua de noul aparut in acest campionat, Heinz Gollner. “Ii multumesc din suflet lui Ono pentru sportivitatea de care a dat dovada. As dori ca si altii sa ia exemplu de la el”, a declarat Lucien Hora despre Daniel la final de campionat.

“Multumesc inca o data tuturor partenerilor din acest an: Puma Romania, Racing Nick, Wigs, Loteria Romana si mai nou, echipei BGS – divizia de securitate care cred eu ca mi-au incarcat bateriile. Si la Iasi i-am simtit foarte aproape si le dedic victoriile mele”, a concis Daniel.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Daniel_fericit_pupa_pe_Hora.jpg
Views:	190
Size:	147.2 KB
ID:	689232   Click image for larger version

Name:	Daniel_Paraul_Rece_record_1.jpg
Views:	189
Size:	93.5 KB
ID:	689233   Click image for larger version

Name:	Daniel_Paraul_Rece_record_2.jpg
Views:	221
Size:	96.5 KB
ID:	689234  

Click image for larger version

Name:	Daniel_Paraul_Rece_record_3.jpg
Views:	243
Size:	95.5 KB
ID:	689235   Click image for larger version

Name:	Daniel_Paraul_Rece_record_4.jpg
Views:	129
Size:	158.8 KB
ID:	689236   Click image for larger version

Name:	Daniel_Paraul_Rece_record_5.jpg
Views:	118
Size:	149.7 KB
ID:	689237  

Click image for larger version

Name:	eu_si_baietii_mei.jpg
Views:	241
Size:	107.4 KB
ID:	689238   Click image for larger version

Name:	Faptashii_cu_shampanie.jpg
Views:	181
Size:	147.3 KB
ID:	689239   Click image for larger version

Name:	mix_ono41.jpg
Views:	272
Size:	72.8 KB
ID:	689240  

__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 12:29   #2
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: Record stabilit de Daniel Onoriu si final de sezon cu dominatie marca 41

Foarte tare ! ... dai bice Ono !
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 14:04   #3
spiri14

Stage 5
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 340
Default Re: Record stabilit de Daniel Onoriu si final de sezon cu dominatie marca 41

bravo ono! ai demonstrat ca poti sa treci peste etapele grele din cariera .. si acum sa auzim numai de locul 1 daca nu macar 2 ). bafta multa in continuare!

p.s. cu sorin ce s-a intamplat? sau este copilot din sezonul urmator?
spiri14 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 15:06   #4
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Record stabilit de Daniel Onoriu si final de sezon cu dominatie marca 41

ONO rulles
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 15:59   #5
rapid_1923

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 47
Default Re: Record stabilit de Daniel Onoriu si final de sezon cu dominatie marca 41

felicitari ono . . . la cat mai multe clasari pe 1 !!!
rapid_1923 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 16:59   #6
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re: Record stabilit de Daniel Onoriu si final de sezon cu dominatie marca 41

Hai - Ono au incercat sa colaboreze la rally dar din pacate nu s-au inteles, Hai continua cu show-urile iar Ono in Rally si Coasta.
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 19:20   #7
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Record stabilit de Daniel Onoriu si final de sezon cu dominatie marca 41

BRAVO ONO....multa bafta ain continuare
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 20:54   #8
cata_cve

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 75
Default Re: Record stabilit de Daniel Onoriu si final de sezon cu dominatie marca 41

FELICTARI ONO ! MA BUCUR FOARETE MULT CA A IESIT PE PRIMU LOC A CONTAT MULT PT MORALU LUI !
cata_cve is offline   Reply With Quote
Old 03-11-08, 22:18   #9
spiri14

Stage 5
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 340
Default Re: Record stabilit de Daniel Onoriu si final de sezon cu dominatie marca 41

Quote:
Originally Posted by blowwind View Post
Hai - Ono au incercat sa colaboreze la rally dar din pacate nu s-au inteles, Hai continua cu show-urile iar Ono in Rally si Coasta.
aha .. am inteles ... pacat dar asta e ! mersi de explicatie
spiri14 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -