Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-08, 18:23   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

Dupa o absenta de 2 etape, Daniel Onoriu revine in grupa H a Campionatului National de Raliuri. Lipsa sponsorilor si a sustinerii financiare l-au facut si pe Daniel sa se retraga din campionat, spre dezamagirea proprie si a fanilor sai. Tanarul pilotul bucurestean va lua startul din nou la Raliul Tara Barsei care se va desfasura la sfarsitul lunii august, dar intr-o noua grupa.

In intervalul 29-31 august se va desfasura la Brasov a sasea etapa a Campionatului National de Raliuri Dunlop 2008, Raliul Tara Barsei Seat-Mobil 1. Aceasta noua etapa il va avea la start si pe pilotul Daniel Onoriu, dupa o absenta de 2 etape datorate in principal lipsei sustinerii financiare. Intr-o noua formula si cu o masina de grupa H, echipajul ONO41 s-a modificat prin cooptarea unui nou copilot, un tanar din Craiova, “fara antecedente” pe probele de raliuri din Romania.

“Mi-a fost foarte greu sa accept ca nu mai sunt resurse financiare pentru participarea mea in raliuri. A trebuit sa gasesc cele mai bune solutii pentru a nu renunta la acest sport pe care il iubesc. Am decis intai sa pastrez unul din campionate si, bineinteles ca am ales Coasta, fiind un campionat in care cheltuielile sunt mult reduse. Dar aceasta alegere nu m-a ajutat prea mult, pentru ca eu imi doresc totusi sa merg si in Campionatul National de Raliuri. De aceea, o alta modificare in planul meu a fost schimbarea grupei la care urmeaza sa ma inscriu. Va fi H in loc de N, din aceleasi considerente financiare. In plus, masinile de grupa H sunt mai apropiate de preferintele mele, fiind masini foarte puternice si rapide. Cu siguranta masina preparata pentru aceasta grupa ma va reprezenta foarte bine. Copilotul care va merge alaturi de mine este un fan foarte infocat de-al meu, care a fost prezent ca si spectator si fotograf pasionat la aproape toate etapele de coasta si raliu. O sa il formez dupa stilul meu si in felul acesta il introduc oficial de partea cealalta a traseului: din public, direct pe probe.“

“Mi-am dorit dintotdeauna sa fiu acolo, printre piloti, intr-o forma sau alta. De aceea nu ratam niciodata manifestarile de acest gen, fie ele etape din campionat, fie rally show-uri. Il cunosc si il admir pe Daniel de foarte multe vreme si de aceea sunt extrem de entuziasmat si emotionat ca mi-a dat aceasta sansa”, a declarat Romeo Tudorache, noul copilot al echipajului ONO41.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Daniel_ONO41.jpg.jpg
Views:	230
Size:	192.8 KB
ID:	615260   Click image for larger version

Name:	the_rocket.jpg.jpg
Views:	500
Size:	4.34 MB
ID:	615261  
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 18:59   #2
r27kul
4Rally

Stage 5
 
r27kul's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,651
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

Cat mai multe rezultate bune si sponsori cu nemiluita .
r27kul is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 19:42   #3
3S-FE

Stage 5
 
3S-FE's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 413
Member of:
[FOTO]
Default Re: Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

pai cat timp se da finlandezu la noi... grupa N e de la locu 2 in jos, mi se pare o alegere inteleapta cu H-u
3S-FE is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 20:41   #4
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

H e ptr fun zic eu..forza banciu..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 21:33   #5
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

Am observat ca este singurul pilot mediatizat de acest site. Cred ca mai sunt si altii care au greutati si au si ei ceva de spus. E pilotul siteului?
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 21:57   #6
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

Parerea mea este ca nu toti pilotii au interes sa se promoveze. Cel putin nu cei care au sponsori, pentru ca am constatat ca sponsorizarile se dau pe prietenii si obligatii sau relatii, nu pe promovari reale. In ce ma priveste, nu eu imi fac comunicatele si nu eu le trimit. Am o agentie specializata care face asta, iar faptul ca ele apar si pe forumuri – in special pe acesta – este pentru ca nu sunt un necunoscut pe 4 tuning. Sunt mai mult decat parte a acestei comunitati si daca te-am deranjat, nu citi informatiile despre mine, sau adauga tu informatii despre toti pilotii.
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 23:05   #7
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

cel mai important e ca faci ceti place, sunt multi piloti care au talent si nu au aceasta sansa..in romania nu cred ca avem sporturi cu motor..si pana la urma si in raliuri sunt uni care vor numa sa castige sasi faca reclama ma refer la sponsori..prin fiecare pilot care nu mai concureaza moare motorsportu din romania..multa bafta si sa faci cat mai mult spectacol la H
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 00:22   #8
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Am observat ca este singurul pilot mediatizat de acest site. Cred ca mai sunt si altii care au greutati si au si ei ceva de spus. E pilotul siteului?
Probabil nu cunosti multe stimate "UNLORD" si poate e reala filozofia in proverbe pentru unii....

__________________________________________________ _____________________________


...oricum multa bafta Dane si suntem convinsi ca vei fi din nou la inaltime, asa cum ne-ai obisnuit de fiecare data...

MINAAA RACERS NR 1!!!
__________________
I'm a dog, a red dog...
Just a little PITBULL...

D O G is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 01:57   #9
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

Quote:
Originally Posted by ono41 View Post
Parerea mea este ca nu toti pilotii au interes sa se promoveze. Cel putin nu cei care au sponsori, pentru ca am constatat ca sponsorizarile se dau pe prietenii si obligatii sau relatii, nu pe promovari reale. In ce ma priveste, nu eu imi fac comunicatele si nu eu le trimit. Am o agentie specializata care face asta, iar faptul ca ele apar si pe forumuri – in special pe acesta – este pentru ca nu sunt un necunoscut pe 4 tuning. Sunt mai mult decat parte a acestei comunitati si daca te-am deranjat, nu citi informatiile despre mine, sau adauga tu informatii despre toti pilotii.
As vrea sa aud si alte informatii despre alti piloti, atat! Eu iti apreciez talentul si sunt convins de treaba cu sponsorizarile doar ca as vrea sa aud mai multe si despre ceilalti piloti, ca doar nu or fi toti o apa si un pamant.
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 09:54   #10
bbm

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 443
Member of:
[Observator 4tuning]
Default Re: Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
As vrea sa aud si alte informatii despre alti piloti, atat! Eu iti apreciez talentul si sunt convins de treaba cu sponsorizarile doar ca as vrea sa aud mai multe si despre ceilalti piloti, ca doar nu or fi toti o apa si un pamant.
da, ai dreptate, sint zeci de piloti in CRR si nu-i opreste nimeni sa posteze pe 4 tuning; majoritatea prefera site -uri sa zicem dedicate CRR , VTM, etc

ON TOPIC: multa bafta daniel
__________________
I keep trying but I can never drive faster than my guardian angel can fly !!

http://www.racingcode.com/products.htm
bbm is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 11:10   #11
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

Ok. Ai vreo preferinta? Sa vorbesc cu ceilalti piloti cand ii vad acum la Brasov sa-si puna informatii si pentru sufletul tau pe 4tuning.
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 23:53   #12
3S-FE

Stage 5
 
3S-FE's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 413
Member of:
[FOTO]
Default Re: Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

ce n-as rade sa-l vad pe domnu' Puiu postand pe 4 tuning
3S-FE is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 14:55   #13
BartPit

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 5
Default Re: Cu gandul la revansa: Daniel Onoriu se intoarce in CNR

Presupun ca iti vei pune cutia la punct ca sa nu mai ai vreun posibil "inamic"
BartPit is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -