Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 19-08-08, 20:55   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

Echipajul Edwin Keleti/Victor Ponta va concura in cadrul Cupei Dacia Logan cu ocazia Bucharest City Challenge 2008. Daca in mod normal cei doi alearga impreuna pe o Dacia Logan in etapele de raliuri, de aceasta data ei se vor intrece pe circuit. Pilotul echipajului 99, Edwin Keleti va pilota masina de curse cu care parcurg acest sezon iar copilotul Victor Ponta va urca la volanul unui Logan oferit de organizatori in programul VIP.

Edwin Keleti este incintat ca are ocazia sa participe ca pilot la un eveniment major pentru motorsportul romanesc: “Pentru mine este prima cursa de acest fel, chiar daca am mai avut ocazia sa merg pe circuit in 2004 cind am facut teste cu un monopost de Formula 1. Acum, va fi o cursa in adevaratul sens al cuvintului, cu toti concurentii pe pista. E clar ca doresc sa ajung la final pe podium dar nu va fi usor tocmai din cauza diferentei majore de concept intre cursele de circuit si raliuri. Ma bucur insa foarte mult ca am ocazia sa particip la aceasta cursa gazduita de tara noastra. Sint convins ca este o buna ocazie si pentru sponsori in ceea ce priveste expunerea masinii noastre de concurs. Ma astept sa fie foarte multa lume pe traseul din jurul Palatului Parlamentului si chiar le adresez invitatia celor pasionati, si nu numai, sa vina la Bucharest City Challenge pentru ca e clar ca au ce vedea. Sa nu uitam, vorbim de o etapa din calendarul Campionatului Mondial de Viteza pe Circuit, FIA GT.”

Victor Ponta va lasa caietele cu dictarile din raliuri pentru a se urca si el la volanul unei Dacia Logan oferite de organizatori prin programul VIP. La fel ca si Edwin si el este foarte nerabdator sa participe la aceasta cursa : “Eu am un mic avantaj fata de ceilalti piloti pentru ca stiu foarte bine acest traseu pe care il parcurg zilnic in drum spre serviciu. Glumeam! Nu cred ca acest lucru ma va ajuta neaparat, eu imi doresc sa trec linia de sosire si sa ma bucur cit pot de mult de aceasta ocazie si experienta inedita. Este prima cursa pe circuit in care concurez efectiv pentru ca anul trecut am stat in tribune si sint foarte curios cum te simti pe pista, in concurs.”

Bucharest City Challenge 2008 se va desfasura in perioada 22 - 24 august 2008, pe Circuitul de viteza amenajat in jurul cladirii Palatului Parlamentului. Etapa de la Bucuresti este cea de-a 6-a din calendarul Campionatului Mondial de Viteza pe Circuit FIA GT. Cursa se va desfasura pe traseul Bulevardul Natiunilor Unite, Strada Izvor, Calea 13 Septembrie si Bulevardul Libertatii.

In sezonul 2008 Edwin Keleti si Victor Ponta participa in Campionatul National de Raliuri “Dunlop” in cupa monomarca Dacia “Ursus” sprijiniti de Dacia Service Cluj, singurul dealer Dacia din tara care sustine integral o masina de Cupa, alaturi de Aauto Equip, Formatis si Omniasig.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	edwin F1.jpg
Views:	212
Size:	606.8 KB
ID:	619651   Click image for larger version

Name:	Copy of victor.JPG
Views:	132
Size:	163.7 KB
ID:	619652  
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 21:38   #2
Renault RS

Stage 4
 
Renault RS's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 232
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

Bravo lor ca participa , inseamna o experienta in plus si ceva nou....anume...masini pe langa tine In raliu sau VTM esti singur pe traseu...aici vom fi mai multi . Si apropo de cei care sustin sportul auto, Concesionarul Dacia din judetul Ialomita ( S.C. International Service S.A. ) are un logan de cupa si il sustine financiar .
Renault RS is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 22:04   #3
nsl_iuli

Stage 5
 
nsl_iuli's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 708
Member of:
[PEUGEOT]
[RENAULT]
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

Daca si ponta s-a apucat de curse...
nsl_iuli is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 22:53   #4
3S-FE

Stage 5
 
3S-FE's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 413
Member of:
[FOTO]
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

bani sa ai, talentul, munca si pasiunea pentru curse sunt pentru fraieri

pacat...
3S-FE is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 23:17   #5
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

chiar azi am fost cu edi cu loganul de antrenamente ...nu ma asteptam sa mearga sa de bine un amarat de logan pe macadam.
sper ca la anul edi sa nu se mai dea pe logane...sa treaca si el pe ceva mai calumea mai puternic ca loganul nu prea ii de el.

oricum le tin pumnii la ambii, in special la edi fiindu-mi si vecin.
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 23:20   #6
foss

Stage 5
 
foss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 482
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

Ce sa faca PONTA pe circuit poate incurca lumea ca daca se supara Edwin Keleti si cu spatele il depaseste sincer multe accidente se vor intampla din cauya lui si cu ce masina va concura daca e una calumea poate sa tina cai cuminti pe sosea sau primul parapete e al lui???!!!
foss is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 10:15   #7
george_adi_rapidistu

Stock
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

si biletele de unde se pot cumpara ????spuneti-mi si mie va rog mult...:X...multumesc!!
george_adi_rapidistu is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 14:29   #8
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

S-a trezit si Ponta pe acolo ca musca...mai era bagator de seama si la Proba speciala din BV cand s-a tinut pe Stadionul Sportiv.
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 07:50   #9
83 kys

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 332
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

bravo lor
83 kys is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 10:14   #10
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

Am trait s-o vad si p-asta!....un pacalici pe circuit!...mai ramane s-o vad si pe Tamara Buciuceanu Botez in DTM si gata!
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 11:00   #11
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

L-am cunoscut pe Victor Ponta si pot sa spun ca este un om deosebit deoarece caracterul lui e foarte frumos. Si datorita lui presa ne mai baga in seama iar sponsorii pe care ii avem mai apar din cand in cand la TV.

PS. Nu mai fiti carcotasi pt ca nu are rost, Victor Ponta nu merita asa ceva, nu stiu cum e in politica pt ca nu ma intereseaza asa ceva dar ca om e asa cum am zis mai sus si va rog sa incetati.
PS2 Ca pilot e destul de bun, merge binisor pt un politician.
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 11:24   #12
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

In lista de inscrieri apar multi piloti din CNR, inscris e si Catalin tutuianu si are toate sansele sa termine pe podium sau chiar pe locul 1.
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 23:49   #13
ballack83

Stage 2
 
ballack83's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 41
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

despre Victor Ponta intr-adevar ai dreptate, mi-a placut azi, dar Cabral sau ciuhuleasca au fost la misto azi in cursa, poate pt momentul vesel
ballack83 is offline   Reply With Quote
Old 24-08-08, 00:36   #14
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

poze nu aveti?
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 24-08-08, 21:46   #15
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Edwin Keleti si Victor Ponta adversari la Bucharest City Challenge 2008

Ponta ... supozitor.
Mustang is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -