Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 09-11-12, 21:20   #61
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Quote:
Originally Posted by ady_viteza View Post
Cred ca tu ai ramas cu ceva probleme de data trecuta....altfel nu inteleg inversunarea cu care postezi impotriva organizatorului...
Ca fapt divers in ultimii 5 ani am alergat pe multe circuite in afara tarii in campionatul romanesc de motociclism...si crede-ma ca sunt reguli mult mai stricte si mai dure care pleca de la amenzi usturatoare pana la eliminarea din concurs ....adica pe romaneste te dau afara instant daca faci prostii....
Iesirile repetate in decor duc la scoaterea de pe pista a celui in cauza....pentru ca este un pericol pentru el si pentru ceilalti piloti.....nu pentru ca strica iarba!!!
Nu ai inteles bine unde bat... postul meu anterior este adresat concurentilor mai putin initiati(ca sa nu fiu rautacios) care doresc sa participe .....cu organizatorul am discutat si eu vis a vis de atitudinea unor concurenti "gen_tip_model" Kremsmueller prahovean racing team....astia nici macar nu trebuie lasati sa ia startul la antrenamente.
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 22:18   #62
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Daca totul este in regula voi veni la distractie cu un BMW 325i turbo cu suspensia originala si roti de strada.
Pentru EVO ii pregatesc cateva imbunatatiri care ii erau necesare in ce priveste tinuta de drum. Dar nu are cum sa fie gata atat de repede.

Sincer va recomand sa participati, chiar daca este un cost mare de inscriere deoarece asa puteti sa va cunoasteti fara riscuri mari mai bine masinile si pe voi. Daca si analizati stiti si ce trebuie sa mai imbunatatiti la voi si la masini.

Parerea mea este ca merita mai mult decat alte cursuri.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 10-11-12, 17:43   #63
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Si eu recomand participarea la acest concurs mai ales ca nu avem un circuit dedicat turismelor unde sa-ti poti testa evolutia sau involutia pe un tur cronometrat.
Si ca sa ma fac bine inteles o sa explic "babeste" ca sa inteleaga toata lumea ce am vrut sa spun....:
1. Circuitul AMkart este un circuit conceput din start si destinat curselor de karting.
2. Investitia proprietarului pentru a aduce circuitul de karting la nivel european este mare si laudabila....(asa ca nu este de dorit sa strici glisierele destinate unui kart cu un turism de dua tone si 500 de cai).
3. Daca totusi esti la prima ta participare ai 500 de cai in dotare iar turismul tau are spre.... doua tone te rugam cu insistenta sa tii cont de urmatoarele subpuncte:


a. tehnica pilotajului se dobandeste gradual...adica mergi incet la primul antrenament si din ce in ce mai tare spre mansele de concurs(chiar daca brigada de chibiti de la scara 2 striga la tine ca esti varza fraiere...... tu trebuie sa te tii tare si sa dovedesti stapanire de pilot).

b. uita de tehnica americana conform careia doar cei cu mentalitate de invingator castiga.....tu esti un om inteligent....... care a invatat la liceu care este raportul putere greutate cel putin.....macar da disllike la filmele cu KEN BLOK.....

c. daca totusi te inscrii ai mare grija sa-ti faci din organizatori cei mai buni prieteni..........daca reusesti sa faci asta poti afla de la ei ca folosirea pernelor de incalzire nu este prohibita......trebuie sa plec....mai am subpuncte....sal

Last edited by zbvz; 10-11-12 at 18:08.
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 17-11-12, 19:35   #64
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

ieri s-au inchis inscrierile pe 250 ron.
de astazi sunt mai scumpe.......

Last edited by zbvz; 17-11-12 at 19:55.
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 17-11-12, 21:49   #65
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

ZBVZ cine esti si in ce calitate ne vorbesti?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 18-11-12, 14:10   #66
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
"Taxa de înscriere:
250 lei / pilot pana la 7 noiembrie, inclusiv
300 lei / pilot in intervalul 8 – 23 noiembrie inclusiv
400 lei in ziua concursului – 24 noiembrie
100 lei / echipa in intervalul 1 – 24 noiembrie
Plata se face în urmatorul cont bancar:
Fieroiu Gianina Elena - RO77BTRL0480120148475XX – Banca Transilvania
Taxa de înscriere se returnează în următoarele cazuri:
100 % în cazul anulării etapei.
50% piloţilor care din motive de forţă majoră, atestate/certificate de catre FRAS, sunt în imposibilitate de a lua startul.

In cazul in care etapa nu se va desfasura in data de 24 noiembrie 2012 din cauza conditiilor meteo, atunci aceasta va fi amanata pentru sambata urmatoare -


Informatiile sunt preluate de pe pagina de facebook a evenimentului.

Scuze am gresit...pana pe 7 noiembrie era 250 lei.
Daca ai tu ceva noutati posteaza-le pe acest forum ....in calitate de utilizator al acestui forum voi deveni un utilizator informat ....mai ales ca tu in calitate de sponsor trebuie sa ne tii la curent..
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 18-11-12, 15:18   #67
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Quote:
Originally Posted by zbvz View Post
Scuze am gresit...pana pe 7 noiembrie era 250 lei.
Daca ai tu ceva noutati posteaza-le pe acest forum ....in calitate de utilizator al acestui forum voi deveni un utilizator informat ....mai ales ca tu in calitate de sponsor trebuie sa ne tii la curent..
Cred ca ati gresit cand m-ati citat pe mine, eu nu sunt sponsor. Si nici nu cred ca un sponsor trebuie sa tina la curent pe cineva in legatura cu ceva.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 18-11-12, 17:43   #68
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
Cred ca ati gresit cand m-ati citat pe mine, eu nu sunt sponsor. Si nici nu cred ca un sponsor trebuie sa tina la curent pe cineva in legatura cu ceva.
V-am citat pe dumneavoastra doar pentru a pune in pagina partea cu taxa de inscriere...imi cer scuze ca v-am citat dar asta este singura legatura....raspunsul meu era adresat domnului Sebastian care este si sponsor si concurent si care in aceasta dubla calitate trebuie sa recunoasteti ca este informat.

Adica el are trei calitati... de utilizator al forumului de sponsor si de concurent ar fi cel mai in masura sa ne furnizeze si noua ceva informatii...mai ales ca nu toata lumea socializeaza pe facebook...

Last edited by zbvz; 18-11-12 at 17:49.
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 18-11-12, 18:02   #69
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Cred ca organizatorul ar fi cel mai in masura sa furnizeze informatiile. Dar fiindca nu intra aici, incerc eu sa aduc informatiile de unde le gasesc. Deocamdata, se pare ca nu sunt noutati legate de eveniment.

Last edited by ZerO_CooL; 18-11-12 at 18:05.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 18-11-12, 18:36   #70
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

zbvz cu toata admiratia si tot respectul pe care le pot purta unei persoane pe care nu o cunosc am sa te rog sa nu faci deservicii organizatorilor.
Oamenii aceia incerca sa faca o treba buna si cred ca in calitate de organizatori sunt singurii in masura sa ofere informatii corecte si plauzibile.
De aceea te-am intrebat cine esti si in ce calitate ne vorbesti, mai mult am vazut ca ai dat si sfaturi.

Alin eu cred ca ai facut foarte bine ca ai informat publicul larg despre eveniment, iar daca ii reprezinti in mod oficial pe organizatori te rog sa ne comunici ca sa stim si noi.

In ceea ce priveste sponsorizarea Racing Code este unul dintre sponsori, fiind prezent ca sponsor cat si la start inca de la prima editie. In calitate de sponsor nu ne ocupam de organizare si detalii tehnice.


La start am sa vin cu masina din imagine care deja este inscrisa.
Pana in data de 16 inscrierea a fost 250 RON.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20121118_165009.jpg
Views:	132
Size:	2.65 MB
ID:	2614630  
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 18-11-12, 19:44   #71
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
zbvz cu toata admiratia si tot respectul pe care le pot purta unei persoane pe care nu o cunosc am sa te rog sa nu faci deservicii organizatorilor.
Oamenii aceia incerca sa faca o treba buna si cred ca in calitate de organizatori sunt singurii in masura sa ofere informatii corecte si plauzibile.
De aceea te-am intrebat cine esti si in ce calitate ne vorbesti, mai mult am vazut ca ai dat si sfaturi.

Alin eu cred ca ai facut foarte bine ca ai informat publicul larg despre eveniment, iar daca ii reprezinti in mod oficial pe organizatori te rog sa ne comunici ca sa stim si noi.

In ceea ce priveste sponsorizarea Racing Code este unul dintre sponsori, fiind prezent ca sponsor cat si la start inca de la prima editie. In calitate de sponsor nu ne ocupam de organizare si detalii tehnice.


La start am sa vin cu masina din imagine care deja este inscrisa.
Pana in data de 16 inscrierea a fost 250 RON.

Tu spui ca:
cu toata admiratia si tot respectul pe care le pot purta unei persoane pe care nu o cunosc am sa te rog sa nu faci deservicii organizatorilor.

1. Cu toata admiratia si cu tot respectul pentru tine pentru ca nici Eu nu te cunosc...... iti spun ca nu fac nici un deserviciu organizatorilor....pot spune ca le fac mari servicii postand pe acest forum....
2. Dau sfaturi pentru ca eu pot da sfaturi......
3. Tu trebuie sa ne dai informatii despre concurs......nu sa-ti pui poalele-n cap.
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 18-11-12, 19:57   #72
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Trecand peste postarile anterioare pe mine ma intereseaza daca ma inscriu la clasa cu semislikuri si pun slikuri in finala ce patesc?...ma dau afara din concurs sau trebuie sa platesc doua inscrieri?
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 18-11-12, 20:43   #73
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Quote:
Originally Posted by zbvz View Post
Tu spui ca:
cu toata admiratia si tot respectul pe care le pot purta unei persoane pe care nu o cunosc am sa te rog sa nu faci deservicii organizatorilor.

1. Cu toata admiratia si cu tot respectul pentru tine pentru ca nici Eu nu te cunosc...... iti spun ca nu fac nici un deserviciu organizatorilor....pot spune ca le fac mari servicii postand pe acest forum....
2. Dau sfaturi pentru ca eu pot da sfaturi......
3. Tu trebuie sa ne dai informatii despre concurs......nu sa-ti pui poalele-n cap.
Informatiile se dau de catre persoane autorizate sau se fac preluari ale informatiilor date de persoane autorizate.
Personal nu sunt imputernicit sa dau informatii, nu am o astfel de caitate. Cand o sa am calitatea aceasta am sa mi-o onorez cu brio si de obicei o fac cand promovez informatii despre eveninetele Legal Racing ce stau la baza ca sursa de inspiratie a multor tipuri de intreceri din Romania.
Daca tu vrei sa dai sfaturi, in nume personal, o poti face si nimeni nu te opreste. E dreptul tau sti cum se spune ...
Presupun ca ai participat si la prima etapa si acum evoluezi si ne impartasesti din experienta ta pe acest circuit de kart.
Imi cer scuze ca nu te-am remarcat!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 18-11-12, 21:09   #74
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Informatiile se dau de catre persoane autorizate sau se fac preluari ale informatiilor date de persoane autorizate.
Personal nu sunt imputernicit sa dau informatii, nu am o astfel de caitate. Cand o sa am calitatea aceasta am sa mi-o onorez cu brio si de obicei o fac cand promovez informatii despre eveninetele Legal Racing ce stau la baza ca sursa de inspiratie a multor tipuri de intreceri din Romania.
Daca tu vrei sa dai sfaturi, in nume personal, o poti face si nimeni nu te opreste. E dreptul tau sti cum se spune ...
Presupun ca ai participat si la prima etapa si acum evoluezi si ne impartasesti din experienta ta pe acest circuit de kart.
Imi cer scuze ca nu te-am remarcat!
Esti penibil....chiar imi este jena sa mai postez....imi e jena de de rusinea ta.....
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 18-11-12, 22:11   #75
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Succes!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -