Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 06-11-12, 10:11   #46
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Se pare ca ultima etapa se va desfasura pe parcursul a doua zile.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 06-11-12, 19:32   #47
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Voi incerca sa fiu la start cu BMW-ul. Nu o sa fie gata total dar macar poate invarte rotile.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 07:09   #48
lau4rally
4Rally

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 332
Member of:
[4Rally]
[Mitsubishi]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

sunt admise si carturile?
lau4rally is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 07:46   #49
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Felicitari pentru victorie!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 16:41   #50
lau4rally
4Rally

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 332
Member of:
[4Rally]
[Mitsubishi]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

am intrebat daca sunt admise si carturile nu trebuie sa fim aroganti SEBASTIAN eu te stiam pe tine un baiat cu bun simt , am gresit daca am intrebat asta?
lau4rally is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 17:35   #51
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Nu stiu de unde ai tras concluzia ca sunt arogant, dar eu spuneam ca e de fapt masina perfecta pentru acel traseu. Asa a fost gandit traseul pentru Karting. Cred ca daca dai acolo un telefon iti pot raspunde exact cand se poate itnra cu kartul si cand nu.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 21:21   #52
lau4rally
4Rally

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 332
Member of:
[4Rally]
[Mitsubishi]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

SEBASTIAN poti intra oricand cu cartul eu intrebam daca se poate merge in concursul asta si cu cartul, sincer eu optez pt auto dar nu am deocamdata nici o varianta (apropo inchiriez masina pentru data respectiva)
lau4rally is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 21:49   #53
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Quote:
Originally Posted by lau4rally View Post
SEBASTIAN poti intra oricand cu cartul eu intrebam daca se poate merge in concursul asta si cu cartul, sincer eu optez pt auto dar nu am deocamdata nici o varianta (apropo inchiriez masina pentru data respectiva)
Nu cred ca este o problema sa intri cu cartul pe circuitul de carturi.......(aici te scoate regulamentul particular din competitie....).....problema este sa nu intri cu un"TAUREG" pe un circuit de karting......adica sa-i strici omului cu circuitul de karting vibratoarele de plastic si gazonul format din iarba verde.......iarta-ma....asta se plateste.....

Campionatul de slalom din alte tari arata asa:https://www.youtube.com/watch?v=PWwTE_IRJQE

Last edited by zbvz; 08-11-12 at 22:06.
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 21:54   #54
lau4rally
4Rally

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 332
Member of:
[4Rally]
[Mitsubishi]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

OK ! eu vroiam sa ma asigur daca este permis prin regulamentul acestei competitii , participarea cu cartul, cu toate ca si numele acestui campionat este AUTOslalom. Am vazut in concurs un cart mai mare nu mai stiu cum se numeste ....care mergea si in CNVCR
lau4rally is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 22:19   #55
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Quote:
Originally Posted by lau4rally View Post
OK ! eu vroiam sa ma asigur daca este permis prin regulamentul acestei competitii , participarea cu cartul, cu toate ca si numele acestui campionat este AUTOslalom. Am vazut in concurs un cart mai mare nu mai stiu cum se numeste ....care mergea si in CNVCR

uite ce trebuie sa faci cu masina la autosllalom ca sa ajungi campion ca POLINI.....Alessandro rules....
https://www.youtube.com/watch?v=Lsom-iP7kBQ

pe de alta parte tu ai dreptate .....nu conteaza cu ce mergi important este sa faci cel mai bun timp pe un tur de rahat de circuit

Last edited by zbvz; 08-11-12 at 22:42.
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 23:37   #56
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Radical Clubsport se numeste si a mai fost un Speedster cu timp foarte apropiat de kartul mare.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 23:39   #57
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

...am tras concluzia ca proprietarul cartodromului nu vrea sa-si strice pista.....el doreste ca pe pista lui sa "ruleze" doar profesionisti.....nu "pafaristi" care sa scape masina prin iarba pusa de el pe de-a dreapta si de-a dreapta pistei.......totodata aveti mare grija daca totusi doriti sa participati la aceasta competitie mare grija la intrarea pe viraj....nu va sfatuiesc sa abordati virajele pe vibrator pentru ca veti avea surpriza sa vi se impute vibratoarele de plastic puse acolo pentru karturi.....concluzia :aveti bunul simt sa nu participati decat daca sunteti siguri ca mergeti pe sine ca trenul........

Last edited by zbvz; 08-11-12 at 23:48.
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 09:25   #58
ady_viteza

Stage 5
 
ady_viteza's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,221
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[BMW]
[4Rally]
[SUBARU]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Cred ca tu ai ramas cu ceva probleme de data trecuta....altfel nu inteleg inversunarea cu care postezi impotriva organizatorului...
Ca fapt divers in ultimii 5 ani am alergat pe multe circuite in afara tarii in campionatul romanesc de motociclism...si crede-ma ca sunt reguli mult mai stricte si mai dure care pleca de la amenzi usturatoare pana la eliminarea din concurs ....adica pe romaneste te dau afara instant daca faci prostii....
Iesirile repetate in decor duc la scoaterea de pe pista a celui in cauza....pentru ca este un pericol pentru el si pentru ceilalti piloti.....nu pentru ca strica iarba!!!
__________________
My Race car-SUBARU IMPREZA GC8 COUPE PRODRIVE
My car-E46 Coupe 320 CI 170 CP
My family car- E38 728i
ady_viteza is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 17:38   #59
lau4rally
4Rally

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 332
Member of:
[4Rally]
[Mitsubishi]
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

s-a ajuns prea departe cu raspunsurile la intrebarea mea ............ oricum va multumesc
lau4rally is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 21:08   #60
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionatul National de Auto Slalom

Quote:
Originally Posted by ady_viteza View Post
Cred ca tu ai ramas cu ceva probleme de data trecuta....altfel nu inteleg inversunarea cu care postezi impotriva organizatorului...
Ca fapt divers in ultimii 5 ani am alergat pe multe circuite in afara tarii in campionatul romanesc de motociclism...si crede-ma ca sunt reguli mult mai stricte si mai dure care pleca de la amenzi usturatoare pana la eliminarea din concurs ....adica pe romaneste te dau afara instant daca faci prostii....
Iesirile repetate in decor duc la scoaterea de pe pista a celui in cauza....pentru ca este un pericol pentru el si pentru ceilalti piloti.....nu pentru ca strica iarba!!!
Nu ai inteles bine unde bat... postul meu anterior este adresat concurentilor mai putin initiati(ca sa nu fiu rautacios) care doresc sa participe .....cu organizatorul am discutat si eu vis a vis de atitudinea unor concurenti "gen_tip_model" Kremsmueller prahovean racing team....astia nici macar nu trebuie lasati sa ia startul la antrenamente.
AG DB ......

Last edited by zbvz; 09-11-12 at 21:34.
zbvz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -