Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-12, 16:31   #1
DonkyKong07

Stage 2
 
DonkyKong07's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 50
Default CNR - TIMIS Rally, Timisoara, 27-28 Apilie 2012 (etapa2)

Raliul Timisoarei se reintoarce in calendarul CNR. Este a doua etapa din CNR 2012 care se va desfasura in data de 27-28 aprilie, etapa organizata de insusi Mihai Leu, care anul trecul la arad a facut o dubla etapa, etapa care a contat in CNR si Campionatul Bulgariei. Speram ca acest an sa fie unul spectaculor, fiind din zona probelor de langa Lugoj, astfaltul este proaspat, vitezele fiind mai mari cu siguranta si spectacol pe cinste. Voi reveni cu detalii la momentul potrivit
DonkyKong07 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-12, 20:04   #2
alinush27

Stage 5
 
alinush27's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Member of:
[4Rally]
Default Re: Raliul Timisoarei 2012

*Campionatul Ungariei .

Un raliu interesant dupa parerea mea , dar din cate imi amintesc mult praf. O amintire pe care o am de la raliul acesta e un derapaj controlat de toata frumusetea marca H.I. Cristea .
__________________
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster. - JC
alinush27 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 00:56   #3
romeo.wrc

Stage 1
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 16
Default Re: Raliul Timisoarei 2012

Regulamentul il putem gasii pe undeva???...ma intereseaza in primul rand daca este obligatorie licenta de pilot
romeo.wrc is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 14:56   #4
DonkyKong07

Stage 2
 
DonkyKong07's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 50
Default Re: Raliul Timisoarei 2012

@romeo.wrc regulamentul inca nu este disponibil, doar cel general FRAS.

Este logic sa fie nevoie de licenta de Pilot, doar vorbim de CNR Campionatul National de Raliu 2012.
DonkyKong07 is offline   Reply With Quote
Old 02-04-12, 16:47   #5
DonkyKong07

Stage 2
 
DonkyKong07's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 50
Default Re: CNR - TIMIS Rally, Timisoara, 27-28 Apilie 2012 (etapa2)

Timis rally se reintoarce in CNR 2012. FRAS a publicat documentele officiale pentru etapa a doua numita ” Timis Rally ” .

Timis Rally va contine 12 probe speciale in zona montana a timisului, Nadrag, Fardea…

Prima zi, 27 aprilie se va desfasura cu proba speciala, care va fi intr-un nou format fata de ani precedenti in care se desfasura in parcarea molulul. Anul acesta, PS1 se va desfasura pe ” Podul Traian ” din Timisoara.
A doua zi, 28 aprilie incepe cu PS 2 cu plecare din comuna Criciova spre Crivina, PS 3 Crivina-Nadrag, PS 4 Nadrag-Hauzesti….


Momentan sunt probleme pe 2 probe speciale, pana in data de 20 trebuie sa se pronunte vicepresedintele Dl Stefan Vasile, vicepresedintele FRAS. Asteptam deciza finala.

Last edited by 26WRC; 02-04-12 at 21:41.
DonkyKong07 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-12, 20:43   #6
alinush27

Stage 5
 
alinush27's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Member of:
[4Rally]
Default Re: CNR - TIMIS Rally, Timisoara, 27-28 Apilie 2012 (etapa2)

Frumos raliul , bine organizat , bine pus la punct .
Proba Nadrag e absolut superba . Cel putin trecerea prin padure e ceva fantastic , are tot ce trebuie .
Cum au mers oamenii ? Tare , cel putin la varf se merge intr-un ritm extraordinar . Vali , Spici , Szabo , Delecour ochiometric se vede ca merg mai tare decat restu' . Danny Ungur de asemenea , jos palaria ; se vede ca-i place mult masina si se intelege cu ea .
Giri nu stiu ce face , are ceva . Nu isi intra in ritm , nu intelege masina , nu stiu ...
Baietii de la Cupa noastra monomarca m-au impresionat si ei . Am avut ceva emotii pe unele viraje .
Una peste alta , mi-a placut . La mai bine si la mai mare .
alinush27 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-12, 23:55   #7
ervinbv
4Rally

Stage 5
 
ervinbv's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 506
Member of:
[4Rally]
[Colectionar Machete]
[VW]
Default Re: CNR - TIMIS Rally, Timisoara, 27-28 Apilie 2012 (etapa2)

Un raliu foarte frumos, vreme extrem de buna si un numar cat se poate mare de concurenti iar lupta pentru fiecare loc a fost una disputata.

Galerie Foto completa gasiti: AICI
__________________
RallyManiaks
ervinbv is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -