Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 27-07-10, 20:01   #1
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

Imagine si show la Bucuresti
Consecventi ideii conform careia „la fiecare editie sa propunem ceva nou”, organizatorii propun pentru a cincea editie a Raliului „Tara Barsei Dunlop–SEAT”, un prolog de gala: Superspeciala Baneasa Rally Show. Astfel, dupa Brasov, Pitesti, Targu Mures si Cluj Napoca vine randul si Bucurestiului sa–i aiba ca oaspeti pe cei mai buni piloti de raliu ai tarii. „Toata lumea stie ca acest raliu s-a nascut ca sa inlocuiasca o etapa care urma sa fie organizata la Bucuresti. Ne-am gandit, ca la cinci ani de la aceea intamplare, sa ne intoarcem in capitala pentru un show automobilistic de gala”, a raspuns Bela Stoica la intrebarea „De ce la Bucuresti?”. Si a continuat: „Lasand gluma la o parte, trebuie sa spunem ca acest format de rally show, lansat in 2008 tot la Raliul << Tara Barsei Dunlop-SEAT>> si oficializat in 2010 de FRAS, nu trebuia sa lipseasca din capitala. Este necesar sa gasim solutii pentru promovarea acestui spectaculos sport, iar capitala este una dintre solutii”.
Prin urmare, vineri, 27 august, capitala tarii va fi „ocupata” de peste 50 de echipaje de raliu si masinile lor minuntate intr-un show care mai cuprinde curse demonstrative de karting, masini de epoca, drift, motociclism viteza si multe alte surprize.
„Baneasa Rally Show”, prima proba speciala a Raliului „Tara Barsei Dunlop-SEAT”, va avea loc la Baneasa Shopping City.




O stire foarte interesanta.
Sursa: autorally.ro

Last edited by ZerO_CooL; 27-07-10 at 20:03.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 29-07-10, 20:02   #2
nosturbina

Stage 5
 
nosturbina's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 345
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

Eu mi-am scurtat singura vacanta din anu asta, care era la mare(Oricum mie imi place la munte, ca sunt serpentine)
Special pt evenimentu asta. Daca se tin de cuvant o sa fie printre cele mai tari evenimente tinute in bucuresti in epoca contemporana)
nosturbina is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 17:04   #3
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

nu stiu de ce se mai numeste raliul tara barsei daca si asa se tine pe 2 judete + bucuresti.
cum s-o gandit organizatorul, adica faci un raliu aici si superspeciala s-o faci la 150 km distanta?
oare bucurestenii nu-s instare sa faca un raliu acolo?
n-au trasee?
n-au bani?
cand ma gandesc la piloti, ca ii costa motorina pentru deplasare pentru inca 300 km, o chestie lipsita de sens.
domnule, Bela Stoica, esti adevarat, bravo,tine-o tot asa si vom merge pe calea cea buna.
dupa ce si asa, numarul pilotilor scade, tu faci superspeciala la asa distanta?
grav frate...
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 19:29   #4
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
nu stiu de ce se mai numeste raliul tara barsei daca si asa se tine pe 2 judete + bucuresti.
cum s-o gandit organizatorul, adica faci un raliu aici si superspeciala s-o faci la 150 km distanta?
oare bucurestenii nu-s instare sa faca un raliu acolo?
n-au trasee?
n-au bani?
cand ma gandesc la piloti, ca ii costa motorina pentru deplasare pentru inca 300 km, o chestie lipsita de sens.
domnule, Bela Stoica, esti adevarat, bravo,tine-o tot asa si vom merge pe calea cea buna.
dupa ce si asa, numarul pilotilor scade, tu faci superspeciala la asa distanta?
grav frate...
mai simplu spus un rahat cu prune..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 20:30   #5
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

nu am vrut sa o spun eu )
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 09:04   #6
RallyExpert.com

Stage 1
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 10
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

Va agitati fara sa stiti
RallyExpert.com is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 22:59   #7
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

norocul nostru este ca la campulung se stie mai multe
si la varsta trece-ti 15 ani ca aia-i varsta ta reala )
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 14:27   #8
RallyExpert.com

Stage 1
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 10
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

Nu conteaza care este varsta mea dar in caz ca nu stiati masinile de la bucuresti vor fi suite pe platforme si duse la brasov iar costurile vor fi suportate de organizatori asa ca nu este chiar o varza cum credeti voi
RallyExpert.com is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 15:53   #9
dmg_69cdm

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3
Talking Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

BAIETI DE CE AGITATI ATIT PENTRU CEI DIN ORADEA ESTE O MARE BUCURIE VREI SA VEZI CEVA ASTA E TE MUTI/DE LA CLUJ LA TIMISOARA - EVENTUAL ARAD/ AM AJUNS SA NE RUGAM SA NU MAI FACA AI NOSTRI SENS GIRATORIU IN CENTU PARC 22 NU DE ALTA DAR PECUVANT 'EL MAI MARE SOU AUTO DIN ROMANIA" DACA AS STA IN ZONA M-AS RUGA DE AIA DE LA B1 SA VINA SA PUNA CAMERA LA MINE S SE VADA INTERSECTIA! BUCURATIVA FRATILOR CA PE LA OI SE MAI FACE CEVA!! PROST SAU NU?!
dmg_69cdm is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 20:25   #10
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

La 15 ani stie foarte multe , un adevarat pasionat ! Spre deosebire de alti asa zisi cunoscatori !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 23:42   #11
nosturbina

Stage 5
 
nosturbina's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 345
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

mai sunt care au 15 si mai stiu si ei cate ceva despre fiareee( fie ele vechi sau noi)
nosturbina is offline   Reply With Quote
Old 08-08-10, 03:44   #12
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

cam mult offtopic baieti...
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 15-08-10, 10:50   #13
valiflo

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 3
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

M-ar interesa probele speciale pe Sacele-Azuga, dar nu am informatii cu privire la ora de inchidere a traseelor pentru public. Stie cineva detalii? Mentionez ca site-ul competitiei nu m-a lamurit, am gasit doar Planul orar pentru PS-uri. Multumesc de ajutor.
valiflo is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 09:26   #14
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

Gasesti pe site-ul cu auto si cu rally programul!
john17 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-10, 10:51   #15
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: CRR - Etapa a VI-a - Raliul Tara Barsei 2010 27-28 August

Raliul Tara Barsei 2010 - se anunta 50 de echipaje inscrise!

Pana in acest moment s-au inscris 46 de echipaje in aceasta etapa de CNR, Tara Brasei Dunlop-SEAT. Show-ul va debuta la Baneasa dar lupta pentru podium se va duce la Brasov, pe probele speciale.



La patru echipaje de recordul sezonului

* La Raliul "Tara Barsei Dunlop-SEAT" s-au inscris 46 de echipaje
* Lipseste motiva Alex Filip, dar revine Spitzmuller Csaba
* Lista de inscrisi ramane deschisa, dar taxa se majoreaza cu 20 %
* La Baneasa va fi show-ul, ia la Brasov - lupta pentru victorie



Ca de obicei, o cursa automobilistica organizata la Brasov atrage concurentii ca un magnet si, indiferent daca un raliu de la poalele Tampei este la inceput sau mijloc de campionat, participarea este la fel de numeroasa.


Sunt deja 46 de echipaje inscrise
Astfel, la Raliul "Tara Barsei Dunlop-SEAT" s-au inscris, in timpul regulamentar acordat, 46 de echipaje, depasind, ca participare, orice cursa automobilistica din Romania din 2010, desfasurata pina acum, mai putin Tess Rally. "Trebuie sa recunosc ca am avut ceva emotii privind numarul participantiilor la aceasta etapa. Perioada concediilor pe de o parte si traversarea greoaie a crizei financiare pe de alta parte imi provocau aceste temeri. Ma bucur ca ingrijorarea mea nu a fost intemeiata si ca avem parte de o participare numeroasa la Raliul <> Acum, nu ne mai ramine altceva de facut decat sa ne pregatim pentru a fi la inaltimea asteptarilor celor inscrisi", a declarat Bela Stoica, presedintele Autoblic, gruparea ce se ocupa de organizarea curselor auto la poalele Tampei.


Alex Filip, absentul motivat
De pe lista de inscrieri lipseste motivat unul dintre protagonistii gruupei A, Alex Filip, care inca mai cauta solutii viabile pentru inlocuirea masinii facute praf la Raliul Sibiului. In rest, sunt toti. Printre ei,ungurul Spitzmuller Csaba, omul care prin evolutia sa poate arunca in aer orice pronostic legat de victoria de etapa. Cu Spitzmuller pe probele speciale, si titlul national poate deveni o chestiune extrem de incurcata.


Taxa marita pentru "intarziati"
Desi "timpul regulamentar" a expirat, lista de inscriei ramane deschisa pana in ziua verificarilor administrative si tehnice, adica vineri, 27 august 2010. Astfel, se poate inscrie orice "intarziat", dar va trebui sa achite o taxa marita cu 20 %.


Spectacol - la Baneasa, lupta - la Brasov
Raliul "Tara Barsei Dunlop-SEAT" va debuta cu Baneasa Rally Show, prilejul mult asteptat de echipaje pentru a se face vazuti si in Bucuresti. Astfel, spectacolul de gala de la Raliul "Tara Barsei Dunlop-SEAT" va fi la Baneasa, dar adevarata lupta cu secundele si cu adversarii va fi pe probele speciale din jurul Brasovului.
Raliul "Tara Barsei Dunlop - SEAT" este sustinut de Goodyear Dunlop Tires Romania si SEAT Romania, in calitate de parteneri oficiali, Baneasa Shopping City, Hotel Ramada Brasov, Espavo Brasov, Magnolia Shopping Center, Policolor SA (KLAR) in calitate de parteneri.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Afis Bv ptr site.jpg
Views:	98
Size:	104.8 KB
ID:	1615309  
Hondarul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -