Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-10, 15:27   #31
r27kul
4Rally

Stage 5
 
r27kul's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,651
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: CNR - Etapa a IV-a - Raliul Clujului 2010 25-26 iunie

Cateva foto in blogul din semnatura. Mai multe, sper sa pun in curand.
r27kul is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 16:05   #32
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: CNR - Etapa a IV-a - Raliul Clujului 2010 25-26 iunie

DA, foarte misto pozele !
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 28-06-10, 10:09   #33
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: CNR - Etapa a IV-a - Raliul Clujului 2010 25-26 iunie

Victorie la Debutanti Cupa Dacia in raliul de casa

Echipajul 417, Doru Mihut/Costin Coroian, a reusit sa incheie raliul de casa, Raliul Clujului Mobil 1 Star Lubricants, pe prima pozitie a debutantilor Cupei Dacia si pe locul 4 in clasamentul general al Cupei.

Cei doi nu au avut parte insa de o cursa usoara, pe PS 6 - Rasca 2 experimentand o usoara iesire in decor. Cu toate acestea au reusit sa ajunga la final si, multumita rezultatului obtinut, sa figureze, dupa 4 etape, pe locul 3 la Cupa Dacia si pe 1 la Debutanti Cupa Dacia.

Doru Mihut: "A fost un raliu dificil, mult mai dificil decat am crezut. Am avut noroc sa nu facem pana, insa am avut parte de emotii din cauza unor piruete pe traseu si a unei iesiri in decor pe PS 6 - Rasca 2. Am reusit insa sa terminam cu bine si sunt fericit ca am reusit sa punctam atat la debutanti Cupa Dacia, cat si la general. Asteptam acum Raliul Sibiului, raliu care va reprezenta pentru mine debutul pe macadam."

Echipajul 417 este sustinut de sponsorii Vasrom, Mariflor, Cofetaria Lemnul Verde, Celmar si partenerii media RallyMax.ro, ************, RallyZoom.ro si Media Board.

foto: Rares Fetean

Click image for larger version

Name:	mihut.jpg
Views:	103
Size:	809.5 KB
ID:	1540050
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 28-06-10, 10:18   #34
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: CNR - Etapa a IV-a - Raliul Clujului 2010 25-26 iunie

Bogdan Nastase/Alex Popidan: “Speram ca am scapat definitive de ghinion!”

Raliul Clujului Mobil 1 Star Lubricants, ultima etapa de asfalt a Campionatului National de Raliuri 2010, a adus pentru echipajul 93, Bogdan Nastase/Alex Popidan, intreruperea sirului ghinioanelor avute la primele trei etape, etape la care au fost siliti la abandon.

Desi nu a fost lipsit de probleme nici la Cluj, echipajul sibian a reusit sa recupereze timpul pierdut din cauza unei rasuciri pe PS 2 - Tarnita 1 si a unei iesiri in decor pe PS 3 - Rasca 1 si sa termine raliul pe locul 3 in clasamentul Cupei Dacia, la doar 0.9 secunde de pozitia secunda.

Bogdan Nastase: "A fost un raliu frumos, cu probe lungi, frumoase, dar foarte dificile atat din cauza ploii, cat si a nisipului de pe ele. Sunt foarte fericit ca in sfarsit am reusit sa terminam un raliu si tin sa ii multumesc lui Adrian Grigore pentru pompa de benzina pe care ne-a dat-o dupa prima superspeciala, dar si lui Varu Nicu si mecanicilor."

Alex Popidan: "Ma bucur ca am ajuns la final si am terminat pe podium, desi nu am fortat prea tare pentru a recupera timpul piedut din cauza iesirii in decor de pe PS 3. Ne pare rau pentru abandonul lui Alex Mirea, dar si pentru prietenii nostri Sebastian Barbu si Razvan Hulea, care au avut parte de 2 pene pe speciala Rasca 1. De asemenea, il felicitiam pe Viorel Ivan pentru evolutia sa."

Echipajul 93 multumeste pentru sustinere sponsorilor Placari Faine, Kerakoll, Migua, Hago si partenerilor media RallyMax.ro si Media Board.

Foto: Georgeta Macovei

Click image for larger version

Name:	CRX_1197.JPG
Views:	100
Size:	829.8 KB
ID:	1540055
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 28-06-10, 15:23   #35
ervinbv
4Rally

Stage 5
 
ervinbv's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 506
Member of:
[4Rally]
[Colectionar Machete]
[VW]
Default Re: CNR - Etapa a IV-a - Raliul Clujului 2010 25-26 iunie

Robi ce faina e poza cu Alex Mirea!E un ghinion fantastic sa ti se intampla chiar in acest fel.
ervinbv is offline   Reply With Quote
Old 28-06-10, 17:36   #36
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: CNR - Etapa a IV-a - Raliul Clujului 2010 25-26 iunie

Ultimul „asfalt” a fost cu ghinion

Raliul Clujului 2010, a patra si ultima etapa derulata pe asfalt din sezonul 2010, s-a incheiat prematur pentru echipajul Cosmote, Titi Aur si Karoly Borbely parasind intrecerea in urma unei iesiri in decor.

Etapa clujeana a inceput sub auspicii pozitive pentru echipajul COSMOTE, automobilul de concurs fiind setat in amanunt in urma Shakedown-ului de vineri (25 iunie), in timp ce Titi si Karoly au intrat in atmosfera si ritmul de concurs.

Prima zi a Raliului Clujului 2010 a avut in program o proba spectacol desfasurata in prezenta unui public numeros in parcarea centrului comercial Polus Center din Cluj Napoca. Cu o configuratie care a permis evolutia in paralel a doua echipaje, Superspeciala a fost incheiata de Titi Aur cu al patrulea timp la numai o zecime de secunda de locul al treilea si respectiv 4.1 secunde de prima pozitie.

A doua zi, inca de la primele ore, conditiile meteo se prezentau asa cum si-a dorit Titi, ploaia schimband radical datele problemei, traseul devenind unul cu aderenta scazuta. Din pacate, dupa prima proba a zilei incheiata pe locul 8, echipajul COSMOTE a parasit competitia pe speciala a treia (Dangau) in urma unei violente iesiri in decor, incident din care a avut de suferit numai automobilul de concurs, "sifonat" destul de serios. Utilizarea sistemului de securitate "HANS" de catre cei doi membrii ai echipajului si-a dovedit 100% eficienta, in ciuda impactului deosebit de puternic Titi si Karoly neresimtindu-se deloc.

"Ziua de vineri a decurs perfect, atat la Shakedown cat si pe Superspeciala de la Polus Center, o proba de spectacol pentru public, binevenita. Sambata de dimineata a inceput sa ploua asa cum mi-am dorit, am ales corect pneurile, respectiv am plecat pe "mixte", iar pe prima proba lucrurile au mers bine, in special in a doua doua parte a probei, unde a fost ud. Pe a treia proba, pe Dangau, am plecat foarte hotarat, conditiile fiind perfecte pentru mine, ploua tare iar traseul era extrem de alunecos. Din pacate, am atacat mult prea tare un viraj si am iesit de pe drum. Masina este destul de rau avariata, dar cu siguranta va fi gata pentru urmatoarea etapa, iar noi suntem OK in conditiile in care coloana de directie s-a rupt, in primul rand, datorita sistemului HANS, care este extraordinar de eficient la astfel de accidente.
Am spus inainte de raliu ca imi doresc sa treaca repede aceasta ultima etapa de asfalt si sa vina mai repede cele pe macadam, insa iata ca a trecut chiar prea repede pentru noi. Asteptam prima etapa de macadam, unde vom ataca din prima speciala," a declarat Titi Aur.

A cincea etapa a sezonului 2010 si prima ce se va alerga pe macadam este Raliul Sibiului, ce se va desfasura intre 16 si 18 iulie. Etapa sibiana va avea un statut deosebit, fiind etapa "eveniment" in Intercontinental Rally Challenge.

CNR 2010 / Clasament General (4/8 etape)
1. B. Marisca 77 p, 2. G. Szabo 58 p, 3. D. Gartofan 53 p, 4. C. Spitzmuller 43 p, 5. V. Porcisteanu 34 p, 6. M. Mihalache 32 p, 7. M. Tempestini 27 p, 8. T. Aur 20 p, H. Savu 20 p, 10. E. Keleti 14 p

Click image for larger version

Name:	IMG_6341.JPG
Views:	89
Size:	1.93 MB
ID:	1540902
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 28-06-10, 18:42   #37
stilostilo

Stage 5
 
stilostilo's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 701
Member of:
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: CNR - Etapa a IV-a - Raliul Clujului 2010 25-26 iunie

Cateva poze de la Cluj, mai multe in blogu de la semnatura.
Cheers!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 068.jpg
Views:	84
Size:	120.1 KB
ID:	1541169   Click image for larger version

Name:	Picture 162.jpg
Views:	72
Size:	113.6 KB
ID:	1541170   Click image for larger version

Name:	Picture 167.jpg
Views:	59
Size:	101.1 KB
ID:	1541171  

stilostilo is offline   Reply With Quote
Old 28-06-10, 21:16   #38
Bik3rBoy

Stage 5
 
Bik3rBoy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,238
Default Re: CNR - Etapa a IV-a - Raliul Clujului 2010 25-26 iunie

Nu a surprins nimeni iesirea in decor a lui titi aur in ceva filmare sau poze ?
Bik3rBoy is offline   Reply With Quote
Old 29-06-10, 13:02   #39
rallymob

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 9
Default Re: CNR - Etapa a IV-a - Raliul Clujului 2010 25-26 iunie

Salut!!

...galerie foto si filmare de la shakedown: www.racingmedia.ro

Enjoy!!!

...o sa revenim si cu restul pozelor si filmelor.
rallymob is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -