Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 06-06-10, 14:13   #46
jozsi555
VW Driver

Stage 5
 
jozsi555's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 989
Member of:
[VW]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

echipajul de securitate care a avut mici probleme si niste incercari de a poza unele masini.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_5747.JPG
Views:	97
Size:	1.61 MB
ID:	1505465   Click image for larger version

Name:	IMG_5748.JPG
Views:	93
Size:	2.13 MB
ID:	1505466   Click image for larger version

Name:	IMG_5749.JPG
Views:	91
Size:	1.41 MB
ID:	1505467  

Click image for larger version

Name:	IMG_5751.JPG
Views:	74
Size:	1.94 MB
ID:	1505468   Click image for larger version

Name:	IMG_5869.JPG
Views:	125
Size:	1.46 MB
ID:	1505469   Click image for larger version

Name:	IMG_5904.JPG
Views:	72
Size:	1.29 MB
ID:	1505470  

Click image for larger version

Name:	IMG_5937.JPG
Views:	71
Size:	1.42 MB
ID:	1505471  
jozsi555 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-10, 21:42   #47
ervinbv
4Rally

Stage 5
 
ervinbv's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 506
Member of:
[4Rally]
[Colectionar Machete]
[VW]
Default Re: Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

Abia astept sa vad ce poze a facut Gabi din nou
ervinbv is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 10:42   #48
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

Puncte importante pentru Vlad Cosma si Danny Ungur la grupa A

Vlad Cosma/Florin Dorca si Danny Ungur/ Tony Avram, cele doua echipaje Napoca Rally Academy care concureaza la grupa A, au plecat de la Targu Mures cu 15, respectiv 12 puncte si isi pastreaza sansele in lupta pentru titlul acestei grupe.

Vlad Cosma a demonstrat in Raliul Targu Mures, etapa a treia din Campionatul National de Raliuri Dunlop, ca ceea ce incepe prost se termina bine. Pilotul echipei Napoca Rally Academy a inceput cu stangul Raliul Targu Mures si dupa greseala din super speciala a terminat prima zi pe locul 8. „Am facut o greseala si am pierdut foarte mult timp. Acum sper doar ca mecanicii mei sa poata repara toate stricaciunile si sa putem continua raliul”, a spus Vlad Cosma, in parcul de service, imediat dupa super speciala.

Mecanicii echipei si-au facut treaba perfect si, in ziua a doua, mezinul echipei Napoca Rally Academy a reusit sa-si continue evolutia. „Din pacate, dupa incidentul de vineri seara, nu am mai avut atat de multa incredere in mine. In plus, incidentul a lasat urme si asupra masinii. Am mers toata ziua cu o fuzeta stramba si probleme la sistemul de franare”, a adaugat pilotul Napoca Rally Academy.

Chiar si asa, Vlad Cosma a reusit pana la urma sa-si reintre in ritm si a terminat raliul pe ultima treapta a podiumului la grupa A si pe locul secund in lupta dintre pilotii inscrisi in Citroën Racing Trophy Romania. „Sunt foarte fericit ca un raliu care a inceput prost s-a terminat cu o clasare pe podium. Prima din acest sezon. Pana acum am inceput bine, dar din cauza penelor de cauciuc am ratat podiumul. Urmeaza etapa de la Cluj si sper ca acolo, in fata proprilor suporteri, sa merg fara greseala”, a spus Vlad Cosma care, in urma acestei etape, se afla pe primul loc in clasamentul juniorilor, cu 60 de puncte, si pe locul 4 la grupa A cu un total de 37 de puncte.

Click image for larger version

Name:	vlad cosma - florin dorca.jpg
Views:	61
Size:	612.9 KB
ID:	1507623

Pentru Danny Ungur si Tony Avram situatia a fost exact invers. Cei doi au inceput bine raliul, dar din cauza unor probleme tehnice au fost nevoiti sa se multumeasca, la final, doar cu locul 4. „In teste am descoperit unele probleme tehnice, dar pe super speciala totul a functionat perfect. Sper sa nu avem probleme in ziua a doua a raliului”, a spus Danny, la finalul primei zile din Raliul Targu Mures.

Din pacate, ziua a doua nu a fost la fel de norocoasa si echipajul Napoca Rally Team a pierdut doua pozitii in prima parte a zilei, pozitii pe care nu a mai reusit sa le recupereze. „Speram sa continuam si aici sirul de clasari pe podium din primele doua etape si sa fim, din nou, cel mai bun echipaj dintre pilotii care concureaza in Citroën Racing Trophy Romania. Din pacate, din cauza unor probleme tehnice, nu am reusit acest lucru. Sunt totusi foarte bucuros ca masina a rezistat, in aceste conditii, pana la final si ca am adunat suficient de multe puncte pentru a ne pastra locul doi in clasamentul general al grupei A”, a spus Danny Ungur, la finalul Raliului Targu Mures.

Click image for larger version

Name:	danny ungur - tony avram.jpg
Views:	46
Size:	512.0 KB
ID:	1507620

Urmatoarea etapa din Campionatului National de Raliuri, la care va lua startul si echipa Napoca Rally Academy, este Raliul Clujului, programat in perioada 24 – 26 iunie, pe specialele de asfalt din jurul orasului Cluj.
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 10:46   #49
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

Bogdan Marisca, lider in Campionatul National de Raliuri

Bogdan Marisca, pilotul Napoca Rally Academy, a plecat de la Targu Mures cu 12 puncte si ramane lider in clasamentul general, dupa trei etape, in Campionatul National de Raliuri. Tempesta, colegul sau de echipa la Napoca Rally Academy, a abandonat dupa prima proba si se pregateste acum pentru Serbia Rally, etapa a doua din Cupa Europei de Est la Raliuri.

Click image for larger version

Name:	bogdan marisca - sebastian itu.jpg
Views:	54
Size:	514.4 KB
ID:	1507632 Click image for larger version

Name:	tempesta - dorin pulpea.jpg
Views:	71
Size:	495.3 KB
ID:	1507633

Bogdan Marisca si Sebastian Itu nu au riscat nimic in Raliul Targu Mures si au plecat acasa in postura de lideri ai clasamentului general din Campionatul National de Raliuri cu un total de 52 de puncte, cu 9 puncte mai mult decat urmatorul clasat. Echipajul Napoca Rally Academy a terminat etapa a treia a sezonului pe locul 4 si se pregatesc acum pentru Raliul Clujului, cursa lor de casa. „A fost un raliu spectaculos, de mare viteza, in care nu am vrut sa riscam absolut nimic. Nu m-am simtit deloc confortabil la volanul masinii Subaru Impreza STI si tocmai de aceea am abordat un stil de pilotaj mai prudent, dar este clar ca pentru etapa urmatoare va trebui sa upgradam masina din punct de vedere tehnic. Sigur, mi-as fi dorit sa urc pe podium, dar acum cel mai important lucru este ca am ramas lideri in clasamentul general. As mai vrea sa-i felicit pe Spiti, Szabo si Giri pentru evolutia lor de aici”, a spus Bogdan Marisca, la finalul celui mai rapid raliu pe asfalt din calendarul intern.

Raliul Targu Mures 2010 - Marisca Exterior
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro



Raliul Targu Mures 2010 - OnBoard Marisca
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro



Tempesta si Dorin Pulpea au terminat prima zi in postura de lideri, dar nu s-au putut bucura nici macar o secunda de victoria pe super speciala programata pe strazile din Targu Mures. „Am mers prudent pe super speciala pana in ultimul viraj pe care l-am abordat cu superficialitate. A fost greseala mea si mi-o asum in totalitate. Sunt unele greseli de pilotaj care nu te costa nimic si altele care te pot costa totul. Asa s-a intamplat si aici la Targu Mures. Singura multumire este ca masina a revenit, dupa ultima verificare tehnica din Italia, la parametri normali”, a spus Tempesta, dupa incidentul de pe super speciala.

Raliul Targu Mures 2010 - Tempesta Exterior & Parc
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro



Chiar daca ar fi existat posibilitatea sa continue etapa de la Targu Mures, Tempesta a decis sa se retraga dupa prima proba a raliului. „Nu am vrut sa risc absolut nimic si oricum nu era sigur ca mecanicii vor putea repara masina. Asta a fost tot pentru Targu Mures. Acum urmeaza etapa din Serbia, din calendarul Cupei Europei de Est la Raliuri, unde trebuie sa ne aparam titlul castigat anul trecut. In plus, cu actualul sistem de punctaj cred ca putem recupera punctele pierdute in etapele urmatoare, mai ales ca s-au terminat etapale rapide de asfalt si incep cele pe macadam”, a mai adaugat Tempesta, care in weekendul 18 – 20 iunie va lua startul in prima etapa din Cupa Europei de Est la Raliuri.

Raliul Targu Mures 2010 - Tempesta Videointerviu
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro



Urmatoarea etapa din Campionatului National de Raliuri, la care va lua startul si echipa Napoca Rally Academy, este Raliul Clujului, programat in perioada 24 – 26 iunie, pe specialele de asfalt din jurul orasului Cluj. „Urmeaza cursa de casa pentru noi si totodata ultima etapa de asfalt a sezonului. Obiectivul nostru este sa terminam cu toate cele patru masini ale echipei pe podium, atat in clasamentul general cat si la grupa A unde concureaza Dani Ungur si Vlad Cosma si sa ne impunem in clasamentul pe echipe. Eu mi-am propus sa obtin o clasare cat mai buna in Serbia pentru ca vreau sa-mi apar titlul european cucerit anul trect”, a mai spus Tempesta, dupa etapa de la Targu Mures.
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 14:25   #50
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

HAT-TRICK pentru Edwin Keleti si Victor Ponta

Edwin Keleti si Victor Ponta au urcat pentru a treia oara consecutiv pe prima treapta a podiumului grupei A in Campionatul National de Raliuri Dunlop. Dupa victoria din Raliul Tirgu-Mures, echipajul are 75 de puncte in clasament si isi consolideaza astfel pozitia de lider al grupei.

Edwin Keleti: Suntem foarte fericiti! Avem trei victorii din tot atatea posibile in acest sezon si e clar un rezultat care demonstreaza inca o data consistenta echipajului nostru. Dupa cum se stie, Victor nu a putut fi prezent la recunoasteri din motive obiective, si totusi am facut acelasi echipaj invingator in cursa. Ii multumesc pentru felul in care a dictat si a avut incredere in ce am scris noi la recunoasteri. Raliul de la Tirgu-Mures a fost unul al contrastelor, cu o superspeciala de exceptie ca amplasament, cu o proba lunga foarte frumoasa demna de top trei in Campionatul Romaniei. Celelalte probe scurte, conjunctural trebuiau puse in programul competitiei, dar nu prea isi au locul intr-un Campionat National. Masina s-a comportat foarte bine si asa cum anticipam pneurile Pirelli si-au facut treaba in conditii inselatoare si diferite de aderenta. Cele trei victorii de pana acum ne obliga in continuare. Intotdeauna ai putin mai multe emotii cand alergi acasa, daca ma gandesc la Raliul de la Cluj care urmeaza. Cred insa ca suntem suficienti de maturi incat sa mergem foarte tare fara sa riscam prea mult si e clar ca ne dorim o victorie si acolo.


Victor Ponta: Sunt foarte multumit de rezultat, dar acum incep sa am emotii pentru cele doua raliuri care urmeaza. La Cluj Edi este acasa si trebuie sa castigam iar Sibiul e raliul care n-a fost prea prietenos cu noi. Ne prinde bine victoria de aici si ne motiveaza pentru cele doua etape mai speciale. Proba lunga (PS6, PS12) de la Tirgu-Mures este foarte frumoasa, la fel si superspeciala. Restul probelor au fost cam scurte, dar au contat in economia cursei.


Edwin Keleti si Victor Ponta au castigat la grupa A toate cele trei curse desfasurate pana acum in Campionatul National de Raliuri Dunlop. In acest sezon ei sunt sprijiniti de Jack Daniel's, Renault Romania, Pirelli Romania, Colgate-Palmolive (Romania) prin Mennen Speed Stick, Rin Grand Hotels, Ixell si ***********.


Raliul Tirgu-Mures s-a desfasurat pe asflat la sfarsitul saptamanii trecute (4-5 iunie) pe mai multe sectoare de drum din judetele Mures si Harghita. Organizatorii au pregatit 12 probe speciale insumand 100 de kilometri, dintre care doua superspeciale in Tirgu-Mures, la inceputul si finalul concursului.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Edwin Tg Mures.JPG
Views:	52
Size:	610.4 KB
ID:	1507954  
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 14:26   #51
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

Maximum posibil

- "Dinamobilul" din nou pe podium
- Alex Filip, cel mai bun pilot din Citroen Racing Trophy
- S-au strans inca 500 Euro in campania "Race and Help"


Alex Filip a dus, din nou, "Dinamobilul" pe podium in Camnpionatul National de Raliuri. Echipajul 79 a terminat pe locul 2 la Targu Mures si a adunat 18 puncte extrem de importante in lupta pentru titlu la grupa A.

Alex Filip si Bogdan Iancu au obtinut maximum posibil la Raliul Targu Mures, etapa a treia din Campionatul National de Raliuri. Raliul a inceput vineri cu o super speciala la care au asistat cateva mii de spectatori. "A fost cea mai spectaculoasa super speciala pe asfalt din campionat. Din pacate am ezitat putin si in final am obtinut doar al patrulea timp la grupa A. Asta inseamna ca va trebui sa marim ritmul in ziua a doua", a spus Alex Filip, dupa prima zi din Raliul Targu Mures.

Si exact asta s-a intamplat in ziua a doua. Alex Filip si-a intrat in ritm si dupa primele doua probe ale zilei a urcat pe locul secund, loc pe care nu l-a mai cedat pana la finalul raliului chiar daca au aparut si unele probleme la timoneria cutiei de viteze. "Nu mai puteam retrograda eficient din treapta a 5-a in treapta a 4-a si am fost nevoit sa franez mai devreme. Chiar si asa am reusit maximum posibil cu modelul Citroen C2R2 in aceasta etapa", a spus Alex Filip, la finalul Raliului Targu Mures.

Echipajul 79 a adunat in etapa a treia din Campionatul National de Raliuri, una complet noua in calendarul competitional intern, 18 puncte si si-a pastrat pozitia a treia in clasamentul general al grupei A cu un total de 45 de puncte. Locul 2 la Raliul Targu Mures a fost si cea mai buna clasare dintre cei cinci piloti inscrisi in Citroen Racing Trophy Romania. "In conditiile in care castigatorii raliului concureaza cu o masina mult mai puternica, sunt foarte multumit de rezultat. Locul doi nu inseamna doar 18 puncte si faptul ca am ramas in lupta pentru titlul grupei A. La aceasta se adauga si premiul castigat in Citroen Racing Trophy Romania ceea ce ma face sa sper ca, incepand cu Raliul Sibiului, sa putem lua startul cu un Citroen C2R2 Max", a mai spus Alex Filip.

Dupa Raliul Targu Mures in contul campaniei "Race and Help", prin care echipajul 79 strange fonduri pentru Fundatia Hospice "Casa Sperantei" Brasov, au mai intrat 500 Euro, bani care vor fi donati de Citroen Romania. In total, in contul "Race an Help" s-au strans, dupa primele trei etape din Campionatul National de Raliuri, 1.471,5 Euro. "Faptul ca am ajuns la sosire in toate cele trei etape ma face sa fiu si mai fericit decat in mod normal. Le multumesc sponsorilor nostri care in afara sustinerii pe care ne-o acorda noua au decis sa participe si in proiectul "Race and Help". Acesta este modul prin care noi am decis sa sustinem Fundatia Hospice. In plus, toti cei care vor sa sustina aceasta fundatie o pot face si trimitand un sms la numarul scurt 890, disponibil in retelele Orange, Vodafone si Cosmote", a mai adaugat Alex Filip.

Dupa etapa de la Targu Mures, etapa pe care Alex Filip a comentat-o in direct pe blogul sau (www.alexandrufilip.ro/blog), in calendarul Campionatului National de Raliuri urmeaza Raliul Clujului. "Este ultimul raliu pe asfalt, raliu pe care am reusit sa-l castigam anul trecut. Vom incerca sa obtinem acelasi rezultat si anul acesta. Va fi foarte greu tinand cont de faptul ca majoritatea rivalilor nostri vor evolua in fata proprilor suporteri, dar nu cred ca este imposibil", a spus Bogdan Iancu, copilotul echipajului 79. Raliul Clujului este programat in perioada 24 - 26 iunie.

Rezultate Raliul Targu Mures (etapa a 3-a din Campionatul National de Raliuri)*
1. Edwin Keleti/ Victor Ponta * Renault Clio R3 Maxi 49:07,5
2. Alex Filip / Bogdan Iancu * Citroen C2R2 +2*31**0
3. Vlad Cosma / Florin Dorca - Citroen C2R2 Max +2*53**9
4. Danny / Toni - Citroen C2R2 Max +3*31**0
5. Rares Tomita / Mihai Turcu * Honda Civic Type R +4*55**5
6. Szabo Csongor / Marcus Andreoiu * Peugeot 206 +5*23**1
7. Mihai Lacatus / Rares Silasi * Citroen C2R2 +6*34**8

Clasament general grupa A * PILOTI dupa Raliul Targu Mures (etapa a 2-a din *
1. Edwin Keleti 75 p, 2. Danny 48 p, 3. Alex Filip 45 p, 4. Vlad Cosma 37 p, 5. Rares Tomita 24 p, 6. Alexandru Mitroi 15 p, 7. Szabo Csongor 12 p, 8. Nistor Duval 10 p, 9. Octavian Ciovica 8 p, 10. Mihai Lacatus 6 p, 11. Andrei Cascaval 2 p, Cristian Toader 1p.

In 2010, echipajul Alex Filip/Bogdan Iancu este sustinut de: Orange Romania, Michelin Romania, Computerland, Citroen Romania, FC Dinamo Bucuresti, Converse, Colina Motors si sustine Fundatia Hospice *Casa Sperantei* Brasov.
*Sub rezerva omologarii rezultatelor de catre FRAS.

Click image for larger version

Name:	alex filip 1.jpg
Views:	55
Size:	616.1 KB
ID:	1507952 Click image for larger version

Name:	alex filip 2.jpg
Views:	56
Size:	573.3 KB
ID:	1507953
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 19:37   #52
Ntzphotography

Stage 4
 
Ntzphotography's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 297
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

A fost fain raliul dupa parerea mea Organizarea a lasat putin de dorit...dar a fost pentru prima data deci fain si reusit. Ceva poze si de la mine.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_2370.jpg
Views:	69
Size:	681.9 KB
ID:	1508318   Click image for larger version

Name:	DSC_2460.jpg
Views:	62
Size:	416.0 KB
ID:	1508319   Click image for larger version

Name:	DSC_2483.jpg
Views:	65
Size:	444.7 KB
ID:	1508320  

Click image for larger version

Name:	DSC_2499.jpg
Views:	53
Size:	512.7 KB
ID:	1508321   Click image for larger version

Name:	DSC_2552.jpg
Views:	54
Size:	420.9 KB
ID:	1508322   Click image for larger version

Name:	DSC_2557.jpg
Views:	64
Size:	452.4 KB
ID:	1508323  

Click image for larger version

Name:	DSC_2541.jpg
Views:	63
Size:	379.3 KB
ID:	1508324  
Ntzphotography is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 21:32   #53
gtrally
4Rally

Stage 5
 
gtrally's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 409
Member of:
[RENAULT]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

o sa apara si pozicile cat mai repede.am trimis galeria azi dim dar se pare ca in tip ce faceam transferul a picat ceva si a trebuit sa retrimit tot..
despre raliu nu pot sa spun decat ca nu ma impresionat fte mult ca si eveniment insa mi-a placut mult sa vad oamnii multi pe probe , sa vad ca sa mers tare chair daca cineva mai sus era suparat ca ne-au batut ungurii.nu trebuie uitat ca baietii chiar au mers tare.manu a abandonat cu timpi fte buni,giri sa tinut tare,vali la fel abandon..
toti au mers ok.felicitari si sa fie si mai bine la cluj!!Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (40)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	68
Size:	979.7 KB
ID:	1508581

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (61)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	64
Size:	736.0 KB
ID:	1508582

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (276)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	65
Size:	731.0 KB
ID:	1508583

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (20)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	66
Size:	811.4 KB
ID:	1508584

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (1150)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	79
Size:	723.3 KB
ID:	1508585

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (1045)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	47
Size:	706.9 KB
ID:	1508586

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (532)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	68
Size:	674.7 KB
ID:	1508587

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (496)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	64
Size:	891.0 KB
ID:	1508588

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (263)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	61
Size:	831.3 KB
ID:	1508589

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (666)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	81
Size:	892.0 KB
ID:	1508590

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (401)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	66
Size:	801.3 KB
ID:	1508602

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (802)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	80
Size:	905.6 KB
ID:	1508603

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (903)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	65
Size:	743.3 KB
ID:	1508604

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (873)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	79
Size:	645.5 KB
ID:	1508605

Click image for larger version

Name:	tg muresc rally 2010 (837)foto-Gabi Tomescu -Rliul Tg Mures.jpg
Views:	64
Size:	789.3 KB
ID:	1508606
__________________
4tuning4rally
http://gabitomescu.blogspot.com/
foto rally,automotive,motorsport..
gtrally is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 12:18   #54
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: CRR - Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

Galerie Foto: Raliul Targu Mures 2010

Inclus in premiera in calendarul Campionatului National de Raliuri, Raliul Targu Mures a reprezentat o adevarata provocare pentru toti pilotii participanti. Spectacolul a atins cote maxime, abandonurile nu au lipsit, iar atmosfera de competitie se observa cel mai bine in galeria foto de mai jos.

Raliul Targu Mures 2010: Clasament Final Provizoriu FIA (N+A)
1. Spitzmuller Csaba/Bahor Bea Mitsubishi EVO 9 N 4 00:45:52,8 4 00:45:52,8 127.24
2. Szabo Gergo/Csegzy Levente Mitsubishi EVO 9 N 4 00:46:01,4 00:46:01,4 00:08,6
3. Girtofan Dan/Lazarescu Mihaita Subaru Impreza STI N 4 00:46:26,9 00:46:26,9 00:34,1
4. Marisca Bogdan/Itu Sebastian Subaru Impreza N15 N 4 00:46:45,3 00:46:45,3 00:52,5
5. Aur Titi/Borbely Karoly Mitsubishi EVO 9 N 4 00:47:46,6 00:20 00:48:06,6 02:13,8
6. Savu Horatiu/Banca Marc Mitsubishi EVO 9 N 4 00:48:43,2 00:48:43,2 02:50,4
7. Tatu Jean/Florea Cristian Subaru Impreza STI N 4 00:49:06,0 00:49:06,0 03:13,2
8. Keleti Edwin/Ponta Victor Renault Clio R3 Maxi A 7 00:49:07,5 00:49:07,5 03:14,7
9. Filip Alexandru/Iancu Bogdan Citroen C2R2 A 6 00:51:38,5 00:51:38,5 05:75,7
10. Cosma Vlad/Dorca Florin Citroen C2R2 Max A 6 00:52:01,4 00:52:01,4 06:08,6

Clasament General:
1. B. Marisca 52p
2. D. Girtofan 43p
3. G. Szabo 43p
4. V. Porcisteanu 28p
5. M. Tempestini 27p
6. Spitzmuller Csaba 25p
7. T. Aur 20p
8. M. Mihalache 20p
9. H. Savu 20p
10. E. Keleti 12p

Spectacolul va continua cu Raliul Clujului, ultima etapa pe asfalt, ce se va desfasura intre 25 si 27 iunie.

boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 14:43   #55
coshco

Stage 3
 
coshco's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 135
Default Re: CRR - Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

nu neaparat suparat ca ne-au batut ungurii....
ci doar putin dezamagit
si nu suparat pe baietii nostri ci mai mult pe situatiile prin care au abandonat:-vali - pompa de benzina etc
coshco is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 17:50   #56
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: CRR - Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

multumim Gabi pentru poze!!!


de la etapa asta mai asteptam filemele 4tuning ?
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 21:58   #57
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: CRR - Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

Onboard PS4, 5, 6 - Alex Mirea/ Dragos Despinoiu - Dacia Logan

salutari

#445
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 23:10   #58
LuciMuica

Stage 1
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 12
Member of:
[4Rally]
Default Re: CRR - Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

Inca cateva poze si de la mine ... niste selectii
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_3583_800.jpg
Views:	54
Size:	272.7 KB
ID:	1512425   Click image for larger version

Name:	IMG_3690_800.jpg
Views:	43
Size:	189.3 KB
ID:	1512426   Click image for larger version

Name:	IMG_4119_800.jpg
Views:	56
Size:	200.8 KB
ID:	1512427  

Click image for larger version

Name:	IMG_4180_800.jpg
Views:	44
Size:	181.1 KB
ID:	1512428   Click image for larger version

Name:	IMG_4274_800.jpg
Views:	43
Size:	140.1 KB
ID:	1512429   Click image for larger version

Name:	IMG_4283_800.jpg
Views:	51
Size:	145.9 KB
ID:	1512430  

Click image for larger version

Name:	IMG_4296_800.jpg
Views:	44
Size:	159.0 KB
ID:	1512431   Click image for larger version

Name:	IMG_4329_800.jpg
Views:	42
Size:	146.6 KB
ID:	1512432   Click image for larger version

Name:	IMG_4408_800.jpg
Views:	40
Size:	177.9 KB
ID:	1512433  

Click image for larger version

Name:	IMG_4429_800.jpg
Views:	47
Size:	170.2 KB
ID:	1512434   Click image for larger version

Name:	IMG_4567_800.jpg
Views:	60
Size:	149.6 KB
ID:	1512448   Click image for larger version

Name:	IMG_4622_800.jpg
Views:	47
Size:	196.0 KB
ID:	1512449  

Click image for larger version

Name:	IMG_4693_800.jpg
Views:	48
Size:	118.1 KB
ID:	1512450   Click image for larger version

Name:	IMG_4827_800.jpg
Views:	47
Size:	173.0 KB
ID:	1512451   Click image for larger version

Name:	IMG_4870_800.jpg
Views:	49
Size:	168.5 KB
ID:	1512452  

Click image for larger version

Name:	IMG_4928_800.jpg
Views:	47
Size:	200.9 KB
ID:	1512453   Click image for larger version

Name:	IMG_4947_800.jpg
Views:	50
Size:	201.0 KB
ID:	1512454   Click image for larger version

Name:	IMG_5004_800.jpg
Views:	48
Size:	198.0 KB
ID:	1512455  

Click image for larger version

Name:	IMG_5079_800.jpg
Views:	55
Size:	222.8 KB
ID:	1512456  
LuciMuica is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 10:08   #59
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: CRR - Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

Primul raliu, primele puncte pentru Alex Mirea in Cupa Dacia

Dupa absenta de la prima etapa, treapta a treia a grupei K si a doua a clasamentului "Juniori" obtinute la Raliul Argesului, Alex Mirea revine in forta in cadrul Cupei Dacia Logan si se claseaza pe locul doi la finalul Raliului Targu Mures, care s-a aflat la prima editie si a insumat 217,90 km din care 100 km reprezentand probele speciale.

Schimbarea masinii si a grupei in cadrul Campionatului National de Raliuri a fost una benefica pentru Alex, din toate punctele de vedere. Daca la Raliul Argesului a concurat pe un Renault Clio RS in cadrul Grupei K impotriva masinilor cu tractiune integrala, trecerea pe un autoturism Dacia Logan de grupa N s-a dovedit inspirata. Primele semnale pozitive au venit imediat dupa PS 1 (superspeciala), proba pe care Alex Mirea a reusit sa fie cel mai rapid dintre concurentii Cupei Dacia Logan, la acest raliu participand nu mai putin de 8 astfel de automobile .

De-a lungul celor unsprezece probe speciale care s-au desfasurat in a doua zi a raliului, Alex Mirea a reusit sa se mai impuna in doua dintre acestea, PS3 respectiv PS10. La sfarsitul raliului cronometrul s-a oprit la 57:32,8 s, Alex reusind sa se claseze si pe ultima treapta a podimului pentru "Juniori", ocupantii primelor doua locuri evoluand la bordul unor autoturisme net superioare ca putere, Citroen C2R2 Max si Honda Civic Type R .

"Etapa de la Targu Mures a reprezentat debutul nostru in cadrul Cupei Dacia Logan si chiar daca multi considerau ca fac un pas inapoi trecand de la Clio la Logan, sunt foarte incantat de alegerea facuta pentru ca nivelul experientei mele in ceea ce priveste raliul este putin peste zero, in cele doua etape de raliu parcurgand de doua ori mai multi kilometri de proba speciala decat in tot sezonul trecut de Viteza in Coasta.

Suntem multumiti de rezultat, insa in spatele acestuia s-au aflat foarte multe emotii, probleme tehnice si financiare, presiuni psihice, insa cred ca mi-am demonstrat in primul rand mie ca am devenit mai matur in gandire si n-am lasat micile probleme sa ne influenteze evolutia. Podiumul de la Targu Mures a insemnat in primul rand acomodarea mea cu masina, cu navigatorul si nu in ultimul rand familiarizarea cu raliul dupa 2 ani de pauza.

Dupa etapa de la Targu Mures putem spune ca stim unde ne situam ca si nivel in cadrul Cupei Dacia si cu aceasta ocazie vreau sa-i felicit pe adversarii nostri directi de la acest raliu, V. Ivan si B. Nastase alaturi de care am fost tot timpul intr-o lupta la zecimi sau secunde pe fiecare proba speciala, dar si pe ceilalti concurenti din cadrul cupei."

Echipajul format din Alex Mirea-pilot/Dragos Despinoiu-copilot le multumeste celor prezenti pe probele speciale, fotografi, fani, pasionati de motorsport, pe care ii asteapta pe www.alexmirea.ro pentru a fi in contact si nu in ultimul rand viitorilor sponsori .

Click image for larger version

Name:	Alex Mirea-Raliul Tirgu Mures 2010.jpg
Views:	71
Size:	248.6 KB
ID:	1512871
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 11-06-10, 12:54   #60
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: CRR - Etapa a III-a - Raliul Targu Mures 2010

Alex Mirea/ Dragos Despinoiu - Onboard Raliul Tirgu Mures

Salutari

#445
AlecsM is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -