Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 15-05-10, 22:15   #76
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Quote:
Originally Posted by radu_lkv View Post
Cred ca am participat la mai multe curse decat cati ani ai tu
Stai tu linistit k nu sunt nici eu asa prost... am si eu cu mult mai multe curse decat am ani, ce-i drept, nu la VTM-uri pt k inca nu am avut masina pt asa ceva, din motive materiale, k nu toata lumea are posibilitati. dar 402,33m, da. Voi pregati masina si pt vtm in viitorul apropriat.
david_david is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 22:19   #77
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Stii care e treaba?
Eu nu am nimic deaface cu aceasta..."cursa"!
Am subliniat decat cateva lucruri, in urma unei discutii telefonice cu un fff bun prieten
A fost o bataie de joc!
Concurentii au fost mintiti, la fel si cei care au citit topicul asta: NU S-AU DAT PREMIILE SI CUPELE ANUNTATE!
Un participant care s-a inscris, ca si la bucovatz la o clasa mai mica...

Am mai subliniat faptul ca de vina sunt doar cei care au participat (NU e prost cel care cere, prost e cel care da!!!)

La fel si faptul ca Lamboiu nu cred ca are vre-o vina de data aceasta!

Nu am participat in primul rand pt ca masina este intr-un nou proces de upgradare, dar daca era gata tot nu veneam dupa ce am vazut traseul si mai ales daca vedeam lista de inscrieri, asa ca, dupa cum spuneai, nu e treaba mea sa spun mai multe, ii las si pe altii sa traga concluziile!

david, liniutze cred ca am sute, in tara, in grecia, in bulgaria si mai ales in ungaria...si aici vb numai de legale
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 22:41   #78
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

radu, tot de legale vbeam si eu. am numai in tara, inca nu am masina d grupa mare, doar de B. nu am o situatie materiala asa buna ca altii, sau poate la varsta asta am alte prioritati, sa ma pun si eu pe picioarele mele... am spus doar cum a fost toata treaba, fara a minti sau ascunde vreo chestie. nu vreau si nu incerc sa schimb parerea nimanui niciodata. Te salut! numai bine si asfalt uscat!
david_david is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 03:08   #79
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Gabi..suzuki ul swift, din fericire nu sunt eu! Am miros de la inceput ca e ceva in neregula cu aceasta cursa, si am ales ca imi sta mai bine cu banii in buzunar si cu masina intreaga!!
Si m-ai ales ca mi s-a raspund intr un mod fascist de catre domnul david_david, ca daca am vazut vreun traseu de raliuri, desi aici este vb de VTM, din campionatul national ) este hilar....oare nu se gandeste ca acolo sunt masini speciale de curse, sunt sponsori, buget..si alte chestii, nu doar niste pasionati auto care vin pe bani lor, platesc taxa tot din buzunarul lor...si toate astea...pt un minim de conditii nu??? sunt greu de inteles unele aspecte de catre altii!! Si daca vrei sa sti...in campionatul de coasta national, un drum asa de prost ca la mosteni nu exista, pt ca ma gandesc cu ar merge dallara aia pe drumul ala )

Eu nu m-ai zic nimic, dar m-am lamurit de genul asta de curse si inca imi sustin parerea....la fata locului nepasare!!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 06:04   #80
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Davide, scuză-mă că nu mai suport nesimţirea şi dispreţul de care unii oameni dau dovadă faţă de cursele auto. Mă întreb de ce dl. Lămboiu n-a zis niciun cuvânt până la ora asta, deşi ieri, după cursă, avea tot timpul la dispoziţie. Sunt curios din mai multe motive, gen
Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
[...] dorinta de a ne apropia de normalitate. [...]
Când spunea Cucu
Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
[...] Pe internet vb multa si frumoasa, la fata locului nepasare!
dl. Lămboiu s-a ascuns după titulatura de "cronometror şef", dar mă întreb ce s-a întâmplat cu
Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Sunt Raull Lămboiu, director sportiv la Asociaţia “Clubul Sportiv Auto-Karting Dolj” din Craiova , str. Ion Maiorescu, bl.2-4, parter (sediul ACR - Dolj). [...]
Prea multe întrebări care vor avea prea puţine răspunsuri. La următoarea cursă anunţată de aşa-zisul "Club Sportiv Auto-Karting Dolj" ar trebui să fie prezenţi doar participanţii pe deplin mulţumiţi de organizarea celor 2 "veterani" ai curselor din România. Şi la viitoarea cursă la care dl. Bădiţa va participa, poate va avea supriza să primească nişte roşii pe parbriz.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 07:28   #81
evo99

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 106
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Destul de prost drumul, mai ales prima parte pana dupa pod....mai prost ca anul trecut, mai ales pt o masina de strada, si aia putin cam obosita. 1 punct din 5.
evo99 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 11:05   #82
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Gabi, eu unul nu am de ce sa te scuz, doar k parerea mea e ca ar fi bine sa nu generalizezi knd spui unele lucuri prin care acuzi pe toata lumea de chestii gen drum prost, organizare proasta, etc, in rest , numai bine si cum am mai spus, nu am nimic cu nimeni personal
david_david is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 11:19   #83
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

V-am lasat singurei doua zile si deja va balacariti? radu..... stai calm....nu ai cu cine sa discuti...david e noul sustinator al lui Badita si Lamboiu...o sa isi dea si el seama ...dar mai incolo...la fel cum a facut-o si Criss.
felicitari celor 8 concurenti...kadett rullz saracii au tras tare pt premii si cucu premii.
parca honda lui badita are roti pe 15 nu?
Citind threadu asta...deja ma simt onorat ca pt 5 urcari la Mosteni in care am rupt masina am primit o husa de volan....ce-i drept nu e husa oarecare ...e cu horoscop )..parca varsator.
iar vad ca s-a anulat o urcare.....de ce? stiu...codul galben dar pretul platit la inscrieri a fost pt 5 urcari....eh...nu are nimic...merge, sa ne vedem sanatosi la urmatoarea cursa.
Ps: cum o fi fost imparteala? tu iei premiile si eu cei 8 milioane de la inscrieri sau mergeti peste tot jumi-juma?
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 11:22   #84
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Daca tu consideri ca e normal sa platesti ca sa iti strici masina, nu mai zic nimic! Tu cred ca nu ai habar cati au renuntat la cursa asta din cauza drumului. Chiar nu inteleg dc tot esti aparatorul esecului! Tu dupa ce faci o gramada de sacrificii sa iti iei o masina, mai bagi si bani in ea, renunti la multe pt ea....ai plati 100 ron ca sa iti bagi joc de tot ce ai facut pana atunci?? nu cred.

Last edited by DjRainManFast; 16-05-10 at 11:25.
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 14:31   #85
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

nu mai fiti carcotasi ... a fost cea mai tare cursa din istoria VTM-ului .. .. daca nu erau Badita si Lamboiu disparea acest sport la fel ca dinozaurii de pe pamant..
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 16:14   #86
Cosmin 335i

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 350
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Intradevar traseul s-a dovedit a fi pe jumatate bun
Pana la ora 10 nu eram inscris dar pana la urma a venit si dan alexe care venise cu gandul sa se dea oricum pentru ca trebuia sa faca un asa zis rodaj la motor , deci am hotarat sa ma dau totusi
Una peste alta acest eveniment a fost pentru mine o oportunitate de a concura pe traseu inchis cu o masina cu care am ganduri mai marete decat mosteniul
Clar data viitoare nu voi mai concura la aceasta cursa , si nu din cauza organizarii ci doar din cauza primei portiuni din traseu adica cea de beton care s-a dovedit a fi foarte daunatoare pentru masina.

RADU : fiind unul dintre cei prosti care au dat banii la inscriere tin sa iti spun ca nu ma asteptam sa faci o asemenea afirmatie mai ales ca stiai ca printre cei care au participat sunt si cativa pe care ii cunosti si parca nu e frumos.

Chiar nu mai trebuie discutat nimic pe acest thread ptr ca si asa i s-a dat o importanta prea mare
Eu per ansamblu sunt multumit de participarea mea la acest eveniment ptr ca am invatat cateva lucruri care pe viitor le voi pune in aplicare

Numai bine
Cosmin 335i is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 16:40   #87
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Quote:
Originally Posted by Cosmin 335i View Post

RADU : fiind unul dintre cei prosti care au dat banii la inscriere tin sa iti spun ca nu ma asteptam sa faci o asemenea afirmatie mai ales ca stiai ca printre cei care au participat sunt si cativa pe care ii cunosti si parca nu e frumos.
nu ai inteles ce am vrut sa zic
in traducere:concurentii nu trebuie sa fie nemultumiti, avand in vedere ca stiau cu cine au de-a face si au ACCEPTAT sa plateasca in ciuda evenimentelor petrecute in trecut, in ciuda faptului ca au vazut traseul etc...
nu trebuie sa crezi ca te-am facut prost pe tine, sau pe dan in adevaratul sens al cuvantului, dar asa este zicala
iar daca spui ca nu ai nimic de reprosat, cu atat mai bine, iesi din start de sub incidenta proverbului

Last edited by radu_lkv; 16-05-10 at 17:03.
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 17:17   #88
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
V-am lasat singurei doua zile si deja va balacariti? radu..... stai calm....nu ai cu cine sa discuti...david e noul sustinator al lui Badita si Lamboiu...o sa isi dea si el seama ...dar mai incolo...la fel cum a facut-o si Criss.

bobby, nu sunt sustinatorul nimanui, nu am lins in cur in viata mea pe nimeni pt nimic si orice p lumea asta nu ma va fae sa ma injosesc atat de mult. Am decis sa ajut din proprie initiativa, ca simplu voluntar, nicidecum pt a avea cine stie ce pretentii materiale sau mai stiu eu ce. nu as arunca vbe aiurea, mai aes ca unii din putinii participanti imi sunt prieteni. Asa ca inainte sa faci afirmatii nefondate si sa acuzi aiurea, te rog, informeaza-te inainte. In rest, numai bine
david_david is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 18:43   #89
Cosmin 335i

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 350
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Quote:
Originally Posted by radu_lkv View Post
nu ai inteles ce am vrut sa zic
in traducere:concurentii nu trebuie sa fie nemultumiti, avand in vedere ca stiau cu cine au de-a face si au ACCEPTAT sa plateasca in ciuda evenimentelor petrecute in trecut, in ciuda faptului ca au vazut traseul etc...
nu trebuie sa crezi ca te-am facut prost pe tine, sau pe dan in adevaratul sens al cuvantului, dar asa este zicala
iar daca spui ca nu ai nimic de reprosat, cu atat mai bine, iesi din start de sub incidenta proverbului
Stiam toate aspectele legate despre aceasta cursa
M-am dat pur si simplu ca sa ma mai invat cu masina
Poate ca am inteles eu gresit referitor la treaba cu zicala dar oricum nu sunt genul de om care sa ma supar pe cineva si nici nu dau motive ca sa ma supar cu cineva

Numai bine si "succesuri"
Cosmin 335i is offline   Reply With Quote
Old 17-05-10, 12:43   #90
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Rezultatele pe clase pot fi vazute aici:

http://www.motorsportnews.ro/stiri-d...i-15-mai-2010/
basy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -