Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 14-05-10, 21:16   #61
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Domnule Lamboiu, din punctul meu de vedere, nu trebuie sa dati explicatii in legatura cu partea financiara, nu m-a interesat niciodata.Si daca a-ti face o gramada de bani nu m-ar interesa atat timp cat cursa e facuta in mod profesionist si cinstit. Daca dumneavoastra vi se pare ca mi-a fost acordata o atenti prea mare, nu pot sa zic nimic...probabil asa este, desi eu unul personal nu o consider. Eu mereu am cerut, si cer, sa se faca lucrurile in mod profesionist, nu pompieristic, si sa se poata gasi o punte de legatura intre participanti si organizatori. Eu nu vreau sa se intelega ca am ceva personal cu cineva, eu imi imi apar interesele mele(care cred eu, sunt aceleasi la toti participantii), cum este si normal de altfel, si nu vreau ca pasiunea mea sa fie tratata la modul "las-o ba, ca merge asa". Eu la toate cursele care am fost, am fost civilizat, am respectat instructiunile si am incercat sa ma comport exemplar pe toate planurile, de aceea am aceeasi pretentie. As dori sa incercati sa intelegi mesajul si din punctul meu de vedere, al tanarul pasionat, visator, si care face eforturi destul de mari pt a participa la astfel de curse!
Va multumesc!

PS: Inca astept o lista cu cei inscrisi, asa cum era in plan cu ceva timp in urma!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 00:48   #62
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Domnule "DjRainManFast", intreb si eu asa,de curios si fara pic de suparare, tu ai participat vreodata la vre-un Campionat National de Raliu? sa vezi acolo ce trasee sunt? sunt poze puse cu unele parti din traseu, e filmuetz cu traseul complet. tot insisti cu niste sicane si alte nebunii. Asta e traseul, un traseu bun pt un vtm in mare parte pt amatori. in fond si la urma urmei, nu-ti pune nimeni pistolul la tampla si te obliga sa participi. Sicanele vor fi puse doar daca majoritatea decide asta. si aici ma refer la majoritatea participantilor, dupa ce vad traseul. Deci, o data pt totdeauna, MAJORITATEA VA DECIDE! si cu asta prefer sa incheiem orice polemica pe tema asta! Iti urez bafta maine, daca vei participa!
david_david is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 20:24   #63
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Nu pot atasa fisierul de calcul al timpilor cronometrati si am facut niste copii jpeg. Pentru ca din cauza ploii s-a anulat urcarea 2 concurs, in Clasamentul general au contat Urcarea 1 concurs si urcarea 2 antrenament.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Recunoastere Mosteni.jpg
Views:	121
Size:	2.10 MB
ID:	1470382   Click image for larger version

Name:	Antrenament 1 Mosteni.jpg
Views:	94
Size:	2.10 MB
ID:	1470383   Click image for larger version

Name:	Antrenament 2 Mosteni.jpg
Views:	79
Size:	2.04 MB
ID:	1470385  

Click image for larger version

Name:	Concurs 1 Mosteni.jpg
Views:	86
Size:	2.09 MB
ID:	1470386   Click image for larger version

Name:	Clasament GENERAL  Mosteni.jpg
Views:	101
Size:	2.07 MB
ID:	1470387  
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 21:34   #64
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Placerea ar fi de partea noastra.
Cred insa ca locul tau este pe pista nu pe rigola, iar pentru clasamentul general, organizatorul are niste premii surpriza pe langa cupa si diploma.
8 masini?
am inteles ce "premiu surpriza" a fost la general: UN PARASOLAR!!!
la fel si cupele la general, am inteles ca daca doreai cupe, trebuia sa "LE CUMPERI" (asa s-ar fi exprimat Badita)

desi am inteles ca erau cupele pe masa, la fel si premiile (2 cauciucuri pe 15'' si niste ulei), probabil ca au plecat la organizator (BADITA) )
p.s. Golful nu are ce cauta la 1,6 e de 1,8 motorul

imi pare rau ca spun asta, dar:
O NOUA BATAIE DE JOC!!!
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering

Last edited by radu_lkv; 15-05-10 at 21:39.
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 21:45   #65
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Stai ma Radule, nu sari asa, ca n-a fost lume din cauza codului galben de ploaie, care se anuntase de joi.

Din ce vad pe lista, cel putin 5 participanti au fost din Craiova. Necula Radu habar n-am cine este, dar presupun ca e vorba de Cucu, de la Valcea, cu Suzuki (nu Suzuky ) Swift, iar ceilalti 2 - Loganul si Nissanul - habar n-am cine sunt. Puteati sa aveti mai multi participanti, dar se pare ca antecedentele dvs. isi fac, in sfarsit, efectul.

Oare v-ati pus astazi un semn de intrebare ? Oare asta o sa va fie invatatura de minte, dl. Lamboiu ?
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 22:01   #66
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Nu cred ca Lamboiu are vre-o vina, a fost doar arbitru si s-a ocupat de cronometrare!
Asta ca sa fim corecti

Last edited by radu_lkv; 15-05-10 at 22:05.
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 22:01   #67
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Da, da ! Hai sa-l hulim pe dl. Badita... pe langa dl. arbitru.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 22:07   #68
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Radu, la fel si pe tine gabi, sincer, nu va inteleg....daca nu ati fost acolo, de ce mai vbiti? doar din zvonuri? Stiu ca frumos e ca atunci cand nu ai vazut cu ochii tai si doar vbesti din auzite, nu e bine sa si jignesti si sa iti dai cu parerea intr-un mod in cre sa aduci vorbe nefavorabile la adresa cuiva.
david_david is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 22:10   #69
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Da, da ! Hai sa-l hulim pe dl. Badita... pe langa dl. arbitru.
De ce? e de admirat, omul aproape ca a gasit ...sa zicem "naivi" care sa dea bani pt el...
Si sunt convins ca va mai gasi "naivi" si la urmatoarea cursa
Ai vazut la liniutze...
Asa ca din partea mea...sincere felicitari pt acest smecheras, sau oportunist Baditza!

p.s. NU e prost cel care cere, prost e cel care da!!!
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 22:13   #70
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Quote:
Originally Posted by david_david View Post
Radu, la fel si pe tine gabi, sincer, nu va inteleg....daca nu ati fost acolo, de ce mai vbiti? doar din zvonuri? Stiu ca frumos e ca atunci cand nu ai vazut cu ochii tai si doar vbesti din auzite, nu e bine sa si jignesti si sa iti dai cu parerea intr-un mod in cre sa aduci vorbe nefavorabile la adresa cuiva.
Chiar daca nu am fost, unul dintre participanti, care a si castigat, se afla printre cei mai buni prieteni ai mei, un om pt care am tot respectul si al carui caracter fara cusur ma face sa ii cred fiecare cuvat
NU CRED CA CE AM SPUS AICI E lipsit de adevar!
daca e asa totusi, DEMONSTREAZA-MI!!
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 22:24   #71
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

in primul rand, premiile nu au mai fost oferite de sponsor, nicidecum nu au ramas la organizator. Nu au mai vrut sa le ofere pe motiv k au fost putini participanti. Daca ar fi vazut cel ce ti-a spus cine si unde a luat premiile, poate nu ar mai fi fost facute afirmatii gen celei ale tale. Pentru partea cu acele cupe, intrebarea mea pt tine este, daca in vreo competitie sportiva au fost oferite mai multe cupe dacat concurenti? Aici au fost 8 concurenti si 9 cupe. Deci acum, tragi si tu concluziile....
david_david is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 22:50   #72
Bandit

Stage 3
 
Bandit's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 81
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Daca premiile au fost luate inapoi de sponsor, atunci acel sponsor este cel mai de ***. Daca stiam, nu mai purtam nici un abtibild pe masina de la sponsorii cursei. Am platit 100 ron, deci pe banii nostrii s-a inkis traseul, sponsorii nu vad ce mai cauta . Eu am inteles din mizeria asta, ca noi nu am meritat premiile pentru ca nu a fost concurenta si ca putinii care ajung la cursa indiferent de conditii nu merita premiile.
__________________
Sunt satul sa aud :" Super masina, am luat cu a 2-a 120"
Bandit is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 23:03   #73
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Quote:
Originally Posted by david_david View Post
in primul rand, premiile nu au mai fost oferite de sponsor, nicidecum nu au ramas la organizator. Nu au mai vrut sa le ofere pe motiv k au fost putini participanti. Daca ar fi vazut cel ce ti-a spus cine si unde a luat premiile, poate nu ar mai fi fost facute afirmatii gen celei ale tale. Pentru partea cu acele cupe, intrebarea mea pt tine este, daca in vreo competitie sportiva au fost oferite mai multe cupe dacat concurenti? Aici au fost 8 concurenti si 9 cupe. Deci acum, tragi si tu concluziile....
Trag urmatoarea concluzie:
s-au anuntat cupe si diplome (sa nu mai vb de premii surpiza ) atat LA CLASA CAT SI LA GENERAL!!
Cred ca am participat la mai multe curse decat cati ani ai tu si niciodata un "sponsor", care din cate am citit pe aici era si printre ORGANIZATORI (vezi afishul cursei), nu a mai dat premiile, mai ales pe astfel de motive
Stii ce cred eu? ca acele "fenomenale" premii (2 cauciucuri si ceva ulei) au fost aduse acolo doar pt a face reclama! apoi au fost luate inapoi si probabil "impartite" intre "organizatori"
deci o MARE BATAIE DE JOC!
si repet: NU e prost cel care cere, prost e cel care da!!!

p.s. inca cred ca Lamboiu nu are nicio vina!

Last edited by radu_lkv; 15-05-10 at 23:08.
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 23:04   #74
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

Quote:
Originally Posted by Bandit View Post
Daca premiile au fost luate inapoi de sponsor, atunci acel sponsor este cel mai de ***. Daca stiam, nu mai purtam nici un abtibild pe masina de la sponsorii cursei. Am platit 100 ron, deci pe banii nostrii s-a inkis traseul, sponsorii nu vad ce mai cauta . Eu am inteles din mizeria asta, ca noi nu am meritat premiile pentru ca nu a fost concurenta si ca putinii care ajung la cursa indiferent de conditii nu merita premiile.
nu stiu ce ti s-a spus tie si ce nu...eu iti spun doar adevarul...nu ma intereseaza interesele care le are sau care le-a avut fiecare din cursa. Sunt omu' dintr-o bucata. Am venit sa ajut la cursa din proprie initiativa, fara nici o obligatie si fara nici un interes material,. Am vrut doar sa iasa bine. de joi tot stau pe traseu, sa fie bine, sa nu fie pietris, etc...eu si domnbul badita. de dimineata si pana seara tarziu. Si nu ai purtat degeaba stikerele cu sponsorii, pentru ca nu cei carora le-ai purtat tu numele pe masina a fost cel ce si-a retras premiile.
david_david is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 23:09   #75
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Viteza in Coasta - MOSTENI 15 mai 2010

radu, te rog sa nu intelegi nici tu nici nimeni ca as avea ceva cu cineva. Asa cum am mai spus, sunt omul dintr-o bucata, care spun tot in fatza si fara minciuni si ocolisuri. dar ce spui si sustii tu e cu totul neadevarat. Si de asta pot sa te asigur k nu e altfel. Daca vrei sa=ti dovedesc, asa cum mi-ai zis, tin sa t anunt ca nu am cum. si cred k esti de acord cu asta daca stam si o gandim un pic.
david_david is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -