Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-10, 21:15   #16
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

Da domnul Lamboiu, traseul e varza, decopertate zone intregi, podul plin de zone decopertate si lasate asa... puneti poze sa vada si cei ce vor sa participe in ce cratere ii bagati. In rest, tot respectul....pt participanti si pasionati doar
david_david is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 21:26   #17
Cosmin 335i

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 350
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by david_david View Post
Da domnul Lamboiu, traseul e varza, decopertate zone intregi, podul plin de zone decopertate si lasate asa... puneti poze sa vada si cei ce vor sa participe in ce cratere ii bagati. In rest, tot respectul....pt participanti si pasionati doar

Si ca sa fie mai concludente afirmatiile uitati si filmarea traseului https://www.youtube.com/watch?v=nF8XZ6N3OYI
cu specificatia ca este filmat de la sosire catre start
Pacat de portinuea de asfalt care ar fi fost ok , dar la acel pod e cam aiurea de tot plus cele cateva gropi decopertate care nu cred ca mai este timp sa fie reparate pana sambata

Ii multumesc lui David ptr ca a facut acest efort si a filmat traseul, in felul acesta eventualii participanti stiu la ce sa se astepte si pot hotari daca participa sau nu


Numai bine si ne vedem dumionica la liniute
Cosmin 335i is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 21:52   #18
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

pentru putin cosmin si oricand cu cea mai mare placere
david_david is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 22:31   #19
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

VTM īndemānare !
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 22:34   #20
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
VTM īndemānare !
VTM la Mosteni = Va Trosneste Masina la Mosteni))
david_david is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 23:07   #21
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by david_david View Post
Da domnul Lamboiu, traseul e varza, decopertate zone intregi, podul plin de zone decopertate si lasate asa... puneti poze sa vada si cei ce vor sa participe in ce cratere ii bagati. In rest, tot respectul....pt participanti si pasionati doar
Aveti perfecta dreptate, dar dupa cum se observa si din filmare actiunea de decopertare a gropilor si a asfaltului deteriorat a fost efectuata (eu am vazut-o luni seara). Ar mai fi trebuit doar o curatare cu aer sub presiune, turnarea grundului de aderenta si in final asfaltul. Toate aceste operatiuni, pentru cei 4 Km in care ne desfasuram noi cursa, ar fi durat mai putin de o jumatate de zi normala de lucru (cand eu am vazut muncitori la decopertare la 6 dupa amiaza, nici nu mi-am pus problema ca pana in seara asta -joi 15.04- nu ar fi fost respectata promisiunea sefului de santier).
Evident ca nu se pune problema ca sa se desfasoare cursa pe acest traseu. Desi nu sunt directorul cursei, am promis ca voi anunta concurentii de starea reala a pistei, in timp util pentru a se lua o decizie corecta. In cursul zilei de maine, voi posta decizia finala, vizavi de data desfasurarii cursei (ca o parere personala, nici eu nu cred ca se poate finaliza lucrarea in 24 de ore, mai ales ca si vremea este absolut neprielnica)

Last edited by raulllamboiu; 15-04-10 at 23:12.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 23:14   #22
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Aveti perfecta dreptate, dar dupa cum se observa si din filmare actiunea de decopertare a gropilor si a asfaltului deteriorat a fost efectuata (eu am vazut-o acum 3 zile). Ar mai fi trebuit doar o curatare cu aer sub presiune, turnarea grundului de aderenta si in final asfaltul. Toate aceste operatiuni, pentru cei 4 Km in care ne desfasuram noi cursa, ar fi durat mai putin de o jumatate de zi normala de lucru (cand eu am vazut muncitori la decopertare la 6 dupa amiaza, nici nu mi-am pus problema ca pana in seara asta nu ar fi fost respectata promisiunea sefului de santier).
Evident ca nu se pune problema ca sa se desfasoare cursa pe acest traseu. Desi nu sunt directorul cursei, am promis ca voi anunta concurentii de starea reala a pistei, in timp util pentru a se lua o decizie corecta. In cursul zilei de maine, voi posta decizia finala, vizavi de data desfasurarii cursei (ca o parere personala, nici eu nu cred ca se poate finaliza lucrarea in 24 de ore, mai ales ca si vremea este absolut neprielnica)
va multumesc pentru intelegera acordata si sunt intru totul de acord cu dumneavoastra ca acest traseu in starea actuala este imposibil de parcurs intr-o comeptitie VTM. Sper ca domnul Badita sa ia decizia corecta si sa anuleze cursa. Azi cand am filmat, si cu suspensii semisport mi-a tremurat masina din toate oasele.
david_david is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 10:47   #23
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

pana la urma cum ramane cu acest VTM se poate asfalata podul azi?
Teroarea is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 10:53   #24
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

O idee ar fi sa se schimbe cursa in offroad. Oricum...peisajul de pe marginea traseului e belea....a venit primavara
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 11:54   #25
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by Teroarea View Post
pana la urma cum ramane cu acest VTM se poate asfalata podul azi?
Din informatiile mele, in aceste momente (16.04 - ora 12.30) ILIE BADITA este la pod, impreuna cu toata ecchipa de reabilitatre / asfaltare si supravegheaza impreuna cu seful de santier, efectuarea lucrarilor solicitate. In cursul serii va posta un film realizat de echipa ProTV locala, la televiziune si pe internet, a starii traseului de concurs, dupa finalizarea lucrarilor efectuate astazi.
Badita m-a asigurat ca maine la ora startului, vor fi eliminate toate deficientele majore semnalate. Il rog pe "david david" care a filmat aseara, sau pe orice pasionat de automobile din zona, sa faca in paralel o vizionare a traseului si sa posteze pe net imagini, sau orice observatie utila despre derulara lucrarilor, astfel incat toti doritorii sa ia decizia cea mai buna, functie de informatiile primite din mai multe surse.
Repet buna noastra intentie de a organiza o manifestare auto in care competitorii sa se bucure de participare si nicidecum sa-si distruga masinile la inceput de an competitional.
Daca va exista cea mai mica suspiciune ca aceasta etapa poate degenera, vom face in timp util anuntul cuvenit de amanare la o data ulterioara, pentru a nu se face cheltuieli inutile cu deplasarea.

Last edited by raulllamboiu; 16-04-10 at 11:58.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 11:59   #26
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

PENIBIL
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 13:35   #27
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
PENIBIL
Probabil ca ai dreptate.

ANUNT OFICIAL

Desi in urma mobilizarii din aceasta dimineata, existau sanse ridicate ca pana la lasarea serii sa se finalizeze reabilitarea caii de rulare pe trsa de concurs, o veste trista de ultima ora
[in noaptea trecuta a trecut in eternitate un coleg din generatia noastra de automobilisti (Adrian Teodorescu - odihneascase in pace) si maine va fi inhumat]
pentru ca nu avem convingerea ca putem oferii 100% conditiile unei competitii deosebite in memoria prietenului nostru, care sa justifice absenta noastra din cortegiul pe ultimul drum:
VTM - Mosteni, programat pentru 17.04.2010 se amana pana la o data in care vom fi siguri ca traseul de concurs este itr-adevar reabilitat si starea noastra de spirit, va fi suficient de ridicata pentru a ne bucura de o competitie auto.

Imi cer scuze in numele tuturor organizatorilor si sper ca o sa interpretati corect decizia noastra.

Last edited by raulllamboiu; 16-04-10 at 14:04.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-10, 17:13   #28
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Din informatiile mele, in aceste momente (16.04 - ora 12.30) ILIE BADITA este la pod, impreuna cu toata ecchipa de reabilitatre / asfaltare si supravegheaza impreuna cu seful de santier, efectuarea lucrarilor solicitate. In cursul serii va posta un film realizat de echipa ProTV locala, la televiziune si pe internet, a starii traseului de concurs, dupa finalizarea lucrarilor efectuate astazi.
Badita m-a asigurat ca maine la ora startului, vor fi eliminate toate deficientele majore semnalate. Il rog pe "david david" care a filmat aseara, sau pe orice pasionat de automobile din zona, sa faca in paralel o vizionare a traseului si sa posteze pe net imagini, sau orice observatie utila despre derulara lucrarilor, astfel incat toti doritorii sa ia decizia cea mai buna, functie de informatiile primite din mai multe surse.
Repet buna noastra intentie de a organiza o manifestare auto in care competitorii sa se bucure de participare si nicidecum sa-si distruga masinile la inceput de an competitional.
Daca va exista cea mai mica suspiciune ca aceasta etapa poate degenera, vom face in timp util anuntul cuvenit de amanare la o data ulterioara, pentru a nu se face cheltuieli inutile cu deplasarea.

imi cer scuze ca nu am putut tine toata lumea la curent, dar am fost plecat din localitate cu unele probleme medicale.
david_david is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -