Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 07-04-10, 13:09   #1
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

FRAS – ACS AutoOltenia – filiala Slatina/Olt, în colaborare cu S.C. RUS OIL - Slatina, şi cu sprijinul autoritatilor locale Slatina, organieaza pe 17 şi 18 apilie 2010, două curse auto legalae, care contează în Cupa OLTUL şi în campionatul naţional pentru obţinerea licenţelor de piloţi auto sportivi.

Viteză pe Traseu Montan (în coastă)– MOŞTENI/Slatina – ediţia a VIII -a

- data desfăşurarii 17 aprilie 2009
- locaţia: drumul judeţean DJ 546 direcţia Slatina-Drăgăşani, km 111+800 – 114+800
- diferenţă nivel: aprox. 97m
- secretariat: Parcare Casa de Cultură a Sindicatelor, în ziua concursului de la ora 700
ORAR CONCURS : 17 aprilie 2009 Parcare Casa de Cultură a Sindicatelor
- verificare administrativă 07.00- 09.00
- verificare tehnică / parc închis 08.00- 09.30
- afişare grupe de concurs 09.30- 10.00
- Sedinţă tehnică cu concurenţii 10.00- 10.15
- deplasare către Moşteni 10.20- în coloană cu excorta Poliţiei Rutiere

MOŞTENI - START primul concurent 1100

CIRCULAŢIA PUBLICĂ ESTE OPRITĂ INTRE ORELE 11.00 - 14.00
In acest interval se vor desfăşura următoarele urcări, cu START din minut în minut:
manşă de recunoaştere necronometrată 1 urcare
manşă de antrenament cronometrată 2 urcări
manşă concurs oficial cronometrata 2 urcări
In clasament va conta timpul cel mai bun din cele două urcări oficile, cronometrate.
Se vor forma gruple de concurs: N; A; H; funcţie de clasele de cilindree, constituite
- plecare Moşteni – Slatina 1400 - în coloană cu excorta Poliţiei Rutiere
- afişare clasment provizoriu 1500
- depunere contestaţii / rezolvare 1500 - 1530
- FESTIVITATE PREMIERE 1600

Am sa transmit regulamentul si formularul de inscriere in cel mai scurt timp

Last edited by Gabi; 10-04-10 at 15:40.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 09:15   #2
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni si 402 m accelerare SLATINA 17-18 aprilie 2010

interesant, dar nu credeti ca data nu este asa de bine pusa dat fiind raliul brasovului pe 16-18 aprilie ?
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 10:41   #3
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: VTM Mosteni si 402 m accelerare SLATINA 17-18 aprilie 2010

ii beton pusa data.
ce sa vezi la brasov?
102km de proba speciala si 41 de echipaje?
cu 2 regrupari in 2 zile?
cu probe de 3-4kilometrii?
mai bine mergi la vtm si vezi oameni care vin, se dau pe bani putini nu 400euro taxa, cu masini facute de ei, mai interesant.
decat cnr unde numa se fura si isi bat joc de piloti mai bine vtm de acr unde vine fiecare cu ce are te simti bine te vezi cu prietenii si la sfarsit zambesti si esti multumit dupa o zi de placere
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 12:47   #4
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni si 402 m accelerare SLATINA 17-18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by cryssl View Post
interesant, dar nu credeti ca data nu este asa de bine pusa dat fiind raliul brasovului pe 16-18 aprilie ?
Stiam de Tess Rally, dar este deja o traditie la Slatina ca in luna aprilie sa demaram sezonul competitional. Cele doua competitii sunt destinate in mod special sportivilor de la "grupa mica" si ne-ar bucura daca ar participa si piloti avansati, care din diverse motive nu au masinile perfect pregatite pentru infruntarea profesionistilor.
De altfel "werweceul" a surprins bine situatia: este loc pentru toata lumea in functie de ce anume iti propui in acel sfarsit de saptamana.
Sunt convins ca "les connesseurs" vor lua drumul Brasovului, ceea ce nu ne supara pentru ca nu suntem inca in postura de a acapara intreaga atentie a iubitorilor de automobile din zona.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 13:28   #5
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni si 402 m accelerare SLATINA 17-18 aprilie 2010

Criss la faza asta ...pe de o parte iti dau dreptate....dar pe de alta parte te contrazic....inca nu ai ajuns sa bagi mana (si o bagi destul de adanc) in buzunar ca sa te dai la un astfel de cursa....ma refer la vtm, unde inscrierea e inscriere.....benzina e benzina si tot asa...plus ca poate ai "norocul" sa stai pe sub o masina pana noaptea la 4 ca sa o pregatesti pt cursa de a doua zi....si apoi...surpriza.....se "fura" o urcare....ca e cod portocaliu si vin inundatiile.....desi afara nici macar nu mai picura .
Cum spunea si organizatorul...pana la urma important e sa te distrezi.....dar te distrezi pe banii tai care ajung in buzunarele altora.
Trebuie oare sa imi amintesc cum la premiere un organizator "a dat deoparte" un filtru de cafea din premii?...sa fim seriosi....filtrul ala costa 20-30 de roni....dar gestul conteaza. Stii si tu bine ce s-a intamplat la liniutele trecute....cand dupa cateva manse reusite.....s-a spulberat ceva ce putea sa iasa ok pana la sfarsit...si tu ai fost tras la raspundere pt ca te-ai ocupat de promovarea curselor pe net.
Pe de alta parte felicit organizatorii pt ca ofera prima cursa pe anul asta si sper sa nu se repete greselile din trecut.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 09:58   #6
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni si 402 m accelerare SLATINA 17-18 aprilie 2010

Insist asupra datelor de contact, pentru lamurirea oricarei neintelegeri, mai ales din punct de vedere economic / financiar, in ordinea ierarhiei comitetului de organizare:
1. ILIE BADITA - presedinte club auto tel: 0745.531264
2. ILIE RUSU - director Rus Oil-Slatina tel: 0722.284250

- doar pentru probleme tehnice, regulament sportiv, inscriere si desfasurare efectiva a etapelor de concurs:
3. Lamboiu Raull - e-mail: raulllamboiu@yahoo.com si tel: 0722.327762

Este foarte important ca sa transmiteti intentia de participare, cu precizarea macar a datelor tehnice din fisa de inscriere, pentru a putea defini grupele de concurs cu minim 24 de ore inaintea fiecarei cursei.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 11:41   #7
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: VTM Mosteni si 402 m accelerare SLATINA 17-18 aprilie 2010

Eu tot astept clasele pt VTM-ul acesta si regulamentul, pt ca sa nu fie suprize de genul numere de concurs facute intr un fel anume sau chestii asemanatoare. Cursa se va tine sigur? Pe site la auto oltenia nu apare nimic, nici macar un calendar pt 2010.
Si mai intreb inca o data ....in cel fel conteaza aceasta cursa pentru obtinerea licentei de pilot?
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 15:37   #8
DJ-02-EBW

Stage 3
 
DJ-02-EBW's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 134
Member of:
[Oltcit]
Default Re: VTM Mosteni si 402 m accelerare SLATINA 17-18 aprilie 2010

as vrea sa ma bag si eu la slatina la 402 m cu un oltcit.cat ma costa inscrierea?categoria A1 va fi?
DJ-02-EBW is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 16:39   #9
Giully4u

Stage 5
 
Giully4u's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 577
Member of:
[SEAT]
Default Re: VTM Mosteni si 402 m accelerare SLATINA 17-18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by DJ-02-EBW View Post
as vrea sa ma bag si eu la slatina la 402 m cu un oltcit.cat ma costa inscrierea?categoria A1 va fi?
E topic special pentru asta.
https://forum.4tuning.ro/16-curse-acc...ie-2010-a.html
Giully4u is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 22:09   #10
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni si 402 m accelerare SLATINA 17-18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Eu tot astept clasele pt VTM-ul acesta si regulamentul, pt ca sa nu fie suprize de genul numere de concurs facute intr un fel anume sau chestii asemanatoare. Cursa se va tine sigur? Pe site la auto oltenia nu apare nimic, nici macar un calendar pt 2010.
Si mai intreb inca o data ....in cel fel conteaza aceasta cursa pentru obtinerea licentei de pilot?
Imi cer mii de scuze pentru ca am facut referire la CEVA pe care nu l-am postat in aceasta sectiune (regulament VTM si fisa de inscriere), dar pentru ca de aproape 24 de ore sunt boicotat de Bubu 021 pe toate forumuri de specialitate in general si pe Craiova Forum in mod special, unde chiar m-a interzis, anulandu-mi toate postarile, ba chiar izolandu-ma informatic sa nu mai pot macar viziona, ce discuta automobilistii din zona mea de resedinta, (eu cred ca acest gest facut de moderatorul unui forum, avand la baza doar faptul ca si altcineva organizeaza curse auto locale ... se numeste conflict de interese) pur si simplu nu am obsevat eroarea mea, pentru care imi cer inca o data scuze.
Postez deci in attach, Regulamentul VTM si Formularul de inscriere.

Dupa participarea la competitiile organizate de noi, la solicitarea participantilor putem elibera adeverinte de participare si clasare, recunoscute de FRAS si ACR (forurile automobilistice oficiale recunoscute in tara noastra), care se pot folosi pentru dovedirea palmaresului in solicitarea de obtinere a unei Licente de Pilot Sportiv Incepator, care sa permita participarea in campionatul national al Romaniei
Attached Files
File Type: doc REGULAMENT DE PARTICIPARE VTM 2010.doc (50.5 KB, 60 views)
File Type: doc CERERE INSCRIERE INDIVIDUALA VTM 2010.doc (46.5 KB, 32 views)
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 03:21   #11
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

Multumesc mult pentru informatii. Sper sa vina lume la acesta etapa iar organizarea sa fie buna si sa apucam sa ne dam cele 5 urcari promise si nu doar 3 ca la ultimul vtm organizat sub indrumarea dumneavoastra, sa nu intelegeti ca am ceva cu cineva, respect pe orice care face ceva in domeniul acesta si care pune pasiune. In legatura cu conflictul cu bubu, dumneavoastra stiti mai bine cum sa il gestionati,iar problema va priveste personal, dar ca la orice conflict o partea din vina banuiesc ca va apartine! Sa speram ca o sa fie o cursa de neuitat(si sper ca in sensul bun)!!
Numai bine!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 01:37   #12
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

Distractie placuta va urez de la Brasov!
P.S. pt obtinerea unei licente FRAS este nevoie si de atestarea unor cursuri de pilotaj.
Numai bine
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 02:13   #13
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

In calitate de pilot in campionatul national de coasta al romaniei (printre altele si campion) vreau sa va spun si eu cateva cuvinte despre cursa de amatori la care am participat in sezonul trecut de la Slatina organizata de domnul Lamboiu: Am concurat, am castigat locul 1 dar am si primit cateva premii care sincer va spun ca m-au impresionat, in campionatul mare au fost cateva etape la care nu am primit nici macar sampanie ci bere, respect foarte mult efortul organizatorului pe care unii din voi vad ca-l criticati si il felicit pentru ceea ce face in legatura cu organizarea unei etape pentru amatori. Daca aveam masina de curse gata cu siguranta veneam sa fac cateva teste pentru ca imi place sa concurez la etape de calitate asa cum le face domnul Raul Lamboiu.
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 08:51   #14
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

Ma simt ONOrat de aprecieri, mai ales ca vin din partea unui cunoscator de necontestat. Si anul acesta vom oferii cupe si diplome invingatorilor de la fiecare clasa constituita, iar castigatorul competitiei (clasament general), va primi suplimentar un premiu surpriza. Speram ca si el sa ramana cu aceeasi amintire placuta ca si tine, impreuna cu toti ceilalti participanti.

Last edited by raulllamboiu; 12-04-10 at 08:54.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 08:28   #15
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni, SLATINA 18 aprilie 2010

Am vizionat ieri traseul si am constatat cu mare bucurie ca s-au abordat pentru reparare si modernizare, toate cele 14 puncte nevralgice de pe trasa ideala a zonei de concurs de la MOSTENI, solicitate de organizator. Asfaltul de pe podul mare de la Olt se reface integral, toate gropile, denivelarile, "seile-saritoare" se plombeaza, deasemenea in acele de par se adauga asfalt pana la rigola si se va curata tot nisipul antiderapant din viralele de pe trasa de atac.
Am primit asigurari ca lucrarile vor fi terminate pana joi seara si faptul ca ieri in jurul orei 18.00 mai erau muncitori la lucru, cred ca este o garantie ca se vor remedia, majoritatea deficientelor traseului.

Last edited by raulllamboiu; 13-04-10 at 08:30.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -