Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 26-03-16, 19:29   #6481
DanSGH

Stage 5
 
DanSGH's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 460
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

DanSGH is offline   Reply With Quote
Old 27-03-16, 07:10   #6482
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

pentru mine o cursa cu amintiri neplacute la antrenament locul 1 si pole position in cursa la start sia dat ambreiajul duhul a fost ultima cursa cu ambreiaj original Dacia pe urma numai ambreiaj constructia proprie ani de zile fara probleme
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-16, 17:39   #6483
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Predator stie cineva mai multe detalli despre masina motor Honda 600 si mai departe CP,transmisia ,diferential,poate ceva poze cu detalli eu nu prea am gasit nimic
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-16, 19:56   #6484
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

intre timp am gasit cate ceva despre Predator,sper ca este aktuell,masina este ceva foarte primitiv cu suspensie monobloc fata,tractiune spate ca la kart cu lant,fara diferential samd dar,dupa parerea mea este foarte bine asa pentru inceput ieftin,eficient si spectacular
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-16, 10:10   #6485
DanSGH

Stage 5
 
DanSGH's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 460
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

DanSGH is offline   Reply With Quote
Old 11-04-16, 20:31   #6486
Azchemotor

Stage 2
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 69
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Filmare in Bucuresti, in perioada ww2. Video 2
http://onrace.ro/romania-un-secol-de-motociclism/
Azchemotor is offline   Reply With Quote
Old 12-04-16, 21:41   #6487
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by bubugsi View Post
Cu parere de rau va anunt ca in 27 septembrie 2015 a parasit aceasta lume cel ce a fost C-tin bucur cunoscut ca si 'ingineru` de la Pitesti(TATA) in urma unui atac cerbral la varsta de 64 de ani.:sad

As vrea sa va rog pe cei care aveti poze sau citate in ziare de sport etc.. sa le posteze aici sau sa le trimita pe adresa de mail yo_bubu86@yahoo.com

p.S Am niste reviste vechi la pitesti depre motorsportul din vremurile de glorie, am sa incerc sa fac poze si am sa postez aici.
Am si n carnetel cu timpii din acele vremuri.o sa incerc sa fac poze si o sa le postez ptr cei care nu stiu cum era sa mearga 5-6 masini in aceeas secunda.
Incredibil ce repede ne ducem dincolo...Ctin Bucur a fost dusmanul si prietenul meu bun la debutul la Gr N incepatori...ma leaga amintiri placute de acea perioada care nu se pot uita...exista o "trupa" de incepatori foarte tare, formata din Ctin Bucur ITA ARGES , George Preoteasa +RIP IDMS, Sorin Bidian ITB, Popa Nica Nicolae IDMS, Ghe. Teodor IDMS, Elvira Manea ITB, Titi Muscaloiu IDMS, EU Cornel si multi altii care nu imi mai amintesc si imi cer scuze...din aceasta trupa sau desprins cativa piloti care sau dus fiecare pe linia lui...dar grupa N din anul 83 a fost o pepiniera de piloti...scuze pt divagatie dar atunci la N se dadeau batalii tari si dure uneori si la coasta si la circuit in special...O veste trista pt mine si Dumnezeu sal aiba in paza pe Costica...RIP My Friend and no Sorry !
__________________
Sunt viu si nevatamat ! In poze sunt chiar eu...Cu capu' stau rau...Se vede la avatar !
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-16, 22:05   #6488
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Talking Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by john17 View Post
Regulament - la apelul bocancilor! Trebe neaparat asa ceva?!? "Intamplator" e programat fix in weekendul in care "dusmanul de clasa" organizeaza raliu la Brasov! Imi place, isi dau (iar) la gioale ca in vremurile bune...
Mi-e greata.
Ce te asteptai de la federatia asta new auto si de la martalogii ca noi si aia tineri fara nici un cuvant de spus...pumnul in gura, paga euro si GATA ??? He ? Un mare bullshit national ..am auzit ca Mazilu a sucombat si ca este la resuscitare si ca la FRAS a venit un baiat tare...sunt in urma cu vestile dar le am si eu pe ale mele...ia o lamaie tiam mai zis )
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-16, 22:17   #6489
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Arrow Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by ROAD EMPIRE View Post
Prima Etapa de Campionat International de Viteza pe Circuit ACR la Circuit Motorpark Romania 26-27 Martie.
Ce tare...stanga jos este sigla ACR aia care o stim cu totii...o am si acum din metal de la o cursa...ACR chiar a facut ceva si pt soferi si pt sport...sa nu sara careva ca ca sunt nostalgic
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-16, 22:22   #6490
Rusanescu

Stage 5
 
Rusanescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 694
Default Cand au inceput circuitele in Romania?

Povestea lui Andrei BELLU:
http://www.**************/stiri/pove...lui-56428.html
Rusanescu is offline   Reply With Quote
Old 12-04-16, 22:28   #6491
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Unhappy Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by TG53 View Post
eu nu mai stiu ce sa cred si de acuma incolo nu ami sami mai bat capul cu ce se intampla.
Trebuie sa recunosc ca sant bucuros ca am trait vremurile cand am facut masini cu pila si bomfaier,am avut multe curse frumoase si ADEVARATE chiar daca am avut cai mai putini,dar conta prietenia si satisfactia sa alergi cu ceva facut de mana ta si conceput de creierul propriu,cel putin asa vad eu lucrurile
Stai linistit ca cei tineri nu vor pune botu la pilele si bomfaierele noastre...vor aprecia NOS, ECU, WEB Camera on Board, Racing Kit si alte prostii care NICIODATA nu vor intrece pasiunea si talentul si mai mult faptul ca MERGI PE MASINA FACUTA DE TINE cu bomfaiere si neam batut si cu pilotii din CPP...aveau masini de uzina iar noi din pila....totusi eram ACOLO si am ridicat Romania pe locul 2 cu PILA SI BOMFAIERUL ...mi-e greata vorba lui John !!!!!!!!!!!!!!!

Last edited by cornel1955; 12-04-16 at 22:55.
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-16, 22:59   #6492
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Thumbs up Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Si ginerele meu Alex la curse cu copilot fata lui Ludovic Balint +RIP
https://www.youtube.com/watch?v=nNeR...&nohtml5=False
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-16, 23:04   #6493
Rusanescu

Stage 5
 
Rusanescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 694
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by cornel1955 View Post
Si ginerele meu Alex la curse cu copilot fata lui Ludovic Balint +RIP
Bravo, tinere Cornel, ai urmași demni de performanțele tale.
Rusanescu is offline   Reply With Quote
Old 12-04-16, 23:08   #6494
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Thumbs up Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by Rusanescu View Post
Bravo, tinere Cornel, ai urmași demni de performanțele tale.
Multam fain tinere Mitica...este cam 'moale' , promite multe dar il intaresc eu cu niste urcari aici la Ranca langa mine hehehehee!
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-16, 07:02   #6495
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

tinere Cornel,ma bucur ca ai aparut din nou pe mapamond,in ziua de azi trebuie sa mergi cu timpul WEB,ECU samd nu se poate altfel,dar si aici este marea problema se pierde esentza cei mai putini stiu cum funktioneaza un motor sau cutie mecanic si mult mai putini stiu sa foloseaca un bomfaier sau aparat de sudura
TG53 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -