Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 27-08-14, 10:43   #4936
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

De numele celui care a fost Florin Tiganu in automobilism se leaga organizarea catorva editii a Raliului Manastirilor Neamt.
La una din editii aflandu-se in masina de deschidere ( un ARO parca ! ) a avut un accident cu urmari, dar cursa a continuat si de patul din spital se interesa de concurs ! Dupa plecarea din Piatra Neamt activitatea sportiva de performanta s-a stins !
Dumnezeu sa-l odihneasca !
__________________
Recomandam / distribuim doar uleiuri competitive de topinfomarbr@gmail.com
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 29-08-14, 07:31   #4937
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

un pasionat al curselor,dar ,din pacate se pare ca sint tot mai putini,fara astfel de oameni nu se pot organiza curse
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-14, 07:47   #4938
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by TG53 View Post
un pasionat al curselor,dar ,din pacate se pare ca sint tot mai putini,fara astfel de oameni nu se pot organiza curse
Da, din pacate !
Iar cand unul pe ici pe colo fac ceva, sar pe toate site-urile altii din fata tastelor cu critici, si comentarii, de parca ar face " ei " ceva mai bun !
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 29-08-14, 15:32   #4939
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

daca unul se urca pe oscara si vrea sa faca ceva,exista intotdeauna 2 sau mai multi care il trag jos,au fost destui si in vremea mea,numai ca atunci nu se puteau ascunde dupa vreo tastatura ca sa ramana necunoscuti
trist este ca cei care ar putea face ceva,care au fost si ei sportivi si stiu cum merge treaba,nu fac mai nimic ca sa mearga spre bine,cu toate ca asta ar fi datoria lor
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-14, 16:01   #4940
Rusanescu

Stage 5
 
Rusanescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 694
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Ehehehe, după ce s-au urcat pe scaun spunând că „vor face și vor drege”, le place acolo, le este bine lor și prietenilor, și au uitat promisiunile pe care le-au făcut...
Rusanescu is offline   Reply With Quote
Old 29-08-14, 19:58   #4941
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

metoda nu este noua,cred ca toti politicenii din lume promit marea cu sarea,pina ajung la putere si dupa aceia nu se mai tin de nimic,dar aia sint politiceni si nu oameni din mijlocul nostru care au avut aceiasi soarta cu noi si care cunosc problemele pilotilor,asta ma dezamageste asa tare
de aceea eu nu pot fi politician niciodata,sint obisnuit cea ce promit sa si tin,mie miar fi rusine
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-14, 10:06   #4942
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

ce este nou la Alba?avem vreun "reporter" la fata locului? lista de inscriere,citi participanti,timpi la antrenament?
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-14, 22:59   #4943
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Soare si cald la Alba, peisaj arid, asfalt destul de murdar si alunecos, 46 concurenti. 1 Hora, 2 buc Ferrari cu Horatiu lpe 2 a 0.5 sec de 1 si 1 sec in fata lui Battochi, Zaberca, Paul Andronic si Radut, cu Mitsube de H, Marco Tempestini cu Subaru de raliu gr N pe 7 si Clio RS Bogdan Cuzma pe 8. Doar 4 istorice, un Porsche 928 in premiera, Mircea Padurean din pacate probleme la motor, era demontat intr-o curte. Fara incidente majore, insa multe anvelope de pe interiorul virajelor scoase in drum si prea putini si rari comisarii pt a le pune prompt la loc, chiar unul lipsa complet din post...
Maine sa vedem!
john17 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-14, 07:34   #4944
Rusanescu

Stage 5
 
Rusanescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 694
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Alba Motor Challenge 2014
Antrenamente
Attached Files
File Type: doc Anrtrenamente.doc (103.5 KB, 19 views)
Rusanescu is offline   Reply With Quote
Old 31-08-14, 10:04   #4945
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Mitica si John,multam fain de informatii,raman pe receptie
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-14, 01:03   #4946
Rusanescu

Stage 5
 
Rusanescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 694
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Și rezultate finale
Alba Motor Challenge 2014
30.08. - 31.08. Straja

http://www.autorally.ro/results/resu...l&type=Concurs
Rusanescu is offline   Reply With Quote
Old 01-09-14, 14:28   #4947
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

poate ca uni au sa mio ia in nume de rau,dar eu sint bucuros din nou resitenii in frunte BRAVO Lucian,BRAVO Ovidu sint mindru de voi
o stima deosebita si pentru Padurean,care se bate cu "balaurii" si dovedeste ca se poate cutalent,vointa si pricepere.Bravo
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-14, 15:25   #4948
Rusanescu

Stage 5
 
Rusanescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 694
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Nu-ți face probleme.
Reșițenii au fost în tot timpul serioși, muncitori, tehnicieni, sportivi.
Rusanescu is offline   Reply With Quote
Old 01-09-14, 17:06   #4949
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Mircea a avut probleme sambata si a inlocuit motorul cu cel din 2012 care e ceva mai putin "muschiulos"!
FOARTE TARE si spectaculos a mers Bogdan Cuzma (Renault Clio) - locul 11 Open si 2 la H2 la <0.4 sec de Mircea Padurean!!!
Batalie mare, nici locul 1 nu a fost la distanta mare (<2 sec pe cele 2 urcari cumulate, caramida lui @racer cred ca s-a pisat) iar urmatoarele 3 s-au decis "la mustata" pe ultima urcare, atunci cand Ovidiu Zaberca a reusit sa urce de pe 4 pe 2. Horatiu a rupt padela de la - de la Ferrari si a facut miscarea invers, de pe 2 pe 4, iar Radut nu a putut lua startul duminica din motive tehnice. Surpriza la N unde Alex Mirea, la debutul pe integrala (Mitsu Evo9 de raliu, cu restrictor cica) s-a impus in fata lui Tempestini sr. Pacat de abandonul lui Horia Gheorghe (Citroen Saxo, iesire in decor) e un tanar care merge bine si tare.
Nu vreau sa fiu (excesiv de) carcotas, dar sunt putini cei la care ai ce vedea, prea multi sunt cei "transportati" de masini...
Altfel m-a batut soarele in cap de numa', nu e nici pic de umbra unde sa te ascunzi! Ieri lume multa pe margine, festivitatea la Cetate, frumos.
john17 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-14, 18:24   #4950
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

John,multam fain pentru "reportajul"tau,asa aflu si eu ce se mai intampla
eu nu cred ca esti carcotas,cea ce se intampla,dupa parerea mea este normal,multi isi procura masini tari si cred ca asta este totul,le lipseste antrenamentul,experientza pe care de fapt nu au de unde sa o aiba,prea putine curse
si inca ceva masinile,cele din frunte,sint,dupa parerea mea prea puternice,500,600,unii vorbesc de 800 CP pe drumurile noastre,eu am avut deja probleme cu 400CP
ce se mai aude de Tatoos?
Onoriu? anul acesta numai o cursa?
TG53 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -