Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 12-07-14, 13:55   #4756
khamsin

Stage 5
 
khamsin's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 347
Member of:
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?


Odinească-se în pace!
Adio maestre !
khamsin is offline   Reply With Quote
Old 12-07-14, 17:13   #4757
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Tibi paralel cu trista veste a disparitiei unui mare OM si pilot vreau fara a tulbura aceste momente de reculegere pt Werner sa ma bucur sincer de rezultatele bune ale analizelor tale...mergem inainte si cum am zis mai sus Werner va fi viu printre noi care ne leaga direct o gramada de amintiri placute si pe langa el multi care nu trebuiau sa dispara dintre noi...lista este dureros de lunga...sa destindem un pic atmosfera si Werner cred ca nu se supara, a fost un om vesel si calm, oricum mai devreme sau mai tarziu toti vom concura dincolo "cei de sus" cu "cei de jos"...acolo avem "sponsori"...eu merg cu "cei de jos" !...Himmel und Hölle
Ruhe im Frieden,alter Kumpel ! Odihneste-te in pace prieten vechi !
__________________
Sunt viu si nevatamat ! In poze sunt chiar eu...Cu capu' stau rau...Se vede la avatar !

Last edited by cornel1955; 12-07-14 at 17:27.
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-14, 10:26   #4758
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Cornele,ai dreptate,Werner nu sar fi suparat in nici un caz,sint sigur ca ar fi fost bucuros,stiind ca noi facem mai departe cu sportul pe care el la iubit,dar totodata cred ca ar fi nespus de trist daca ar fi stiut ca la Resita numarul de participanti a fost foarte mic 40 si cei citiva care participa au masini care costa o avere si pentru micul participant nu exista nimic,in afara de piedici SCOALA DE PILOTAJ care sa apartina de FRAS eu nu am avut nici o scoala de pilotaj si cred ca multi altii la fel,Fane,Werner,Grigore,Nicoara,Necula si multi,multi altzii,presupun ca Mazilu a absolvit asa ceva,sau ma insel?
in orice caz,Werner ramane viu si eu fac mai departe,caci el este printre noi
sint inca putin "handicapat"dar se pare ca la mine trece
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-14, 23:09   #4759
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Stimati prieteni !
Luni, maestrul si cel mai documentat automobilist, si distinsul d-l Cornel Tit - Timisoara, va traversa o cumpana ! Sa-i uram sanatate si sa-l incurajam sa continue apoi, dupa convalescenta , lucrarile incepute !
__________________
Recomandam / distribuim doar uleiuri competitive de topinfomarbr@gmail.com
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 14-07-14, 01:17   #4760
Rusanescu

Stage 5
 
Rusanescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 694
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by valentin.nemtanu View Post
Stimati prieteni !
Luni, maestrul si cel mai documentat automobilist, si distinsul d-l Cornel Tit - Timisoara, va traversa o cumpana ! Sa-i uram sanatate si sa-l incurajam sa continue apoi, dupa convalescenta , lucrarile incepute !
Așa să fie!
Sănătate domnule ȚIȚ!
Rusanescu is offline   Reply With Quote
Old 14-07-14, 09:33   #4761
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

tin pumnii,sa treaca cu bine
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-14, 20:34   #4762
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Thumbs up Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by TG53 View Post
Cornele,ai dreptate,Werner nu sar fi suparat in nici un caz,sint sigur ca ar fi fost bucuros,stiind ca noi facem mai departe cu sportul pe care el la iubit,dar totodata cred ca ar fi nespus de trist daca ar fi stiut ca la Resita numarul de participanti a fost foarte mic 40 si cei citiva care participa au masini care costa o avere si pentru micul participant nu exista nimic,in afara de piedici SCOALA DE PILOTAJ care sa apartina de FRAS eu nu am avut nici o scoala de pilotaj si cred ca multi altii la fel,Fane,Werner,Grigore,Nicoara,Necula si multi,multi altzii,presupun ca Mazilu a absolvit asa ceva,sau ma insel?
in orice caz,Werner ramane viu si eu fac mai departe,caci el este printre noi
sint inca putin "handicapat"dar se pare ca la mine trece
Las tot mesajul tau pt ca este esenta formarii pilotilor...NU TREBUIE SCOALA DE PILOTAJ PT A DEVENI CAMPION...am zis asta si am sustinuto multe posturi in urma...faci o scoala din asta, platesti bani garla si tu tot prost esti daca nu ai esentialul : TALENT SI VOCATIE SI SANGE IN TINE ! nici eu nu am avut o "scoala de pilotaj" si am fost unde am fost si multi altii din generatia mea...asta e abureala "importata" din occident unde orice tampit poate avea o licenta de alergator...ce sal invat pe prost sa piloteze daca vorba lui Jean Calcianu : "masina o simti in cur"...stiu ca au fost putini concurenti anul asta si asta era de asteptat in conditiile impuse de fras si de situatia economica si financiara di romania...Sanatate multa tie si mieii care vor sa fie piloti sa le dau un sfat actualizat la conditiile actuale: bani, talent, motivatie si sange in p... ...altfel nu rezisti acum

Last edited by cornel1955; 14-07-14 at 20:44.
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-14, 20:58   #4763
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Arrow Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by TG53 View Post
sint inca putin "handicapat"dar se pare ca la mine trece
este de bine (la atii nu trece desi sunt aparent sanatosi) si tot inainte ca pionierii ! am trecut si eu prin ce ai trecut tu chiar undeva mai nasol si uite ca mai dau din degete si din picioare ... trecem si peste probleme personale si oamenii care citesc aici trebuie sa stie exact ce ii asteapta la o decizie majora de a deveni pilot de curse...nu este usor din cauza legilor nu din cauza ca romania nu ar avea piloti...hai ca imi vin dracii iar si nu vreau "sa o iau pe aratura"
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-14, 10:50   #4764
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by valentin.nemtanu View Post
Stimati prieteni !
Luni, maestrul si cel mai documentat automobilist, si distinsul d-l Cornel Tit - Timisoara, va traversa o cumpana ! Sa-i uram sanatate si sa-l incurajam sa continue apoi, dupa convalescenta , lucrarile incepute !


Vestile sunt bune ! A suportat cu bine operatia.
Regretul a fost ca nu a putut fi prezent in Piata Huniade la reunirea automobilistilor din zona pentru Raliul Banatului . Speram sa fie data viitoare
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 15-07-14, 11:03   #4765
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

nu stiu de ce dar am impresia ca,adevarul nu vrea sa fie vazut,40 de masini la start din care10 Mitsu ,dar se pareca sint tot mai putine deorece contul la banca sau grosimea portofelului isi spune cuvintul,oameni modesti care sint poate talentati nu au nici o sansa
Pacat
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-14, 15:13   #4766
Rusanescu

Stage 5
 
Rusanescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 694
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Adio, Werner HIRSCHVOGEL!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2014-WH-Adio.1.jpg
Views:	74
Size:	66.8 KB
ID:	3008442   Click image for larger version

Name:	2014-WH-Adio.jpg
Views:	56
Size:	84.3 KB
ID:	3008443  
Rusanescu is offline   Reply With Quote
Old 17-07-14, 09:20   #4767
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by TG53 View Post
dar se pare ca sint tot mai putine deorece contul la banca sau grosimea portofelului isi spune cuvintul,oameni modesti care sint poate talentati nu au nici o sansa
Pacat
Ma chinui de cel putin doi ani sa fac pasul asta dar....
Se pare ca in romania daca nu esti "patron" sau baiat de patron nu ai nici o sansa sa mergi pe drumul asta
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 17-07-14, 12:16   #4768
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

hallo Rebel,numele suna deja bine,despre ce pas este vorba si ce inseamna dar?
cea ce am vazut eu poze si lista de participanti ai dreptate,numai masini scumpe si urmarea fireasca putine pentru muritorul de rind nimic,eu nu inteleg de ce FRAS in frunte cu maria sa nu face nimic in aceasta directie,caci pe linga balauri ar putea avea loc si o serie,cu masini mai ieftine,poate cu taxe ceva mai mici si eu sint sigur ca exista multi interesati poat nu ar strica o audienta la FRAS ca sa deschida ochii
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-14, 12:57   #4769
racerVTM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 325
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
Ma chinui de cel putin doi ani sa fac pasul asta dar....
Se pare ca in romania daca nu esti "patron" sau baiat de patron nu ai nici o sansa sa mergi pe drumul asta
Oricum stii ca sunt cheltuieli minime pe care nu ai cum sa nu le faci si sunt cerute de regulament si de minimul gram de siguranta al tau ca pilot . Mai putin de 1000 euro pe o cursa nu ai cum sa nu cheltui , ca si pilot si o minima asistenta mecanica, combustibili , cazare , drum ,taxe inscriere,nu mai punem masina si ce ai de stricat pe ea la o cursa, etc , etc ,
racerVTM is offline   Reply With Quote
Old 17-07-14, 17:17   #4770
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Racer,probabil ca tu ai dreptate cea ce priveste cheltuielile,eu habar nu am cit costa,darpot imparti cheltuielile in 3 grupe
1 cheltuieli cerute de regulament ce cuprind astea taxa inscriere,taxa de licentza,asigurari,scoala de pilotaj samd cit de mari sint astea
2cheltuieli de deplasare eu vorbesc usor,din vremea mea clubul CSMR,sau ACR au preluat cheltuielile pentru asta trebuie in ziua de azi sponsori,fara nu se poate mecanic sau asistenta technica la mine si la multi altii au fost voluntari
3 masina aici dupa parerea mea este cel mai mare potential este una daca am o masina care costa zeci sau sute de mii pentru achizitionare,plus piese schimb scumpe,sau daca se strica ceva vezi cazul Onoriu,sa daca am ceva mai simplu,mai ieftin si poate mai pot face si ceva singur,fara testere
asta este de fapt ideea,clar ca daca am bani multi si masina scumpa,cheltuielile de mai sus sint minore,daca intelegi ce vreau sa spun,dar ce masini am vazut in poze la Resita,este mai mult impresia cine e ca mine in Germania astia sint numiti P- - -S verlängerung(prelungire a !
TG53 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -