Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 05-08-11, 11:14   #1801
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

S-ar putea totusi sa am succes, stiu ca dansul mai are unele tangente cu internetul si de aia am incredere...

p.s : dnule.Cornel, permiteti-mi sa va contrazic, la mine la avatar(sus) e Nicu Grigoras cu nr. #101 desi nu se observa prea bine, insa la semnatura aveti dreptate, e Stefan Iancovici #102, la Cupa Pacii si Prieteniei
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 05-08-11, 19:18   #1802
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

Quote:
Originally Posted by HoricutzWSR View Post
S-ar putea totusi sa am succes, stiu ca dansul mai are unele tangente cu internetul si de aia am incredere...

p.s : dnule.Cornel, permiteti-mi sa va contrazic, la mine la avatar(sus) e Nicu Grigoras cu nr. #101 desi nu se observa prea bine, insa la semnatura aveti dreptate, e Stefan Iancovici #102, la Cupa Pacii si Prieteniei
asa este am gresit eu...am vrut sa zic semnatura si am zis avatar ...dar daca imi spui si unde este facuta poza cu Fane esti tare...eu stiu ....cu Ionel nuti face sperante ca si eu de 121 de pagini sper sa apara multi fosti si actuali alergatori....mai asteapta si tu 100 de pagini pana va mai aparea cineva pe aici...daca va mai aparea...oricum exista o oferta de nou forum FARA CENZURA din partea unor "foruri superioare" ca asta si sper ca acolo vor aparea toti "crocodilii" curselor de odinioara si de acum, iar acolo vom avea audienta mai mare ...eu oricum raman si aici sa vad ce se mai intampla
__________________
Sunt viu si nevatamat ! In poze sunt chiar eu...Cu capu' stau rau...Se vede la avatar !

Last edited by cornel1955; 05-08-11 at 19:29.
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-11, 00:56   #1803
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

Cupa Pacii si Prieteniei, Schleiz de aici de pe forum am poza, deci nu is foarte corect )

sa ne pasati si noua pontul cu noua locatie, desigur

Last edited by HoricutzWSR; 06-08-11 at 00:58.
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 06-08-11, 06:03   #1804
Rusanescu

Stage 5
 
Rusanescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 694
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

Quote:
Originally Posted by HoricutzWSR View Post
Iertati-ma va rog ca intervin si eu in discutie, pana acuma le urmaream atent "de pe margine"...vroiam sa intreb daca vreunii dintre voi au mai multe informatii despre pilotul Bara Ionel, din Oradea...am avut placerea sa il cunosc personal, sa ii ascult povestile din vremurile alea faine faine eu nu am gasit decat un profil incomplet pe autorally si o poza cu masina dansului, pe care o voi atasa in continuare ...........
Numa` bine de la Oradea!
Uite un articol din Autoturism din acele vremuri....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1986_Dora.si.I.BARA.jpg
Views:	147
Size:	168.1 KB
ID:	2109946  
Rusanescu is offline   Reply With Quote
Old 06-08-11, 20:45   #1805
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

extraordinar, multumesc mult!
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 06-08-11, 22:06   #1806
Rusanescu

Stage 5
 
Rusanescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 694
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

După ce a lucrat ca reprezentant al Ordinului Suveran al Cavalerilor de Malta, īn prezent (de mai mulţi ani) dl. Ionel BARA 5 DAN este preşedintele Federaţiei Internaţionale de Fudokan - WORLD TRADITIONAL FUDOKAN-SHOTOKAN KARATE-DO FEDERATION. Momentan, pentru scurt timp, este īn Oradea. Are un fiu de Ionel Basilio de 15 ani care este şi campion judoka şi anul acesta a fost admis la liceu.
Rusanescu is offline   Reply With Quote
Old 06-08-11, 23:31   #1807
gabee

Stock
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 1
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

Quote:
Originally Posted by ROAD EMPIRE View Post
Nu inteleg ce legatura are ca e tipografiata?!Am gasit o poza (tot tipografiata) de la Resita din 1986 unde se pare ca mai apara Barcheta !
werner pe dacia sport in prima linie si kulpinsky in barcheta.....
gabee is offline   Reply With Quote
Old 06-08-11, 23:52   #1808
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

Quote:
Originally Posted by Rusanescu View Post
După ce a lucrat ca reprezentant al Ordinului Suveran al Cavalerilor de Malta, īn prezent (de mai mulţi ani) dl. Ionel BARA 5 DAN este preşedintele Federaţiei Internaţionale de Fudokan - WORLD TRADITIONAL FUDOKAN-SHOTOKAN KARATE-DO FEDERATION. Momentan, pentru scurt timp, este īn Oradea. Are un fiu de Ionel Basilio de 15 ani care este şi campion judoka şi anul acesta a fost admis la liceu.
exact :P eu defapt pe fiul si nepotul dansului ii cunosc mai bine
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 07-08-11, 15:03   #1809
mosos

Stage 4
 
mosos's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 201
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

Quote:
Originally Posted by Rusanescu View Post
După ce a lucrat ca reprezentant al Ordinului Suveran al Cavalerilor de Malta, īn prezent (de mai mulţi ani) dl. Ionel BARA 5 DAN este preşedintele Federaţiei Internaţionale de Fudokan - WORLD TRADITIONAL FUDOKAN-SHOTOKAN KARATE-DO FEDERATION. Momentan, pentru scurt timp, este īn Oradea. Are un fiu de Ionel Basilio de 15 ani care este şi campion judoka şi anul acesta a fost admis la liceu.
Exact. Am avut si eu placerea de a-l cunoaste personal pe d-l. Bara, prin intermediul nepotului sau, si de fiecare data cu drag ne povesteste de raliuri, la insistentele mele si ale lui G.Bara, si ne leaga cu cel mai mare drag aceeasi pasiune(contrar diferentelor de generatii): automobilul si automobilismul.
__________________
VW Golf GTI 16v 20 Jahre

Last edited by mosos; 07-08-11 at 15:15.
mosos is offline   Reply With Quote
Old 07-08-11, 15:09   #1810
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

de altfel ne aflam la aceeasi nunta la care ascultam amandoi povestile dnului.Bara
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 07-08-11, 18:21   #1811
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

Quote:
Originally Posted by Rusanescu View Post
După ce a lucrat ca reprezentant al Ordinului Suveran al Cavalerilor de Malta, īn prezent (de mai mulţi ani) dl. Ionel BARA 5 DAN este preşedintele Federaţiei Internaţionale de Fudokan - WORLD TRADITIONAL FUDOKAN-SHOTOKAN KARATE-DO FEDERATION. Momentan, pentru scurt timp, este īn Oradea. Are un fiu de Ionel Basilio de 15 ani care este şi campion judoka şi anul acesta a fost admis la liceu.
chestia cu Ordinul Cavalerilor de la Malta nu o stiam si iti multumesc nea Mitica pt. info...e tare si nu a fost mediatizata ...dar explica multe in legatura cu Ionel...cu atat mai mult trebuie sa ne gandim ca sportul auto se se bazeaza pe inteligenta pilotului puterea de concentrare si experientza lui in primul rand si pe sponsori in al doilea rand...iar sa nu uitam Pikes Peak cu Monster Tajima care la 62 de ani care ia "spart" pe toti...exact ce vorbeam cateva pagini mai sus

Last edited by cornel1955; 07-08-11 at 18:33.
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 07-08-11, 18:38   #1812
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

Quote:
Originally Posted by gabee View Post
werner pe dacia sport in prima linie si kulpinsky in barcheta.....
GABEE ....Kulpinski nu a mers pe barcheta lui Werner niciodata decat daca era deghizat si nul vedeam ...a avut propriul Easter si a mers numai pe masinile facute de el....si tu vii cu interventii de la pagina 43....WAKE UP MY FRIEND suntem la pagina 121 si treburile pana aici sunt clare intrebatil pe Werner daca nu a avut cumva o sosie pe barcheta si eu nu am vazuto IN 1984 LA MAGURA ERA WERNER CU BARCHETA cum a fost si in 83 ...atasez pozele facute de mine RESITA '83 SI '82
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	WernerGrigoras83.jpg
Views:	135
Size:	110.1 KB
ID:	2111904   Click image for larger version

Name:	Werner82.jpg
Views:	138
Size:	65.6 KB
ID:	2111905  

Last edited by cornel1955; 07-08-11 at 18:53.
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 07:01   #1813
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

Pista de Formula 2. Este vorba despre localitatea Tărlungeni, din judeţul Braşov.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/pista-de-f...#ixzz1UPVy3cdu
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 07:21   #1814
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

Satenii comenteaza fara a avea gandirea de perspectiva, actovotate economica, pensiuni, trafic, zona de interes, taxe la primartie..etc etc
primarul, daca mai prinde un mandat !macar vede un viitor comunei, dar
jurnalistii dau nota dominanta in reportaj de dispret/derizoriu/ a unui proiect cu care ne putem si noi mandri in domeniu.
Oare aceste creaturi < J >sunt tot din neamul romanesc ? De mediatizat ce se intampla in raliuri, viteze pe traseu montan chiar si karting...nimik, in schimb elogiaza toti manelistii/bandele de cafteala si alte smecherii, tot soiul de golanii de cartier....
Singurele momente de reportaj , doar ca a participat sau nu, un domn dintr-o formatie politica sau altul tot de pe acolo, ca navigator sau a incercat ca pilot... ! Intuiti voi numele lor.!
__________________
Recomandam / distribuim doar uleiuri competitive de topinfomarbr@gmail.com
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 10:34   #1815
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Default Re: Cānd au īnceput circuitele īn Romānia?

Quote:
Originally Posted by valentin.nemtanu View Post
Satenii comenteaza fara a avea gandirea de perspectiva, actovotate economica, pensiuni, trafic, zona de interes, taxe la primartie..etc etc
primarul, daca mai prinde un mandat !macar vede un viitor comunei, dar
jurnalistii dau nota dominanta in reportaj de dispret/derizoriu/ a unui proiect cu care ne putem si noi mandri in domeniu.
Oare aceste creaturi < J >sunt tot din neamul romanesc ? De mediatizat ce se intampla in raliuri, viteze pe traseu montan chiar si karting...nimik, in schimb elogiaza toti manelistii/bandele de cafteala si alte smecherii, tot soiul de golanii de cartier....
Singurele momente de reportaj , doar ca a participat sau nu, un domn dintr-o formatie politica sau altul tot de pe acolo, ca navigator sau a incercat ca pilot... ! Intuiti voi numele lor.!
Vali cand tiam spus ca esti un idealist ca mine teai suparat...AI VAZUT CA AI AJUNS LA CONCLUZIA MEA ??!!....suntem o tara de curve de orice fel chiar si masculine, o tzara de banditi si de tigani si de politicieni corupti... (vezi ca tarile dezvoltate sunt cu 200 de ani inaintea noastra in acest domeniu dar fac si ceva bun)...de aici ies banii nu din o pasiune a motorsportului...hai ca iar imi vin dracii si vand tot si plec in strainatate (citat dintrun film din 1981) daca ma mai ia cineva

Last edited by cornel1955; 08-08-11 at 10:38.
cornel1955 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -