Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-09, 22:09   #46
un cunoscator

Stage 1
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 11
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

dak tot va intereseaza asa de mult cine sunt.....nu sunt pilot sunt doar spectator si am fost la majoritatea etapelor de anu asta si asta e parerea mea dupa ce am vazut.nu inteleg de ce va suparati asa de tare cand cineva va critica in loc sa va laude.nu v-am vorbit urat si cu ONO chiar s-a putut vorbi.
mi-a parut bine.salut
un cunoscator is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 22:57   #47
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

Nu e vorba de cum postezi ci de faptul ca userul tau a fost creat de cand cu acest topic, si eram curios sa stiu de ce nu postezi cu userul tau obisnuit.

Nu neaga nimeni ca nu ai fi cunoscator, dar de ce sa nu avem o discutie libera cu cartile pe masa? Fani, piloti, sustinatori, mecanici, oficiali, etc.... hai sa discutam civilizat cu nume reale nu cu nick name-uri in spatele carora fiecare poate spune orice.

Eu sunt Daniel Onoriu zis si ONO41, posesor al site-ului cu adresa oficiala www.ono41.ro

Tu cine esti?
__________________
www.ono41.ro (NOU)

Last edited by ono41; 13-12-09 at 23:03.
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 01:47   #48
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

Quote:
Originally Posted by un cunoscator View Post
eu cred ca niste campioni ar trebui sa accepte si critici.....
Unu : ceea ce scrii tu nu sunt critici, sunt denigrari.
Doi : intr-adevar poate nu stiu eu sa accept critici, inca nu pot sa ma pronunt, pentru ca vezi tu, ca cineva sa ia in considerare in mod constructiv niste critici ele trebuie sa vina din partea cuiva care sa aiba pertinenta. Eu nu cred ca tu ai. Pune mana pe volanul unei masini de 1600 cmc si arata-le celor de la FRAS ca au gresit cand au alcatuit clasamentul la H2, atunci imi voi insusi criticile tale.
__________________
SKN ROMANIA
www.skn-tuning.ro
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 09:45   #49
un cunoscator

Stage 1
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 11
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

Andrei....nu zice nimeni k tre sa-ti insusesti criticile mele.este pur si simplu parerea mea.nu te pune nimeni sa o accepti si nici pe mine sa o accept pe a ta.eu imi exprim parerea si u p a ta.
si dak tineti asa mult sa stiti cine sunt....sunt spectator, ma cheama Mircea Stefan si v-am zis am fost la majoritatea etapelor si asta e parerea pe care mi-am facut-o. putem sa vorbim normal sau daca va deranjeaza comentariile mele m-am retras si va las nicio problema
un cunoscator is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 16:48   #50
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

Salut Mircea, acum discutam altfel ...sincer incantat !

Eu unu respect spectatorii pentru simplul motiv ca isi cheltuie banii sa ajunga la etape unde vad x masini tarandu se spre finish ...

Eu, personal, am reactivat primul tau post (il stersesera admin ii) pentru ca e normal sa existe discutii in contradictoriu sau pareri diferite de ale mele/ noastre insa cand cineva e carcotas sau mai rau ...dar de dupa coltz, mi sa pare lipsa de curaj plus ca nu sunt inca convins ca esti tu ... dar sa zicem ...

ok acum sa recapitulam, indiferent de ce parere ai fi zis, modul, "tonu" pe care ti ai exprimat parerea a "durut" pentru ca numai noi (cei implicat direct in acest sport) stim cu ce sacrificii si cate probleme ne am creat implicandu ne in aceasta competitie... iar dupa atatea sacrificii sa vina cineva sa ne mai ia si la misto chiar e dureros, nu ti doresc. In alta ordine de idei, eu unu dupa accidentul de anu' trecut de la Hunedoara, am stat si am plans pe margine uitandu ma la ce puteam face daca eram putin mai cu capul pe umeri si nu ma faceam praf... si dupa toate astea inchipuie ti ce ar fi insemnat sa incep sa risc si sa ajung tot acolo, adik pe margine ...Nu e usor crede ma.

referitor la concurenta hai sa o luam asa mai intai prezentandu ma pe mine si masina :

Alex Mirea
liniutzar ...de aici si ideea topicului ...am rupt masinile pe strazi in incercarea mea de a invata cate ceva ...deci mi am riscat viata de nenumarate ori ...pentru a atinge sau a ajunge cat mai aproape de limitele masinii.

Debut in motorsport - rally 2008, am luat startul in 3 raliuri dintre care am terminat doar unu pe locul 2 la debutanti in cupa dacia. A urmat accidentul de care ti spuneam mai sus si vrut/nevrut a trebuit sa iao o pauza de 1 an.

Asta era vasta mea experienta la inceputul acestui an cand refacand loganul m am "reapucat" de curse doar de dragul curselor...stiind ca nu aveam ce face cu un logan stock de cupa la VTM ...si cu toate astea m am mai urcat si pe podium intre masini precum honda civic si ford fiesta ...(alba iulia N2) ... La alba a aparut ocazia sa cumpar clio, soarta/ conjunctura a fost de asa natura incat sa iau la momentul oportun acea masina care se prezinta in felul urmator: Renault Clio CUP RS 172, cutie secventiala, dif autoblocant, si cama atat notabil ...bine ....masina este excat cum a facut o Renault Sport pentru circuit ....

emmett
material de concurs clio williams am inteles ca masina are undeva la 220 cp ...eu nu cred dar sa zicem 200, cutie craboti cu grup scurt, autoblocant, este mai usoara ca a mea cu ~ 50 kg iar experienta lui este de cateva mii de km de proba speciala !!! nush daca poti sa intelegi ce vreau sa spun... dar el de 3-4 ani participa cu acea masina cam la tot ce inseamna vtm, rally !!

- la sinaia m a batut rau - cateva secunde - eu participam pentru prima data cu clio si daca esti cunoscator (nu ti trebuie cine stie ce cunostinte) stii ca efectiv nu ai unde sa te antrenezi la noi in tara ...deci antrenamentul l am facut in concurs ...
- la cimpulung m a batut cu 0.08 secunde - eram la a doua cursa cu clio ...deci s au vazut un progres ...
- a urmat Ranca, unde dupa ce am facut cateva sacrificii, l am batut eu cu 3 secunde.
...incepand cu ranca (unde nu a onorat prezenta pe locul 2 pe podium) nu a mai participat la vtm ,,,sa fie vre un semn

keleti
Renault Clioe R3 EVO MAXI 2009
250 CP, in rest nu mai au rost alte detalii ...

ranca - mirea 3.07.468 / keleti 3.10.197

nistoran
mitsu lancer evo VI gr. N ...nu stiu prea multe detalii insa e o masina de gr N in mintile ei si in mainile unui nebun ...m a batut din orice pozitie ...n am ce sa comentez insa difereta dintre 2 wd si 4 wd ..este ... iar daca mai punem in calcul si experienta lui pe masian aia ...care nu era ca la mine de 2-3 curse ... nu mi mai e rusine sa zic ca m a batut ...

ciuca
VW Golf III KIT CAR - 280 CP, cutie secventiala, frane cat roata mea cu tot cu anvelopa, aproximativ aceiasi greutate cu masina mea, slick uri noi (la resita cel putin) plus ca e al 2 lea sau al 3 lea an pe masina aia ...

ranca - m a batut cu 1 secunda (sa ne reamintim ca e valabil in comparatie cu toti ca eu am fost pentru prima data pe coastele din romania mai putin rasnov)

resita - ma batut cu 4 secunde ...nah ...e ca si cum as merge eu prin casa pe la mine cu lumina inchisa ... iar duminica l am batut ca a faramat o

toti acestia combinati cu faptul ca unii dintre ei nu au putut sa vina sau n au vrut sau au vrut sa ma lase pe mine sa castig sau etc etc etc eu facand niste eforturi destul de mari pentru a ajunge la acele etape + noroc/ sansa + lipsa mea de experienta + etc etc etc ....au rezultat in 3 titluri de campion national ...cu aprecierea unora si dispretul altora... greu sau usor asa a fost sa fie

ca idee intre mine si kadetul de care aminteai a fost distanta chiar de 21 de secunde la ranca de exemplu ... iar cum mi a spus un arbitru cand la o etapa cu loganul il rugam sa ma treaca de la h2 la n2 (masina mea fiind conforma n2 m am inscris la h2 ca nu aveam cu cine sa ma bat la n2...erau masini mai puternice) la curse nu conteaza doar cum mergi, uneori este foarte important sa stii sa ti alegi si grupa la care participi ! (ca idee nu m a mutat la n2...a considerat ca mi a dat o lectie ...si asa s a dovedit a fi ...alegandu mi clio)

asa pe final, prin ce crezi tu ca m am laudat eu atat de tare incat i am deranjat pe unii sau pe altii ? (n am facut nici un comunicat de presa ...tocmai din cauza celor ca tine care ar fi interpretat gresit, nu m am apucat sa fac eu acest topic, etc etc) ...ma deranjeaza cand vad ca anumite persoane nu se gandesc la consecintele faptelor lor si asta din lipsa de bun simtz ...

numai bine Mirce ... sper !
__________________
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 17:00   #51
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

Frumos man ! Sper ca Mircea sa dovedeasca ca a meritat din plin rabdarea de a scrie acest post.
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 17:15   #52
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

aa am uitat de Raducioiu .... masinile noastre sunt identice (aproape) si a mai modificat el diverse la ea ... omul este foarte ok si de apreciat pentru ca si le face cu mana lui ... eu unu il apreciez ...

ca idee ...la ACR el iesea pe locul 1-2-3 la open si la campulung (unde el sa mai dat ne fiind debutant, eu am fost pentru prima data) ...a fost o diferenta de ~4 secunde intre noi .....


apropo nu ii consider pe cei la care m am referit in posturile astea mai slabi decat mine, din contra ...pe unii ii apreciez si ii respect ...dar asa stau lucrurile !
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 22:22   #53
un cunoscator

Stage 1
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 11
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

salut. ma bucur ca putem sa ne si intelegem si merci pentru tot c ai scris.unele informatii nu le stiam. sa nu ma intelegi gresit, eu nam scris niciodata k mergi prost sau incet....doar k situatia din campionat de anu asta m-a indignat pentru ca a fost o lupta inegala si spectacolu bataliei intre piloti a lipsit aproape complet.nu e vina ta clar.m-a deranjat la voi k v-ati laudat fara sa mentionati contextu. n-am zis k vreunu dintre voi merge prost sau incet.
nici eu nu cred k are atatia cai masina lu Emmett.ca performante sunt relativ apropiate dar din punctu meu de vedere nu se compara tinuta de drum.adik se vede k a ta a fost facuta la mama ei in Franta. si restu nici nare rost k sunt atat de diferite masinile k nu suporta comparatie.cum e si a lu Nistoran(care merge si tare) fata de a ta si cum e a ta fatza de Kadet(care e un cotetz de masina cel putin la tinuta de drum).sunt masini foarte diferite si diferente tehnice foarte mari asa k nici nu tre sati fie rusine k te-a batut Nistoran si nici nu tre sa te lauzi k ai batut Kadetu.
Oricum ma bucur ca putem avea o conversatie normala.
te-am salutat
un cunoscator is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 22:28   #54
un cunoscator

Stage 1
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 11
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

am uitat si eu de Raducioiu...am vb si eu cu el la Campulung si zicea ca vroia sa ia un loc p podium.nu stiu c sa zic....ori nu era obisnuit cu masina ori avea masina ceva probleme da mie nu mi-a plakt deloc km a mers.si intradevar este de apreciat pt k a facut masina aia cu mana lui si a iesit cu ea la un pret foarte bun(aprox 4000 euro mi-a zis mie).
si legat de loc de antrenament.....intradevar in Romania nu ai unde sa testezi si sa inveti....pacat.
un cunoscator is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 23:39   #55
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

Quote:
Originally Posted by un cunoscator View Post
salut. ma bucur ca putem sa ne si intelegem si merci pentru tot c ai scris.unele informatii nu le stiam. sa nu ma intelegi gresit, eu nam scris niciodata k mergi prost sau incet....doar k situatia din campionat de anu asta m-a indignat pentru ca a fost o lupta inegala si spectacolu bataliei intre piloti a lipsit aproape complet.nu e vina ta clar.m-a deranjat la voi k v-ati laudat fara sa mentionati contextu. n-am zis k vreunu dintre voi merge prost sau incet.
te-am salutat
legat de asta ... conjunctura prin care am castigat (cel putin eu) ....gandeste te ca e ultima etapa de campionat mondial de raliuri unde loeb si Gronholm sunt la egalitate de puncte deci ultima etapa decide campionul mondial de raliul. sa zicem ca fix inainte de prima proba se strica ford ul ...vrei sa spui ca cei de la citroen se injosesc sau se fac de cacao daca declara ''suntem campioni mondiali" ....pur si simplu a fost o conjuntura/ noroc/ ghinion/ prostie ....au castigat si sunt campioni ... la fel si noi ...suntem nu ? mai nasol era daca ne dadeam singuri si ieseam pe 2 .....

iar referitor la andrei, problema nu e la el ca nu s au constituit grupele ...el a fost la locul potrivit cand s au constituit ...putea sa vina doar la acele etape si rezultatul era acelasi ....if u know what i mean

bafta
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 07:32   #56
bbm

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 443
Member of:
[Observator 4tuning]
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

Quote:
Originally Posted by un cunoscator View Post
Pentru Alex M.
Din punctu tau sunt aberatii pt. k u nu stii sa accepti si critici pt k esti prea ingamfat.tu sti numa sa te lauzi si asta faci incontinuu.daca ti-ai vedea lungu' nasului si ai accepta si alte pareri inafara de alea de lauda ai fi mai ok.
la tine....aici e mai problema. prin c ai zis k nu te-ai laudat pe cat ar fi trebuit ti-ai dat arama pe fata si mi-ai aratat cat de increzut esti.e exact ce ma asteptam sa aud.
n-am uitat de emmett dar avand in vedere k a participat numa la 2 etape este neconcludent.si poate ca din nou nu iei in considerare factoru' masina dar a ta este clar mai tare decat a lui.nu stiu de ce te incanta atat de tare ideea de campion cand lupta nu a fost stransa din cauza masinii.dar in fine la tine astea nu mai conteaza.
da intradevar ideea de curse nu se rezuma doar la cine merge mai tare....in cazu tau se rezuma la cine are bani mai multi si isi permite o masina mai tare ca sa-i bata pe ceilalti din masina nu din pilotaj.hai ca te-am lamurit si cu asta
si legat de tastaturisti de NFS....cine se simte incearca si el sa dea vina pe altu.tu care ai fost liniutzar imi zici mie de tastaturisti de NFS.probabil aia faci kiar akm.
hai k te-am lasat si te-am si invatzat cate ceva
salut
Quote:
Originally Posted by un cunoscator View Post
eu cred ca niste campioni ar trebui sa accepte si critici.....
deci pina la urma, mirea este ingamfat sau nu? ca nu mai inteleg nimic
si-a insusit criticile?
mirea, sa nu mai faci
bbm is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 09:54   #57
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

Quote:
Originally Posted by bbm View Post
mirea, sa nu mai faci
promit
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 14:33   #58
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

Frumos filmuletul facut de 4tuning Alex, felicitari pentru control!
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 15:51   #59
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

multumesc mult Ono
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 02:29   #60
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Si STRADA face CAMPIONI !!!

voi va certati si va bateti capul cu copilul asta http://www.hi5.com/friend/p60458065-..._mircick--html

el este "un cunoscator"...tipul de 34 de ani sau cat zice la profil...

in alta ordine de idei, felicitari "liniutarilor" pt rezultate
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -