Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 14-07-09, 01:51   #166
miliady
Renault Driver

Stage 5
 
miliady's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,266
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by bobocu91 View Post
Felicitari tuturor participantilor! Pacat ca nu a tinut si vremea cu noi...
Pe urmatorul link vedeti start-ul masinilor la a 2-a urcare (nu mai retin sigur daca este a 2-a, scuze pentru claritatea imaginii!)
https://www.youtube.com/watch?v=XLGUmgMtTEw

Cerea cineva poze cu clasamentul:
aloo.. organizatorii? eu cand am pus data trecuta poze cu foaia cu rezultate a sarit toata lumea pe mine ca fac furt intelectual si nu mai stiu ce...
miliady is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 07:54   #167
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by basy View Post
SIncer nu stiu de ce va feriti atat de mult de acea maneta.
Eu unul nu ma feresc dar abia tine de stationare in panta Oricum nu mi-e utila, a mea supravireaza oricum si la "surplusul" de putere detinut numai frana nu-i trebe'!
Eu cred ca oricine care are ceva pt sportul asta trebuie sa accepte si critici si, daca e posibil, sa ia niste lectii de la cineva care stie - nu neaparat scoala de pilotaj. "Stil" cu interior de la 50m e mai degraba anti-stil... La F1 Schumi avea de multe ori trase diferite fata de ceilalti, dar era vb de cativa cm-zeci de cm, in nici un caz nu merge nimeni total invers decat uzanta! N-am nimic cu omul, nu ma dau eu destept sau ceva de gen, m-as bucura sa o ia ca o critica (,) constructiva!
john17 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 08:26   #168
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by basy View Post
O subvirare o salvezi cu frana de mana in 99% din cazuri(asta daca esti un pic sanatos). Pe traseul unde s-a desfasurat cursa am avut o intamplare mai putin fericita, iar pe coborare pe acul de par de la pod dupa linia dreapta mai lunga am ramas fara frane la o viteza mult prea mare pentre un ac de par, iar frana de mana a fost singurul mod de a scapa de o dauna totala. SIncer nu stiu de ce va feriti atat de mult de acea maneta.
Sigur nu pe ploaie si nu incaltat cu slick-uri. La viteza care a avut-o daca incerca s-o puna dea-latu ajungea si mai rau in sant... Si totusi nu e integrala sa te scoata, exact cum a facut domnul cu Evo-u pe recunoasteri, pe care il si felicit.
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 09:11   #169
ag10gvr

Stage 3
 
ag10gvr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 161
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by john17 View Post
Eu unul nu ma feresc dar abia tine de stationare in panta Oricum nu mi-e utila, a mea supravireaza oricum si la "surplusul" de putere detinut numai frana nu-i trebe'!
Eu cred ca oricine care are ceva pt sportul asta trebuie sa accepte si critici si, daca e posibil, sa ia niste lectii de la cineva care stie - nu neaparat scoala de pilotaj. "Stil" cu interior de la 50m e mai degraba anti-stil... La F1 Schumi avea de multe ori trase diferite fata de ceilalti, dar era vb de cativa cm-zeci de cm, in nici un caz nu merge nimeni total invers decat uzanta! N-am nimic cu omul, nu ma dau eu destept sau ceva de gen, m-as bucura sa o ia ca o critica (,) constructiva!
Multumim John pt ajutorul tau !
ag10gvr is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 11:27   #170
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by basy View Post
P.S. Lao, nu prea scriu pe forumuri. Baiatul cu breakul este participant activ la curse si chiar merge bine, a mai venit inainte cu un Golf IV albastru si inainte cu un Golf III 1.6 si tot timpul a facut o figura frumoasa. Si mie mi-a placut cum a mers cu flick pe 2 urcari din 3 unde am stat eu, chiar bine a mers.

Nu ma gandeam ca o sa fiu recunoscut de cineva...si mai ales sa stie si istoricul ! Multumesc pt aprecieri.


PS: Chiar nu are nimeni poze cu xsara sau vreun filmulet....va rog mult!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 11:32   #171
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Eu sunt curios ce figură ai face dacă ai avea o maşină mai potentă
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 11:53   #172
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Un 8 cu dublu flick si surub la inchidere! Ce dracu sa fac....fara bani, fara antrenamente si cu frica ca se strica masina sau mai rau dau cu ea...si ma futa ai mei la creier 1 an de zile! Vin ma dau.....incerc sa invat mereu cate ceva......nu ma mai intereseaza locul pe care il obtin si ce fac alti! Din cauza asta vreau si filmulete ....pt ca eu mereu dupa asa ceva ma uit zile intregi la ele si la cele mai vechi daca sunt din curbe similare si observ ...cum a mers...cum ar trebui..etc! Asta e singurul meu antrenament!

Acum....ca totusi exista o fustrare! Bai fratilor cum de nu e revolta....femeia cu 206 nu s-a dat in mansele cronometrate dar a luat locul 3 HELLOOOOOOOO In primavara stiti ce loc a luat? nu? va spun eu: 3!!!!!!! Stiti ce loc am luat eu? PATRU!!!!! Dc? Pentru ca am reusit minunea sa scot pe 2 urcari TIMP INDENTIC ...sunt smecher nu? In schimb ea a reusit danduse decat de 2 ori (1 antrenament si 1 mansa concurs) sa scota prima oara timp cu o secunda si ceva peste mine.......iar dupa aia...pt ca ea se dadea mereu ultima, a ras 2 secunde fara drept de apel mergand mult mai slab decat prima data! Nu am nimic cu femeile...chiar imi place ca vad asa ceva la curse gen VTM , ea chiar merge foarte bine, dar cand cerbul carpatin si ragitor cu numele de RAUL urla FAIR PLAY...e nasol! Anyway eu ma mir ca am fost lasat de dansul sa particip de data asta...si pt asta tin sa ii multumesc!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 13:07   #173
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Ce-mi plac mie chestiile astea... Nu ca as fi venit eu pt vreo cupita or smth dar astea sunt chiar faze de @@@@@, fie si numai sa existe suspiciuni! Pacat, dupa cum mersesera pregatirile ma asteptam la atceva...
Da, si eu speram sa ma vad prin ceva filmulete - macar ca e masina mai "exotica' -, dar in afara de cel de la start nimic...
Pt colegul ag10gvr - cu placere

Last edited by john17; 14-07-09 at 13:11.
john17 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 13:12   #174
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

mansa de concurs in slow motion: https://www.youtube.com/watch?v=oInAc51oYsI

p.s. lao e mai bine?)
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 13:23   #175
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Mah tu ma cauti pe toate forumurile? )

Asta spre exemplu e mult mai buna decat derapajul prin namol si bâlbâiala aia de la iesirea din viraj.
Lao is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 13:32   #176
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Lao a specificat omu` ca prima urcare a fost de fun.
ps:gsi-ul rosu de strada a mers bine? ma refer la ultima urcare....primele doua tot de fun au fost
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 13:38   #177
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

am si eu de punctat cateva puncte de vedere..

1. s-a pus mare accent pe acele numere obligatorii dupa tiparul etapelor de national. au fost masini care nu aveau toate inscrisurile, una chiar avea un numar pus din banda de hartie, alta din hartie creponata.... in acel comunicat spuneati ca la verificarile tehnice masinile care nu respecta regulamentul vor fi respinse...acelea nu au fost....totul pt bani. daca era pt pasiune acei oameni nu participau....nu am nimic cu aceai oameni...nu ii cunosc dar imi pare ca s-a vb una si s-a facut alta.

2. dupa regulamentul postat pe forum intarzierea la verificarea tehnica se penaliza cu nu stiu cati roni minutul. de ce nu s-a penalizat si inatrzierea startului cu acelasi tarif??? din 100ron trebuia sa inapoiati..aprope toti bani dupa intarzierea startului..

3. mie domnu lamboiu m-i s-a parut un om de treaba...cu multe pretentii dar care eram sigur ca nu o sa le afca fata la toate. s-au vrut multe....s-au afcut putine. in fine pt mine culmea prostiei e sa faci acelasi lucru si sa te astepti la alte rezultate. daca credeati ca o sa fie ceva frumos, deosebit...eu unu ma asteptam sa nu fie asa cum s-a zis. unde e doamna nitu totul este de ***.

4. cand m-am inscris la raliu...am precizat ca masina e in reglaje si nu stiu daca o pot aduce....neavand garantia ca totul va merge bine. am avut ghinionul ca masina sa cedeze in ultima clipa cand plecasem spre parcul auto. am fost asigurat de domnul lamboiu ca in caz de neparticipare voi primi bani inapoi. ieri am fost la sediul acr unde doamna nitu mi-a facut o camparatie de 2 lei...a comparat participarea la raliu cu cumparerea unei camasi. precizand ca daca domnu lamboiu mi-a promis ca imi inapoiaza bani sa m-i dea dansul. domnul lamboiu a venit in scurt timp la sediul acr unde a constatat ca doamna nitu e o...nesimtita zicandu-i si dansului acelasi lucru: sa imi dea dansul bani. ceea ce a si facut domnul lamboiu. mi-a inapoiat bani din buzunarul dansului.

5. cred ca dansul a vrut sa faca ceva frumos....dar nu a reusit. nu toate au fost asa cum ar fi vrut dansul sa fie. trebuia sa fie constient dansul ca nu toate o sa fie asa cum trebuie...si daca mai este si doamna nitu pe acolo sigur nu o sa iese ceva bine.nu era o crima daca se prelungea 20 de min interuperea circulatiei. daca startul era dat la 10 fix....cum s-a anuntat cred ca sigur mai era timp de o urcare cronometrata. aici s-a gresit. domnul lamboiu si-s incalcat propriile sale reguli.



asta e aprerea mea....asa am vazut eu de pe margine!
__________________
GR-02-ZMN Oltcit Club Rally Car
OT-56-MAG Opel Vectra A SFI Stance edition
DJ-10-BID VW GOLF III Daily driven
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 13:57   #178
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Lao a specificat omu` ca prima urcare a fost de fun.
ps:gsi-ul rosu de strada a mers bine? ma refer la ultima urcare....primele doua tot de fun au fost
Ai mers bine si-mi place ca ai grija de masina, in general vorbind. Ma asteptam sa mergi bine pentru ca te-am mai vazut si cu alte ocazii, dar doar din fata monitorului.
Lao is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 14:00   #179
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Mersi..... dar eu tot am tras sperante la vremuri bune si aveam slick-uri in duba ) dar nu a fost sa fie. A fost ceva aiurea si cu presiunea de pe spate.....de asta si micile scapari in primul ac si in al 4-lea.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 14:56   #180
DJ.44.DAD

Stage 1
 
DJ.44.DAD's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 17
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Poze 11/12.07.09 enjoy !
http://www.***********/photos/dj44dad/
DJ.44.DAD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -