Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 13-07-09, 01:24   #136
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

din nou pacat de cei care s-au deplasat sute de kilometrii. organizarea la noi este intotdeauna defectuasa.

respectele mele baieti pentru cursa ati facut ploaia si namolul de 3 degete pe adidasi sa nu mai conteze
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 01:26   #137
pupa
4Rally

Stage 4
 
pupa's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 185
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Va salut cu respect pe toti! Chiar daca organizarea a fost cum a fost, eu unul nu voi comenta prea mult. In schimb, vreau sa salut toti pilotii care au participat. In putinul timp pe care am apucat sa-l petrec cu unii dintre voi m-am simtit excelent!
Eh, eu mai am mult de invatat. Masina mea a mers destul de bine, cu tehnica stam mai prost.

Inca odata, salutari din blow-off din partea Oltcitului rosu.
__________________



MG ZR TD 115

OLTCIT TURBO YBO
pupa is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 08:04   #139
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Regret mult „dezastrul” care s-a produs din cauza refuzului de aprobare a prelungirii timpului alocat cursei, macar cu 30 de minute (cred ca ar fi ajuns pentru terminarea mansei a II-a de cronometrate),
Imi pare rau, imi cer scuze (pentru tonul ridicat uneori) şi imi asum integral raspunderea, pentru esecul evenimentului de ieri. Am investit multa pasiune si doream sa fie un concurs deosebit (nu stiu daca personal voi deconta cheltuielile materiale), dar vremea rea si teama pentru evenimente „ne dorite” a autoritatilor, m-au invins si poate chiar m-au trimis in ridicol, pentru ca doar ce se vede de afara conteaza.
Cel mai grav lucru este ca au aparut suspiciuni fata de cronometraj (150 euro + cazare la Ema Est), de aceea am sa incerc in cursul zilei sa fotografiez si sa postez, panourile de afisaj timp de la STOP, pentru a elimina macar ideea ca din p.d.v. sportiv – s-a furat (afirm inca o data public: NU AM PRIMT DECAT BANDA PRIMEI URCARI DE CONCURS – urcarea a III-a)

Imi cer sincer scuze fata de toti pilotii, (in mod deosebit musafirilor) care in mod cert ar fi facut un spectacol deosebit, in alte conditii, dar si fata de public, care a dovedit multa pasiune infruntand vremea rea si terenul mizerabil de afara.
Stiu ca nu mai rezolva nimic, cuvintele mele, dar incerc macar sa recunosc cu „barbatie” esecul meu.
Doamne… ce zi frumoasa se anunta acum afara. Daca in conditiile astea, s-ar da timpul inapoi cu 24 de ore……… (cine stie, tot ar aparea ceva care sa supere)
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 10:18   #140
ag10gvr

Stage 3
 
ag10gvr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 161
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Regret mult „dezastrul” care s-a produs din cauza refuzului de aprobare a prelungirii timpului alocat cursei, macar cu 30 de minute (cred ca ar fi ajuns pentru terminarea mansei a II-a de cronometrate),
Imi pare rau, imi cer scuze (pentru tonul ridicat uneori) şi imi asum integral raspunderea, pentru esecul evenimentului de ieri. Am investit multa pasiune si doream sa fie un concurs deosebit (nu stiu daca personal voi deconta cheltuielile materiale), dar vremea rea si teama pentru evenimente „ne dorite” a autoritatilor, m-au invins si poate chiar m-au trimis in ridicol, pentru ca doar ce se vede de afara conteaza.
Cel mai grav lucru este ca au aparut suspiciuni fata de cronometraj (150 euro + cazare la Ema Est), de aceea am sa incerc in cursul zilei sa fotografiez si sa postez, panourile de afisaj timp de la STOP, pentru a elimina macar ideea ca din p.d.v. sportiv – s-a furat (afirm inca o data public: NU AM PRIMT DECAT BANDA PRIMEI URCARI DE CONCURS – urcarea a III-a)

Imi cer sincer scuze fata de toti pilotii, (in mod deosebit musafirilor) care in mod cert ar fi facut un spectacol deosebit, in alte conditii, dar si fata de public, care a dovedit multa pasiune infruntand vremea rea si terenul mizerabil de afara.
Stiu ca nu mai rezolva nimic, cuvintele mele, dar incerc macar sa recunosc cu „barbatie” esecul meu.
Doamne… ce zi frumoasa se anunta acum afara. Daca in conditiile astea, s-ar da timpul inapoi cu 24 de ore……… (cine stie, tot ar aparea ceva care sa supere)
Rugam publicarea rezultatelor si a mai multor poze!
ag10gvr is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 11:26   #141
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by pupa View Post
Va salut cu respect pe toti! Chiar daca organizarea a fost cum a fost, eu unul nu voi comenta prea mult. In schimb, vreau sa salut toti pilotii care au participat. In putinul timp pe care am apucat sa-l petrec cu unii dintre voi m-am simtit excelent!
Eh, eu mai am mult de invatat. Masina mea a mers destul de bine, cu tehnica stam mai prost.

Inca odata, salutari din blow-off din partea Oltcitului rosu.
Felicitari pentru masina. Mi-a placut la nebunie, iar sunetul... boxer curat. Cat priveste felul cum ai mers, nu te ingrijora prea tare, ai mers bine dar era ud si masina cam subviratoare.

Vreau sa ii felicit pe Radu si pe Alex care s-au luptat pe fiecare urcare si au mers foarte bine. Radu, mari emotii ne-ai dat!!! Alex, vezi ca maneta aia de la mijloc nu este doar frana de stationare cum imi ziceai tu mie, este diferenta intre accident urat si spectacol si tu ar trebui sa stii prea bine, chiar daca "nu mi-a placut cum ai reactionat".

Nu il ultimul rand felicitari PIL-ule si tie Dane.
__________________
Adrenalina creste o data cu viteza, viteza creste o data cu apasarea pedalei, deci adrenalina creste la pedala.
basy is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 11:57   #142
pupa
4Rally

Stage 4
 
pupa's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 185
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Multumesc, multumesc. La masina mai sunt multe chestii de testat/upgradat, dar tinand cont de faptul ca nu este o masina prea configurabila de la mama ei, merge treaba putin mai greu.
pupa is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 14:03   #143
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

198 de poze le puteti găsi AICI, făcute de mine. ENJOY!
Lao is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 14:07   #144
donbaxter

Stage 3
 
donbaxter's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 102
Member of:
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by pupa View Post
Multumesc, multumesc. La masina mai sunt multe chestii de testat/upgradat, dar tinand cont de faptul ca nu este o masina prea configurabila de la mama ei, merge treaba putin mai greu.
pt noi...cei pasionati de oltcit este superb...pot spune ca acolo am vrea sa ajungem si noi...multa bafta in continuare.
donbaxter is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 14:45   #145
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Oltcitul trăgea foarte bine. Singurele 2 chestii care mai trebuiau un pic ajustatea au fost suspensiile, făcute un pic mai tari, și curajul pilotului, care trebuia să fie cu un 10-15% mai mult. În rest, foarte bine.
Lao is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 14:51   #146
pupa
4Rally

Stage 4
 
pupa's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 185
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Cu curajul rezolvam la urmatoarea participare. Rezolvam si cu suspensiile, tocmai de aceea am si zis ca Bucovat a fost un prilej bun de testat masina.
Mersi inca odata!
pupa is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 15:12   #147
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Frumos. Cel cu Clio-ul era complet pe langa trasa. Nici nu e de mirare ca a subvirat masina in ultimul hal.
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 15:25   #148
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by Sonny View Post
Frumos. Cel cu Clio-ul era complet pe langa trasa. Nici nu e de mirare ca a subvirat masina in ultimul hal.
Sper sa nu ma intelegi gresit.....dar ai mers vreodata cu o masina de curse? Intrebarea 2.....ai mers vreodata cu o masina de curse pe ploaie? intrebarea 3....ai mers vreodata cu o masina de curse pe ploaie incaltata cu slick-uri? tine cont ca masina desi e 1,4 trage f bine si e si usoara. Din intamplare, pilotul in cauza merge destul de tare...si dupa cum se vede a incercat sa mearga tare si pe ploaie. Daca tot vroiai sa iti dai cu parerea....mai bine remarcai piciorul "blocat" pe frana.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 15:33   #149
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Am mers si cu masina de curse. Afirmativ la toate intrebarile. In dreapta din pacate. Aia cu frana blana am vazut-o. Aia cu slick-uri pe ploaie nu am vazut-o pentru ca nu am fost acolo. Si mai stiu ca indiferent cat de proaste sunt gumele tot incerci sa iti ti trasa.

Last edited by Sonny; 13-07-09 at 15:43.
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 15:53   #150
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Atunci stam de vorba dupa ce ai sa CONDUCI tu o masina de curse pe un carosabil ud....de fapt nu trebuie neaparat sa fie de curse...pur si simplu o masina obisnuita dar fara sisteme gen abs, esp, asr etc etc si sa vedem cum poti sa o controlezi si in acelasi timp sa mergi f tare. Daca la ecuatia asta adugam si slick-uri iti garantez eu ca se schimba treaba.
Ps:de pe margine e foarte usor sa vorbim.....e cel mai usor de fapt....practica ne omoara pe toti.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -