Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 21-05-09, 10:09   #1
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Sunt Raull Lămboiu, director sportiv la Asociaţia “Clubul Sportiv Auto-Karting Dolj” din Craiova , str. Ion Maiorescu, bl.2-4, parter (sediul ACR - Dolj).
Suntem o societate nonprofit, conform reglementărilor impuse de Ministerul Tineretului şi Sportului, (pentru înscrierea în Regitrul Agenţiei Naţionale pentru Sport), având Certificatul de Imatriculare Sportivă nr. DJ/A2/0020542 din 29.06.2006.
Am demarat la Slatina, pe 24-25.04.`09 (VTM Moşteni şi Accelerare Cireasov), impreuna cu „Autoraliu Olt”, cu care suntem parteneri, un program de organizare pe teritoriul Olt-ului / Dolj-ului, şi al judeţelor limitrofe, a unor manifestări automobilistice, cu abordare cât mai profesională posibilă, având scopul de a reânvia pasiunea reală pentru motorsport, in rânul publicului, dar mai ales în rândul concurenţilor, pasiune cu tradiţie în zona noastră. In continuarea acestui program:
Organizăm pe data de 11 – 12 Iulie 2009 o etapă de viteză în coastă lângă Craiova, pe dealul Bucovăţului (DJ552, km5+900 - 8+50). Intenţionez începând cu această etapa, să aduc pe linia de START, cât mai multe dintre „glorioasele” OLTCIT-uri şi DACII, care să concureze „ca pe vremuri” într-o grupă a lor (eu zic A5 – că nu mai sunt „tot alea”), separată de A5-ul standard, din concurs.
Pentru că mai sunt 52 de zile până la cursă, avem destul timp să ne „sfătuim” cum este mai bine, ca in final toată lumea să se distreze.
In cursul zilei, am să vă transmit programul de desfăşurare şi sper că până la sfârşitul săptămânii, voi posta regulamentul particular şi formularele de înscriere
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 14:01   #2
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2008, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Cum a zis si dl lamboiu in scurt timp o sa vina si detaliile pt cursa..in continuare va stau la dispozitie pentru lamuriri suplimentare..pentru cei care au numarul meu apelati cu incredere oricand ...

rog un moderator sa modifice in titlu' 2009
__________________

Last edited by cryssl; 21-05-09 at 14:11.
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 18:21   #3
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Dupa cum v-am promis, postez calendarul competitiei:

Clubul Sportiv “ AUTO - KARTING DOLJ “ cu sediul în Craiova, Str. Ion Minulescu, bl. 2-4 parter, în colaorare cu A.C.R, şi cu sprijinul autorităţilor locale Craiova, organieaza pe data de 12. Iulie. 2009, o etapă de :

VITEZĂ pe TRASEU MONTAN (în coastă) – BUCOVĂŢ – Craiova

care conteaza în Cupa OLTENIEI şi pentru obţinerea licenţelor de piloţi sportivi.
- data desfăşurarii: 12 Iulie 2009
- locaţia: drumul judeţean DJ 552 direcţia Craiova - Cetate, km 5+900 – 8+50
- diferenţă nivel: aprox. 104 m
- secretariat: sediul A.C.R. – Dolj , până in data: 08.07.2007
în ziua concursului: parcare stadion Ion Oblemenco: de la ora 7.00
ORAR DESFĂŞURARE CONCURS
- începerea înscrierilor 29. 06.`09; ora 13.00 e-mail; fax; sediu
- închiderea înscrierilor 08. 07.`09; ora 20.00
- publicare listă concurenţi 09. 07.`09; ora 12.00 sediu A.C.R.
- verificare administrativă 11. 07.`09; ora 15.30 parcare stadion
- verificare tehnică iniţială 11. 07.`09; ora 16.00 parcare stadion
- deschidere parc START 12. 07.`09; ora 07.30 parcare stadion
- confirmare listă START 12. 07.`09; ora 08.30 parcare stadion
- şedinţă tehnică/concurenţi12. 07.`09; ora 08.45 parcare stadion
- plecare către Bucovăţ 12. 07.`09; ora 09.15 în coloană (START)
- START primul concurent ora 10.01 Bucovăţ

CIRCULAŢIA PUBLICĂ ESTE OPRITĂ INTRE ORELE 10.00 - 14.00
In acest interval se vor desfăşura următoarele urcări, cu start din minut în minut:
recunoaştere traseu necronometrat 1 urcare
antrenament concurs cronometrat 2 urcări
concurs oficial cronometrat 2 urcări
In clasament va conta timpul cel mai bun din cele două urcări oficile.
Se vor forma gruple de concurs: N; A; H; cu clase de cilindree: 1400 – 1600 – 2000 / peste (o clasă se constituie din min. 5 automobile)
[B]NOTĂ IMPORTANTĂ !Nr. de automobile admise = 40[/B
- plecare Bucovăţ – Craiova / stadion I.O. 14.30 – în coloană –
- parc închis / verificare tehnică finală 15.00 parcare stadion
- afişare clasment provizoriu 15.30 parcare stadion
- prezentare proteste / contestaţii 15.30 – 16.00 conform regulament
- afişare rezultate definitive 16.00 parcare stadion
- FESTIVITATE PREMIERE 16.00
Regulamentul particular şi formularele de înscrerie, se pot ridica de la sediul A.C.R., sau descărca de pe net, începând cu data de 25.05.2009.
NOTĂ: - înscrierile se vor face înainte de data concursului – preliminarele se vor încheia pe data de 08. Iulie. 2009, ora 20.00
- în ziua concursului se vor completa listele de concurenţi, doar dacă nu s-a atins numărul de automobile admise, până la termenul limită de înscriere.

va transmit si documentul atasat
Attached Files
File Type: doc VTM BUCOVAT iulie 2009.doc (34.5 KB, 73 views)
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 18:26   #4
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Regulamentul particular si Formulrele de inscriere sunt aproape gata (mai am cateva retusuri la harta traseului - cu punctele de securitate) cica mai am eu - meseriasii pe care iam rugat, dar ii tot intorc ca nu-mi place cum a iesit.
Sper totusi sa ma tin de cuvant si la sfarsitul saptamanii sa aveti toata documentatia ca sa o putem "peria" pana la terminarea inscrierilor
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 21:49   #5
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2008, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Vreau sa va anunt ("cat mai .... oficial posibil"), ca Responsabil relatii cu Concurentii pentru cursa de la Bucovat, este Cristian Serban "Cristy".
Cu el sunt sigur ca o sa conversati mult mai rapid (pentru ca el nu grseste la tastare, decat in proportie de 85%, comparativ cu mine...)
Va rog mult de tot, sa nu-l certati (cum au facut unii la Slatina), pentru ca tot ce zice rau, este din vina mea nu din neputinta lui.
Lasand gluma la oparte, sunt convins ca el se misca mult mai repede in IT, are in mod sigur mai multa experienta decat mine si este un "virusat" veritabil in automobile.
Daca vor fi probleme punctuale, sa stiti ca si eu sunt aici, si le vom rezolva pe loc.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 22:41   #6
gigicakent

Stage 3
 
gigicakent's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 125
Member of:
[4Rally]
Talking Re: 11-12 Iulie 2008, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Super, sper sa iasa ceva frumos si sa vedem cateva masini si de la Slatina.
Multa bafta la toata lumea !
gigicakent is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 22:43   #7
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2008, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

hai kentule ca te avem pe tine tu ne reprezinti ) la anu' mergem impreuna sa aducem cupa acasa
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 09:57   #8
gigicakent

Stage 3
 
gigicakent's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 125
Member of:
[4Rally]
Thumbs up Re: 11-12 Iulie 2008, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Ar fi frumos ca acest eveniment sa apara pe prima pagina la HOT News!!
Cryss vezi daca poti sa rezolvi
gigicakent is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 11:32   #9
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2008, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

am dat mail la office@4tuning.ro dar nu am primit nici un raspuns pana acuma..
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 23-05-09, 18:03   #10
RMR26

Stock
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3
Default Re: 11-12 Iulie 2008, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
- verificare administrativă 11. 07.`09; ora 15.30 parcare stadion
- verificare tehnică iniţială 11. 07.`09; ora 16.00 parcare stadion
E obligatorie prezenta in Craiova pe data de 11 sau se poate face verificarea si pe 12 dimineata ?
Intreb deoarece pentru cei care venim de la distante mai mari asta poate fi un inconvenient major.
RMR26 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-09, 18:14   #11
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
rog un moderator sa modifice in titlu' 2009
Done!
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 23-05-09, 21:22   #12
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2008, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by RMR26 View Post
E obligatorie prezenta in Craiova pe data de 11 sau se poate face verificarea si pe 12 dimineata ?
Intreb deoarece pentru cei care venim de la distante mai mari asta poate fi un inconvenient major.
Nu , nu este obligatorie prezenta in Craiova pe data de 11, pentru cei care vin din judet sau judetele limitrofe. Pe 12 la ora 7.30 se deschide parcu de START, deci se va face revizia colegilor din "exterior", dar atentie TREBUIE SA FIE INSCRISI prin e-mail, sau fax.Maine am sa postez regulamentul si sper ca totul sa fie cat mai clar (in caz contrar, avem timp sa-l perfectam impreuna, inca 50 de zile, pana la terminarea inscrierilor)
Scopul reviziei cu o zi inainte, este de a face o prezentare pentru public a concurentilor, masinilor de concurs, mecanici asistenta tehnica si tuturor celor implicati in domeniul auto din zoa noastra
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 23-05-09, 22:31   #13
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

As vrea sa luati aminte de tragicul eveniment din PS8, Raliul Iasului, in care la orele amiezii, pilotul echipajului nr.31 Lucian Garbacea, in varsta de 42 de ani, si-a pierdut viata (groaznic... sub ochii fiului sau, care concura in aceeasi competitie).
Odihneasca-se in pace si condoleante familiei.
Pentru noi, viata merge inainte, dar nu uitati sa reflectati la cat de "scurta" este dstanta dintre viata si moarte, daca nu dai atentie echipamentului de securtate sau "fortezi" peste limitele tale, trecand din rational la nebunie.(nu fac nici un fel de aluzie la colgul notru trecut in "lumea celor drepti", ci incerc sa sensibilizez atentia celorlalti actori "din marele ring")
In competitii auto NU AI VOIE SA MOARI.
Hadeti sa transformam competitiile auto intr-un prilej de distractie nu o "ruleta ruseasca" , atat pentru voi, cat si pentru public.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 12:48   #14
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Inainte de a posta Regulamentul Particular al competitiei si Formularele de inscriere, vreau sa-mi exprim inca o data regretul pentru ce sa intamplat ieri pe PS8, in Raliul Iasului si va invit pe toti "inraitii" in cursele de automobile, sa lasati de-o parte, pasiunile interioare necontrolate, macar pentru perioada cand pe "altarul" credintei noastre in acest sport, este depusa o jertfa.

Asta este regula de baza in perpetuarea vietii -"unul naste, altul moare"- dar hadeti macar sa ne amagim, ca nu in mod inutil si ca fiecare dintre noi a invatat ceva.

Pentru ca vorbim de renastere, nu uitati de provocarea mea pentru aceasta etapa de a reanvia pasiunea reala in automobile, atat printre concurenti cat si in public.
In acest sens "Micutz"-ule, (desi ai in avatar un radiator de SPECIAL, nu cred ca esti de 650 cmc), imi pun mari sperante in tine, ca vei reinvia "pasiunile ascunse" in OLTCIT-uri si vei face tot posibilul ca sa completam o grupa speciala "OLTCIT- DACIA".
Sunt convins ca te va ajuta si "gbry el 05 RSG" fara o spnsorizare speciala, pentru ca nimeni nu v-ar putea cere sa va "bateti" cu baietii care au 1400 cmc fabricati dupa 2000,......dar e pacat de dumnezeu, pentru ca sunt in Craiova (cred ca si in tara), cateva exemplare frumoase, care merita sa fie fotografiate si filmate, sambata in parcul inchis, si sa treaca chiar "la pas" ca top modelurile, pe planse, la prezentarile de moda.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 14:27   #15
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Am postat ca documente atasate Regulamentul particulr si Formularele de inscriere.
Cateva precizari:
1. la regulament, voi mai face cateva completari referitoare la "Securitate traseu si competitie"
2. pentru inscriere nu trebuie sa completati decat: Cererea inscriere individuala (pag.1) si Declaratia Vehicul Tert, daca este cazul (nu sunteti proprietarul masinii cu care concurati).
-Insist mult la claritatea datelor de contact (tel, e-mail), apartenenta la un club, firma, echipa sau grupare auto si detaliile despre automobil (putere, cilindree, turbo, tractiune).Chiar daca nu se vor inscrie oficial echipe in competitie, se va face la final, un asemenea clasament (conform regulamentului), pe care il voi face public. Consider ca asta este datoria mea din p.d.v. publicitate fata de potentialii sponsori-colaboratori si obligatia sportiva de a incerca o ierarhizare a cluburilor auto din zona noastra.
3. Fisa de Verificare Tehnica, este doar orientativa, ca sa cunoasca competitorii (piloti si mecanici) ce se va verifica (va asigur ca de data asta ma voi ocupa personal de corectitudinea aceastei actiuni - in amintirea lui Nea Surloiu - pentru cine a auzit de el).
Va rog mult de tot sa cititi regulamentul si in cazul in care sunt lucruri ne clare sau incorect formulate, sa ma contactati pentru a le remedia, pana la inchiderea inscrierilor (08.07 ora 20.00) - dupa aceea divine o lege, care nu se mai comenteaza de nici o parte
Attached Files
File Type: doc REGULAMENT DE PARTICIPARE.doc (72.5 KB, 71 views)
File Type: doc CERERE INSCRIERE INDIVIDUALA.doc (51.0 KB, 48 views)
File Type: doc DECLARATIE VEHICOL TERT.doc (29.0 KB, 46 views)
File Type: doc FISA VERIFICARE TEHNICA.doc (68.0 KB, 256 views)
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -