Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 30-06-09, 14:02   #1
Dori
4Rally

Stage 4
 
Dori's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 220
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Rally Sprint Botosani -11 iulie

In data de 11 iulie 2009 se va desfasura la Botosani etapa cu numarul 2 a Campionatului National de Rally Sprint.
Traseul este alcatuit din 7 probe speciale, dintre care una va fi in regim de superspeciala. Lungimea totala insumeaza 31.7 km.
Gasiti atasate principalele documente ale Rally Sprintului de la Botosani.



Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Harta Superspeciala.jpg
Views:	77
Size:	62.1 KB
ID:	988196   Click image for larger version

Name:	Harta Traseu.jpg
Views:	85
Size:	289.7 KB
ID:	988197  
Attached Files
File Type: doc Plan orar Rally Sprint Botosani.doc (121.5 KB, 46 views)
File Type: doc regulament-rally-sprint-final.doc (1.64 MB, 40 views)
__________________
4tuning4rally
Dori is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 15:47   #2
Dori
4Rally

Stage 4
 
Dori's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 220
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

O cursă de plăcere

În data de 11 Iulie 2009 va avea loc cea de a II-a ediţie a Rally Sprint Botoşani. Cu o lungime totală de 75,15 km din care 31,2 km de probe speciale acest raliu contează ca etapa a II-a in Campionatul de Rally Sprint al României 2009.
La start se va afla şi Campionul naţional al grupei H, Thomas Abraham, care îl va avea alături pe Florin Dorca.
Thomas Abraham: „Mergem la Botoşani de plăcere şi din respect pentru organizatorii care m-au surprins anul trecut prin pasiunea şi profesionalismul lor. Invit cât mai mulţi colegi din Campionatul Naţional să se înscrie la startul unei etape de Rally Sprint care cu siguranţă le va plăcea. Este o buna pregătire pentru proba de foc a macadamurilor din România, Raliul Sibiului 2009. La această etapa voi alerga cu Florin Dorca deoarece Rareş are de susţinut nişte examene în acest weekend. Ne vom prezenta la start într-un Mitsubishi Evo 9 de grupa H deoarece maşina pe care alergăm în Campionatul Naţional (Mitsubishi Evo 8 – grupa H) nu este înca pregătită de start.
Sperăm să avem vreme bună şi să ne simţim cât mai bine la Botoşani."

Florin Dorca: „Imi face plăcere să merg alături de Tomi la această cursă. Sper să avem un parcurs la fel de bun ca anul trecut la raliul Avram Iancu. Desigur, miza nu e aceeaşi, dar ar fi un lucru foarte bun pentru moralul lui Tomi care are nevoie în etapele rămase din Campionatul Naţional de concentrare maximă şi de evoluţii perfecte, pentru a-şi putea păstra titlul de Campion Naţional al grupei H. Vă aşteptăm pe probe.”
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	kep_20090526003916.jpg
Views:	222
Size:	105.0 KB
ID:	1001848  
Dori is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 21:20   #3
pushtiu_teribil_22

Stage 4
 
pushtiu_teribil_22's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 177
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

succes !
pushtiu_teribil_22 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 22:48   #4
jockerbad

Stage 3
 
jockerbad's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 95
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

am ajutat si eu putin la organizare
jockerbad is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 23:30   #5
Tzapo0

Stage 3
 
Tzapo0's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 160
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

abia astept sa inceapa..dar mai ales astept cu nerebdare proba speciala :X..bft tuturor concurentilor
Tzapo0 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 07:30   #6
jockerbad

Stage 3
 
jockerbad's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 95
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PROBA SPECIALA DE LA SINDICATE SE MUTA LA POLIGONUL AUTO DIN STRADA PACEA INCEPAND CU ORELE 17:00
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Last edited by jockerbad; 10-07-09 at 07:32.
jockerbad is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 10:09   #7
andyspic

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 34
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

Quote:
Originally Posted by jockerbad View Post
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PROBA SPECIALA DE LA SINDICATE SE MUTA LA POLIGONUL AUTO DIN STRADA PACEA INCEPAND CU ORELE 17:00
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Eu sunt din bt si as vrea sa merg si eu la rally...deci PS nu mai e la casa sindicatelor si e la poligon?? si incepe de la ora 17 nu.....chiar dupa ce se da startu??
andyspic is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 10:29   #8
jockerbad

Stage 3
 
jockerbad's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 95
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

Quote:
Originally Posted by andyspic View Post
Eu sunt din bt si as vrea sa merg si eu la rally...deci PS nu mai e la casa sindicatelor si e la poligon?? si incepe de la ora 17 nu.....chiar dupa ce se da startu??
Da, proba speciala e la poligon la ora 17:00. De la ora 12:00 incep probele dupa cum vezi in documentele word atasate in postul original.
jockerbad is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 11:32   #9
andyspic

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 34
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

auzi si sunt doar 13 echipaje inscrise ...se pare ca o sa fie aproximativ ca anu trecut..... Atunci daca imi aduc bine aminte au fost 15 echipaje ....cam putini dar asta e,abia e a doua editie...speram ca la anu sa se inscrie cate mai multe echipaje.Asteptam ziua de maine.
andyspic is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 14:47   #10
jockerbad

Stage 3
 
jockerbad's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 95
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

Nu conteaza cantitatea, ci calitatea
O sa fie spectacol garantat!
jockerbad is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 19:51   #11
andyspic

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 34
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

Speram dar am si eu o intrebare o sa fiu si eu garantat acolo atat la proba speciala din poligon cat si la cea de la baisa si va rog sa ma scuzati de off topic dar imi poate spune cineva cum se pun poze aici e greu?ca nu am mai pus niciodata si as pune ceva poze ca sa vada si celialti care nu au avut cum sa vina sau sunt din alte judete sa vada cum au fost deci inca odata scz...
andyspic is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 19:52   #12
jockerbad

Stage 3
 
jockerbad's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 95
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

Quote:
Originally Posted by andyspic View Post
Speram dar am si eu o intrebare o sa fiu si eu garantat acolo atat la proba speciala din poligon cat si la cea de la baisa si va rog sa ma scuzati de off topic dar imi poate spune cineva cum se pun poze aici e greu?ca nu am mai pus niciodata si as pune ceva poze ca sa vada si celialti care nu au avut cum sa vina sau sunt din alte judete sa vada cum au fost deci inca odata scz...
le urci pe imageshack.com spre exemplu apoi cand scrii un mesaj este o iconita deasupra casutei in care scrii care arata ca un patrat cu'n munte in el. dai click acolo si pui linkul imaginii.
sau pe hi5 le poti urca la fel de bine
__________________
vw bora 1.9 TDI

Last edited by jockerbad; 10-07-09 at 19:56.
jockerbad is offline   Reply With Quote
Old 11-07-09, 07:56   #13
andyspic

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 34
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

Quote:
Originally Posted by jockerbad View Post
le urci pe imageshack.com spre exemplu apoi cand scrii un mesaj este o iconita deasupra casutei in care scrii care arata ca un patrat cu'n munte in el. dai click acolo si pui linkul imaginii.
sau pe hi5 le poti urca la fel de bine
mersi mult am sa incerc...azi cand vin de la rally....sper sa nu imi faca prostii aparatu hai bafta tuturor....abia astept
andyspic is offline   Reply With Quote
Old 11-07-09, 12:47   #14
andyspic

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 34
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

Salut am fost azi la start si am cateva poze pentru voi scuzati claritatea care este umpic cam slaba dar sa va faceti o idee cum a fost cred eu ca sunt ok...Revin pe seara cu poze de la poligon si de la premiere din pacate la probele de la baisa nu am putut ajunge...
























astea sunt o parte dintre ele revin cu cele de pe rampa de plecare
andyspic is offline   Reply With Quote
Old 11-07-09, 17:50   #15
jockerbad

Stage 3
 
jockerbad's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 95
Default Re: Rally Sprint Botosani-11 iulie

Am fost si la ipotesti azi, am sa pun niste filmulete; super spectacol, super masini, super oameni :X
totusi a fost bine ca a plouat la poligon, zburau masinile pe apa
jockerbad is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -