Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-09, 11:40   #106
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

Condoleante familiei!
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 11:43   #107
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: Raliul Iasiului 2009

eu nu cred ca ar trebui trasi la raspundere ci direct acuzati organizatorii de ucidere din culpa!!! pentru ca mai mult sau mai putin din cauza organizarii proaste a murit omu ala!!!
un mare - pentru organizatori! dar asa e in tara asta, intai trebuie sa moara cineva ca sa se poata lua o masura!
ar trebui scoasa chiar din circuitul competitional la anu deoarece si atunci vom putea pierde alt/alti piloti importanti si e pacat!
__________________
Circulati incet si pe dreapta!

bara spate dacia http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-10005103.html
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 12:08   #108
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

Groaznic.. Dumnezeu sa-l odihneasca !
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 12:10   #109
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

Quote:
Originally Posted by AG 80 BBI View Post
eu nu cred ca ar trebui trasi la raspundere ci direct acuzati organizatorii de ucidere din culpa!!! pentru ca mai mult sau mai putin din cauza organizarii proaste a murit omu ala!!!
un mare - pentru organizatori! dar asa e in tara asta, intai trebuie sa moara cineva ca sa se poata lua o masura!
ar trebui scoasa chiar din circuitul competitional la anu deoarece si atunci vom putea pierde alt/alti piloti importanti si e pacat!
Un asemenea accident se putea intampla oricui, oriunde, aici nu e vorba de persoana sau de locatia unde a fost accidentul.
E pur si simplu vorba ca trebuiesc innoite normele de siguranta in acest campionat, deoarece masinile devin din ce in ce mai rapide.
Multi piloti au spus ca Raliul Iasului are printre cele mai frumoase si cele mai solicitante speciale.
Din cate am inteles pilotul a murit din cauza unui traumatism cranio-cerebral, a intrat in coma si a facut stop cardiac.Masina a intrat in copac cu 140 de km/ora pe partea soferului, el ca sa poata supravietui unui asemenea impact ar fi trebuit sa fie in secunda doi pe masa de operatie...Deci organizatorii nu au avut ce sa faca...singura vina pe care ar avea-o e ca n-au taiat toti copacii de pe marginea traseului....
Sleepy_85 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 12:31   #110
glevidj

Stage 5
 
glevidj's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 314
Default Re: Raliul Iasiului 2009

sincere condoleante
glevidj is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 12:37   #111
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

Sincere condoleante!

R.I.P.

Last edited by MephistoBM; 24-05-09 at 12:41.
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 12:47   #112
level23

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 64
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

Sincere condoleante !


Uitati aici un film care este dedicat pentru el, in ultima parte o sa vedeti masina accidentata !

>>> https://www.youtube.com/watch?v=v7O8hsa0Tgs <<<
level23 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 12:56   #113
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/ ... -rapa.html

M-am uitat la sirile pro-tv si vad cum se da cu NERUSINARE vina numai pe pilot.

Oficiali, organizatori, FRAS, chiar ca sunteti oameni fara nici o scrupula. Hai sa va spun eu ce si cum este proba aceea pentru ca am concurat si eu anul trecut si stiu ce e acolo. Stiti bine ca sunt un nebun si ca am concurat peste tot, in mai toate sporturile cu motor, si am si facut accidente mai mereu, de multe ori plecand de la fata locului pe targa sau in coma, dar credeti-ma ca de acea proba mi-a fost FRICA si va spun asta calcandu-mi peste orgoliu.

Peste 2,5 KM de linie dreapta!! Aici pe tastatura e foarte usor sa scriu 2,5 km dar acolo la volan 2,5 KM cu sarituri si drum foarte denivelat si foarte ingust sa mergi BLANA e GROAZNIC. Ii spuneam anul trecut copilotului meu dupa ce am terminat recunoasterile ca in caz ca iesim sau se dezichilibreaza masina dupa acele sarituri pe acel drum atat de ingust ne facem praf.

Parerea mea personala este ca organizatorul este de vina, dar primul vinovat este FRAS pentru ca a validat acea proba deosebit de periculoasa, stiu ca Mazilu citeste ce scriu acum si este posibil sa fiu luat la ochi pentru ceea ce spun, dar totusi a murit un om datorita acelei linii drepte care este foarte lunga si foarte denivelata si poate sa se supere cine vrea si cat vrea, dar asta e realitatea si am sa spun mereu tot ce nu-mi convine.

Ieri auzisem de acest accident dar credeam ca e un simplu accident si am plecat de acasa, m-am urcat in masina si m-am dus in oras, iar la un moment dat m-a sunat propria mama FOARTE SPERIATA sa-mi spuna ca a vazut la stiri ceva legat despre moartea unui pilot si m-a implorat sa-mi vad de viata mea si sa ma las de curse si ca e foarte speriata si ca trebuie sa ma gandesc si la ea si la ceea ce simte cand sunt plecat la curse.

A murit un om si va spun sincer ca ma doare sufletul, aseara m-a luat somnul pe la 5 dimineata pentru ca il aveam imagini cu chipul lui Garbacea. Va rog sa ma scuzati pentru tot ce am scris dar asa ceva e dureros si ma gandesc ca juniorul sau mama lui sunt marcati pe viata.
__________________
www.ono41.ro (NOU)

Last edited by ono41; 24-05-09 at 13:29.
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 13:02   #114
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

Emotionant ...
turb0 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 13:05   #115
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

multumim ono prin ceia ce spui mai putem vedea si cealalta fata nevazuta a raliurilor ..deci pana la urma cazul se va clasa ca GRESEALA DE PILOTAJ..sper ca in ceaul al 12 federatia sa ia masuri si presa si toti cei legati de acest sport sa ia atitudine..

Last edited by adrian78bmw; 24-05-09 at 13:15.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 13:45   #116
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

Quote:
Originally Posted by ono41 View Post
http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/ ... -rapa.html

Ieri auzisem de acest accident dar credeam ca e un simplu accident si am plecat de acasa, m-am urcat in masina si m-am dus in oras, iar la un moment dat m-a sunat propria mama FOARTE SPERIATA sa-mi spuna ca a vazut la stiri ceva legat despre moartea unui pilot si m-a implorat sa-mi vad de viata mea si sa ma las de curse si ca e foarte speriata si ca trebuie sa ma gandesc si la ea si la ceea ce simte cand sunt plecat la curse.
tot de la mama am aflat si eu de accident si acelasi lucru m-a rugat si pe mine mama ...

pacat de acest eveniment ...condoleante familiei si cei care sunt in preajma lui, ar trebui sa l incurajeze sa treaca peste pentru ca are talent !
__________________
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 14:03   #117
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

Quote:
Originally Posted by AlecsM View Post
tot de la mama am aflat si eu de accident si acelasi lucru m-a rugat si pe mine mama ...

pacat de acest eveniment ...condoleante familiei si cei care sunt in preajma lui, ar trebui sa l incurajeze sa treaca peste pentru ca are talent !
D-zeu sa-l odihneasca in pace!!!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 14:40   #118
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

Condoleante !!
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 14:54   #119
kiddo

Stage 5
 
kiddo's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

Condoliante fam. Garbace..... Lucian Jr. fii tare capul sus
kiddo is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 15:47   #120
alex racer

Stage 5
 
alex racer's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 576
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Raliul Iasiului 2009

ce oameni dau vina toti pe pilot asta este pana aici a tinut ata , dumnezeu sa il odihneasca pe viitor poate or sa se i-a masuri mai drastice , destul de tarziu dupa ce am pierdut un om
alex racer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -