Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Alte discutii machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-03-12, 09:34   #121
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Automodelism.....nu poseda nimeni automodele???

Eu caut sa cumpar masinuta intreaga, ma joc si cu asta basta. Nu stau mai mult la povesti ca bmw m-o plictisit de buna dimineata cu site-urile limbii romana, cu regulamente si povesti de flame-uri si scandaluri.
werwceul is offline  
Old 16-03-12, 16:33   #122
mikey22

Stage 5
 
mikey22's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 676
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Automodelism.....nu poseda nimeni automodele???

Salutare tuturor,
Detin si eu un astfel de model (auto-model?!): ZMB-16 1/16 4WD BRUSHLESS BUGGY, 2.4GHz RC. As oferi mai multe detalii insa sunt nou in domeniu.L-am primit cadou acum ceva timp in urma,m-am "jucat' cu el pana sa terminat acumulatorul si inca nu am cumparat o sursa cu care sa il reincarc ( spun sursa ca asa mia zis o tanti de la un magazin de electronice din iasi ca imi trebuie pt al incarca).Am insa o alta problema: am observat ca ramane blocata masina (mai exact telecomanda)pe o directie-eu dau inainte,masina o ia inainte,dau din telecomanda inapoi,.,,o ia inapoi,la o a treia schimbare deja ramane blocat(ori inainte ori inapoi).Nu stiu de la ce sa fie,so fi luat razna telecomanda din cauza bateriilor sau e stricata din fabrica?ati mai patit asa ceva la modelele voastre?Pana imi voi cumpara ce imi trebuie pt incarcarea acumulatorului as vrea sa stiu de ce natura e problema mea.Daca e din reglajele telecomenzii,nu stiu..Daca stie cineva si are timp pt un raspuns ii multumesc anticipat.Toata stima.
__________________
https://img153.imageshack.us/img153/4444/31399a.gif
mikey22 is offline  
Old 16-03-12, 18:08   #123
Diesel Power

Stage 1
 
Diesel Power's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 19
Default Re: Automodelism.....nu poseda nimeni automodele???

Nu te speria, este din cauza bateriilor ce trebuiesc schimbate. Acumulatorii se incarca cu incarcator normal sau incarcator mai destept cu incarcare rapida la care bineinteles ca trebuie si o sursa de 12v. Daca nu ai acumulatori de performanta merge sa ii incarci si cu incarcator de "perete", doar ca stai mai mult sa se incarce.
Diesel Power is offline  
Old 16-03-12, 18:18   #124
mikey22

Stage 5
 
mikey22's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 676
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Automodelism.....nu poseda nimeni automodele???

Inseamna ca nu fac fata bateriile..am inteles.Mersi mult,m-am mai linistit putin.Se pare ca am incarcator din acela "destept",am incarcatorul insa nu am cum sa-l duc la sursa de curent,Si se pare ca de asta imi trebuie sursa. ( acumulatorii mei sunt de o forma dreptunghiulara cu un cablu mufat mai ciudat,zici ca e o mufa din calculator/unitate,deci banuesc ca nu merg incarcati ca acumulatorii de forma bateriilor AA).

Nu stiu daca am voie sa pun poze,as fi pus deoarece poate primeam un sfat cu ce imi mai trebuie pt incarcator.

Last edited by mikey22; 16-03-12 at 18:26.
mikey22 is offline  
Old 16-03-12, 18:32   #125
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Automodelism.....nu poseda nimeni automodele???

Normal ca ai voie sa pui poze. Daca vrei, caut numarul de telefon al cuiva care pana nu de mult era si dealer de aero si automodele (magazinul lui era pe Soseaua Nationala). Are multi ani in spate in domeniul asta si se ocupa si de service pentru ele, iti poate spune exact ce si cum.
__________________
bmwh548 is offline  
Old 16-03-12, 18:38   #126
mikey22

Stage 5
 
mikey22's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 676
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Automodelism.....nu poseda nimeni automodele???

E cumva un magazin situat aproape de podul ros,la parterul unui bloc de langa linia de tramvai-5 ?!Pot trece pe acolo daca de el e vorba,am mai fost pe acolo.
Pana atunci,curand voi pune si poze,ms ca mi-ai zis.
mikey22 is offline  
Old 16-03-12, 19:27   #127
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Automodelism.....nu poseda nimeni automodele???

Ala e, dar magazinul s-a cam desfiintat si nu stiu daca il gasesti pe proprietar tot timpul pe acolo.
bmwh548 is offline  
Old 16-03-12, 22:31   #128
Diesel Power

Stage 1
 
Diesel Power's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 19
Default Re: Automodelism.....nu poseda nimeni automodele???

Quote:
Originally Posted by mikey22 View Post
acumulatorii mei sunt de o forma dreptunghiulara cu un cablu mufat mai ciudat
Bine ca ai zis... ai foarte mare grija cum incarci acumulatorii Lipo. In mana unui necunoscator sunt foarte periculosi. Incearca sa gasesti indrumare la cineva apropiat cum ti-a recomandat bmwh548, sa iti arata exact cum si ce trebuie sa faci. Nu este de joaca cu acumulatorii astia.
Diesel Power is offline  
Old 27-10-12, 22:22   #129
radu_cainamisir

Stage 5
 
radu_cainamisir's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1,440
Member of:
[VW]
Default Re: Automodelism.....nu poseda nimeni automodele???

Buna seara! ma gandesc de foarte mult timp sa imi achizitionez un automodel pentru drift Ma uitam dupa Sprind 2 Drift. Azi am vazut un baiat in parc care isi achizitionase unul de vreo 2 zile si se dadea foarte bine cu el

As ruga pe cineva care cunoste domeniul sa ma sfatuiasca si pe mine. Sunt dispus sa dau 10, maxim 11 miliioane pentru jucaria asta
__________________
VW Passat B6 1.9 TDI Comfortline

VW Polo 1.4 TDI
radu_cainamisir is offline  
Old 25-12-12, 13:35   #130
Tis-ul

Stage 5
 
Tis-ul's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 1,150
Default Re: Automodelism.....nu poseda nimeni automodele???

Acum de Crăciun am primit şi eu un automodel şi anume Baja-5T. Sunt foarte mulţumit de ea, sunt īncepător, nu prea ştiu să o controlez.. Īnsă am o īntrebare.. Nu reuşesc să o fac să meargă şi cu spatele? Fiind īncepător, o mai blochez din cānd īn cānd şi nu reuşesc nicicum să o dau la loc, decāt dacă mă duc şi o pun eu.
__________________
Tis-ul is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -