Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Alte discutii machete

Reply
 
Thread Tools
Old 12-11-12, 20:46   #931
Miria

Stage 5
 
Miria's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,054
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by Gabriel09 View Post
Poate nu e chestie de 10-15 minute, dar fiecare gāndeşte īn felul său. Eu, spre exemplu, am timp (mai ales īn perioada asta) doar seara să intru pe net, implicit să stau acasă să fac poze. Cum sunt perfecţionist din fire, nu doresc să fac nişte poze aiurea la o lumină artificială, deci nu am cum să fac nişte poze decente, după criteriile mele.

Nu doresc să particip, din ce am citit asta am īnţeles, că este un concurs menit pentru atragerea altor colecţionari pe acest forum, poate am īnţeles eu greşit. Nu doresc să deranjez cu nimic, asta e părerea mea.
Ideea de a atrage noi colectionari prin acest concurs a fost a mea Gabriel.Ideea era sa ii determinam si mobilizam pe cei ce ,,colectioneaza'' jucarii daca ar castiga chiar si un Bburago la scara 1:18 si mai nou 1:24 posibil si-ar da seama de calitatea unei machete chiar entry level si s-ar lasa de colectionat jucarioare ce polueaza diversele scari de prezentare.Insa cum nu sunt eu sponsorul, cei ce organizeaza acest eveniment doresc derularea lui doar pe aria privata.Eu sunt de parere ca ar fi trebuit desfasurat pe aria free, sa poata participa toata lumea.Pana la urma si la Facultatea de Medicina se poate inscrie si unul ce a terminat o profesionala nu doar Colegii Nationale,dar cu o anumita conditie,aceea a votului.Nu au voie sa voteze cei ce nu sunt colectinari,cei ce voteaza trebuie sa faca dovada ca au cel putin 5 machete 1:18, 10 la scara 1:24, respectiv 30 la scara 1:43.
__________________
Miria is offline   Reply With Quote
Old 13-11-12, 07:44   #932
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by Miria View Post
Ideea de a atrage noi colectionari prin acest concurs a fost a mea Gabriel.Ideea era sa ii determinam si mobilizam pe cei ce ,,colectioneaza'' jucarii daca ar castiga chiar si un Bburago la scara 1:18 si mai nou 1:24 posibil si-ar da seama de calitatea unei machete chiar entry level si s-ar lasa de colectionat jucarioare ce polueaza diversele scari de prezentare.Insa cum nu sunt eu sponsorul, cei ce organizeaza acest eveniment doresc derularea lui doar pe aria privata.Eu sunt de parere ca ar fi trebuit desfasurat pe aria free, sa poata participa toata lumea.Pana la urma si la Facultatea de Medicina se poate inscrie si unul ce a terminat o profesionala nu doar Colegii Nationale,dar cu o anumita conditie,aceea a votului.Nu au voie sa voteze cei ce nu sunt colectinari,cei ce voteaza trebuie sa faca dovada ca au cel putin 5 machete 1:18, 10 la scara 1:24, respectiv 30 la scara 1:43.
Miria, nu toti ne permitem numai marci scumpe, mai suntem si cei care avem bani doar de Bburago. In numele celor care avem Bburago si alte jucarioare si poluam diversele scari ne cerem scuze ca existam si ca nu avem alte posibilitati financiare. Topicul meu puteti sa il stergeti ca sa nu mai polueze aria. Multumesc!
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-12, 07:55   #933
ciprian_f

Stage 5
 
ciprian_f's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,107
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by bmwh548 View Post
Nu. Vrem participanti care nu isi aduc aminte ca sunt colectionari doar cand le miroase a premii.
Pe scurt: daca nu ai 10-15 minute pe zi ca sa faci niste poze si sa le postezi pe forum inseamna ca forumul nu prezinta interes pentru tine (nu nominalizez pe nimeni, e o simpla formulare), deci nu ai ce cauta la concurs.
Corect! Prea s-a invatat toata lumea sa ia si sa nu ofere nimic unei comunitati.

Oameni buni, rasplata e pentru cei care dedica timp si pasiune in cadrul unei comunitati. Cum apar niste premii, cum incep sa vina si parazitii la infruptat...
ciprian_f is offline   Reply With Quote
Old 13-11-12, 10:51   #934
Miria

Stage 5
 
Miria's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,054
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by cruizer11 View Post
Miria, nu toti ne permitem numai marci scumpe, mai suntem si cei care avem bani doar de Bburago. In numele celor care avem Bburago si alte jucarioare si poluam diversele scari ne cerem scuze ca existam si ca nu avem alte posibilitati financiare. Topicul meu puteti sa il stergeti ca sa nu mai polueze aria. Multumesc!
Ai inteles gresit.Nu m-am referit o secunda la colectionarii de Bburago/Maisto sau Welly.Ar fi aiurea si eu am asa ceva in colectie.Eu ma refeream la persoanele ce vin cu diverse porcarii de la pufuleti si le prezinta ca machete.Daca ar castiga un BBurago poate ar aprecia ce inseamna o macheta si ar strange bani sa isi cumpere asa ceva.
Miria is offline   Reply With Quote
Old 13-11-12, 11:34   #935
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by Miria View Post
Ai inteles gresit.Nu m-am referit o secunda la colectionarii de Bburago/Maisto sau Welly.Ar fi aiurea si eu am asa ceva in colectie.Eu ma refeream la persoanele ce vin cu diverse porcarii de la pufuleti si le prezinta ca machete.Daca ar castiga un BBurago poate ar aprecia ce inseamna o macheta si ar strange bani sa isi cumpere asa ceva.
Oricat s-ar incerca, intotdeauna vor fi unii ce vor intelege dupa bunul plac. Niciodata nu ii vei multumi pe toti indiferent de intentie.
De cand s-a impartit pe sectiuni, eu mai intru doar la 1:18 si cateodata la1:43, dar si asa doar unde ma intereseaza. Cred ca e singura solutie prin care majoritatea sunt multumiti.
__________________
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-12, 16:52   #936
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Īn legătură cu concursul de pe aria privată, cāte poze putem adauga?

Am văzut că lista de "cerințe/reguli" e destul de slabă de data asta...
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 15-11-12, 18:51   #937
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Maxim 6 ca la cele anuale.
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-12, 03:35   #938
CIPONE

Stage 5
 
CIPONE's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,452
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

6 poze???...da' una ce are bre?
CIPONE is offline   Reply With Quote
Old 17-11-12, 07:17   #939
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by CIPONE View Post
6 poze???...da' una ce are bre?
Maxim bre, tu poti pune una
2010 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-12, 11:23   #940
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

El nu poate pune deloc fiind sponsor
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-12, 16:56   #941
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by bmwh548 View Post
El nu poate pune deloc fiind sponsor
Tu nu vezi bre ca nu sunt participanti??
2010 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-12, 17:28   #942
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by 2010 View Post
Tu nu vezi bre ca nu sunt participanti??

termenul de inscriere e lung. Cu sigurnta vor fi minim 10 useri.
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 17:19   #943
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

am o macheta Skoda Octavia 1:24 Welly si e prinsa in nituri cred , cum pot sa i dau jos caroseria sa o vopsesc?
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 17:43   #944
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Cool Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
am o macheta Skoda Octavia 1:24 Welly si e prinsa in nituri cred , cum pot sa i dau jos caroseria sa o vopsesc?
Mai mult ca sigur Welly 1/24 e prinsa in suruburi si nu nituri. Eu le-am gasit deasupra rotilor prinse in carcasa.
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 19:51   #945
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

nu cred uite
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Welly_Skoda_Octavia_yxbv.jpg
Views:	51
Size:	22.6 KB
ID:	2624645  
Geox` is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -