Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Delta Racing Crew

Reply
 
Thread Tools
Old 04-03-09, 04:49   #151
axel44

Stage 2
 
axel44's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 59
Default Re: OFF-TOPIC

Va salut!Cum vi se par drumurile din micul nostru oras?
Eu reconosc sunt o persoana care mai da o zona prin oras noaptea in weekend mai vad o fatza/fata cunoscuta, o masina, un suc o samanta sau chiar ma relaxeaza cateodata
Vream sa va intreb si pe voi....nu vi se par chiar extrem de dese acele "cocoase" la trecerile pentru pietoni pentru un oras asa micsa nu mai vorbim de stare drumului, mai exact de prima banda de pe Isacciei?
Exagerez eu?Voi ce parere aveti?

Numai bine!

Last edited by axel44; 04-03-09 at 04:57.
axel44 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 07:41   #152
Dennis_TL

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 389
Default Re: OFF-TOPIC

drumurile din oras? ma faci sa rad.. care drumuri? isaccei si babadag? nu ma plimb noaptea , prefer ziua sa plec din oras cu prietenii daca am ocazia. iar cocoasele..ei bine mai au astia putin si pun borduri in dreptul trecerii de pietoni .
__________________
MERGEM INAINTE, CA INAINTE ERA MAI BINE!!!
Dennis_TL is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 10:23   #153
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: OFF-TOPIC

Cea mai mare idiotenie acele des intalnite denivelari pentru reducerea vitezei, dupa sensul de langa politie mai sunt si din metal... o luam de la delta str. isacciei, prima denivelare dupa aprox 300/400m denivelare urmatoarea la 70/100m,urmatoarea 150m urmatoarea 150/200m urmatoarea si langa metalu ultima care oricum se reduce viteza ca e nivel cu calea ferata... e mai mult decat exagerare! e o tampenie...
__________________
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 10:57   #154
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: OFF-TOPIC

vali acolo e o zona f aglomerata, piata, scoala, statie autobuz si daca n-ar fi acele chestii ne-am duce cum ne duceam si cand nu erau.. Sunt enervante, sunt prea dese, dar macar te fac sa incetinesti ... Acele chestii sunt peste tot, in Buc in cartiere unde sunt stradute cu sens unic multe si paralele le gasesti una dupa alta si nici macar nu-i trecere de pietoni
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 11:24   #155
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: OFF-TOPIC

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
vali acolo e o zona f aglomerata, piata, scoala, statie autobuz si daca n-ar fi acele chestii ne-am duce cum ne duceam si cand nu erau.. Sunt enervante, sunt prea dese, dar macar te fac sa incetinesti ... Acele chestii sunt peste tot, in Buc in cartiere unde sunt stradute cu sens unic multe si paralele le gasesti una dupa alta si nici macar nu-i trecere de pietoni
Da numai in romania exista asa ceva... dupa ce ca avem drumuri proaste mai baga si denivelari, intr-adevar pe de o parte isi au rostul,scoli,copii dar mai bine ar fi facut la semnul de la trecerea pentru pietoni cu semnale luminoase, asa ar fi normal, nu sa pun frana la fiecare 100 de metri... e stresant cand ai treaba prin oras cand vezi ca e liber nu-s pietoni tre sa opresti, de multe ori nu mai tin cont trec cu 40 peste ele... oare o fi bine...
Nu e vina noastra ca exista neatenti,iar de cele mai multe ori taximetristii,dar si pietoni care trec fara sa se asigure sau alearga pe trecere, copii sunt de inteles, adultii nu.
Concluazia este ca sunt bune denivelarile pentru siguranta pietonilor, si cam atat, eu unul nu-s de acord cu ele, cine calca pietonul e resonsabil de fapta permis suspendat,amenda,judecata,bani multi sa scapi de penitenciar,sau la penitenciar daca nu esti posesor de ferrari
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 12:30   #156
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: OFF-TOPIC

De acord cu tine, unele merg ocolite, eu cel putin asta fac atunci cand se poate, cu 40 nu le-am luat niciodata cu masina mea dar am fost la altii in masina si nu cred ca e bine !

ps: https://forum.4tuning.ro/356-tulcea/33608-masina-mea/page-34.html o parere ceva?
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 13:01   #157
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: OFF-TOPIC

ieri am iesit in oras cu masina .... pe orice strada din tulcea, cand merg , masina face ca trenul pe o cale ferata, nu ma refer neaparat pe limitatoarele alea de viteza ci la gropile transversale pe strazi lasate de astia cu gazul, canalizarile care toate....da toate sunt pe sosea cu 4 cm deasupra sau sub nivelul asfaltului. dupa ce trebuie sa ignori toate denivelarile astea poate cineva sa ma faca sa-mi fie frica de "limitatoarele" lor de viteza?
mi-am luat masina din germania care nu a vazut in viata ei nemteasca o groapa(din pacate am dezvirginat eu roata de rezerva acum 2 saptamani pentru ca imi intrase un holdsurub in una din roti) iar dupa cateva luni imi este teama sa merg la revizie!!!
Autoritati imputite, hoate, corupte, care si-au luat caracatite ca sa mareasca bugetul intr-un oras unde ca sa poti parca trebuie sa incalci legea...lor. (caracatitile se pun la roate de cele mai multe ori pe baza unei hotarari a consiliului local, iar modul ce alegere a domeniului public unde ei considera ca incalci hotararea e mai mult decat subiectiva...am auzit eu din gura alora de le montau..."il facem pe asta? Il facem"
__________________
"run Forest...run"
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 13:20   #158
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: OFF-TOPIC

Pana vor da peste un nebun cu jante misto si scumpe sau masina la fel si i-o zgaria ceva la ea sa vezi tras prin tribunal... In buc caracatite n-am mai vazut, in schimb pe colentina cand stateam eu se ridicau la greu masinile cu ham de praguri... masinile aranjate , cu praguri nu erau atinse )

In tulcea e interesant atat pe babadag cat si 1848 cum sunt canalizarile ...zici ca sunt jaloane,slalom faci printre ele, iar pe isacciei degeaba aveam 2 benzi pe sens daca toata lumea merge incet/tare doar pe una pe cealalt fiind hopuri si tot ce vrei de la lucrarile celor de la primarie!
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 15:13   #159
axel44

Stage 2
 
axel44's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 59
Default Re: OFF-TOPIC

Sau gandit ei cred: ma din ce iese banu din "caracatite" sau din noi parcari si drumuri refacute
Cred ca cai de la primarie merg numai cu A8 , tuareguri , q7 din care nu simti extraordinarele strazi

Cel mai mult ma scoate din minti groapa/canalizarea, cea din fata Lic Moisil cand urci spre Spital, aia nu ai cum sa o ocolesti decat pe contrasens.Si dau in ea de vreo 5-6 ori pe zi stand in E3.
axel44 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 15:25   #160
ioana308

Stage 3
 
ioana308's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 74
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: OFF-TOPIC

da..asta e chiar naspa.si eu intru la fel de des in ea.dar traim in Romania.totul este posibil..suntem in urma cu civilizatia rau de tot!!
ioana308 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 17:17   #161
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: OFF-TOPIC

VORBIM inca 100 de pagini si tot aia ramane cand o sa isi schimbe fiecare dintre noi mentalitatea atunci poate si conducatorii nostrii o sa o schimbe pe a lor.Avem cel mai de rahat oras da sa stiti si voi e cel mai sigur.Decand cu denivelarile alea s-au redus accidentele foarte mult.Orasul nu e pista de drag viteza maxima cu care mergi acum pe issacciei e de 30km/h si nu e bine?Si uktimele denivelari puse la moara acolo chiar sunt bune pt ca e ste trecere de pietoni plus ca trebuie sa reduci ca vine sensu.Daca ai trecut de denivalarile din vest in statia de bus poti sa te duci glont pana la moara,eu mai faceam deastea si de multe ori veneam tare si ma trezeam cu unu in mijlocu trecerii de pietoni.Eu propun sa se faca pasarele pe deasupra soselei ca sa treaca clasa sociala defavorizata care merg pe jos
Cubanez84 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-09, 08:45   #162
P_I_T

Stage 4
 
P_I_T's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 195
Default Re: OFF-TOPIC

Sunt de ***** denivelarile alea de la moara zici ca treci peste bordura...** lor de Homosexuali

Last edited by SEJ; 06-03-09 at 12:35.
P_I_T is offline   Reply With Quote
Old 07-03-09, 12:23   #163
P_I_T

Stage 4
 
P_I_T's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 195
Default Re: OFF-TOPIC

ce se mai ingrijeste sej asta de forum...
P_I_T is offline   Reply With Quote
Old 07-03-09, 12:41   #164
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: OFF-TOPIC

Quote:
Originally Posted by P_I_T View Post
ce se mai ingrijeste sej asta de forum...
Pai sunt niste reguli,sunt responsabil intr-un fel sa tin posturile de pe sectiunea sta, curate
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 07-03-09, 13:38   #165
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: OFF-TOPIC

rog un moderator sau pe sej sa ma scoata de pe delta racing crew ca moderator.
Cubanez84 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -