Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Slobozia

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-10, 22:35   #196
SweetBoy

Stage 5
 
SweetBoy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 322
Member of:
[DACIA]
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Quote:
Originally Posted by rmirko View Post
Tu vb mai Florine,care ai venit la mine si nu ai dat randament si vrei acum sa te dai mare ca ai vrea sa vezi lucrarile altora la aerografie,...
era bine cand te ajutam si plecam de la munca nu? ca sa strangi si tu bani ca te plangeai ca nu ai cu ce platii bancile.
nu vad de ce te legi de mine aiurea ca nu am zis nimic rau de tine si nici nu am apelat la cine stie ce servicii la tine, in afara de 2 parasolare si colantul care l-ai pus pe capota pt ca te-am ajutat sa pui folie pe cateva masini.
nu te mai lua de mine si de baietii de pe aici ca nu faci nimic mai mult decat sa te infunzi pe tine insuti. prin noi puteai avea comenzi multe daca le si onorai la timp. cu rablele care umblam pe strada ne oprea cineva si ne intreba unde am pus folia sau mai stiu eu ce vedea omu la noi.
__________________
Loganist....
SweetBoy is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 23:19   #197
rmirko

Stage 1
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

.... mai taceti din gura ca nu aveti agenda sau ceva sa probati ce ati facut fiecare ceva la mine,pe care masini ai pus folie sa imi dai mie numerel de la masini,ca eu am agende si poit sa probez,te-am pus Florine sa decolezi la masa de proiectare,nu sa pui folie,
ai venit doar o ora si ai zis ca pleci inapoi,de ce mintiti,ai slabit muncind la pasarici,nu la altii sa castigi bani,mai ai si nume de Ivanovici,si mai zici ca esti rus sau sarb,ca aia iti dadeau cu sutul in fund sa faci asa ceva la ei in tzara...Am mai spus vedeti-va de treaba voastra si nu mai spuenti ca sunteti amenintati,amenintat sunt eu de voi,pe unde va umbla gura,pe forumuri,si sa imi denigrati numele meu,si Firma mea,
..........CULCATI-VA SI SCULATI-VA LA MUNCA NU LA BARFA...
rmirko is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 08:00   #198
SweetBoy

Stage 5
 
SweetBoy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 322
Member of:
[DACIA]
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Quote:
Originally Posted by rmirko View Post
.... mai taceti din gura ca nu aveti agenda sau ceva sa probati ce ati facut fiecare ceva la mine,pe care masini ai pus folie sa imi dai mie numerel de la masini,ca eu am agende si poit sa probez,te-am pus Florine sa decolezi la masa de proiectare,nu sa pui folie,
ai venit doar o ora si ai zis ca pleci inapoi,de ce mintiti,ai slabit muncind la pasarici,nu la altii sa castigi bani,mai ai si nume de Ivanovici,si mai zici ca esti rus sau sarb,ca aia iti dadeau cu sutul in fund sa faci asa ceva la ei in tzara...Am mai spus vedeti-va de treaba voastra si nu mai spuenti ca sunteti amenintati,amenintat sunt eu de voi,pe unde va umbla gura,pe forumuri,si sa imi denigrati numele meu,si Firma mea,
..........CULCATI-VA SI SCULATI-VA LA MUNCA NU LA BARFA...
termina ba cu mistourile la adresa mea. nu esti tu in masura sa vorbesti de numele meu de familie. vedeti de treburile tale si io de ale mele ca intreci orice masura
SweetBoy is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 08:29   #199
cristi_kry86

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 790
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

trebuie vazute si astea, nu le mai mutam de dragu` de a muta tocmai pale mele....lasa-le sa vada lumea cum vb omu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.comvorbire.JPG
Views:	62
Size:	124.5 KB
ID:	1358721   Click image for larger version

Name:	comvorbire 2.JPG
Views:	68
Size:	123.0 KB
ID:	1358722  
Attached Images
File Type: bmp erfqwre.bmp (2.93 MB, 11 views)
cristi_kry86 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 09:09   #200
john_77

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2
Thumbs down Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

cred ca omu'e mai mult ofticat, nu se astepta la asa ceva, credea ca detine monopolul cu garajul lui in care iti incape jumate din masina iar botul ramane afara si se impiedica lumea de el , iar noi trebuia sa fim la mana lui mereu.
john_77 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 09:16   #201
SweetBoy

Stage 5
 
SweetBoy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 322
Member of:
[DACIA]
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Quote:
Originally Posted by john_77 View Post
cred ca omu'e mai mult ofticat, nu se astepta la asa ceva, credea ca detine monopolul cu garajul lui in care iti incape jumate din masina iar botul ramane afara si se impiedica lumea de el , iar noi trebuia sa fim la mana lui mereu.
pai asa e. se leaga de fiecare in parte dupa cum vezi si tu. ne spune pe mess sa nu mai vorbim de el pe forum si el se leaga de viata noastra aici pe forum. omu nu intelege ca noi mai mult incercam sa il ambitionam sa lucreze mai bine, el crede ca vrem sa ii punem paie pe foc si sa ii inchidem pravalia.

MIRKO intelege si tu o data ca baietii te critica aici pentru ca tu nu lucrezi asa cum ar trebui si ii tratezi pe fiecare cum crezi tu, dar nu e asa. Imi spui mie ca nu am dat randament ca nu stiu ce cand io doar incercam sa te ajut. Nu aveam de gand sa ma angajez la tine. Poate daca ti-ai controla temperamentul ai avea si tu angajati, dar in momentul de fata nu prea cred ca o vei face.

Nu mai vorbi de mine si citeste mai sus ce am scris si nu mai fii un copil care plange ca i s-a furat acadeaua
SweetBoy is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 09:56   #202
darkyro77
Renault Driver

Stage 4
 
darkyro77's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 208
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

d-le.rmirko in primul o parte din cei de aici au vorbit cu dvs. cu apelativul d-le. ... ar fi cazul sa pastram acelasi nivel al discutiilor ... ca nu am facut armata impreuna.
in al doilea rand cu posturile de mai sus (care ulterior au fost mutate la sectiunea off-topic) nu faceti altceva decat sa va dati singur cu "firma in cap", acestea intarind ceea ce au spus cativa dintre noi referitor la "calitatea" omului. acelasi lucru este valabil si pentru injuriile aduse tuturor telefonic, pe yahoo messenger sau pe acest forum.
ca sa mai clarificam inca un lucru, care se pare ca nu a fost inteles, am convingerea ca NIMENI din cei care au scris pe acest forum nu i-a "bagat mana in buzunar" d-lui. rmirko ... au negociat ... au cazut de acord pe un pret ... au platit ... ceea ce mi se pare ok. ca au fost sau nu multumiti de lucrare asta e partea a doua. la mine au mai ramas cateva bule, un fir de par ... asta e se mai intampla ... n-am comentat nimic despre asta.
o parte din noi, chiar si eu, am recomandat la inceput lucrarile d-lui. rmirko, pentru ca "sa zicem" erau ok pentru pretul cerut/negociat. ulterior dupa indelungi "amanari" ale persoanelor carora il recomandasem am inceput noi sa cadem de "papagali", si probabil de aceea tony a deschis acest topic in care cam toti si-au expus aceeasi parere.
de ce credeti ca eu am preferat sa-mi colantez capota la bucuresti, cand puteam s-o fac aici local? am preferat aceeasi calitate (poate putin mai multa calitate), am preferat sa o colantez cand vreau eu (nu cand aveau ei chef) si am platit de 2-3 ori mai mult ...
__________________
Megane F1 R26
ex-Logan 1.4

Last edited by darkyro77; 12-03-10 at 09:59.
darkyro77 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 10:05   #203
Pilif

Stage 4
 
Pilif's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 275
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Off-Topic

se lasa cu sange
Pilif is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 10:15   #204
alex_77_marius
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
alex_77_marius's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 849
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Deja au inceput sa ma streseze email-urile care imi vin de fiecare data cand se posteaza pe sectiunea asta.Lasati omu in lumea lui acolo nu vedeti ca de cateva zile ne batem capul cu el degeaba ca nu ai cu cine discuta,noi ii spunem una el intelege ce vrea.Sau cum e o vorba "NICIODATA NU TE CERTA CU IDIOT CA TE ADUCE LA NIVELUL LUI SI TE BATE PRIN EXPERIENTA" si cu asta am incheiat a mai posta pe sectiunea asta.
__________________

D.R.T Motorsport

2.0 16v F4R 730 engine|KW v1 Coilovers|BORLA exhaust 50mm|Logan VAN front brake calipers|ZIMMERMANN front brake discs 259mm ventilated & perforated|FERODO Premier front brake pads|R19 rear brake calipers|OEM R19 rear brake discs 240mm|OEM R19 rear brake pads|MOTUL brake fluid|ATS DTC 15' rims yellow edition
alex_77_marius is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 10:18   #205
rmirko

Stage 1
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

....Auzi cred ca tu Jiohn,daca mergeai la Bucuresti trebuia sa platesti mai mult ca la mine,si nu ma ambitzioneaza clienti ca voi ba din contra daca am asa garaj de ce nu faceti si voi,ca nu aveti bani,si tu mai darkiro,care de ce crezi ca vb cu tine asa ,ptr ca ai venit cu stikul respecti,de la serviciu si mi-ai virusat calculatorul,de a trebuit sa il instalez din nou,dar nu aici este pr,ca cel care a deschis nasa ceva,nici macar nu a fost in stare sa plateasca,a stat la mine si a mancat,si sa stii ca folia trebuie intretzinuta,am vazut eu ce masini atzi adus voi la mine,poate vrei sa le dau si pozele aici,nu ma face pe mine frazele voastre,voi suntteti o gasca care dupa il80ton,a inceput sa ptinda contur a celor care au masinile neingrijite,nu ca eu i-ai pretzul din burta,am dreptul sa negociez,si nu sa iau cat vrea clientul,daca ceva se adauga eu trebuie sa aduc la cunostinta clientului,si daca iau pretzul pe care il iau este datorita faptului ca eu am bagat bani aici nu furatzi din alta parte,cum credetzi voi...bagatzi-va mintile in cap ca acest forum de Slobozia a fost facut de rusine de catre voi,...de Slobozia stie toata lumesa,ce scandaluri au fost,si voi radeti de mine,
pai nici sa nu mai datzi pe aici cei care vb de mine de rau,si tu Darkiro,ar trebui sa te uiti in urma cum ai facut facultatea,si toti ceilalti,asta cu off-topic nu este de recomandat sa ma mutati voi impreuna unde vreti,si calitate de ce sa fac daca masinile sunt cum sunt,ce vretzi voi la o masina veche,ca daca ma uit din afara avetzi numai zgarieturi pe Geam,de la pietre,si alte magarii de acolo,ca va place sa lasati geamurile in jos cu pietre,in loc sa puneti mana sa le stergeti,...eu voua nu va mai fac nimic daca atzi inceput o campanie de denigrari impotriva mea,si cu cand vrau am dreptul ptr ca eu sunt aici sef,si nu voi care nu atzi facut nimic,care va cunoasteti decat intre voi,de ce nu intra alti oameni aici sa comenteze ptr ca nu au timp,eu lucrez pana seara la 2 de aia pot sa va aman ca nu fac numai folie eu,am si alte alternative,...credetzi ca faceti bine ce faceti voi,...bagatzi-va mintile in cap,ca va place barfa si va intreceti care mai de care in vb...Nu castigati nimic,o sa va spun la toata lumea ce faceti voi,mai bine interesatzi-va fiecare ce persoane sunteti unul de altul si atunci ajungeti la concluzia ca va asemanati...
rmirko is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 10:24   #206
darkyro77
Renault Driver

Stage 4
 
darkyro77's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 208
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

rectific ... facultatile ... ca "e" doua =))
later edit: ar fi bine sa incercati d-le.rmirko o scoala generala ... poate invatati ceva gramatica
later later edit: eu am fugit de aici ca deja "ma bate prin experienta" ... cum a zis miu

a se muta la off-topic ... villy ai microfonul

Last edited by darkyro77; 12-03-10 at 10:30.
darkyro77 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 10:29   #207
rmirko

Stage 1
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

...Si cu oftica,eu nu ma oftic,si nu am de ce,voi aici sunteti o gasca care nu veti face nimic concret ca sa fiti un grup,voi nu aveti bani sa va platiti taxele,si faceti curse ilegale pe unde puteti,ca asta este 4 Tuning de slobozia,stiu mai multe de voi,de ce nu veniti personal sa imi spuneti mie treaba asta...de ce trebuie sa fiti voi publici,am sa fac si eu aici ce a facut il80ton,dar nu aici ci in alta parte,sa imi scriu parereile,voi sunteti cativa,care v-ati strans,ca am oameni care va detesta,si nu va inghite pe unii,va lasa sa va racoriti la un dus rece,...poate asa o sa va treaca sa ma mai Criticati,am facut lucrari care ma cauta lumea intreaga,si voi incepeti sa ma vb aici,pai lumea nu stie ce oameni sunteti voi,ce fel vb,aici,cum va jigniti dupa unul care are picioarele bandajate,...si fara creier,care masa munceste in Italia si ii trimite bani,dar pe el nu il angajeaza nimeni,ca are gura mare,cum sa angajez pe langa mine si sa tzin la piept o vipera,si sa o mai si hranesc,....de ce sa imi fie drag sa bag un om fara experientza,ca asa din cati am avut nici unul nu avea perspective sa treaca sa faca ceva...
Puteti sa scrieti cate vreti dar si pe voi va deranjeaza unele lucruri spuse de mine,asa ca la fel ca mine voi incercati sa dati replica,....este normal sa fie un razboi a celor pe care nu ii inghit si acum aleg neghina de grau,sa imi ramana numai clientii care sunt buni platnici,si care isi vad lungul nasului,...al vostru a crescut mulr,si nu v mai ajunge privirea in fatza...
rmirko is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 10:32   #208
SweetBoy

Stage 5
 
SweetBoy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 322
Member of:
[DACIA]
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Quote:
Originally Posted by rmirko View Post
o sa va spun la toata lumea ce faceti voi
nu facem nimic mai mult decat sa vorbim despre "Nemultumiri si pareri din Slobozia" iar tu te agiti ca esti singurul vizat. Daca erai cu capu pe umeri nici nu mai postai aici. Vorbesti de toti cu scoala, facultatea, dar citeste si tu ce ai scris mai sus ca nu prea se intelege nimic.

Villy inchide frate topicul, stergel ca m-ai avem putin si vine procuratura peste noi aici ca aducem "denigrari" impotriva "domnului"
SweetBoy is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 10:39   #209
rmirko

Stage 1
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Default

...De ce nu scrieti voi de service-urile,care v-au reparat masinile,ca nu avetzi curaj,de ce nu veniti la mine sa imi spuneti asta in fata,ptr ca nu aveti curaj,vb omul pe la spate,niste pustani,o sa va vad evolutia de aici incolo,si tu Darkiro,care faci curse ilegale,stiu eu cum se face o facultate acum in Romania,cu pile si relatii,si ascunc cu copiuta pe sub banca,si multe din metodele,care le folosesc studentii,ce te mai lauzi ca tu nu esti in stare sa pui un autocolant pe masina,si voi ma mutati cu ce scriu eu la Off-topic,pai acolo nu mai citeste lumea sau ce,...

...Stati linistiti ca am multi oameni care sunt de treaba si se duce vestea repede de voi,sunteti cativa,va inumar pe degete,voi care nu sunteti in stare sa montati o folie pe luneta curbata,vb ca puneti folie ieftina de Pitesti,in cine stie ce garaj,apoii se intorc la mine ca nu sunt in regula,pai cand vreodata sa luati voi un certificat de montator,cand,...

....Aala este baiat destept care stie sa descifreze un scris rapid,de ce nu v-ati facut profesori,daca stiti atata gramatica,hm,tu Florine termina cu amanintarile,ca scriu la persoana ta,ca tu te-ai bagat aici in mocirla asta,si mai iti pui intrebarea de ce vb de tine,vezi-ti de treaba ta,mai stii si iti aduci aminte ca aici sus vroiai sa faci si tu un imprumut sa iti iei masina,si ca nu iti aproba,de ce nu taceti din gura ca sa nu mai zic de voi multe ce stiu,...
...Stati linistiti ca citeste si politia ce scrieti voi si alte organe in drept,dar asteapta ca una din tabere sa se ridice la lupta,...va astept cu mare placere ca deja sunteti o armata si aveti planurile voastre de atac...v-ati pregatit verbal,...si apoi pe unde ma vedetzi de bataie...stiu treaba asta,...dar aveti grija ca trebuie sa raspundeti pentru asta...veniti mai bine pe teritoriul meu,...ca poate este mai bine,sa stie lumea cum atzi venit sa faceti scandal la o firma,sa faceti voi asta unde vreti in Bucuresti,ca va ia si la bataie,de ce credeti voi ca aplecat il80ton din Bucuresti ca acolo il mancau aia daca facea ceva,nu era loc si aici a gasit cativa baieti gata pregatiti de lupta sa vb pe unul care sa ridicat cum a stiut el,...voi nu sunteti in stare sa trageti o linie pe hartie dreapta,sau sa taiati cum taiam eu la mana...

...Tu john daca vrei sa reclami vin-o aici,dar acum estre prea tarziu sa iesi in evidentza sa zici asa ceva,ptr ca la oricine indiferent,de ce natura este,Service sau Montat folie,treaba se remediaza acolo unde ai platit,dar cred ca la tine a fost vb de o alta pr,asa cum sunt cam toti ceilalti,circula cu folia mea si imi vb numele meu si mi-l plimba peste tot,vedeti-va voi de treaba voastra si nu mai criticati voi ca sunt nervos,oare nu am dreptul,cand oamenii au zis ca daca chiar se tziganesc fac tot la mine,dar nu mai merge cu tziganeala...Acum dreptul de a mai face vre-o reclamatzie nu este intemeiat,fapt ptr care se vede aici,si nu mai beneficiati de garantia cuvenita,atat timp cat exista o ruptura in comunicarea cu clientul,si cel care a initiat asa ceva se cunoaste mai bine,cine este,nu face un om de treaba care stie ce calitate am la folie,si la manopera decat unul care are o masina mai neingrijita,si care are pretentia sa ceara bani pe CRIZA,si avantaje poate il duce pe MIRKO in gaura,dar nu tzine,...Asta au incercat multi sa faca,dar se vede de la o posta ca vrea sa ma faca de bani,sau sa mearga sa ceara daune...O a sa vina in curand niste acte pe care o sa va pun sa le semnati,si sa va dati acordul ca lucrarea a fost facut corect,ca sa nu mai vb voi de nemultumirile voastre,...

...Iar cei ce nu vor veni anuntati fiind,sa semneze se stiu cu musca pe caciula,si acel om nu are nici un fel de reclamatie,la astfel de vb care sunt deja aruncate,de ce nu atzi mers voi la BUCURESTI,ca sa nu ma mai vb pe mine,dupa ce atzi plecat multumiti de la mine ma vb acum,ar fi bine sa taceti din gura,...Aici numai de mine atzi scris si se vede ca cine a dedicat acest Post Scriptum, a vrut sa se razbune stiind ca poate ies la rampa multi nemultumiti ca sa se bucure de prezenta lor,ceea ce are cu mine trebuie sa o rezolve aici,nu pe strada sau in alta parte,...

Last edited by Villy ATS; 12-03-10 at 11:14.
rmirko is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 11:10   #210
tony80

Stage 2
 
tony80's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 31
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

m-a deranjat faptul ca ai zis de mama nu -i nimic,trec cu vederea au zis baietii mai sus ceva si au zis bine ,,ma bati prin experienta,,domnilor nu va mai enervati.nu ati vazut ca s-a suparat fernando de slobozia..va rog
tony80 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -