Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Slobozia

Reply
 
Thread Tools
Old 10-03-10, 20:36   #31
mcodrut

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 4
Default re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Eu sunt unul din clientii lui Mirko care a fost multumit de lucrare. Mi-a pus folie pe toate geamurile si e ok, am prieteni care s-au dus la Bucuresti sau Constanta, au platit dublu si au o gramada de bule sau zgarieturi pe geamuri, asa ca peste tot sunt probleme si factorii sunt multi: geamuri zgariate, praf in atmosfera, chedere murdare, etc... In momentul in care am discutat am fost multumit de pret, i-am platit si mi-a facut treaba.
In schimb am auzit multi "smecherasi" din oras care se tot gandeau cum sa-l pacaleasca pe Mirko, sa plateasca mai putin sau chiar moka. Chiar eu am asistat la cateva negocieri "ca la piata" intre un taximetrist si mirko. Mi se pare normal sa te enervezi in momentul in care vezi ca potentialul client vrea sa-i realizezi lucrarea pe gratis sau doar cu pretul materialului. Asa ceva nu se poate si se stie ca romanilor le place marca MOKA. De asemenea au fost cativa beneficiari ai lucrarilor care au plecat fara sa plateasca, ca asa ii place romanasului, sa se dea smeker prin oras cu folie moka pe masina. Acum ma gandesc ca o parte din nemultumirile celor care au postat sunt de fapt niste frustrari ale celor care nu au reusit sa-l pacaleasca.
De asemenea, in posturi anterioare, o parte din cei care acum arunca cu pietre laudau lucrarile lui Mirko si exemplific:

alex_77_marius : "Era si timpul omule sa faci si tu un thread pe forum sa stie lumea unde sa dea de tine e pacat sa ne ducem la buc sa dam...milioane pe folie cand avem meserias autorizat la noi in oras la preturi bune bafta in continuare si lucrari cat mai multe pt folia pusa la mine nota 10+.baietii puteti apela cu incredere"

SweetBoy: "e cel mai bun din oras si cred ca si singurul calificat in ceea ce face. merita sa dati o vizita pe la el "

Asadar, cred ca aceste mici barfe sunt generate de oameni nemultumiti de faptul ca un om care stie o meserie si care o face cu simt de raspundere nu le-a acordat "reducerea cuvenita" de 100%, iar acest tony care a initiat forumul este unul care a fost la fel de nemultumit de faptul ca nu a reusit sa-l "faca" de bani pe Mirko pentru cele cateva zile in care l-a ajutat la montaj folie (parerea mea).

Last edited by mcodrut; 10-03-10 at 20:44.
mcodrut is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 20:54   #32
bambu

Stage 5
 
bambu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 456
Default re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Eu cred ca asta e reclama mascata, prea insisti.
bambu is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 20:58   #33
catalin90

Stage 4
 
catalin90's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 201
Member of:
[DACIA]
Default re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

da) dar cum ce se face ca are contul facut astazi ori e vreo marlanie)
catalin90 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:03   #34
bambu

Stage 5
 
bambu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 456
Default re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Abia ce am calcat si eu azi cateva ore prin Slobozia si am auzit de el si valentele lui de meserias. Omu e vedeta, ar trebui sa fie mandru.

Last edited by bambu; 10-03-10 at 21:12.
bambu is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:10   #35
darkyro77
Renault Driver

Stage 4
 
darkyro77's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 208
Member of:
[RENAULT]
Default re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

domnule mcodrut, am dori si noi sa va cunoastem. majoritatea de aici nu ne ascundem in spatele unui cont de pe acest forum.
in majoritatea posturilor daca cititi cu atentie nu prea se face referire la calitatea lucrarilor ... ci mai degraba la calitatea omului. cat despre cei care activeaza pe acest forum sunt ferm convins ca nu exista careva sa nu fi platit lucrarea sau si mai grav sa plece fara sa plateasca.
cat despre parafrazarile de la final au fost inceputurile, dupa care omu' dupa cate se pare s-a cam saturat de munca si a cam inceput sa "amane" din lucrari ... dar sincer asta nu este treaba noastra ... omu' isi conduce singur afacerea ...
dar sa ramana clar un lucru ... CLIENTUL evalueaza ... CLIENTUL da note ... CLIENTUL este "stapanul" nostru ... pentru ca el plateste ... in cazul de fata noi suntem clientii ... ma rog ... fostii clienti ...
__________________
Megane F1 R26
ex-Logan 1.4
darkyro77 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:12   #36
mcodrut

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 4
Default re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Pentru cei curiosi, mi-am facut contul astazi pt ca, intamplator, am trecut pe la Mirko sa-i dau ceva de lucru si era cam suparat. In timp ce mi-a executat lucrarea mi-a povestit pe scurt despre patania lui cu "clientii nemultumiti" si m-am gandit ca fiind un client mai vechi de-al lui, sa-mi expun si eu punctul de vedere.
mcodrut is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:14   #37
bambu

Stage 5
 
bambu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 456
Default re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Eu nu cred. Eu cred ca esti acelasi Mirko, dar de data asta ai pe cineva langa tine care te invata sa scri corect gramatical.
bambu is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:20   #38
mcodrut

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 4
Default re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Domnule darkyro77 nu aveti de unde sa ma cunoasteti, cum nici eu nu va cunosc pe dumneavoastra, dupa cum se stie, CLIENTII din RO sunt de mai multe culori, unii sunt mai colorati, altii mai putin colorati, dar toti vor "ieftin si bun" ceea ce nu exista nicaieri in toata lumea. Calitatea se plateste. De aici probabil toate neintelegerile. Asa ca, dupa parerea mea, treaba cu CLIENTUL NOSTRU, STAPANUL NOSTRU pica. Probabil a fost foarte popularizata iar CLIENTUL nostru si-a cam luat-o in cap si are impresia ca e chiar un STAPAN adevarat si totul i se datoreaza.

Last edited by Villy ATS; 10-03-10 at 21:26.
mcodrut is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:28   #39
darkyro77
Renault Driver

Stage 4
 
darkyro77's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 208
Member of:
[RENAULT]
Default Re: nemultumiri si pareri din slobozia

nu este nici o problema ... ne putem cunoaste ... asa cum toti din aceasta comunitate se cunosc intre ei ... cum am spus mai devreme nu ne ascundem in spatele unui avatar si al unui user pe acest forum.
cat despre treaba cu clientul ... trust me ... e cat se poate de reala ... nu vorbesc din scripturi, ci din fapte reale ... unde lucrez eu se pune accent pe CALITATE (si nu e cea mai ieftina)
revenind la calitate ... dupa cum spui nu ne cunosti ... deci nu poti face referire la ce fel de calitate preferam cei de aici ... ce-ti pot spune ca eu (care ii cunosc pe majoritatea si destul de bine) majoritatea prefera calitatea si nu se uita la pret ... "a se citi" vezi ce masini avem si ce am bagat in ele ...
si mai subliniez un lucru care se pare ca l-ati scapat din ultimul meu post ... sunt ferm convins ca niciunu din cei de aici s-au cramponat de pretul cerut si au platit ... daca voiau ieftin isi faceau in parcarea din spatele blocului.
ah sa nu uit ... nu am inteles referirea la "culoare"

Last edited by darkyro77; 10-03-10 at 21:33.
darkyro77 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:30   #40
rarescalin

Stock
 
rarescalin's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5
Default re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Ajungand intamplator sa citesc acest Post si fiind si eu un oarecum client al persoanei in cauza,vreau sa vin si eu cu 2 comentarii..nesemnificative..mcodrut in primul rand invata cum e treaba cu romana iar in al doilea rand interventia ta si postarea ta sunt total aiurea,toti de aici nu vorbesc de calitatea lucrarii ci de caracterul celui ce executa aceste lucrari..iar pentru a enerva niste oameni ca cei ce posteaza aici iti trebuie "foarte multa minte".Asa ca pentru toti cei care ii judecati 90 la suta dintre ei sunt niste oamenii cu caracter iar ceea ce fac,munca lor o fac cum trebuie iar toata lumea este foarte multumita,de ceea ce fac si de modul in care respecta clientii sau potentialii clienti!
rarescalin is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:39   #41
mcodrut

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 4
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Nu am nici o nevoie sa cunosc pe nimeni, eu am intrat pe acest forum doar sa-mi exprim parerea ceea ce am si facut si cam asta e tot.
mcodrut is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:41   #42
cristi_kry86

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 790
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

Va rog insitent folositi doar limba romana!!!unii nu stiu ) decat romana.....rog si insist sa mai posteze si alti useri alte pareri nu aceeasi pers 2usere...........apropo..io cred ca mcodrut e sefu` de la folie) voi cine crede-ti ca este...se mai baga cineva la rabla???poate facem si un concurs cu premii)
cristi_kry86 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:43   #43
darkyro77
Renault Driver

Stage 4
 
darkyro77's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 208
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

S-a marcat ... are o bila alba de la tine. Multumim.
Dar cum ramane cu bilele alea negre? ... ca "e" cam multe.
Later edit ... cristi, ma bag si eu la categoria "rabla" cu ambele masini
darkyro77 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 22:10   #44
Sakin

Stage 5
 
Sakin's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 846
Member of:
[DACIA]
Default Re: Nemultumiri si pareri din Slobozia

eu cred ca mcodrut e sefu de la folie...dar cred ca sefu ala care da voie sa se monteze folie inchisa pe fata, nu ala care nu ii da voie... deci omul nu are reguli fixe...montam la toata lumea folie inchisa pe fata, sau nu montam...probabil sunt doi sefi, unu azi, altu maine... sau regula principala e $ ?
Sakin is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 07:31   #45
SweetBoy

Stage 5
 
SweetBoy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 322
Member of:
[DACIA]
Default

Quote:
Originally Posted by mcodrut View Post
SweetBoy: "e cel mai bun din oras si cred ca si singurul calificat in ceea ce face. merita sa dati o vizita pe la el "
nu vad de ce ma incluzi si pe mine in asta. io doar am spus despre 2 prieteni si nemultumirile lor ( amanari de circa 1-2 saptamani ). nu cred ca l-am criticat pe mirko pentru munca lui. inca sustin ce ai spus mai sus dar el nu prea se da pe brazda sa isi onoreze comenzile.

nu am putut sa dau edit la post...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	3.JPG
Views:	206
Size:	149.1 KB
ID:	1357215   Click image for larger version

Name:	4.JPG
Views:	188
Size:	159.3 KB
ID:	1357232   Click image for larger version

Name:	5.JPG
Views:	190
Size:	162.1 KB
ID:	1357238  

__________________
Loganist....

Last edited by Villy ATS; 11-03-10 at 09:25.
SweetBoy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -