Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 05-09-08, 20:03   #211
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

nu sa le interzica....ar trebuii doar sa aiba tobe silencer.....si cu asta basta....nu e nevoie sa interzica circulatia lor....nu as fi de acord si tot as iesi daca as sta in bucuresti....sar putea face un protest
L4uR is offline   Reply With Quote
Old 06-09-08, 08:55   #212
Al3xPuma

Stage 3
 
Al3xPuma's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 158
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

A fost un reportaj seara pe pro tv cand le dadea amenda motocilistilor ... ma intreb daca ii tine sa le dea amenda la toti ))

Oricum vb lu mircea badea ... tot celor care merg usor si fara tobe modificate vor primi amenda )) ca aia nebuni cu numerele intoarse nu ii vor prinde .. hahahahah !!!!
__________________

Why Just Touch The Sky ... When You Can Rule It !!!
Speed Can Slow You Down
Al3xPuma is offline   Reply With Quote
Old 07-09-08, 03:21   #213
V1p3R
2 Roti

Stage 4
 
V1p3R's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 175
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Dute faaaa.....cica fara 2 roti))...bine ca ala cu masina lui cu toba remus si etc cand merge aci la oradea pe strada la mine se misca si termopanele...aia nu e bai numa motoarele ....discriminare pe fata...bine ca are motor si baiatu lu nu stiu care de la parlament dar aia nu e bai numa noi ....wsm...nicaieri nu este asa ceva numa in romania unde 2 babe nu pot dormii si de ce ...ca cica merge 1 motor...asa ii tara asta....




PS:Am auzit ca cica daca nu opresti la semnalul politistului si daca esti cu motoru trage dupa tine....))) vine mishu de la garda si te omoara ca nu te-ai oprit....ROMANIA...))
__________________
vand piese F12 phantom

Last edited by Bogdan_ozzy; 07-09-08 at 13:24.
V1p3R is offline   Reply With Quote
Old 07-09-08, 04:05   #214
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by V1p3R View Post
dute faaaa.....cika fara 2 roti))...bine ca ala cu masina lui cu toba remus si etc cand merge aci la oradea pe strada la mine se mishca si termopanele...aia nu e bai numa motoarele ....discriminare pe fata...bine ca are motor si baiatu lu nsuh care de la parlament dar aia nu e bai numa noi ....wsm...nicaieri nu este asa cv numa in romania unde 2 babe nu pot dormii si dc ...ca cika merge 1 motor...asa ii tara asta....




PS:am auzit ca cika daca nu opresti la semnalul politaiului si daca esti cu motoru trage dupa tine....))) vine mishu de la garda si te omoara ca nu teai oprit....ROMANIA...))
erau ieri 2 "destepti" pe Blv. Dacia la ora 3 noaptea, veneau normal de pe Sos. Borsului (centura orasului) si cum au intrat intre blocuri turatie maxima... foarte admirabil ce sa zic
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 07-09-08, 11:57   #215
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Baietii cu motoare sunt inteligenti rau, eu nam nimic cu motoarele am cu ratatii de p ele(nu generalizez), ieri mergeam si eu ca baietii pe un bulevard din bucuresti pe banda 3, abia plecasem de la stop vroiam sa vad in cat mai iau suta si un ratat cu un motor a trecut tare pe langa mine prin dreapta sa bagat in banda mea si mia pus frana in fata, tin sa mentionez ca am franat cat am putut de tare si tot era sa-l iau pe motociclist....asa ca ....7 ani de acasa baietii da?
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet

Last edited by Bogdan_ozzy; 07-09-08 at 13:05.
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 07-09-08, 13:03   #216
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Si tu ce cauti sa vezi cat iti iei la suta ?

NU mai scrie in posturiile tale , cu prescurtari , adica un limbaj messengerismen !

Prin " mwist" Intelege toata lumea ce vrei sa spui , deci prin urmare , urmeaza un inf . pentru limgaj messengerismen si pentru "mwist" . o zi buna
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 07-09-08, 13:31   #217
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Ma deci politia asta este de toata jena . Trece un prieten "soso"daca il stiti careva .. trece pe Bulevardul Dacia , aseara cu un scuter si il opreste de la circulatie , si il pune sa opreasca motorul si sa mearga acasa pe langa scuter , ca cica face zgomot . Deci ori si-au batut joc de el in ultimul hal , ori politia e nesimtita rau de tot .
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 07-09-08, 14:44   #218
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by Bogdan_ozzy View Post
Ma deci politia asta este de toata jena . Trece un prieten "soso"daca il stiti careva .. trece pe Bulevardul Dacia , aseara cu un scuter si il opreste de la circulatie , si il pune sa opreasca motorul si sa mearga acasa pe langa scuter , ca cica face zgomot . Deci ori si-au batut joc de el in ultimul hal , ori politia e nesimtita rau de tot .
eu cred ca politia e nesimtita si dusa cu pluta poi daca la noi in partea asta sunt in stare sa ceara "vesta reflectorizanta" pentru motoare de 600
--------------------------------------------------------------------------
Quote:
Originally Posted by Al3xPuma View Post
tot celor care merg usor si fara tobe modificate vor primi amenda )) ca aia nebuni cu numerele intoarse nu ii vor prinde .. hahahahah !!!!
chiar asa e ... oricum e o mare prostie si eu cred ca se va si scoate
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 07-09-08, 18:08   #219
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Exclamation Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Quote:
Originally Posted by Bogdan_ozzy View Post
Ma deci politia asta este de toata jena . Trece un prieten "soso"daca il stiti careva .. trece pe Bulevardul Dacia , aseara cu un scuter si il opreste de la circulatie , si il pune sa opreasca motorul si sa mearga acasa pe langa scuter , ca cica face zgomot . Deci ori si-au batut joc de el in ultimul hal , ori politia e nesimtita rau de tot .
si mie mi-sa intampalt la fel...m-a pus sa merg pe jos si se tzinea cu masina dupa mne
pana mi-au venit dracii si i-am batut
18. mil. am luat
dar a meritat cat le-am dat
__________________
Hobby: Fotografiile mele
NONE is offline   Reply With Quote
Old 07-09-08, 18:13   #220
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Īncă o dată īntreb, e cineva conştient că discuţia asta e useless ? Ştie cineva că a fost vorba de un amărāt de proiect de lege al unui sclerozat de la PRM ? E cineva conştient că nu se va vota ever legea asta ?
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 07-09-08, 22:17   #221
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

pai nu se va vota...dar uiti ca se pot lua taloane abuziv pe chestia asta?
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Old 08-09-08, 11:50   #222
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

deja am vazut la tv ca le-au dat amenda la motociclisti prin bucuresti si timisoara..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 03-12-10, 07:34   #223
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Adio motociclete noaptea, in Bucuresti!

Convietuim si ne ajutam unii cu altii sa ne fie mai bine pe drum. De ce nu poarta vesta reflectorizanta noaptea unii bikeri ca strainii o poarta cu succes. Nu se stie de ce... Multi conducatori de autovehicule au tot felul de ,,surprize intunecate" care tasnesc din spate, mai ales ca la noi pe unele artere este mai multa bezna noaptea decat in alte mari orase europene.
Gandind pozitiv, motociclistul poate pune vesta reflectorizanta - noaptea mai ales- si tot noaptea, poate rula cu viteza mica prin oras, nu ostentativ mai mare
ca ziua. Noaptea, din punct de vedere al decibelilor, este mai liniste in oras...
rpopescu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -