Quote:
|
Aveam un film acum ceva timp,care se numea 'Sa va mai loati motocicleta\" si tot asa il arata pe umu din romania care a intrat intr-o masina si o parte din motocicleta a ramas innfipta in masina si pilotul a zburat peste masina si a murit...Nasol si cu motocicletele astea,daca mergi ca descreeratu cu ele...
|
In primul rand mai mult respect pentru cei decedati .
In al doilea rand motociclistul avea prioritate ( nu i-a folosit la nimic cei drept ) .
In al treilea rand - nu puteti sa fiti obiectivi cand va dati cu parerea daca nu ati mers pe motocicleta .
In ultimul rand exista un dram mare de adevar - este un risc asumat de catre fiecare din cei care aleg sa mearga tare - putea sa fie un caine , un sobolan sau pur si simplu o folie mai mare si urmarile puteau sa fie la fel de tragice .