Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 12-05-08, 21:41   #46
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default Re: Continua campania "Motociclistii exista in trafic"

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
asa e ! adevaru e ca intr-un motor, iti pui grataru, un suc, un subwoofer si toate cele! daa daa.. vazui io maica ! ce va place sa va dati cu parerea!
super tare dolb ))))))
al3x82 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 22:06   #47
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Continua campania "Motociclistii exista in trafic"

Quote:
Originally Posted by blondu_mm View Post
mai alfa,


viteza si adrenalia poti sa ai si intr-un matiz...depinde cat de inconstient esti


ai pe draq adrenalina in matiz....de unde scoti tu aberatiile astea

on-topic....daca face cineva....vreaun sticker sau ceva mai lung am vazut la o masina pe luneta si scria ceva de genu : " exista si motociclisti in trafic" sau ceva cu un mesaj asemanator....
daca se face asa ceva...va rog sa ma contactati sunt dispus sa-mi pun pe masina si cred si si altii
P.S.: platesc pentru sticker....dar sa se faca mai multe ca io asa unu singur nu-mi face nimeni.
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 01:25   #48
blondu_mm

Stage 2
 
blondu_mm's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 29
Default Re: Continua campania "Motociclistii exista in trafic"

alfa,
am comentat postul tau pentru ca nu era adevarat ce ziceai tu acolo..

nu am zis ca-ti iei motor ca e mai ieftin decat masina, am subliniat ca nu e foarte scump (cum spuneia tu)

acum o 'dai la intors' ca nu e vb doar de furat, dar de ce sa fie vb, oglinzi are si masina si motorul meu...

iti iei motor pentru ca iti place sa mergi cu motorul... lasa viteza si adrenalia (tu vezi motorul = supersport).
senzatia pe care ti-o ofera o plimbare cu motorul este (pt mine) super tare( ai alta stare de spirit cand cobori de pe el) chiar daca mergi cu viteza sau nu, chiar daca treci cu 150 pe langa masinile din coloana si se imprastie x3 adrenalina in sange sau mergi cu 20, si as putea sa continui -

concluzia este ca ( punctul meu de vedere) mi-am luat motor pt ca-mi place senzatia pe care o am cand ma dau cu el (nu pt ca ajung in <3 sec la 100km/h)

Atata timp cat nu ai mers pe motor, vezi lucrurile din exterior si le vezi gresite, parerea ta...
si ca nu nu deraiem f mult de la subiect, de retinut:
"Un far = O viata, te rog mai asigura-te o data !!!"
blondu_mm is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 01:37   #49
blondu_mm

Stage 2
 
blondu_mm's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 29
Default Re: Continua campania "Motociclistii exista in trafic"

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
ai pe draq adrenalina in matiz....de unde scoti tu aberatiile astea
inseamna ca nu-ti cunosti destul de bine masina,
si oricum acea propozitie era ca sa sublinieze faptul ca poti sa ai adrenalina si intr-o masina cu motor de motocicleta , hai nu te simti ofensat acum...
(si oricum crede-ma, ca daca ii dai masina ta unui meserias pentru o tura de predeal brasov -de exemplu- cand ajungi la destinatie iti tremura genunchii)

referitor al sticker-ul de care vb il ai mai jos,
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	logo.jpg
Views:	58
Size:	55.5 KB
ID:	535355  
blondu_mm is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 19:27   #50
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Continua campania "Motociclistii exista in trafic"

@keane: esti sigur ca vrei sa le dai cand esti la semafor pe motor? Eu zic sa te mai gandesti... oricum au mai fost astfel de actiuni... prefer un sticker pe motoru meu... si asa am crapaturi in carena

Quote:
Originally Posted by blondu_mm View Post
concluzia este ca ( punctul meu de vedere) mi-am luat motor pt ca-mi place senzatia pe care o am cand ma dau cu el (nu pt ca ajung in <3 sec la 100km/h)
Iar altii si-au luat motor pentru a merge cat mai mult pe o roata (LC4 iti spune ceva? )

Quote:
Originally Posted by Alfa 164 View Post
PS: Exista cineva cu motor care respecta regulile de viteza ??? Sa scrie aici si sa ne explice de ce si-a mai cumparat !
Asta intreaba-i pe cei cu supermoto sau enduro
__________________

Last edited by fuzzy; 13-05-08 at 19:32.
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 00:23   #51
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Exclamation Re: Continua campania "Motociclistii exista in trafic"

[QUOTE=blondu_mm;1530776]inseamna ca nu-ti cunosti destul de bine masina,
si oricum acea propozitie era ca sa sublinieze faptul ca poti sa ai adrenalina si intr-o masina cu motor de motocicleta , hai nu te simti ofensat acum...
(si oricum crede-ma, ca daca ii dai masina ta unui meserias pentru o tura de predeal brasov -de exemplu- cand ajungi la destinatie iti tremura genunchii)

QUOTE]

da scuza-ma nu sunt meserias ma consider sofer....si dc sa-mi tremure genuchii ca imi risca unu viata...crede-ma stiu mai bine limitele masinii mele muuuuult mai bine decat crezi tu. Cred ca e suficient raspunsu...pentru alte reclamatii astept pm.
p.s. prefer brasov bucuresti pe cheia.

astept cu nerabdare sa iasa un sticker dar nu ceva de genul cum e cel cu 4 tuning....ceva cam de 60cm lungime si 30 latime...cu un mesaj inscriptionat eventual de o parte si de alta o masina si o moto.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 17-05-08, 14:33   #52
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Continua campania "Motociclistii exista in trafic"

Discutia se puta aici : https://forum.4tuning.ro/showthread.p...04#post1538704

Tot ce a fost postat de pliante / sigle stikere v-a fii mutat acolo . Va asteptam acolo .
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 22:22   #53
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Default Re: Continua campania "Motociclistii exista in trafic"

Chiar acum 2 zile sa intamplat un accident intre un autobuz de trafic in comun(RATB) si un prieten de al meu pe un CBR ...deoarece autobuzul nu se afla in statie cu alveola....el crezand ca are prioritate cel cu autobuzul si-a skimbat directia de mers pe banda a 2 a acesasta manevra facand-o fara sa se asigure...in acel moment a intrat in prietenul meu cu cbr ...norocul lui ca nu a suferit rani grave doar zgarieturii !ASA ca toti participantii la trafic cu okii in oglinzi fratilor !
__________________
Respect for your turn to be respected!



Respect the rules of this forum, not only we always be the weakest!
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 22:25   #54
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Continua campania "Motociclistii exista in trafic"

orice mijloc de transport in comun ARE PRIORITATE
dolb is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 22:29   #55
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Default Re: Continua campania "Motociclistii exista in trafic"

Asa o fi POLITIA ROMANA l-a scos vinovat pe cel cu autobuzul...spunand acest motiv pe care l-am zis si eu ...parerea mea e ca el a facut statie de pe banda 1 si nu era cu alveola... eu ma bucur ca nu a patit nimic prietenul meu !
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 18:15   #56
fabius

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 39
Default Re: Continua campania "Motociclistii exista in trafic"

Soferii de masini din romania nu prea accepta motociclistii si cei de pe scuter.
Eram intr-o zi pe scuter, si se trezeste un cocalar cu o dacie sa faca manevre inspre mine, chipurile sa ma sperie, credea ca ma impresioneaza.
M-am apropiat de geamul lui, si i-am spus sa-si aprinda farurile ca era seara si umbla cu el stinse.
A facut o fata ciudata, le-a apins si a mers mai departe.
fabius is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -