Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 13-04-08, 11:13   #16
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

Noi ce vrem ? Vrem umpic mai mult respect din partea automobilistiilor , sa stii ce si noi mai suntem prin trafic , sa mai aiba si ei grija la semnalizarea treceri de pe o banda pe alta , sa nu ne mai priveasca de sus tot timpul (vorbesc doar de unii nu de toti) si inca ceva :mai prinzi cate-o data intre 2 automobile , si ei cica se joaca cu tine ca te "strang" intre ei , sau mai vezi cate unul ca mai scoate mana pe geam .. in timpul mersului , sau mai vezi altul care nu stie ca are oglinga, si cand isi parcheaza masina , brusc .. , isi deschide portiera , si apoi vezi pe cineva ca "isi ia aripi".Aici e vorba de revizuirea comportamentului si a motociclistiilor , dar si a automobilistiilor . Si eu vad motocicleta mult mai periculoasa decat masina , chiar daca este vorba de viteze mici sau medii sau mari . De multe ori vina motociclistiilor este egala cu cea automobilistiilor, in mai multe accidente (50% - 50%). Si la moto sunt 2 categorii .. , motociclisti care au cazut, sau cei care urmeaza sa cada . Asa ca dorim si noi putin respect in trafic .

Last edited by Bogdan_ozzy; 13-04-08 at 11:15.
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 11:57   #17
darkeddy

Stage 4
 
darkeddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 274
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

sunt multi soferi care se considera duri daca trag de volan catre un motociclist( care cade si isi rupe mana---caz adevarat), da sunt si multi motociclisti care intrec masura...
__________________
"I don't drive fast, i fly low!"
darkeddy is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 17:09   #18
ADY28

Stage 3
 
ADY28's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 156
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

nu stiu de ce tot comenteza uni care nu au permis cum merg motociclisti si cum ar trebui sa mearga...mai zicea unu ca trece pe langa el cu 200 de unde sti tu ma ca mergea ala cu 200 cand tu nici nu ai carnet?si sa iti mai zic ceva stai linistit ca sunt si cu masini care trec pe langa tine cu '200'...nimeni nu respecta legea cu limita de viteza...O SA SE OBIJNUIASCA SI LA NOI SOFERI CU MOTOCICLISTI\SCUTERISTI DEOARECE PE FIECARE LUNA/AN APAR DIN CE IN CE MAI MULTI IN TRAFIC NU DOAR CU PERMIS
ADY28 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 20:00   #19
adrian46

Stage 4
 
adrian46's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 209
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

Quote:
Originally Posted by ADY28 View Post
nu stiu de ce tot comenteza uni care nu au permis cum merg motociclisti si cum ar trebui sa mearga...mai zicea unu ca trece pe langa el cu 200 de unde sti tu ma ca mergea ala cu 200 cand tu nici nu ai carnet?si sa iti mai zic ceva stai linistit ca sunt si cu masini care trec pe langa tine cu '200'...nimeni nu respecta legea cu limita de viteza...O SA SE OBIJNUIASCA SI LA NOI SOFERI CU MOTOCICLISTI\SCUTERISTI DEOARECE PE FIECARE LUNA/AN APAR DIN CE IN CE MAI MULTI IN TRAFIC NU DOAR CU PERMIS
de unde stii tu ca nu am permis mai baiatule?poate tu nu ai
adrian46 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 20:15   #20
ADY28

Stage 3
 
ADY28's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 156
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

estiu radar ma tu?
nu ma intereseaza pe mine daca ai tu permis sau nu!dar nu are rost sa comentati aiurea daca nu ati mers si voi o singura data pe motocicleta
hai sa nu facem din topicul asta o cacealma!respect cei care au venit cu initiativa si pentru cei care au participat!
ADY28 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 21:31   #21
adrian46

Stage 4
 
adrian46's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 209
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

iti zic yo ca sunt shi exceptii adica teribilisti
adrian46 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 22:04   #22
LOGAN91

Stage 5
 
LOGAN91's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 550
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

Era si normal sa sara cineva care se simpte cu musca pe caciula.....
LOGAN91 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 23:41   #23
ADY28

Stage 3
 
ADY28's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 156
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

de ce ma simt cu musca pe caciula ma?ca am permis cat. A si nu vor ai mei sa imi iau motor ca sa nu mor de acum pentru ca ala de la volan nu stie sa dea prioritate cand vede un fac si ca iti tot taie calea si multe altele...! nu inteleg ce tot comentezi aiurea la 17 ani ai tai taci si invata!asta a fost ultimu post pe acest topicdaca mai ai ceva de comentat ai pm ca nu vreau sa umplem topicul asta aiurea
ADY28 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 09:06   #24
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

Hai ca nu stricam si thread-ul asta , co totusi pareriile sunt impartite ,fiecare da vina pe altul si etc. Mai bine fiecare isi spune parerea si atat .
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 13:56   #25
ADY28

Stage 3
 
ADY28's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 156
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

Bogdan_ozzy - nu a zis nimeni ca vreau sa stric topicul, dar nu inteleg ce tot comenteaza uni cum merg sau cum nu merg motociclisti daca nici macar nu au permis...
ADY28 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 14:43   #26
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

In fine , vad ca a trebuit sa sterg ultimele 2 posturi .


Are cineva poze / video de la eveniment?
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 15-04-08, 22:24   #27
tuner_cata_05
Nissan Driver

Stage 5
 
tuner_cata_05's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 516
Member of:
[2 Roti]
[Nissan]
Wink Re: Mars moto de amploare in Capitala

Un asemenea mars moto s-a organizat si la Timisoara...foarte frumos
https://www.220.ro/motociclistii_exis...fic-69765.html
tuner_cata_05 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 12:23   #28
mad_aurel

Stage 5
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 373
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

bravo lor, sa se faca auziti, caci prea multa lume nu-i baga in seama in trafic.......
mad_aurel is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 07:29   #29
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

Personal sper sa ajunga scoala pentru ambele categorii (A si B) de la noi din tara cat mai aproape de normele europene... am vazut cum arata un traseu de urmat pe poligon din afara si ce se face la noi e vax... plus ca m-am lovit cam dur dupa ce am terminat scoala... atat B-ul si A-ul... atata timp cat permisul se obtine foarte usor nu va fi niciodata vreun dram de respect sau atentie in trafic pentru ceilalti participanti, pe 2 sau 4 roti...
__________________
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 19:11   #30
fabius

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 39
Default Re: Mars moto de amploare in Capitala

Despre ce scoala occidentala vorbesti tu ?
In italia pentru 125 te pune sa treci printre niste jaloane fara sa pui piciorul jos, si sa dai o tura prin oras cu inspectorul in spatele tau cu masina, atat. Despre A, nu stiu prea bine, dar banuiesc ca este la fel.
aaaa si inca ceva. Daca ai B-ul dai doar conducerea pentru A, nu mai dai si sala. In romania nu se intapma asa, nu ?
Si referitor la mars, este binevenit. Succes.
fabius is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -