Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 06-04-08, 17:46   #16
Costy_clipcea

Stage 2
 
Costy_clipcea's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 60
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Vreau si eu un motor...dar nu stie ce e mai potrivit unu incepator....

Maxim un Zx4 sau ZZR400 zic eu ca ti-ar trebui.
Costy_clipcea is offline   Reply With Quote
Old 06-04-08, 19:39   #17
al_exxl

Stage 1
 
al_exxl's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 17
Default Re: Vreau si eu un motor...dar nu stie ce e mai potrivit unu incepator....

Da....am auzit ca e destul de nasol cu piesele...deci mai bine optez pentru ceva d "firma"..nu de alta dar ca sa fie si piese in caz de ceva...nu?



Nota moderator : Te rog frumos , in toate posturiile tale sa nu mai folosesti scris "messengerismen" si fara prescurtari te rog frumos. Multumesc de intelegere

Last edited by Bogdan_ozzy; 06-04-08 at 20:01.
al_exxl is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 19:01   #18
fabius

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 39
Default Re: Vreau si eu un motor...dar nu stie ce e mai potrivit unu incepator....

Parerea mea este ca nu e deloc bine sa sari direct la ceva mare.
Eu merge de la 14 ani pe scuter, acum am 19, si mai merg si cu 125 acum, si nici atunci nu ma pot stapani, corpul iti cere portia de adrenalina, si te face sa tragi de acceleratie la maxim, cel putin asta se intampla la mine. In curand sper sa iau A-ul.
Este periculos sa sari direct la motor mare, de ce nu incerci intai cu un scuter ceva mai puternic ? Eventual ceva cu viteze, o aprilia RS sau ceva. Sau un scuter de 50 cu motor modificat.
Sfatul meu este sa te gandesti bine.
Succes si anunta si aici ce ai hotarat :P
fabius is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 01:25   #19
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Vreau si eu un motor...dar nu stie ce e mai potrivit unu incepator....

Am un prieten care la 25-26 de ani a inceput cu 125... e printre cele mai bune lucruri pe care le-a facut.... si culmea face ca a scazut de la 750 cmc la 640 (SevenFifty --> LC4 pentru cine cunoaste )
__________________
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 13:17   #20
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Vreau si eu un motor...dar nu stie ce e mai potrivit unu incepator....

LC4 POwer App... Am unu de vanzare..
TazzY is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -